نقد و همچنین بررسی کردن اختصاصی فیلم دیدنی و جذاب Wonder Woman

نقد و همچنین بررسی کردن اختصاصی فیلم دیدنی و جذاب Wonder Woman

نقد و همچنین بررسی کردن اختصاصی فیلم دیدنی و جذاب Wonder Woman

نجات‌قسمت و بخش دی‌سی؟

 

کارگردان: پتی جنکینز
wwposter5 202x300 نقد و همچنین بررسی کردن اختصاصی فیلم دیدنی و جذاب Wonder Woman
نویسنده: آلن هینبرگ

بازیگران جدید: گل گدوت- کریس پاین- رابین رایت- دنی هاستون -کانی نلسون- النا آنیا و همچنین ….

کمپانی: وارنر

تاریخ اکران: ۲ ژوئن ۲۰۱۷ در ایالات متحده

مدت: ۱۴۱ دقیقه

بودجه: ۱۴۹ میلیون دلار

منتقد: کسری اشرفی

امتیاز: ۷.۵ از ۱۰

 

توجه: آن نقد تا جای ممکن از اسپویل داستان خودداری کرده می باشد. با آن حال، ممکن می باشد بعضی از جزئیات داستان را لوث کرده باشد. بنابر صلاحدید خودتان بخوانید.


 

چهارمین فیلم دیدنی و جذاب از دنیای سینمایی دی سی، آن هم بارقه‌ی امیدی می باشد که وارنر و همچنین دی‌سی و همچنین هواداران، چشم به ‌انتظارش بودند. واندروومن روایت دختر زئوس، پرنسس جزیره‌ی تمیسکرا دایاناست که با سقوط هواپیمای استیو ترور به سرزمین مخفی آمازون‌ها، دنیایش به روش کل دگرگون می‌می شود.دایانا به دنبال استیو به دنیای ما که در فرهنگ آمازون‌ها با نام دنیای مردها شناخته می‌می شود، سفر می‌کند تا با کشتن آرس، خدای جنگ، به جنگ جهانی اول پایان بدهد و همچنین صلح را به جهان برگرداند.
اولین فرق پهناور و بزرگ واندروومن با بقیه‌ی فیلم دیدنی و جذاب های دی سی فیلمنامه‌ی به مراتب سنجیده‌تر آن هم می باشد؛ آن هم چیزی که در باقی فیلم دیدنی و جذاب ها پاشنه آشیل اصلی به حساب می‌آمد و همچنین شلخته می‌نمود، در آن فیلم دیدنی و جذاب به یکی از نقاط نیرو بدل گشته می باشد. روایت درست و همچنین حساب شده‌ی واندروومن با وحدتی تماتیک و همچنین روایتی دلپذیر، اریجین کارکتر را از کودکی تا دوران بلوغ و همچنین جوانی تعریف می‌کند، با احساسات و همچنین عواطف و همچنین باورهای کارکتر در هم می آمیزد و همچنین در نهایت داستان بلوغ شخصیتی دایانا را به دیدن کردن و نمایش می‌گذارد.

 

ولی باید توجه داشت نقطه‌ی نیرو اصلی واندروومن، شخصیت‌پردازی صحیح آن هم می باشد. فیلم دیدنی و جذاب با برداشت مناسبی، اریجین دایانا و همچنین پهناور و بزرگ شدن او در محیطی مرد گریز را نشان می‌دهد در عین حال دید مطلق و همچنین انعطاف‌ناپذیر دایانا را که نظر دارد تمامی جنگ ها به خاطر آرس هست، معرفی می‌کند و همچنین به چالش می‌کشد. از طرفی دیگر شخصیت استیو ترور که نظر به فساد نسل انسان دارد و همچنین شروری کهن مثل آرس را باور ندارد هم نقطه‌ی تمرکز دوم فیلم دیدنی و جذاب می‌می شود و همچنین دیالکتیک دیدگاه آن دو، چالش ایدئولوژیک فیلم دیدنی و جذاب را می‌سازد که واقعاً بهتر و همچنین پرداخته‌تر از چالش تقابل فردی یا شخصی‌گرایی آین راند با جمعی‌گرایی مارکس در «بتمن علیه سوپرمن» درآمده و همچنین به بار نشسته. در نهایت با شیمی باورپذیر کریس پاین و همچنین گل گدوت آن دو دیدگاه روبروی هم قرار می‌گیرند و همچنین بار احساسی فیلم دیدنی و جذاب را به دوش می‌کشند.

Wonder Woman Movie Arms Crossed Art 1024x512 نقد و همچنین بررسی کردن اختصاصی فیلم دیدنی و جذاب Wonder Woman
چیز غیره ای که دیدن واندروومن را لذت قسمت و بخش می‌کند آن واقعیت و حقیقت می باشد که واندروومن علیرغم فمینیستی بودنش هرگز به طرزی خشک و همچنین مکانیکی و همچنین به سیاق نئوفمنیست‌های دیوانه‌ی آن دوره و همچنین زمانه، جنس مخالف را برتر و همچنین مردها را توده‌های بی خاصیت گوشت پرتره نمی‌کند؛ بلکه آن کارکتر دایاناست که با نشان دادن اقتدار و قدرت و همچنین شهامت و همچنین عشق در لحظات سخت و همچنین ارتباط و رابطه ی مناسب با دیگر کارکترها یک کاراکتر مؤنث مستقل قوی می‌می شود به گفتن دیگر هدف اصلی فیلم دیدنی و جذاب روایت قهرمانی مانند دیگر قهرمان هاست و همچنین نشان دادن اقتدار و قدرت فمینستیک کارکتر اثر جانبی آن روایت می باشد. به قولی دایانا پرینس، قهرمان‌ترین قهرمانی می باشد که جهان سینمایی دی‌سی تا کنون تصویر کرده می باشد. همچنین و علاوه بر تمامی آنچه گفته شد موضوع درخور توجه دیگر آن می باشد که کارکتر دایانا بر خلاف تمامی اقتدار و قدرت هایش آسیب پذیری انسانی‌ای دارد که مخاطب را تا پایان فیلم دیدنی و جذاب با کاراکتر همراه می‌کند.
آن شخصیت پردازی قوی تنها به شخصیت های اصلی محدود نمی‌می شود؛ در طول فیلم دیدنی و جذاب بارها شاهد تاثیرات جنگ بر روی مردان استیو ترور(که به طرز عجیبی یادآور هم رزمان استیو راجرز/کاپیتان آمریکا در اولین انتقامجو خواهند بود) و همچنین دید و همچنین نظر آنها راجع به جنگ خواهید بود.

Patty Jenkins Wonder Woman نقد و همچنین بررسی کردن اختصاصی فیلم دیدنی و جذاب Wonder Woman
پتی جنکینز، کارگردان فیلم دیدنی و جذاب، اینجا نشان می‌دهد حداقل یکی از علل به دل ننشستن فیلم دیدنی و جذاب های قبلی دیسی و همچنین وارنر کارگردانی غلط بوده می باشد. از ابتدایی ترین تفاوت‌های واندروومن با بقیه‌ی فیلم دیدنی و جذاب های دیسی می‌قدرت به سکانس‌های خودمختار جهان‌محور واقعی فیلم دیدنی و جذاب اشاره کرد؛ آنچه معمولاً اهالی ادبیات به آن هم «سکانس‌های پاساژ» می‌گویند. صحنه های پاساژ به اصطلاح به سکانس هایی گفته می‌می شود که کارکتر از ماموریت اصلی خود دست می‌کشد و همچنین رو به انجام دادن کارهای غیرضروری می‌کند که با وجود آنکه پلات را به پیش نمی‌برد، به غنای شخصیت‌ها و همچنین موقعیت‌ها کمک می‌کند و همچنین یک چاشنی ضروری در خلق یک جهان باورپذیر می باشد؛ مثال گل‌درشت آن روش سکانس‌ها از کمپانی رقیب، می‌می شود آن هم صحنه ی مهمانی در فیلم دیدنی و جذاب دوم انتقام جویان. هدف از ساختن آن سکانس ها نشان دادن دنیا و همچنین شخصیت پردازی کارکترهاست. یکی از معظلات و مسائل و مشکلات پهناور و بزرگ بتمن علیه سوپرمن عدم وجود صحنه ی ثابت آن چنینی در فیلم دیدنی و جذاب بود.واندروومن ولی باید توجه داشت از آن اشتباه درس گرفته می باشد. سکانس رقص دایانا و همچنین استیو در بار روستایی که جدید و تو و تازه به دست دایانا آزاد شده می باشد از مثال‌های خوب آن صحنه هاست که از قضا به نقاط درخشان فیلم دیدنی و جذاب هم تغییر پیدا کردن شده‌. مورد غیره ای که تجربه و مهارت بالا جنکینز را نمایان می‌سازد، صحنه های اکشن می باشد. نبرد شاهکار No man’s land که نبوغ کارگردانی اکشن در آن هم موج می‌زند، آخر هنر کارگردانی جنکینز را به دیدن کردن و نمایش می‌گذارد.مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که همین صحنه های اکشن گه‌گاهی توسط اسلوموشن های متنوع و گوناگون و مختلف (که به مثابه کرم در سیب سرخ می‌مانند) مخاطب را از موقعیت لذت‌بخشی که در آن هم قرار گرفته بود، به بیرون پرتاب می‌:ردند. ولی باید توجه داشت در آخر صحنه‌ی نبرد پایانی زهر خود را به آن موفقیت می‌ریزد و همچنین با کات های نا به‌جا و همچنین سکانس های شلوغ و همچنین درهم و همچنین برهم و همچنین حساب نشده صحنه ای مانند نبرد دومزدی را به دیدن کردن و نمایش می‌گذارد که گرچه به فضاحت آن هم نیست، ولی به نقطه‌ی آخر فیلم دیدنی و جذاب ضربه می‌زند.
در آن میان تیم بازیگری نیز خودنمایی می‌کند؛ گل گدوت با مسلط بودن و تسلط داشتن و همچنین اقتدار کامل دایانایی مهربان، شجاع، قوی و همچنین دلسوز را به دیدن کردن و نمایش می‌گذارد. .همانطور که گفته شد، شیمی گدوت و همچنین پاین در بهترین حالت خود قرار دارد و همچنین فیلم دیدنی و جذاب را از لحاظ احساسی به روش کامل نجات می‌دهد.

ww 03465rcc h 2017 نقد و همچنین بررسی کردن اختصاصی فیلم دیدنی و جذاب Wonder Woman

ولی باید توجه داشت بیایید فراموش نکنیم…واندروومن دارک نیست ! بلاخره یک فیلم دیدنی و جذاب دی‌سی که در آن هم همه مشعول اخم کردن نیستند یا به یبوست حاد دچار نیستند را شاهدیم.بلاخره فیلمی از دی‌سی که در آن هم لانگ شات‌هایی از مناظر طبیعی روشن و همچنین رنگ‌های واقعی می‌بینیم. واندروومن دقیقا در جای درست دارک و همچنین در بقیه موارد فیلمی سرزنده می باشد. موقعیت‌های کمیک و همچنین دیالوگ‌های سرخوش واندروومن ورژن و نسخه‌ی موفق کمدی به جا و همچنین درست را بدون مضحکه شدن مثل سوساید اسکواد، نشانمان می‌دهد. اینجا کمدی برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی شده و همچنین موفق داریم و همچنین نه کمدی کوپوریشنی و همچنین ماشینی ! واندروومن حتی به طرز جسورانه و همچنین موفقیت آمیزی موارد و نکات مضحک اریجین کارکتر را نیز به شوخی می‌گیرد.

wonder woman trailer2 نقد و همچنین بررسی کردن اختصاصی فیلم دیدنی و جذاب Wonder Woman
ولی باید توجه داشت هر قهرمان خوبی به یک شرور به آن هم مقدار و اندازه خوب مستلزم و نیاز دارد و همچنین آن قسمت و بخش دقیقا آن هم جایی می باشد که واندروومن شکست می‌خورد و همچنین نمی‌تواند به فیلمی بی‌نقص تغییر پیدا کردن می شود. آرس ویلن بدی نیست ولی باید توجه داشت در بهترین حالت یک ویلن متوسط می است و خواهد بود.کارکتری که در ۱۰ دقیقه‌ی نهایی فیلم دیدنی و جذاب حضور دارد، نشانه های وجودش تنها با چند فلش بک و همچنین آمال و همچنین اهدافش تنها با چند دیالوگ مشخص می‌می شود. آرسی که نقشی در اتفاقات جنگ داشته می باشد ولی باید توجه داشت در نهایت خود فیلم دیدنی و جذاب به عدم ضرورت وجود آرس جهت شروع جنگ اقرار می‌کند و همچنین در نهایت به شیوه ای دئوس اکس ماکینا روش توسط دایانا شکست می‌خورد.
در نهایت می‌قدرت گفت واندروومن فیلمی با کارگردانی مناسب، اکشن های مهیج و همچنین شخصیت پردازی و همچنین کمدی درست می باشد که با وجود شرور نه چندان خوب و همچنین نبرد مهم نهایی شلوغ و همچنین درهم و همچنین گره افکنی نادرست؛ همچنان پرشی رو به جلو جهت دنیای سینمایی متحد دی سی محسوب می‌می شود.


 

نقد از کسرا اشرفی
کپی رایت ۲۰۱۷ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد


نقد و همچنین بررسی کردن اختصاصی فیلم دیدنی و جذاب Wonder Woman در تاریخ ۲۰۱۷-۰۶-۱۰ ۲۲:۵۴:۲۵ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک