نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Guardians Of The Galaxy Vol.2

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Guardians Of The Galaxy Vol.2

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Guardians Of The Galaxy Vol.2

تکرار موفقیت یک فیلم دیدنی و جذاب فوق العاده در قسمت دوم آن هم کاری دشوار می باشد، و همچنین آن دقیقا چیزی می باشد که جیمز گان در محافظین کهکشان، قسمت ۲ سعی دارد انجام دهد. ولی نهایتاً قسمت ۲ به مقدار و اندازه ی فیلم دیدنی و جذاب اول محشر نیست و همچنین با مقداری معظلات و مسائل و مشکلات پیشبردی دست و همچنین پنجه نرم می کند، با آن حال باز هم ثابت می کند که فیلمی سرگرم کننده و همچنین با کلی دل و همچنین جرات می باشد.

داستان محافظین کهکشان قسمت ۲، چند ماه بعد از حوادث فیلم دیدنی و جذاب اول که در سال شمسی ۲۰۱۴ اکران شد، در حالی اتفاق می افتد که حالا دیگر شناخته شدن و شهرت محافظین در سرتاسر کهکشان پیچیده می باشد. آنها قهرمانان آماده ی استخدام و همچنین در حال کار برروی ماموریتی جهت فرمانروایی که بطور جذاب و جالب و خنده داری متکبر می باشد (با بازی الیزابث دبیکی، به عنوان عایشه) خواهند بود.

اوضاع هنگام و زمانی که خراب می می شود که راکت بعضی از اجناسی را که محافظین بایستی و حتما از آن هم ها محافظت می کردند، می دزدد و همچنین تیم بخاطر کوچک شمردن نژاد پیشرفته ی ژنتیکی طلایی رنگ، به بالای لیست «افرادی که بایستی و حتما کشته شوند» فرمانروا می روند.

محافظین سعی می کنند یک قدم جلوتر از فرمانروا باشند و همچنین تیم روجر ها (ویرانگر ها) که جهت کشتن آن هم ها استخدام شده اند، قسمت اصلی اکشن ورژن و نسخه ی ۲ می باشد.  ولی جسارت واقعی فیلم دیدنی و جذاب، ملاقات پیتر کوئیل با پدرش می باشد. در صحنه ی اول مشخص می می شود که ایگو با بازی کرت راسل، آن هم مرد ستاره ای می باشد که مادر پیتر را باردار کرده بود و همچنین زیاد طول نمی کشد تا ایگو پیدایش می می شود و همچنین خودش را به پسرش معرفی می کند. سوال واقعی آن می باشد که آیا ملاقات پیتر با پدر خونی اش، حفره ای را که غیبت او در زندگی استار لرد ساخته یا ایجاد کرده بود پر می کند، و همچنین آیا آن حفره پیش از آن هم هم با وجود آدم هایی مثل یوندو، گامورا و همچنین بقیه ی محافظین پر شده می باشد یا خیر؟

خانواده در آن فیلم دیدنی و جذاب موضوعی پهناور و بزرگ می باشد و همچنین در خدمت وحدت بخشی خط داستان عمل می کند. در صورتی که اولین فیلم دیدنی و جذاب محافظین کهکشان در مورد ی جمع کردن تیم دور یکدیگر بود، آن بار در مورد ی به بوته ی آزمایش گذاشتن ارتباط و رابطه ی بین آن هم هاست. در حالی که قسمت ۲ کارش را در به بار نشاندن آرک تیم خوب انجام می دهد؛ ماجراجویی ای که در جریان می باشد، تیم را از هم جدا می کند تا هر کدام بدنبال ماموریت فردی یا شخصی خودش برود. هنگام و زمانی که پیتر با ایگو و همچنین منتیس می رود، گامورا و همچنین درکس هم به او می پیوندند. راکت و همچنین گروت با یوندو و همچنین نبولا همراه می شوند. البته شیمی فوق العاده ای که در فیلم دیدنی و جذاب اول بوجود آمده بود، اینجا اندکی کاهش پیدا می کند.

ما در مورد ی آنکه چرا نبولا نسبت به گامورا احساس تنفر دارد و همچنین همچنین آنکه در طول دوران کودکیشان به همراه ثانوس چه اتفاقی افتاده بود اکثرا و بیشتر می فهمیم، همینطور اطلاعات بیشتری در مورد ی ارتباط و رابطه ی درکس و همچنین خانواده ی مرحومش داده می می شود. درحالی که اصل و همچنین نسب پیتر کوئیل نقطه ی کانونی بزرگی می باشد، زمانی هم صرف کشف آن می می شود که چگونه و چطوری روش بوجود آمدن راکت باعث شده می باشد تا او مشکل اعتماد کردن داشته باشد، و همچنین حتی توضیح داده می می شود که یوندو از کجا آمده می باشد. در حالی که تیم با کشمکش ها و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات فردی یا شخصی که آن هم ها را تهدید به جدایی می کند، دست به گریبانند، داستان های فردیشان بر فیلم دیدنی و جذاب غالب شده می باشد.

در صورتی که هر آرک داستانی کمی بهتر متوازن شده بود، وجود خطوط داستانی متغایر و متفاوت مشکلی نداشت، ولی همراه با هر خط داستانی مجزای اکثرا و بیشتر، تیمی جدید از کاراکترهای مکمل می آیند، و همچنین در تلاش جهت کامل کردن آنهاست که قسمت ۲ شروع به خراب شدن می کند.

عایشه و همچنین فرمانروا، تاسرفیس و همچنین روجر هایش و همچنین یک تیم دیگر از روجر ها خواهند بود و همچنین البته ایگو و همچنین منتیس هم حضور دارند. بازی پام کلمنتیف به عنوان منتیس کاری برجسته می باشد، ولی دبیکی هم به عنوان عایشه چنین می باشد، و همچنین کرت راسل به عنوان پدر استار لرد همانقدر که امیدوارید، عالی می باشد.

تمام آن قطعه های متحرک باعث می شوند تا با شلوغ شدن فیلم دیدنی و جذاب، رشته ی خط داستان اصلی از دست آدم در برود، و همچنین آن که کاراکترهای اصلی اکت سوم، جهت قسمت های پهناور و بزرگ اکت دوم غایبند، مشکل زاست. اراده و تصمیم راسخ گیری جهت بیرون نگه داشتن آن هم شخصیت های مشخص از قسمت های مهم فیلم دیدنی و جذاب احتمالا به آن خاطر بوده می باشد تا عناصر مشخصی از پلات اکثرا و بیشتر غافلگیر کننده باشند، ولی همچنین ممکن می باشد بسادگی به آن دلیل اتفاق افتاده باشد که متعادل کردن داستان های مستقل تعدادی کاراکتر که شهروندان و مردم شهر همین الانش هم آنها را دوست دارند دردسر دارد.

photo 2017 05 15 22 12 28 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Guardians Of The Galaxy Vol.2

بهترین چیزی که قسمت ۲ دارد، علاقه ای می باشد که ما از قبل جهت هر کدام از افراد تیم داریم. در آن فیلم دیدنی و جذاب از پیتر حمایت می کنید تا ارتباط و رابطه ای را که مشتاق می باشد با پدرش داشته باشد، پیدا کند، زمانی که روجر ها، بیبی گروت را اذیت می کنند، عصبانی می شوید، و همچنین هر بار که درکس شوخی ای را نمی فهمد، به جذاب و جالب و خنده می افتید. احساسی که بین گامورا و همچنین نبولا به عنوان دو خواهر شکل میگیرد، وزن واقعی دارد زیرا و به درستی که می دانیم قبلا اوضاع جهت آنها چگونه و چطوری بوده می باشد. تقلای راکت جهت آنکه به خود اجازه دهد تا پذیرفته شدن را بیابد، مانند یک دنباله ی درخور قبل ی غم انگیزش می باشد. حتی با وجود آنکه در قسمت و بخش هایی از فیلم دیدنی و جذاب خبری از شیمی میان تیم نیست، جدا کردن همه از یکدیگر به آرک هر کاراکتر اجازه می دهد تا جا داشته باشد رشد کند و همچنین برروی شالوده های فیلم دیدنی و جذاب اول ساخته می شود.

ولی قسمت ۲ خیلی سخت تلاش می کند تا برروی چیزی که شهروندان و مردم شهر دوست دارند و همچنین در فیلم دیدنی و جذاب اول نسبت به آن هم واکنش نشان دادند، تکیه کند. بنظرتان بیبی گروت در پایان محافظین کهکشان دوست داشتنی بود؟ در آن فیلم دیدنی و جذاب چند جین اکثرا و بیشتر از آن صحنه های بانمک می بینید. فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کردید کمبود خودآگاهی درکس عالی بود؟ در آن فیلم دیدنی و جذاب او یک عالمه شوخی های توالتی همراه با اطلاعات بیش از حد برایتان دارد. جیمز گان با نقاط نیرو کاراکترهایش بازی می کند، ولی در بعضی جاها زیاده روی می کند: بهره بری و استفاده ی بیش از حد از حیله های مشخص باعث می می شود بعضی از لحظه ها، اقتدار و قدرت غافلگیری خود را از دست بدهند. قسمت ۲ کمبود جذبه ی بدون دردسری که در فیلم دیدنی و جذاب اول بود را دارد زیرا و به درستی که سخت تلاش می کند تا انتظارات بالای ما را برآورده کند.

همانطور که گفته شد، محافظین در سومین اکت دوباره دور هم جمع شدند. بله، باز هم یک صحنه ی مبارزه ی تقریبا غیر قابل فهم عظیم دیگر هست که حالا دیگر جز اصلی فیلم دیدنی و جذاب های ابر قهرمانی به حساب می آید، ولی همچنان احساسی ترین پایان فیلم دیدنی و جذاب های مارول می باشد. زیرا و به درستی که آن ها شخصیت هایی خواهند بود که به آنها اهمیت می دهیم، درمیان صف وسیعی از قهرمانان، حمایت واقعی نسبت به محافظین داریم. و همچنین بعد از آنکه زمان بسیاری از فیلم دیدنی و جذاب آنها دور از یکدیگر بسر بردند، تجدید دیدارشان و همچنین محبتی که نسبت به یکدیگر دارند خوب از آب درآمده می باشد. گان انتقادهای معمول در مورد ی ویلن های تک خطی و همچنین کمبود خطر را در آن فیلم دیدنی و جذاب مورد خطاب قرار می دهد. او نمی ترسد که داشتن آن ماجراجویی به نرخ شخصیت هایش تمام می شود. و همچنین زمانی که نقشه ی نهایی ویلن اصلی اش نابودی جهان می باشد (مگر دائما اینطور نیست؟) حد اعلی و همچنین عواقب آن هم داستان آن حس را ساخته یا ایجاد می کند که می تواند تغییر پیدا کردن به چیزی می شود که علی رغم رونان و همچنین دیگر کاراکترهای شرور دور انداختنی دنیای سینمایی مارول، کاراکترها در فیلم دیدنی و جذاب های پیش رو همچنان در مورد اش حرف بزنند و همچنین با آن هم سرو کار داشته باشند.

محافظین کهکشان قسمت ۲ همچنین به زیبایی فیلم دیدنی و جذاب اول می باشد، با رنگ های روشن و همچنین تقریبا روانگردانی که آن بار کمی اکثرا و بیشتر تاثیرات دهه ی ۷۰  در آن هم به چشم می خورد. آن بار چند سیاره ی جدید را می بینیم، که متاسفانه جالبترین آن هم ها به مقدار و اندازه ی بقیه ی سیاره هایی که عادی تر خواهند بود، مورد کاوش قرار نمی گیرد و همچنین سیاره هایی هم که تیم جهت مدتی در آن هم گیر می افتند هم آنقدر ها جذاب و جالب نیستند، برهِرت ضرورتاً یک جنگل عظیم می باشد، در حالی که سیاره ی ایگو حیرت انگیز می باشد ولی خالی بنظر می رسد. (البته آن بحث هم وجود دارد که نقطه اش همین خالی بنظر آمدن می باشد.) همچنین گان از سوند ترک در فیلمنامه بهره بری و استفاده کرده می باشد که مانند فیلم دیدنی و جذاب قبلی آن هم میکسی تاثیر گذار از قسمت ۲ بوجود آورده می باشد، و همچنین هوشمندانه می باشد که گان در مقابل موسیقی پاپ شناخته شده، اکثرا و بیشتر به آهنگ های ناشناخته تکیه کرده می باشد.

همه ی آن ها جهت آن می باشد که گفته می شود در حالی که محافظین کهکشان قسمت ۲ نسبت به فیلم دیدنی و جذاب قبلی معظلات و مسائل و مشکلات بیشتری در خط داستانی و همچنین مسیری که طی می کند دارد، با آن حال همچنان یک محافظین کهکشانی می باشد. هیچ مستلزم و نیاز تقلید واری جهت وصل کردن آن هم به هر فیلم دیدنی و جذاب غیره ای در فرانچایز وجود ندارد، در واقعیت و حقیقت احتمالاً آن یکی از مستقل ترین فیلم دیدنی و جذاب های دنیای سینمایی مارول در فاز سوم می باشد. همه ی آن هم چیزهایی که در مورد ی محافظین دوست دارید، همچنان در فیلم دیدنی و جذاب خواهند بود. در هر فیلم دیدنی و جذاب غیره ای، مشکل ورژن و نسخه ی دوم آن می باشد که نسبت به فیلم دیدنی و جذاب اول، رضایت کمتری از تجربه ی دیدن آن هم ساخته یا ایجاد می کند. ولی شکایت از یک ماجراجویی دیگر با شخصیت هایی که دوستشان دارید سخت می باشد، و همچنین به آن طریق محافظین کهکشان قسمت ۲ بطور کامل رستگار شده می باشد.

photo 2017 05 15 22 12 27 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Guardians Of The Galaxy Vol.2

جمع بندی:

محافظین کهکشان قسمت ۲ یک ماجراجویی جذاب و جالب با کاراکترهایی می باشد که دوست داریم با آنها وقت بگذرانیم، ولی فیلم دیدنی و جذاب دوم شلوغ تر می باشد و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات داستانی بیشتری نسبت به فیلم دیدنی و جذاب اول دارد. با آن وجود هنوز فیلمی خیلی خوب، با یکی از تاثیرگذارترین پایان ها از نظر احساسی در دنیای سینمایی مارول تا به امروز می باشد. والیوم ۲ کار عالی ای در پرورش شخصیت ها و همچنین رشد آن هم ها در طول داستان انجام داده می باشد، و همچنین در مخاطب قرار دادن انتقاد های مداوم به فیلم دیدنی و جذاب های دنیای سینمایی مارول، شامل شرورهای دور انداختنی و همچنین کمبود وجود عواقب واقعی، نهایت تلاشش را کرده می باشد.

 

photo 2017 05 15 22 48 32 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Guardians Of The Galaxy Vol.2


نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Guardians Of The Galaxy Vol.2 در تاریخ ۲۰۱۷-۰۵-۱۵ ۲۲:۵۲:۴۰ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک