بسته بندی چیست؟

بسته بندی چیست؟

بسته بندی عبارت از محافظت از محصولات و تولیدات در هنگام توزیع است. علم و هنر و فناوری که اقدام به پوشش دهی و حفاظت محصولات را مشتمل برا طراحی ارزیابی و تولید فراهم می کند. بسته بندی در منزل بیش تر در این باره کاربرد دارد.از میان موضوعات مختلف دسته بندی, طراحی بسته بندی از جمله نکات اولیه ایست که باید به ان توجه ویژه داشت. از جمله بسته بندی های پرکاربرد امروزی، می توان به بسته بندی خرما، بسته بندی جوراب و یسته بندی خشکبار اشاره کرد.

1555 بسته بندی چیست؟

بسته بندی چیست؟

اگر دقت کنیم در می یابیم که دسته بندی علمی است، میان رشته ای که از جمله ی این رشته ها می توان به طراحی بسته بندی و گرافیک اشاره کرد که هر کدام نقش ویژه ای را برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب ایفا می کنند. بسته بندی جعبه و انواع کارت به جز محاسن مراقبتی, اولین برخورد میان مشتری و محصول را ایفا می کنندو باید به گونه ای باشند که اولین ارتباط، اشتیاق را برانگیزد و به سوی آن سوق دهد.

از انجایی که بسته بندی در هنگام فروش اولین برخورد را ایجاد می کند و باید به رقابت در طیف وسیعی از بسته بندی ها باشد, باید به گونه ای مطلوب تنظیم شود. به همین دلیل طراحی مطلوب اهمیت ویژه ای دارد. طبق روانشانسی بیان تصویری بیش از بیان سخن بر روی مخاطب تاثیر می گذارد و این اهمیت هر چه بیش تر بسته بندی را می رساند. اکنون این بیان تصویری با بهره گیری از عواملی همچون رنگ و شکل و الگو نوع حروف و نشانه ها، هویتی مستقل و ویژه برای محصول رقم می زند.

امروزه در کشور های توسعه یافته هنر بسته بندی را محدود به یک کار ظاهری نمی دانند بلکه آن را علمی می دانند که سیاست های اقتصادی کارخانه شان را رقم می زند و سعی می کنند به بهترین روش پکیجینگ محصولات را آماده ی عرضه ی جهانی کنند. در میان انواع دسته بندی ها, بسته بندی های سنتی اهمیت ویژه ای داند چراکه هویت ملی یک کشور را برای خارجی ها رقم می زنند.

جاذبه تبلیغات بسته بندی

با توجه به بازار پر رقابت محصولات، هرچه یک شرکت بیش تر سعی کند تبلیغ محصول خود را انجام دهد، بیش تر می تواند مردم را به خرید آن سوق دهد و ذهن ها را به توجه به آن وا دارد. هر چه ان بسته بندی سابقه ذهنی بیش تری برای مخاطب ایجاد کند به طبع فروش ان چند برابر خواهد شد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد طراحی بسته بندی به سایت knegar.com مراجعه نمایید.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک