نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Death Note نتفلیکس

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Death Note نتفلیکس

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Death Note نتفلیکس

برداشتی پرعیب از مانگای محبوب

کارگردان: آدام وینگاردryuk 200x300 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Death Note نتفلیکس

نویسندگان: چارلز پارلاپانیدز-ولاس پارلاپانیدز-جرمی اسلیتر

بازیگران جدید: نت ولف-مارگرت کوآلی-کیث استنفلید-پاول ناکاچی- ویلم دفو-

شبکه: نتفلیکس

تاریخ پخش ابتدایی و اولیه: ۲۱ جولای ۲۰۱۷ در کمیک کان سن دیه گو

بودجه: ۴۰ میلیون دلار

منتقد: بلیر مارنل از آی جی ان

ترجمه: فرنوش فدایی

امتیاز: ۷ از ۱۰

 

 


 

دفترچه‌ی مردن و مرگ یکی از شناخته‌شده‌ترین مانگاهای جهان می باشد، و همچنین پیش از آن در ژاپن یک انیمه و همچنین یک فیلم دیدنی و جذاب از آن هم اقتباس شده بود.

اقتباس آمریکایی آن هم به کارگردانی آدام وینگارد (Blair Witch, You’re Next) ساخته شده و همچنین ماه بعدی به نتفلیکس خواهد آمد. در کامیک کان، وینگارد از امید و همچنین باورش در آن باره گفت که آن فیلم دیدنی و جذاب بتواند روند بازسازی‌های آمریکایی کم کیفیت از انیمه‌ها را بالاخره پایان دهد . هرچند او تنها و فقط تا حدی در آن امر موفق شده و همچنین نه کاملاٌ.

فیلم دیدنی و جذاب ورژن و نسخه‌ی خیلی زیاد مختصری از نبرد اراده می باشد بین مالک دفترچه‌ی مردن و مرگ، لایت ترنر و همچنین ال، کارآگاه پلیسی که مصمم می باشد تا  نقاب از چهره‌ی لایت به عنوان یک قاتل سریالی مشهور به کیرا بردارد. به وسیله‌ی دفترچه‌ی مردن و مرگ، لایت در صورتی که نام فردی را بداند و همچنین چهره‌اش را بشناسد، می‌تواند او را بکشد. اکثرا و بیشتر مدت فیلم دیدنی و جذاب، ال نام و همچنین چهره‌اش را از هدفش پنهان می‌کند. متاسفانه هر دو بازیگران جدید اصلی، بزرگترین نقطه ضعف فیلم دیدنی و جذاب خواهند بود. در حالی که نت ولف تنها ۲۲ سال شمسی سن دارد، خیلی زیاد بزرگتر از پسر نوجوانی که نقشش را بازی می‌کند به نظر می‌رسد، و همچنین حالت‌های چهره‌ی مسخره‌اش، لحظات دراماتیک لایت را از بین می‌برد. به روش مشابهی، رفتارهای عجیب لاکیث استنفیلد به عنوان ال آنقدر زیاد می باشد که تغییر پیدا کردن به پارودی می‌می شود. جدی گرفتن آن دو فرد یا شخص در نقش‌های قابل احترامشان بطرز باورنکردنی سخت می باشد.

 

خوشبختانه، وینگارد کارش را در انتخاب ویلم دفو به عنوان صدای ریوک، خوب انجام داده می باشد. ریوک، شیطانی می باشد که دفترچه‌ی مردن و مرگ را جهت لایت فرستاد. دفو کاملاً نقش را می‌بلعد و همچنین صحنه‌های اطراف را نشخوار می‌کند، ولی او بقدری سرگرم کننده می باشد که تنها فیلم دیدنی و جذاب را بالا می‌کشد. وینگارد بطور هوشمندانه‌ای حضور ریوک را اکثرا و بیشتر در سایه‌ها نگه داشته می باشد، و همچنین چهره‌ی عجیب و همچنین ترسناک ریوک به او حضوری منحصر به فرد در فیلم دیدنی و جذاب داده می باشد. او واقعاً شبیه به یک شیطان مانگایی بود که زنده شده می باشد.

اقتباس جدید دفترچه‌ی مردن و مرگ همچنین داستان میسا را اصلاح کرده می باشد. در آن ورژن و نسخه، اسم کاراکترش میا می باشد، و همچنین نقش او توسط بازیگر Leftovers، مارگارت کوآلی ایفا می‌می شود. آن بار او جهت لایت در تلاشش جهت بازسازی دنیا از طریق دفترچه‌ی مرگش اکثرا و بیشتر یک همکار واقعی می باشد، و همچنین او حتی از لایت هم فراتر می‌رود. میا منفعل نیست و همچنین گاهی احساساتش جهت لایت اکثرا و بیشتر مبهم خواهند بود تا یک طرفه. میا خودش سرنوشتش را انتخاب می‌کند، حتی در صورتی که بدنبالش مردن و مرگ و همچنین نابودی بجای بگذارد.

بازیگران جدید دیگر مانند پائول ناکائوچی و همچنین شی ویگام جهت نقش‌های مکملشان به عنوان دستیار ال، واتاری و همچنین پدر لایت، جیمز ترنر، وقار و همچنین زندگی آورده‌اند. با آنکه صحنه‌های کافی جهت نشان دادن ارتباط و رابطه‌ی بین ال و همچنین واتاری نیست، صحنه‌های بین لایت و همچنین جیمز بطور موفقیت آمیزی ارتباط و رابطه‌ی پدر و همچنین پسری بین آنها را بتصویر کشیده می باشد.
death note 793x397 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Death Note نتفلیکس

زمان‌هایی هست که لحن فیلم دیدنی و جذاب از دستش در می‌رود و همچنین ناهنجار می‌می شود، و همچنین حتی هنگام و زمانی که که در مورد‌ی داستان قبل‌ی ال و همچنین طریقه‌ی مسخره‌ای که او نام واقعی‌اش را پنهان کرده می باشد به لایت توضیح داده می‌می شود، او باورش نمی‌می شود. ولی خب آن داستانی نیست که بخواهیم دنبال واقع‌گرایی و همچنین اینطور چیزها در آن هم باشیم و همچنین فیلم دیدنی و جذاب هم روی آن مرز واقعیت و همچنین توهم راه می‌رود.  وینگارد چند باری به تکامل شخصیتی لایت به کیرا اشاراتی می‌کند، ولی بنظر می‌رسد آن هم جنبه‌ها از اکثرا و بیشتر قسمت‌های داستان حذف شده باشند. همچنین کلمات «لرد کیرا» در جذاب و جالب و خنده‌دارترین قسمت فیلم دیدنی و جذاب ظاهر می‌شوند، ولی اکثرا و بیشتر در مورد‌‌شان حرف زدن باعث اسپویل می‌می شود.

آن یک اقتباس دقیق از مانگا نیست، و همچنین فیلم دیدنی و جذاب تنها یک پایان جزئی به داستان می‌دهد، شاید حتی باره را جهت یک دنباله هم فراهم کرده باشد. چیزی که ناخوش و غمگین کننده می باشد، آن می باشد که با بازیگران جدید اصلی بهتر و همچنین یک فیلمنامه‌ی جمع و همچنین جورتر، وینگارد می‌توانسته بود اقتباس عالی‌ای بسازد. بجایش او به همین قانع شد.

جمع بندی:

دفترچه‌ی مردن و مرگ نسبت به مانگای اصلی آن هم، طوری ملودرام نوجوانی بیشتری اضافه می‌کند که تماشای آن هم تمام مدت رضایت قسمت و بخش نیست. در حالی که بازیگران جدید اصلی مشکل دارند ولی بازیگران جدید مکمل قدم پیش می‌گذارند تا نقششان را در فیلم دیدنی و جذاب معقول و همچنین سرگرم کننده نگه دارند. ریوک با بازی ویلم دفو انتخاب کاملاً خوبی بود، و همچنین او به راحتی از پس صحنه‌هایش برمی‌آمد. در صورتی که فیلم دیدنی و جذاب دنباله‌ای داشته باشد برگرداندن او به عنوان ریوک کاملا ضروریست.

sd نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Death Note نتفلیکس


ترجمه از فرنوش فدایی
کپی رایت ۲۰۱۷ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد


نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Death Note نتفلیکس در تاریخ ۲۰۱۷-۰۷-۲۲ ۰۳:۰۸:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک