نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Justice League

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Justice League

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Justice League

توجه: آن نقد تا جای ممکن از اسپویل داستان خودداری کرده می باشد.

راستش  را بخواهید نوشتن نقد جهت فیلم دیدنی و جذاب لیگ عدالت شاید از سخت‌ترین کارهای ممکن باشد. چرا که بر خلاف بتمن علیه سوپرمن و همچنین فیلم دیدنی و جذاب های پیشین دنیای سینمایی دی سی (به جز واندروومن)؛ لیگ عدالت جهت بهتر شدن معظلات و مسائل و مشکلات قبلی تلاش کرده و همچنین قدمی به سوی بهتر شدن برداشته می باشد ولی باید توجه داشت همچنان از یک فیلم دیدنی و جذاب قابل قبول فاصله‌ دارد.


justice league poster 18 1 196x300 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Justice Leagueکارگردان: زک اسنایدر

تهیه کننده: چرلز روون، دبورا اسنایدر، جان برگ، جف جانز

فیلم دیدنی و جذاب‌نامه: جاس ویدون، کریس تریو

بر اساس داستانی از: زک اسنایدر، کریس تریو

موسیقی: دنی الف من

ناشر: وارنر براز پیکچرز

محصول کمپانی دی‌سی

بازیگران جدید: بن افلک، هنری کویل، ایمی آدامز، گل گدوت، ازرا میلر، جیسون موموآ، ری فیشر و همچنین …

تاریخ اکران: ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ در آمریکا

مدت: ۱۲۰ دقیقه

خالقان: گاردنر فاکس


ولی باید توجه داشت از همین ابتدا به امر سه نقطه حائز اهمیت می باشد:

۱- جاس ویدن فیلم دیدنی و جذاب را نجات داده می باشد و همچنین تاثیر صد قسمت و بخش مثبت بر روی فیلم دیدنی و جذاب داشته می باشد.
۲-زک اسنایدر آن بار بر خلاف فیلم دیدنی و جذاب های قبلی تنها مسئول پنجاه قسمت و بخش خرابکاری های فیلم دیدنی و جذاب می باشد.
۳-وارنر با سیاست کاهش زمان فیلم دیدنی و جذاب به مدت زمان کمتر جهت پخش در سانس های اکثرا و بیشتر بزرگترین خیانت را به لیگ عدالت کرده می باشد.

بگذارید ابتدای نقد را به موارد و نکات مثبت اختصاص بدهیم. بزرگترین نقطه نیرو لیگ عدالت؛ لیگ عدالت می باشد. در صورتی که غایت نهایی فیلم دیدنی و جذاب های تیم آپ قهرمانی آن مدلی جمع شدن چندتا قهرمان جهت هدفی مشترک باشد؛ جاستیس لیگ به لطف ویدن (که علاقه‌مندان به سینما و همچنین تلویزیون می‌دانند، استاد تیم آپ های آن مدلی می باشد؛از اونجرز بگیر تا فایرفلای و همچنین…) آن هدف را به زیبایی بررسی کننده و پروهشگر می‌سازد. هدف فوق به قدری در فیلم دیدنی و جذاب موفق بوده می باشد که شاید به تنهایی باعث چشم پوشی از اندکی از ایرادات فیلم دیدنی و جذاب (که یکی دوتا هم نیستند) بشود. دیدن قهرمان های کلاسیک دی‌سی در یک تیم آپ درست و همچنین تعامل درست هر کارکتر در تیم لذت ویژه ای در فیلم دیدنی و جذاب خواهد داشت.همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که صحنه های جر و همچنین بحث میان افراد تیم از ریشوت های ویدن بوده می باشد که به کارکترپردازی شخصیت ها در تیم کمک کرده می باشد.

شخصیت پردازی افراد تیم ولی باید توجه داشت تیر به هدف خورده‌ی غیره ای می باشد. بتمن افلک قوی تر از بتمن علیه سوپرمن ظاهر می‌می شود. بتمنی که نقش رهبر تیم را دارد و همچنین از کرده های قبل خود در برابر سوپرمن پشیمان می باشد و همچنین احساس گناه می‌کند در کنار واندروومن گدات (که مانند فیلم دیدنی و جذاب اختصاصی اش روحیه قسمت و بخش و همچنین دل انگیز می باشد) از بهترین شیمی های دیدن شده در فیلم دیدنی و جذاب‌های ابرقهرمانی را به دیدن کردن و نمایش می‌گذارند و همچنین از قویترین افراد لیگ در منظر کارکترپردازی خواهند بود. راستش را بخواهید بعد از دیدن تریلرها فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن میکردم جیسون ماموا در نقش اکوامن تلاشی مذبوحانه جهت پاک کردن سابقه‌ی آکوامن می باشد و همچنین حضور اکوامن در تیم به وان لاینرهایی مثل (my man) و همچنین (alright) ختم می‌می شود. ولی باید توجه داشت آرتور کری از لحاظ شخصیتی دقیقا آن هم اکوامنی می باشد که پدرش را الگوی زندگی خود قراره داده و همچنین از مادرش و همچنین میراث آتلانتیسیش در ابتدای کار متنفر می باشد.

بگذارید ولی باید توجه داشت در اینجا چیزی را مشخص کنیم؛ جهت مخاطبانی که آشنایی با اریجین کمیکی فلش، سایبورگ و همچنین آکوامن ندارند ساخت پیش مستلزم و نیاز کارکتر به مقدار و اندازه کافی در فیلم دیدنی و جذاب دیده نمی‌می شود و همچنین آن دقیقا آن هم ضربه ای می باشد که زک اسنایدر با نساختن فیلم دیدنی و جذاب سولوی آن کارکترها و همچنین حمله به سمت ساختن جاستیس لیگ به دنیای دیسی زده می باشد. البته مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که قرار بوده همه‌ی آن پیش نیازها در آن فیلم دیدنی و جذاب نشان داده می شود ولی باید توجه داشت با اراده و تصمیم راسخ احمقانه وارنر مبنی بر حذف ۵۰ دقیقه از فیلم دیدنی و جذاب حتی کارکتر پردازی درست هم در فیلم دیدنی و جذاب بی گزند نمانده می باشد. فلش و همچنین سایبورگ هم دقیقا از ساخت و همچنین پرداخت درست به اریجین خود محروم شده اند ولی باید توجه داشت تفاوتشان آن می باشد که بری الن در نقش کمیک ریلیف تیم با جوک هایش دل مخاطبین را به دست میاورد و همچنین سایبورگ…راستش را بخواهید سایبورگ تنها عضوی از تیم می باشد که حتی در کمیک ها هم کارکتر پردازی چنان پیچیده‌ای ندارد چه برسد به سینما. شاید جهت مخاطبین کمیک بوک ها حفره‌های شخصیت پردازی با اطلاعات قبلی آنها پر می شود ولی باید توجه داشت جهت مخاطبین عادی ممکن می باشد سردرگم‌کننده به نظر برسند.

آخرین عضو لیگ ولی باید توجه داشت بعد از دو فیلم دیدنی و جذاب بلاخره خود واقعیش را پیدا کرده می باشد! سوپرمن از مردن و مرگ برگشته بهترین ورژن سوپرمن تا به حال در دنیای سینمایی دی‌سی می باشد. سوپرمن احیا شده می‌خندد و همچنین به جان شهروندان و مردم شهر اهمیت می‌دهد و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات گوارشی‌اش هم گویا حل شده می است و خواهد بود.اگرچه صحنه‌های کنار آمدن سوپرمن با بازگشتش نیز به دست وارنر سلاخی شده می باشد ولی باید توجه داشت سوپرمن جدید و همچنین ارتباط و رابطه‌اش با افراد تیم و همچنین به خصوص با بروس وین همچنان دلنشین می باشد.

 

مقوله‌ی غیره ای که می‌قدرت به آن هم اشاره کرد اتمسفر و همچنین لحن کلی لیگ عدالت می باشد؛ آن فیلم دیدنی و جذاب مانند فیلم دیدنی و جذاب های قبلی دی‌سی دارک نیست. آن هم فیلتر کذایی خاکستری که در جوخه‌ی انتحار و همچنین بتمن علیه سوپرمن یا من آو استیل رنگ های روشن را هم تیره نشان میداد از فیلم دیدنی و جذاب حذف شده. افراد جاستیس لیگ صحنه های کمدی درخوری دارند و همچنین جوک هایشان بر جای خود می‌نشینند. ویدن حتی به کارکترهایی که خیلی خشک خواهند بود هم یک یا دو صحنه‌ی فان داده می باشد تا بر انسان بودن آنها بیفزاید.

ولی باید توجه داشت قسمت و بخش تاریک آن نقد مرتبط به موارد و نکات منفی فیلم دیدنی و جذاب می باشد که متاسفانه اصلا هم کم نیستند.در وهله‌ی اول بایستی و حتما گفت صحنه های ضبط شده توسط هر دو کارگردان تقریبا مشخص می باشد ولی باید توجه داشت به هیچ وجه دو دستگی که در بعضی از نقدها به آن هم اشاره شده بود در لحن و همچنین ریتم فیلم دیدنی و جذاب دیده نمی‌می شود.در عوض فیلم دیدنی و جذاب از اوضاع بدتری رنج می‌برد؛ آشفتگی در لحن روایی ! ایراد بزرگی که قسمت و بخش بزرگی از آن هم بر دوش فیلمنامه‌ی شلوغ زک اسنایدر و همچنین کریس تریو و همچنین قسمت و بخش غیره ای از آن هم بر دوش وارنر جهت کوتاه کردن مدت فیلم دیدنی و جذاب می باشد. تنها و فقط تصور کنید در صورتی که جاس ویدن فن سرویس های بی مورد اسنایدر(مانند آیریس وست) را حذف نکرده بود تعداد شاخه های داستانی پرداخته نشده تا چد حد افزایش پیدا می‌کرد. در لیگ عدالت هم اسنایدر و همچنین تریو چنان فیلم دیدنی و جذاب خودشان را پهناور و بزرگ کرده اند که کنترل قسمت و بخش هایی از فیلم دیدنی و جذاب از دستشان در رفته می باشد (البته به طرز بهتری از بتمن علیه سوپرمن) در آن میان صحنه های کات شده وارنر هم فیلم دیدنی و جذاب را بیش از پیش شلوغ نشان می‌دهد. در کل فیلم دیدنی و جذاب عجله‌ی ویژه ای جهت رسیدن به نقطه‌ی “قهرمانان علیه شرور پهناور و بزرگ” دیده میشود که ریتم روایی فیلم دیدنی و جذاب را درهم می‌ریزد. مشکل پهناور و بزرگ بعدی مثل دائما در فیلم دیدنی و جذاب های اسنایدر، نبود صحنه های معمولی و همچنین پاساژ می باشد (البته ویدن چند صحنه پاساژ خیلی خوب در فیلم دیدنی و جذاب قرار داده می باشد)

در فیلم دیدنی و جذاب های اسنایدر صحنه ها و همچنین سکانس های “باحال” زیاد می باشد ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که آن صحنه هارا کنار هم بگذارید شبیه یه کلیپ فن مید در یوتیوب می باشد که پر می باشد از تک سکانس های “باحال” ولی باید توجه داشت هیچ صحنه‌ی ربط دهنده‌ای بین آن سکانس ها نیست. دیالوگ های کریس تریو و همچنین اسنایدر هم گاها به شدت “سنگین و همچنین پوچ” می‌نمایند.

از شلوغی و همچنین بی نظمی فیلم دیدنی و جذاب ولی باید توجه داشت در صورتی که بگذریم ویلن فیلم دیدنی و جذاب فاجعه ایست فراموش نشدنی.استپن ولف یک غول تماماً سی جی آی می باشد که جز یک داستان پیشینه هیچ چیزی در فیلم دیدنی و جذاب ندارد.نه دیالوگ درست و همچنین حسابی و همچنین نه نقش آنچنانی. استپن ولف یک ویلن ضعیف در یک داستان تهاجم به زمین می باشد که اکر با رقیب مارولی‌اش یعنی لوکی (که تقریبا اونجرز را از داخل نابود کرد) مقایسه اش کنیم هیچ حرفی جهت گفتن ندارد (حتی در صورتی که مقایسه هم نشود هم حرفی جهت گفتن ندارد !). استپن ولف از لحاظ کارکتر پردازی به شدت تهی می باشد و همچنین تنها و فقط زور بازوی چشم گیری دارد.

انتخاب پس باره تمام سی جی آی از اشتباهات دیگر اسنایدر می باشد که در کنار سی جی آی استپن ولف از ضعف‌های جلوه‌های ویژه فیلم دیدنی و جذاب شمرده می‌شوند. سیبیل هنری کویل اگرچه به نظرم آنچنان قابل تشخیص نیست و همچنین چه بسا در صورتی که خود استدیو سیبیل داشتن کویل را جار نزده بود کسی آنچنان متوجه وجودش نمی‌شد.

در نهایت بایستی و حتما گفت لیگ عدالت قدمی جهت بهتر شدن دنیای دی‌سی برداشته می باشد ولی باید توجه داشت آن نیت مثبت توسط دخالت های استدیو، پایه های ضعیف دنیای سینمایی و همچنین کارگردانی و همچنین فیلمنامه نویسی ناقص زک اسنایدر و همچنین تریو خدشه دار شده می است و خواهد بود.به روش قطع در صورتی که ویدن و همچنین اسنایدر از ابتدای پروژه در کنار یکدیگر فعالیت می‌کردند شاهد فیلمی به مراتب بهتر و همچنین خوش‌ساخت تر بودیم؛ ولی باید توجه داشت همه‌ی آن معظلات و مسائل و مشکلات مانع حداقل یک‌بار دیدن و همچنین لذت برن از لیگ عدالت نمی‌می شود.

کسرا اشرفی

justice league نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Justice League

 


نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Justice League در تاریخ ۲۰۱۷-۱۱-۱۹ ۲۰:۳۸:۵۶ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک