معرفی کاراکتر | پانیشر Punisher

معرفی کاراکتر | پانیشر Punisher

معرفی کاراکتر | پانیشر Punisher

قصاص‌گر

 

خاستگاه

2806772 punisher porfolio 003 203x300 معرفی کاراکتر | پانیشر Punisher

در آغاز

فرانک کسل که از همه نظر بهترین سرباز بود در دوره جنگ ویتنام خدمت می‌کرد. او پدر و همچنین همسری مهربان بود، به همین دلیل در سال شمسی های آخر جنگ بعد از اتفاقی خطرناک، اراده و تصمیم راسخ به استعفا از ارتش گرفت تا بتواند وقت بیشتری با شوهر یا همسر خود «ماریا Maria» و همچنین دو فرزندش «لیزا Lisa» و همچنین «فرانسیس Francis» بگذراند.

سالها بعد آن خانواده جهت پیک نیک به «پارک مرکزی Central Park» رفتند و همچنین آنجا بود که پانیشر بوجود آمد. او و همچنین خانواده اش شاهد یک کشتن و قتل بودند، بنابراین خلافکاران به خانواده اش شلیک کردند و همچنین هر سه آنها را پیش چشمان فرانک به کشتن و قتل رساندند.

سیستم برقراری عدالت فاسد بود و همچنین فرانک توانایی فراموش کردن کشتن و قتل خانواده اش را نداشت، بنابراین با آنکه در آستانه گرفتن مدال آزادی بود، ناپدید شد. هنگامی بازگشت که به پانیشر معروف شده بود، کسی که جلیقه ضد گلوله تفنگ از جنس کولار با جمجمه پهناور و بزرگ سفیدی روی آن هم بر تن می‌کند و همچنین به انواع تسلیحات نظامی مجهز می باشد. او نه تنها سوگند خورد که انتقام خانواده اش را بگیرد، بلکه خودش را وقف مبارزه با جنایت به روش خود کرد.

 

آفرینش

2806792 weinspidey12 202x300 معرفی کاراکتر | پانیشر Punisher

پانیشر ناجی می‌می شود

فرانک کسل نخستین بار در سال شمسی ۱۹۴۷ در کمیک The Amazing Spider-Man شماره ۱۲۹ حضور پیدا کرد. او پارتیزانی قاتل بود که توسط «شغال Jackal» اجیر شده بود تا اسپایدرمن را به دلیل کشتن و قتل واضح «نورمن آزبورن Norman Osborn» به کشتن و قتل برساند. کمی بعد پانیشر متوجه شد که شغال او را گول زده و همچنین اسپایدرمن قاتل آزبورن نبوده می باشد. در اینجاست که خواننده با خاستگاه پانیشر اکثرا و بیشتر آشنا می‌می شود. سپس او به کمک اسپایدرمن می‌رود.

فرانک کسل توسط نویسنده «گری کانوی Gerry Conway» و همچنین طراح «جان رومیتا پدر John Romita Sr» و همچنین «راس اندرو Ross Andru» خلق شد. نام پاینشر را استن لی پیشنهاد داده می باشد. کانوی در اصل پانیشر را در نقش یک شرور خلق کرده بود ولی با پیشرفت داستان، او را به یک ضدقهرمان تغییر پیدا کردن کرد. کانوی متذکر شد که بزرگترین منبع الهام او جهت خلق آن شخصیت، «مک بولان Mack Bolan» ملقب به «جلاد Executioner»* می‌باشد.

* آن شخصیت در سری رمان های بسیاری حضور پیدا کرده و همچنین خالقش «دان پندلتون Don Pendleton» می‌باشد.

 

سیر تکاملی کارکتر

پانیشر اغلب بعنوان یک کارکتر تنها و همچنین کسی که بقیه کاراکترها اغلب با او همراه نمی‌شوند، به تصویر کشیده شده می باشد. او تعریف دقیق واژه ضد قهرمان می باشد، کسی که از قوانین اخلاقی اغلب ابرقهرمانان تبعیتی نمی‌کند ولی قانون سفت و همچنین سخت خود مبنی بر محافظت از بیگناهان و همچنین مبارزه ابدی با خلافکاران و همچنین جنایتکاران را دائما رعایت می‌کند.

پانیشر سری اختصاصی خود را نداشت تا آنکه در سال شمسی ۱۹۸۶ «مایک زک Mike Zeck» و همچنین «استیون گرنت Steven Grant» پیشنهاد دادند که آن کارکتر ارزش داشتن سری مخصوص خود را دارد. از آن هم زمان تا کنون نویسنده و همچنین طراحان بسیاری مسئولیت آن کارکتر را بر عهده گرفتند شامل : «مایک بارون Mike Baron» ، «چاک دیکسون Chuk Dixon» ، «بیل رینهولد Bill Reinhold» ، «جان رومیتا پسر John Romita Jr» ، «جیسون آرون Jason Aaron» و همچنین «گارث انیس Garth Ennis».

با گذشت زمان پانیشر نه تنها با جنایتکارانی خطرناک تر از «جیگسا Jigsaw» دست و همچنین پنجه نرم می‌کرد، بلکه با قهرمانانی زیرا و به درستی که دردویل و همچنین اسپایدرمن و همچنین ابرشرورانی مانند دکتر دووم و همچنین «کینگپین Kingpin» نیز درگیر شد، بنابراین شخصیتی خشن تر پیدا کرد و همچنین داستان هایش با دعوت خواننده به آشنایی با روان از هم گسیخته او، عمق بیشتری پیدا کرد. به نظر میامد او قهرمانی نیست که شهروندان و مردم شهر انتظارش را داشتند بلکه یک بمب ساعتی می باشد که میخواهد غیر قابل تغییرها را تغییر دهد.

دو سال شمسی بعد از سری محبوب اختصاصی پانیشر، سری «خاطرات جنگ War Journal» معرفی شد و همچنین کارکتر به معروفیت عظیمی دست پیدا کرد. به جز خاطرات جنگ چند سری محبوب دیگر از پانیشر نیز وجود دارد شامل «منطقه جنگ War Zone»، «نقطه نظر P.O.V.» و همچنین «زرادخانه Armory». پانیشر آنقدر مشهور شد که به غیر از حضور در کنار ولورین، اسپایدرمن، دردویل و همچنین «گوست رایدر Ghost Rider»، در کراس اوری با بتمن نیز حضور پیدا کرد.

آن کارکتر در دهه ۹۰ معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری داشت شامل داستان های مسخره و همچنین بحث برانگیزش که طرفدارانش را از خود میراند. در اواسط دهه ۹۰ که کمپانی مارول با معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و مالی دست و همچنین پنجه نرم می‌کرد، پانیشر جزو چندین کارکتری بود که به نظر میامد دوران خلاقیتش به سر آمده، تا آنکه گارث انیس کارکتر را وارد داستان هیجان انگیز و همچنین دارک «شوالیه های مارول Marvel Knights» کرد.

در طی سالیان متوالی دشمنان پانیشر زیاد و همچنین عمرشان کوتاه بوده می باشد. از «جیگسا Jigsaw» تا «کلونل دی ساد Colonel De Sade» زندگی اغلبشان با سرانجامی وحشتناک به پایان می‌رسد. از دشمنان جذاب و جالب او می‌قدرت به «ما نوچی Ma Gnucci»، «روس The Russian» و همچنین «باراکودا Barracuda» اشاره کرد و همچنین از دشمنان مشهور او می‌قدرت از کینگپین، «بولزآی Bullseye»، دکتر دووم، نورمن آزبورن و همچنین «هود The Hood» نام برد.

ادامه دارد…

جهت آشنایی با دیگر کاراکترها به آن قسمت و بخش رفت و آمد و مراجعه کنید.


معرفی کاراکتر | پانیشر Punisher در تاریخ ۲۰۱۶-۰۸-۲۶ ۲۳:۰۴:۳۸ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک