نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب لوگان Logan

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب لوگان Logan

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب لوگان Logan

آخرین مقاومت

کارگردان: جیمز منگولد
cuaiczwueaaid w jpg large 203x300 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب لوگان Logan
نویسنده: اسکات فرنک- جیمز منگولد-مایکل گرین

بازیگران جدید: هیو جکمن- پاتریک استوارت- ریچارد.ای.گرانت-بوید هولبروک- استیفن مرچنت-دافنه کین و همچنین ….
کمپانی: فاکس

تاریخ اکران:۱۷ فوریه ۲۰۱۷ در برلین

مدت: ۱۳۵ دقیقه

بودجه: ۱۲۷ میلیون دلار

منتقد: اسکات کولارا از IGN

مترجم : محمد سوری

امتیاز: ۹.۷ از ۱۰

 


 

از بعضی جهات، لوگان فیلم دیدنی و جذاب وولورینی می باشد که خیلی از هواداران مدت‌ها در انتظارش بودند؛ فیلمی انباشته از خشونت عریان به فراخور ریت Rاش، ادبیات بزرگسالانه و همچنین نامناسب جهت کودکان و همچنین البته گره‌گشایی‌های تکان‌دهنده و همچنین هولناک. با آن حال، آخرین حضور هیو جکمن در نقش مرد اکسی که او را معروف کرد، به عنوان تعمقی در ذات خود داستان‌های ابرقهرمانی و همچنین و همچنین ژانر فیلم دیدنی و جذاب‌های کمیک‌بوکی نیز عمل می‌کند.
داستان فیلم دیدنی و جذاب که اقتباس آزادی از کمیک «پیرمرد لوگان» می باشد، در جهانی رخ می‌دهد که شاید آنقدرها فراآخر‌الزمانی نباشد، ولی بلاشک بر لبه‌ی عدم ایستاده می باشد. میوتنت‌ها گویی همگی از جمعیت انسانی حذف شده‌اند، و همچنین آن هم معدودی که باقی مانده‌اند نیز مخفیانه زندگی می‌کنند. لوگان و همچنین نیز پروفسور اگزویری فروکاسته، باستانی و همچنین از نظر روانی رو به زوال هم  برگزیده‌اند که اختفا پیشه کنند.بازگشت پاتریک استوارت یکی از راضی‌کننده‌ترین جنبه‌های لوگان می باشد، زیرا آن هنرپیشه‌ی کارکشته و همچنین مورد احترام بالاخره مجال آن هم را می‌یابد که عمقی حقیقی به کاراکترش ببخشد — گرچه به شیوه و همچنین سیاقی منحصر به فرد و همچنین جدید. پروفسور اکس استوارت دائما در فیلم دیدنی و جذاب‌ها به حاشیه رانده شده، ولی در لوگان چنین نیست. کاراکتر او در اینجا گاهی به شدت تراژدیک می باشد و همچنین گاهی به شدت جذاب و جالب و خنده‌آور. آن پروفسور اگزویری می باشد که تابحال مشابهش را ندیده‌اید.

professorx نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب لوگان Logan

لوگان و همچنین رفیق میوتنتش کالیبان(با بازی استفن مرچنت) از اگزویر مراقبت می‌کنند. اولین بار که آن هم‌ها را در فیلم دیدنی و جذاب می‌بینیم، پروفسور اکس شدیداً تحت درمان می باشد و همچنین گویی عقلش را از دست داده و همچنین لوگان هم دیگر آن هم ابرقهرمان پنجه-کش نیست، بلکه صرفاً به سایه‌ای از خودِ پیشینش تقلیل یافته: حالا لوگان یک راننده‌ی لیموزین ساده شده که تلاش می‌کند پول کافی در بیاورد تا خرج معاش آن تیم سه نفره‌ی عجیب را بدهد. ولی همینکه سر و همچنین کله‌ی دختری به اسم لارا پیدا می‌می شود، ماجرای اصلی فیلم دیدنی و جذاب شروع می‌می شود. لوگان بدل به محافظ بی‌میل آن دختر علیه نیروهای تاریکی می‌گردد که نسل میوتنت‌ها را به زانو در آورده‌اند.
کارگردان حیمز منگولد، فیلم دیدنی و جذاب خیلی خوب سال شمسی ۲۰۱۳، ولوورین را هم در کارنامه‌اش دارد. ولی در لوگان او در تلاش می باشد که مرزهای ژانر ابرقهرمانی را هل بدهد و همچنین حتی خود ژانر را مورد پرسش قرار دهد. در لوگان خبری از هیچ لباس و همچنین کاستوم رنگارنگی نیست. هیچ تهدید دیوانه‌وار سی‌جی‌آی عجیب و همچنین غریبی از آسمان روی زمین نازل نمی‌می شود. تمام آن‌جور چیزها در کمیک‌های ۴ رنگی گنجانده شده‌اند که لارا می‌خوانَدِشان و همچنین لوگان به عنوان آش در هم جوشی که وضعی نادرست از زندگی واقعی میوتنت‌ها و همچنین دوستانش دیدن کردن و نمایش می‌دهند، مسخره‌شان می‌کند. چنانکه به استهزاء می‌گوید: «شاید تنها و فقط یک چهارم اینا اتفاق افتاده باشن. اونم نه اینطوری». اینجا منگولد گویا اصل و همچنین اساس وجود و همچنین رخ‌دادن وقایع فیلم دیدنی و جذاب‌های قبلی را مورد شک و همچنین تردید قرار می‌دهد. آیا تمام آن هم‌ها صرفا ورژن و نسخه‌ای تخیلی و همچنین اغراق‌آمیز از زندگی واقعی لوگان بوده‌اند؟(به گمان من جواب در آن موضوع نهفته می باشد که منگولد و همچنین جکمن چندان مشغولیتی در مورد‌ی خط روایی و همچنین جهان‌سازی جهان اکس‌من فاکس ندارند و همچنین وقعی به آن هم نمی‌نهند، و همچنین آن طرز فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن آن هم دو، لوگان را فیلم دیدنی و جذاب بهتری می‌کند؛ چراکه مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست نگران هیچ‌چیز غیره ای مگر تعریف کردن داستان خودش باشد.)

 

در واقع، جهان لوگان بطرز ترسناکی به انشعابی از جهان خود ما می‌‌ماند– به آن فرض که یکی دو قدم بدتر از وضع فعلی برداشته باشیم. با وجود آنکه فیلم دیدنی و جذاب یک‌سال شمسی پیش فیلمبرداری شد(و همچنین مطمئناً حتی قبل از آن هم نوشته شده)، به نحوی بسیاری از بحران‌های اگزیستانسیالیسمی‌ای را که آمریکا در وضع بعد از انتخابات ریاست جمهوری اخیرش با آن هم مواجه شده پیشگویی می‌کند. لوگان در وضعی لیموزینش را کنار مرز مکزیک می‌راند که لات‌های دور و همچنین اطراف فریاد USA سر می‌دهند و همچنین آدم‌هایی که می‌خواهند مهاجرت کنند یک گوشه محاصره شده و همچنین از کشور رانده می‌شوند. تیم درمانده‌ای از پناهجویان تلاش می‌کنند راهشان را به سمت مرزهای آمریکا باز کنند و همچنین در همین حین از چنگال شرکت‌ها و همچنین مقامات دولتی برهند و همچنین از آن هم‌ها دوری بجویند. و همچنین شاید مهم‌تر از همه، پروفسور اگزویر نمی‌تواند از پس مخارج داروهایی بربیاید که اقتدار و قدرت‌های فوق‌العاده اقتدار و قدرت‌مند تلپاتیکش را سالم نگه می‌دارند.

حالا که صحبتش شد، بد نیست اشاره کنیم که فیلم دیدنی و جذاب سکانس‌های اکشن تأثیرگذار بسیاری دارد که به بار می‌نشینند، نه تنها و فقط به خاطر قلع و همچنین قمع‌کردن‌های خون‌بار و همچنین بی‌رحمانه‌ای که بالاخره وولورین فرصتی جهت انجامشان پیدا می‌کند، بلکه به خاطر زاویه‌های دید جدید و همچنین جالبی که سازندگان گاهی به اقتدار و قدرت‌های شناخته شده‌ی کاراکترها می‌دهند. یک نمونه‌ی به یاد ماندنی‌شان مثلاً سکانس تعلیق‌باریست که لوگان مجبور می باشد با یکی از حملات روانی فلج‌کننده‌ی اگزویر بجنگد و همچنین از دست اوهام دوستش نجات پیدا کند. آن سکانسی می باشد که بایستی و حتما دست اول و همچنین درست تجربه می شود تا بتواند تأثیر خونبار و همچنین قدرتمندش را بگذارد تا به خوبی قدرش را بدانید.

 

logan hugh jackman 700x300 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب لوگان Logan

البته پر واضح می باشد که قسمت و بخش تبلیغاتی فیلم دیدنی و جذاب، به هیچ عنوان آن موضوع را پنهان نکرد که لارا یا به عبارتی دیگر X-23، ارتباط و رابطه‌ی خاص و همچنین ویژه‌ای با لوگان دارد، و همچنین دافنه کین انتخاب بی‌نقصی جهت بازی کردن آن نقش بزن و همچنین بهادر بوده می باشد. او شخصیتی دیوانه و همچنین شرور می باشد، ولی منگولد و همچنین و همچنین همکار نویسنده‌اش اسکات فرنک به لارا اندکی طنز خشک و همچنین طعنه‌آمیز-مخصوصاً در تعامل‌هایش به وولورین- و همچنین نیز گرمایی بخشیده‌اند که او را چیزی بیش از یک تمثال اکشن عادی دیگر می‌کند. با وجود آنکه X-23 کاراکتر محبوب و همچنین شناخته شده‌ای در حلقه‌های هواداری می باشد، نقش او در لوگان صرفاً بدل‌کاری و همچنین اکشن‌بازی نبوده می باشد؛ ارتباط و رابطه‌ی بین او و همچنین لوگان، دینامیکی می باشد که ساخته می‌می شود تا آرک لوگان در طی ۹ فیلم دیدنی و جذاب قبلی اکس-من را به فرجام برساند و همچنین حقیقتاً پایه و همچنین بنیان اساسی فیلم دیدنی و جذاب می باشد.
بوید هولبروک و همچنین ریچارد.ای.گرنت نقش شرورهای فیلم دیدنی و جذاب، به ترتیب دونالد پیرس و همچنین زوندار رایس را بازی می‌کنند که تا قبل از آشنایی با لوگان، نقشی اساسی و همچنین مهم در زندگی لارا داشته‌اند. هولبروک ترسناک می باشد و همچنین گاهی هم بامزه‌ می باشد. او یک نوع فن‌بوی و همچنین هوادار بدطینت می باشد که به سان کودکی که کلکسیون کارت‌های بیسبالش را نگاه می‌کند، به روزهای قبل و همچنین روزگاری که میوتنت‌ها در سراسر زمین پراکنده بودند می‌نگرد، ولی باید توجه داشت متاسفانه گرنت کار بسیاری در فیلم دیدنی و جذاب انجام نمی‌دهد، تنها و فقط در اکت پایانی فیلم دیدنی و جذاب، مشتی دیالوگ و همچنین اکسپوزیشن ادا می‌کند تا چند نقطه‌ی باقی مانده و همچنین مجهول از پلات را به هم پیوند بزند و همچنین سر و همچنین تهشان را هم بیاورد.
cvjnkgzvyaa fce نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب لوگان Logan
با آن حال تمام آن‌ها اصلاً مشکل‌ساز نیستند، چراکه فیلم دیدنی و جذاب در مورد‌ی جکمن می باشد و همچنین استوارت و همچنین کین(و همچنین حتی تا حدی مرچنت، که من دائما به عنوان کمدین خوبی می‌شناختمش و همچنین اینجا ثابت می‌کند می‌تواند سر پیچ‌های دراماتیک هم خوب عمل کند). منگولد در توضیح آن امر که چگونه و چطوری آن تیم به وضع کنونی رسیده،چه بلایی سر تمام میوتنت‌ها(و همچنین اکس‌من‌ها) آمده و همچنین جهان به کجا می‌رود، اصلا مسامحه نمی‌کند و همچنین بی‌رحمانه مخاطب را می‌کوبد. فیلم دیدنی و جذاب پرداخت نو و همچنین جذاب و جالب توجهی روی جریان کمیک بوکی مدرن می باشد که در آن هم‌ها نه خبری از جسارت می باشد و همچنین نه شهامت و همچنین همه یکنواخت و همچنین نخ‌نما شده‌اند. آن نوآوری‌ها در کنار استایل متمایل به وسترن منگولد و همچنین در عین حال تمایلش به گنجاندن عناصر علمی‌تخیلی در فیلم دیدنی و جذاب، تجربه‌ای به یاد ماندنی می‌سازد که مشابهش جایی پیدا نمی‌می شود.
thumbnail 25047 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب لوگان Logan
پس نتیجه آن می شود که‌ی نهایی: لوگان از خیلی جهات فیلمی احساسی و همچنین سنگین می باشد، ولی در عین حال فیلمی نشاط‌قسمت و بخش می باشد که به یادمان می‌آورد که خوب می باشد جهت چیزی اکثرا و بیشتر و همچنین چیزی بهتر بجنگیم. فیلم دیدنی و جذاب آواز قوی بی‌نظیری جهت کاراکتر وولورین، و همچنین جهت جکمن می باشد و همچنین شاید بهترین فیلم دیدنی و جذاب اکس-من تا به امروز باشد.
Untitled نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب لوگان Logan
ترجمه از محمد سوری
کپی‌رایت © ۲۰۱۷ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب لوگان Logan در تاریخ ۲۰۱۷-۰۲-۱۸ ۰۸:۱۰:۱۷ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک