نقد و همچنین بررسی کردن فصل اول سریال Iron Fist

نقد و همچنین بررسی کردن فصل اول سریال Iron Fist

نقد و همچنین بررسی کردن فصل اول سریال Iron Fist

توجه: آن یک نقد کلی و همچنین بدون اسپویل از فصل اول آیرن فیست می باشد و همچنین جهت افرادی که هنوز فصل ۱۳ اپیزوده را تمام یا اصلا شروع نکرده اند بی خطر می باشد.

سریال و همچنین عنوان کاراکتر آیرن فیست (جهت آشنایی اکثرا و بیشتر با آن کاراکتر بروی نام کاراکتر در ستون سمت چپ کلیک کنید) هر دو جهت رسیدن به هر گونه شخصیت واقعی در تکاپو خواهند بود، و همچنین اهمیت دادن به آنکه چه اتفاقی می افتد یا اصلا چرا اتفاق می افتد جهت مخاطب مدام سخت تر می می شود. به عنوان چهارمین مجموعه ی نتفلیکس بر اساس شخصیت های کمیکی مارول و همچنین آخرین مجموعه ی تکی پیش از Defenders، از آن هم ابتدای فصل، قبل از آنکه بشود ورژن و نسخه ی خیابانی تیم اونجرز را در دیفندرز دید، داستان راه پر پیچو خمی از میان «به پا خاستن یک قهرمان» دیگر طی می کند، حس اجبار در سریال دیده می می شود.

اکثرا و بیشتر معظلات و مسائل و مشکلات پهناور و بزرگ سریال برروی کاغذ می باشد که با قهرمان و همچنین ویلن بد تعریف شده اش شروع می می شود. درواقع آیرن فیست خودش بدترین چیز در مورد ی سریال خودش می باشد.

۱- هنگام و زمانی که دنی وارد اولین صحنه می می شود، اینطور می باشد که انگار او کمیک ریلیف مجموعه ی خودش می باشد که البته لزوماً چیز بدی هم نیست. دنی پا برهنه (آن هم هم در نیویورک!) بطرزی غیر طبیعی با زندگی در پارک مشکلی ندارد و همچنین هیجان زده هم انتظار می کشد تا جوی و همچنین وارد میچام بر سر عقل بیایند. او با آنکه خوش برخورد می باشد، نسبت به آنکه بازگشت ناگهانی اش از مردن و مرگ چه تاثیری می تواند داشته باشد، مغرورانه بی توجه می باشد. شاید بتوان با آن موضوع کنار آمد. به هر حال او یاد گرفته می باشد تا چگونه و چطوری معظلات و مسائل و مشکلات خارجی اش را آرام کند. او تماماً ذِن می باشد و همچنین می تواند “چی” خود را هم تراز کند تا غرق احساسات منفی نشود.

۲- البته خیلی هم چنین نیست. اینطور که معلوم می می شود، دنی خیلی هم آدم احساساتی ای می باشد. آنقدر احساساتی که در واقع هنگام و زمانی که به هر نوع خاطره ی قدیمی ای فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کند مغزش می ترکد. بطوری که هنگام و زمانی که خاطره ی بدی را تجربه می کند، سرش را می گیرد و همچنین می لرزرد انگار که او ربات خراب شده ی زن چاق در Total Recall می باشد. آنقدر منقبض می می شود و همچنین به رعشه میفتد که در صورتی که کسی نداند، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کند یا تومور دارد یا یک میکروچیپ در مغزش کاشته می باشد. او علی رغم ۱۵ سال شمسی تمرینش جهت یک جنگجوی رواقی آرام بودن، یک بمب زمانی می باشد.

۳- دنی همچنین نسبت به تاثیری که برگشتش برروی اطرافیان دارد ناآگاه می باشد. علی رغم اولین دیدار ثور از زمین، دنی هیچ مشکلی با آنکه در مکان های عمومی باشد و همچنین خودش را انگشت نما بکند و همچنین به هر کس که گوش می دهد بگوید که او نگهبان مشت آهنی مقدس می باشد از یک صومعه ی بهشتی و همچنین فوق مخفی به نام کان لان – یک بهشت راهبین بین بُعدی که ظاهرا او ۱۵ سال شمسی در آنجا صرف کرد که دیگر هیچ گونه خونسردی ای نداشته باشد. بله، گاهی او به هیچ وجه سهل انگار و همچنین آرام نیست. گاهی او ۱۸۰ درجه تغییر می کند و همچنین تغییر پیدا کردن به جنگجویی با دید تونلی اتفاقی می می شود.

64cfcb304be23e133fc468b2781906cdfb745af7 نقد و همچنین بررسی کردن فصل اول سریال Iron Fist

۴- یکی از عناصر سریال که می توانسته بود تغییر پیدا کردن به چیزی جذاب و جالب یا حتی گاهی جذاب و جالب و خنده دار می شود، آن واقعیت و حقیقت می باشد که دنی همچنین ۱۰ ساله یا سنی در همین حدود می باشد. او ذهن یک پسر بچه و همچنین بدن یک بزرگسال را دارد. او کاراکتر جاش بسکین با بازی تام هنکس می باشد در صورتی که که جاش می توانسته بود گاهی کاری کند که دستش بدرخشد. دورانی که در هیمالیا (و همچنین فراتر از آن هم) گذراند کم و همچنین بیش رشد احساساتش را متوقف کرد. منطقی می باشد و همچنین قطعا باعث چرخشی متغایر و متفاوت در یک ابرقهرمان می می شود و همچنین در مشارکت با دیفندرز به او چیزی متغایر و متفاوت می دهد.

ولی بجای آنکه به آن ویژگی کاملا پرداخته می شود، دنی تنها و فقط یک انسان زود رنج، کج خلق، بدون هیچ خود آگاهی یا جذابیتی می باشد. او هر چیزی که هر کسی به او بگوید باور می کند تا آنکه شخص غیره ای چیز متفاوتی بگوید. او با کله شقی خواسته هایی دارد و همچنین بعد حیرت می کند که چرا دیگران او را سر می دوانند. خیلی طول نمی کشد که بخاطر جوی و همچنین وارد احساس ناراحتی به تو دست می دهد و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنید آخر گناه آنها چه بوده می باشد که حالا مستحق آن توله سگی خواهند بود که به فرشینه ی ایرانیشان گند می زند؟

۵- گائو، داووس و همچنین چند کاراکتر دیگر در طول فصل با گفتن آنکه دنی چه آیرن فیست مزخرفی می باشد، نقطه ی خوبی را عنوان می کنند. حالا همراه با آن، یک داستان هم هست، درست؟ یک آرک. آن یک داستان اریجین می باشد، پس آدم به آن امید دارد که در انتها شاید دنی یاد بگیرد که…آیرن فیست مزخرفی نباشد؟ ولی آن لحظه هرگز نمیرسد. او بقدری به گرفتن انتقام مردن و مرگ پدر و همچنین مادرش تمرکز می کند که صحنه ی پایانی سریال رستگاری اش نیست، بلکه اثبات مطلق شکست هایش می باشد. دنی در انتهای سریال، بالاخره بعد از آن که بارها بهش گفته شد، متوجه می می شود که آیرن فیست مزخرفی می باشد.

photo %DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7 %DB%B0%DB%B4 %DB%B0%DB%B8 %DB%B1%DB%B4 %DB%B4%DB%B1 %DB%B2%DB%B5 نقد و همچنین بررسی کردن فصل اول سریال Iron Fist

و همچنین اینطور می باشد که نویسنده ها هرگز نتوانستند از پس معرفی دقیق دنی راند بربیایند و همچنین بجایش صفی از برداشت ها را برایش پیشنهاد می دهند، بدون آنکه بر سر یک مسیر تک و همچنین متقاعد کننده به پس نتیجه آن می شود که برسند.

شخصیت ناسازگار دنی اپیزود به اپیزود و همچنین حتی گاهی در داخل یک اپیزود متغایر و متفاوت می باشد. چگونه و چطوری مخاطبین می توانند شخصیت اصلی را درک کنند، از او لذت ببرند یا با او همدردی کنند هنگام و زمانی که که حتی سریال هم نتوانسته می باشد او را بفهمد؟

چیزی که ما از جوانی دنی فهمیدیم ما را به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن وامی دارد که چه چیزی کان لان را سزاوار می کند تا برایش از خود گذشتگی کرد؟ مثل آن می ماند که یک یتیم خودش را وقف یتیم منزل و خانه ای بکند که از او مضر و همچنین بد استقاده می کرده می باشد. باور دنی به عنوان کسی که خودش را بین دو دنیا قسمت کرده می باشد کار سختی می باشد. آن هم هم با چیزهای کمی که از کان لان دیدیم و همچنین آنکه آن هم هم نشان داد که جای نکبت باری بود.

فین جونز انتخاب مناسبی جهت دنی نبود و همچنین نمی توانسته بود صحنه های چالش برانگیز و همچنین درام را خوب دربیاورد، و همچنین در قبولاندن آنکه دنی در هنر رزمی یک استاد می باشد و همچنین تجربه و مهارت بالا ویژه ی خودش را دارد ناموفق عمل کرده بود. با آنکه صحنه های مبارزه بهتر می شدند، مبارزه های دنی اغلب نمایشی و همچنین باور ناپذیر بنظر می آمدند.

آدم بده ی سریال، هرولد میچام یکی از بدترین ویلن های دنیای سینمایی مارول می باشد. در حالی که آسانتر می باشد تقصیرات را بر گردن بازیگر آن نقش، دیوید وینهام بگذاریم، نوشتار آن شخصیت گروتسک، مضحک و همچنین خیلی زیاد دمدمی مزاج خودش تضمین کننده ای بود جهت آنکه او هرگز جذاب و جالب یا درگیر کننده، ترس آور یا غافل گیر کننده نباشد.

فرزندان بزرگسال هرولد، وارد و همچنین جوی (با احترام، تام پلفری و همچنین جسیکا استراپ) همچنین مشکل نوشتار و همچنین کاراکتر سازی بد را داشتند.

در صحنه هایی که می بینیم میچام ها با پوزخند و همچنین توطئه راه خودشان را به اتاق هیئت مدیره و همچنین آپارتمان باز کردند، آن هم هم قبل از آنکه وارد اپیزودهای واقعا احمقانه ی بعدی شوند، تلاش سریال جهت انسانی جلوه دادن آن هم هاست در حالی که درواقع تنها و فقط هدر دادن وقت ارزشمند سریال برروی چنین شخصیت های نامطلوبی می باشد.

پس چه چیزی در آن سریال خوب از آب دخل و درآمد؟ جسیکا هنویک در نقش کالین وینگ و همچنین بازگشت کهنه سرباز سریال کلر تمپل با بازی روساریو داوسون قابل توجه بود. دوست داشتنی بودن هنویک و همچنین دلاوری هایش در مبارزه او را تغییر پیدا کردن به نقش اصلی خیلی بهتری کرده می باشد تا شخصیتی که عنوان سریال را بر دوش دارد. داوسون به عنوان پرستار یک ابرقهرمان و همچنین یک قضاوتگر خوب و همچنین بد، کمابیش توانسته بود صحنه هایش را به بیننده بقبولاند. حتی هنگام و زمانی که که نوشتار آن هم کم می آورد. همچنین بازگشت مختصر کری آن هم ماس به عنوان وکیل جری هوگارث چنین بود.

در میان شخصیت های جدید سریال، ساچا داوان به عنوان داووس ثابت کرد که یک هنر پیشه ی خودنما می باشد، رامون رودریگز یک ابهام اخلاقی به شخصیت باکوتوی مبهم وارد کرد و همچنین لویس تان به عنوان ویلن ژو چنگ ظاهر شد.

بعد از شروعی آهسته و همچنین سپ اپرایی، آیرن فیست مارول بطور قابل توجهی در حدود نقطه ی اصلی اش بهبود پیدا می کند. اپیزود های ۴ تا ۷ همراه با قسمت و بخش هایی از اپیزودهای بعدی، توالی ای با اعتماد و همچنین اکثرا و بیشتر سَبک دار را به دیدن کردن و نمایش می گذارد که در اکثرا و بیشتر اپیزودهای دیگر خبری از آن هم نبود.

بیشترین لحظه های کامیک بوکی سریال که همچنین بیشترین تفریحی و سرگرم شدن را داشتند، ظاهر شخصیت های کمیک های مارول بودند که به زندگی آمدند تا نشان دهند آیرن فیست خودش چه کار می تواند بکند. البته متاسفانه، هیچ تعداد فن سرویس کافی نیست تا بتواند چندین موردی که در آن سریال خوب درنیامدند را جبران کند.

حرف نهایی:

جهت هر لحظه ی جالبی در فصل یک آیرن فیست مارول، لحظه های مشکل دار بیشتری وجود داشت که آن هم ها را زایل می کرد. در پی هر قدمی که سریال به جلو برمیداشت، دو قدم به عقب می رفت. آیرن فیست که بیش از حد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری طولانی بود، از داشتن یک قهرمان ضعیف، ویلن های فانی، معظلات و مسائل و مشکلات داستانی، گاهاً دیالوگ های خیلی بد و همچنین صحنه های مبارزه ی غیر متقاعد کننده ی خیلی زیاد جهت سریالی که مختص هنرهای رزمی می باشد رنج می برد.

iron fist street poster 237932 نقد و همچنین بررسی کردن فصل اول سریال Iron Fist

منبع: IGN


نقد و همچنین بررسی کردن فصل اول سریال Iron Fist در تاریخ ۲۰۱۷-۰۴-۰۹ ۲۱:۰۷:۱۱ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک