واندرومن طلسم دی سی و همچنین وارنر را شکست!

واندرومن طلسم دی سی و همچنین وارنر را شکست!

واندرومن طلسم دی سی و همچنین وارنر را شکست!

نمی‌دانم چگونه و چطوری بایستی و حتما نوشته را آغاز کنم ولی باید توجه داشت در یک کلام می‎توانم بگویم که “فیلم دیدنی و جذاب واندرومن تمام انتظارات و همچنین معادلاتی که پیش از تماشای فیلم دیدنی و جذاب در ذهنم شکل گرفته بودند را نیست و همچنین نابود کرد!“. در صورتی که یادداشتی که روی فیلم دیدنی و جذاب سینمایی “بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت” نوشته بودم را مطالعه کرده باشید، می‌دانید که تا چه حد از دنیای سینمایی دی‌سی یا آن هم DCEU دلسرد شده بودم و همچنین هرگز انتظار نداشتم از چنین فرانچایزی یک اثر امیدبخش و همچنین حتی استاندارد ببینم.

دروغ چرا؟ به شخصه از بازی گل گدات در BvS لذت نبردم و همچنین هیچ شوق و همچنین ذوقی جهت فیلم دیدنی و جذاب واندرومن نداشتم. پیش‌تر نیز فیلم دیدنی و جذاب‌های ابرقهرمانی با نقش اصلی زن عرضه شدند که متأسفانه همگی شکست‌هایی مفتضحانه بودند و همچنین با توجه به سابقه‌ی نه چندان درخشان DC دلیلی نمی‌دیدم که واندرومن هم سرنوشتی مشابه به “کت‌ومن/Catwoman” پیدا نکند.

حالا که فیلم دیدنی و جذاب را دیده‌ام تنها چیزی که می‌توانم بگویم آن می باشد که هرچقدر بتمن علیه سوپرمن و همچنین جوخه‌ی انتحار بلاهت وار و همچنین آزادهنده بودند؛ واندرومن لذت قسمت و بخش و همچنین هوشمندانه می باشد و همچنین خیلی زیاد خوشحال می‎شدم در صورتی که یک فیلم دیدنی و جذاب مجزا و همچنین مستقل نسبت به DCEU محسوب می‌شد.

متنی که در زیر می‌خوانید یک نقد جهت بررسی کردن کیفیت سینمایی اثر نیست؛ یادداشتی می باشد از طرف یک طرفدار که با آن شخصیت‌ها پهناور و بزرگ شده.


فعلاً نگران لو رفتن داستان فیلم دیدنی و جذاب نباشید


از تمیسکیرا تا لندن

نمی‌قدرت درمورد واندرومن صحبت کرد و همچنین به دیگر فیلم دیدنی و جذاب‌های ابرقهرمانی من جمله DCEU نپرداخت. علی رغم دیگر آثار DC که با ترقندهایی کودکانه سعی داشتند خود را جدی و همچنین فکور نشان دهند، پتی جنکینز (کارگردان) متدی متغایر و متفاوت در پیش می‌گیرد و همچنین حتی قدمی بلندتر از فیلم دیدنی و جذاب‌های موفق Marvel Cinematic Universe برمی‌دارد.

آن بار انتخاب‌ستینگ‌ها و همچنین نحوه ساخت باره‌های بصری، فاکتوری می باشد که به پیش برد پلات کمک می‌کند. جنکینز نیازی ندارد تا با دیالوگ‌های بی‌ربط قلمبه سلبمه کارش را سنگین جلوه دهد (اشاره به سه گانه شوالیه تاریکیِ آقای نولان). خیلی زیاد کم پیش میاید تا فیلمی صرفا با بهره بری و استفاده از رنگ بندی و همچنین نورپردازی داستانی را روایت کند، بدون آنکه مستقیم آن هم را در دهان مخاطب قرار دهد. خلاصه آنکه واندرومن مخاطبش را احمق فرض نمی‌کند و همچنین می‌داند که با تحول و همچنین تغییر ویژگی‌های بصری در دو محیط متغایر و متفاوتِ تمیسکیرا و همچنین لندن، حساب کار دست مخاطب میاید که “جنگ” تا چه حد روی زندگی شهری و همچنین صنعتی تاثیر گذار می باشد.

%name واندرومن طلسم دی سی و همچنین وارنر را شکست!

جزیره‌ی بهشتیِ تمیسکیرا در زیباترین شکل ممکن تصویر شده و همچنین باعث مسرت می باشد که بعد از مدت‌ها شاهد تابش خورشید و همچنین روشنایی هستیم (اشاره به بتمن علیه سوپرمن آقای اسنایدر). یک سرزمین فانتزی و همچنین رویایی که توسط خدایان به زنان زیبارو و همچنین نامیرای آمازون هدیه داده شده و همچنین عاری می باشد از هرگونه بیماری، جنگ و همچنین هرآنچه دنیای مردان شامل آن هم می‌می شود.

زمانی که دایانا و همچنین استیو وارد دنیای مردان می‌شوند -لندن جنگ زده‌ی ۱۹۱۴- تمِ فیلم دیدنی و جذاب بطور کامل تغییر می‌کند. هرچقدر در تمیسکیرا نمای دوربین بازتر و همچنین گسترده تر بود، لندن شامل شات‌های کوتاه و همچنین کلوزاپ می باشد. سینماتوگرافی واندرومن به نحو احسن موفق می‌می شود تا حس اسارت و همچنین غم زده‌ی شهروندان و مردم شهر زمان را به مخاطب القا کند.

%name واندرومن طلسم دی سی و همچنین وارنر را شکست!


واندرومن ورژن و نسخهی مونث سوپرمن نیست

واندرومن همواره یکی از ابرقهرمان‌های مورد علاقه‌ام بوده و همچنین متاسفانه بخاطر نبودِ محصولات عکسی در مدیا کمتر کسی آن هم را درک می‌کند یا می‌شناسد. عوام او همچنین را بعنوان ورژن و نسخه‌ی مونث سوپرمن می‌شناسند؛ زنی که اقتدار و قدرت پرواز کردن دارد و همچنین بدون دلیل مشخصی در داستان‌های‎ش طناب و همچنین تصاویر عجیب BDSM بکار برده شده می باشد!

درحالی که سرنوشت بتمن و همچنین سوپرمن ساده و همچنین سرراست می باشد، پرداخت به واندرومن کمی دشوارتر می‌باشد. (شاید از دلایلی که به تا حال شاهد هیچ فیلمی از او نبودیم.)
داستان از جایی آغاز می‌می شود که هرکولس (بله، آن هم هرکول مشهور) و همچنین تسیوس با شعار دروغین عشق، هیپولیتا و همچنین خواهرش آنتیوپه را فریب می‌دهند تا به آن هم‌ها تجاوز کنند. خوشبختانه با کمک هِرا هیپولیتا از زنجیر هرکولس رها می‌می شود و همچنین همراه با خواهرش سرزمین رویایی تمیسکیرا را پیدا می‌کنند. هیپولیتا بعنوان ملکه‌ی آمازون‌ها قوانین و قانونی وضع می‌کند که مردان حق وارد شدن به جزیره را ندارد و همچنین ما تا ابد در صلح در آن سرزمین زندگی خواهیم کرد به دور از امثال هرکولس و همچنین تسیوس. آنتیوپه علی رغم خواهرش پی انتقام را در پیش می‌گیرد و همچنین با هیپولیتا و همچنین تمیسکیرا وداع می‌کند تا هرکولس را به کشتن و قتل برساند.

%name واندرومن طلسم دی سی و همچنین وارنر را شکست!

شاهدخت دایانا، تنها دخترِ هیپولیتا می باشد که بخاطر تولدِ عجیبش خلق و همچنین خویی متغایر و متفاوت نسبت به باقی خواهرانش در جزیره دارد. بعد از سقوط هواپیمای استیو ترور، او همچنین سرزمین مادری‌اش را ترک می‌کند تا با اریس (خدای جنگ) که بعد از سال شمسی‌ها از زنجیر رها شده مبارزه کند. آموزه های سکسیست هیپولیتا روی دایانا تاثیر بسیاری گذاشته و همچنین در امتداد آن هم نفرتی عجیب نسبت به آقایون در وجود واندرومن شکل گرفته ولی باید توجه داشت زمانی که مردان دل روشن و همچنین خوش قلبی مثل ترور را ملاقات می‌کند نظرش کاملاَ نسبت به دنیای مردان متحول می‌می شود.

پیش از تماشای فیلم دیدنی و جذاب می‌ترسیدم که نویسندگان نتوانند چهره‌ی زیبا و همچنین امیدبخش واندرومن را ترسیم کنند و همچنین شاهد یک قهرمان رادیکال فمنیستی باشیم که هیچ شخصیتِ واقعی از خود بروز نمی‌دهد. شاید جنکینز داستان اصلی را تا حد بسیاری تغییر داده باشد تا در فرمت سینما بگنجد ولی باید توجه داشت به راحتی می‌قدرت گفت که آن فیلم دیدنی و جذاب به بهترین شکل ممکن روح و همچنین درون مایه‌ی اصلی شخصیت واندرومن را نشان می‌دهد.

همچنین بایستی و حتما اعتراف کنم که بازی گل گدات به مراتب حرفه‌ای تر شده. در صورتی که تو هم ازان دسته افرادی هستید که از نقش آفرینی او همچنین در بتمن علیه سوپرمن لذت نبردند، نگران نباشید که به شکل معجزه‌آسایی بازی او بهبود میابد.


پر از شخصیتهای دوست داشتنی

شاهدخت دایانای محبوب‌مان بدون وجود شخصیت‌های رنگارنگ دور و همچنین برش مطمئناً تا آن حد موفق نمی‌‌شد. هیپولیتا (کانی نیلسن)، آنتیوپه (رابین رایت) و همچنین تمام زنان آمازون با وجود ران تایم کوتاهی که دارند، دوست داشتنی و جذاب و همچنین منحصر بفرد طراحی شده اند. خیلی خوشحال می‎شوم در صورتی که در پروژه‌های بعدی بتوانیم دوباره بعضی از آن هم‌ها را ملاقات کنیم و همچنین شاهد کرکترهای جدیدی مثل آرتمیس باشیم.

به تصویر کشیدنِ شیمی بین یک ابرقهرمان و همچنین انسان عادی هرگز در سینما ساده نبوده. از نمونه‌های شکست خورده می‌قدرت به سوپرمن و همچنین لوئیس لین در DCEU و همچنین یا ثور و همچنین جین فاستر در MCU اشاره کرد؛ ولی باید توجه داشت در کمال تعجب ارتباط و رابطه‌ی استیو و همچنین دایانا فوق العاده طبیعی و همچنین غریزی ازاب درامده و همچنین یکی از دلایلی اساسی آن هم انتخاب کریس پاین جهت آن نقش می باشد.

%name واندرومن طلسم دی سی و همچنین وارنر را شکست!

تمام شخصیت‌های فرعی داستان -از اتا کندی گرفته تا دکتر پویزن- رفتاری باورپذیر مانند انسان‎های واقعی نشان می‎دهند؛ قربانیانی که بخاطر جنگ روحشان را از دست داده‌اند یا هنوز کمی از انسانیت‌شان باقی مانده. بواسطه‌ی وجود همین کرکترهاست که گذر زمان در طول فیلم دیدنی و جذاب شیرین و همچنین دلپذیر می باشد.


تذکر: متن زیر داستان فیلم دیدنی و جذاب را لو می‌دهد.


ویلن داستان حرف جهت گفتن دارد

در تماشای فیلم دیدنی و جذاب‌های ابرقهرمانی(به خصوص موج جدید) یک سوال به نظرم مدام در ذهن بیننده‌ی حرفه‌ای سینما شکل خواهد گرفت. چندتا از ویلن‌ها در آن فیلم دیدنی و جذاب‌های ابرقهرمانی واقعاً حرف جهت گفتن داشتند و همچنین دلایلشان جهت اعمال اهریمنی‌شان توجیح‌پذیر بوده؟ می‌دانم تام هیدلسون بازیگر کاریزماتیکی می باشد ولی باید توجه داشت آیا حسادت و همچنین طمع‌ش جهت اقتدار و قدرت هم جهت تو باورپذیر بوده؟ بجز جوکرِ هث لجر چند ابرشرور کامیک‌بوکی بیادماندنی در خاطراتان حضور دارد؟

قسمت و بخش مورد علاقه‌ی من از فیلم دیدنی و جذاب واندرومن از همینجا آغاز می‌می شود. فیلم دیدنی و جذاب با معرفی لدندرف تو را فریب می‌دهد که اریس یک ژنرال خونخوار آلمانی می باشد و همچنین نیت و اراده دارد تا با همکاری دکتر پویزن آتش جنگ را شعله ورتر از قبل کند. (بقولی یک ویلن تیپیکال کامیک بوکی) ولی باید توجه داشت در انتهای داستان متوجه آن توئیست بی‌مانند می‌شویم که خدای جنگ واقعی در قالب یکی از سران حکومت انگلستان ( با بازی دیوید ثوئلیس) پنهان شده.
دایانا که معتقد می باشد جنگ و همچنین خون ریزی حاصل شرارت اریس می‌باشد، در کمال ناباوری و همچنین با کشتنِ لدندرف کاشف به عمل میاید که انسان خودش عامل تمام آن درد و همچنین رنج‎هاست و همچنین اریس از ابتدای تاریخ نیت و اراده داشته تا بدون واسطه و غیر مستقیم کراهتِ وجودی مخلوقات پدرش (زئوس) را ثابت کند.

%name واندرومن طلسم دی سی و همچنین وارنر را شکست!

سخنرانی اریس تا حدی معقول و همچنین مستدل می باشد که جهت لحظه‌ای ممکن می باشد فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید که واندرومن را قانع کرده. مطمئنم در بعدی خیل عظیمی از طرفداران سخنان‎ش را بعنوان نقل قول‌های مشهور سینما بازگو می‌کنند.


فیلمی جهت جدید و تو و تازه واردین و همچنین طرفداران دو آتشه

از جزئیات چشم نواز گرفته تا داستانی زیبا و همچنین مهیج، واندرومن فیلمی می باشد که جدید و تو و تازه واردین به دنیای ابرقهرمانان را می‌تواند جذب کند و همچنین از طرفی در صورتی که از طرفداران قدیمی آن شخصیت و همچنین جهان‌های کامیک بوکی هستید، قطعاً ذوبِ ماجراجویی جدید شاهدخت تمیسکیرا در پرده سینما می‎شوید.

بعنوان کسی که از صمیم قلب ابرقهرمانان DC را دوست دارد، می‌توانم بگویم که واندرومن اولین تجربه‌ی نزدیک به آنچه بود که همواره انتظارش داشتم. واقعاً خوشحالم که واندرومن تغییر پیدا کردن به یک ریپ آف بی‌شرمانه از فیلم دیدنی و جذاب‌های فرمولیزه مارول نشد و همچنین توانسته بود تجربه‌ای ناب و همچنین جدید به مخاطبین ارائه دهد. امیدوارم برادران وارنر با همین فرمان پیش بروند و همچنین با دخالت‌های بی‎جا زباله‌ای مانند جوخه‌ی انتحار تولید نکنند!


واندرومن طلسم دی سی و همچنین وارنر را شکست! در تاریخ ۲۰۱۷-۰۹-۰۸ ۲۱:۲۱:۴۹ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک