معرفی کاراکتر | رأس‌الغول Ra’s al Ghul

معرفی کاراکتر | رأس‌الغول Ra’s al Ghul

معرفی کاراکتر | رأس‌الغول Ra’s al Ghul

راس شیطان

خاستگاه

رأس‌الغول حدود ۷۰۰ سال شمسی پیش در یک قبیله عشایر نشین که در سرزمین عربستان زندگی می‌کردند، به دنیا آمد. او در دوران نوجوانی، شیفته علم شد ولی باید توجه داشت به علت کوچ قبیله‌اش نتوانست به مطالعه علوم متنوع و گوناگون و مختلف بپردازد. رأس بعد از کوچ قبیله‌اش اراده و تصمیم راسخ می‌گیرد که از خانواده‌اش جدا می شود و همچنین قبیله را ترک کند تا راهی شهرهایی می شود که بتواند در آن هم جا به مطالعه و همچنین کشف علوم بپردازد. رأس بعد از فراگیری چندین علم، پزشک شد و همچنین سپس با عشق زندگی خود، «سورا Sora» ازدواج کرد. رأس که عاشق کشف رمز و همچنین راز علوم بود، در یکی از اکتشافات خود به روش ناگهانی «چشمه‌ی لازاروس Lazarus Pit» را پیدا می‌کند، گودالی که آب آن هم شفا قسمت و بخش بوده و همچنین می‌تواند مرده را زنده کند و همچنین بدترین زخم‌ها را درمان کند. بعد از آن که رأس موفق به کشف گودال شد متوجه شد که در شهرستان، شاهزاده مجنون و همچنین دیوانه شهرستان در شرف مردن و مرگ می باشد. رأس که از جنون او خبر نداشت جهت نجات شاهزاده، او را درون گودال لازاروس قرار می‌دهد. او بعد از لحظاتی از چشمه بیرون می‌آید ولی باید توجه داشت به دلیل جنونی که داشت سورا، همسر رأس را خفه می‌کند و همچنین او را به کشتن و قتل می‌رساند. بعد از آن اتفاق روند تکاملی رأس به سوی یک قاتل حرفه‌ای آغاز می‌می شود.

main qimg 2f353133b6ae5f847d7fe503f0834041 c 286x300 معرفی کاراکتر | رأس‌الغول Ra’s al Ghul

رأس‌الغول

تکامل شخصیت

بعد از مردن و مرگ سورا، پادشاه که رأس را مقصر جنون پسرش و همچنین مردن و مرگ همسر رأس می‌دانست، دستور داد که رأس را دستگیر کنند و همچنین همراه با جسد شوهر یا همسر خود درون زندان بیاندازند. ولی باید توجه داشت بعد از مدتی رأس توانسته بود به کمک پسر یک پیرزن از زندان گریز و فرار کند. بعد از آن که او از زندان گریز و فرار کرد، تلاش کرد تا با بهره بری و استفاده از گودال لازاروس همسر خود را به زندگی بازگرداند ولی باید توجه داشت موفق نشد زیرا زمان بسیاری از مردن و مرگ او قبل بود. اتفاقی که جهت سورا افتاد کاملا رأس را نابود کرد و همچنین او هر لحظه به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن انتقام مردن و مرگ شوهر یا همسر خود بود. رأس همراه با پسری که او را از زندان نجات داد راهی قبیله‌ی خود شد. بعد از رسیدن به قبیله، رأس از عموی خود که ریاست قبیله بود درخواست کرد که به او کمک کند تا انتقام مردن و مرگ سورا را از پادشاه بگیرد. عموی او درخواست رأس را می‌پذیرد و همچنین جهت کشتن پادشاه توطئه می‌چینند. رأس که کاملا بر علم علم پزشکی جدید چیره بود، ویروس‌های مردن و مرگ‌آور زمان خود را خوب می‌شناخت. رأس پارچه‌هایی را به یکی از کشنده‌ترین ویروس‌های موجود آلوده می‌کند و همچنین به عنوان هدیه جهت شاهزاده می‌فرستد. شاهزاده با بهره بری و استفاده از پارچه‌ها بیمار شد و همچنین پادشاه جهت درمان او به دنبال رأس می‌گشت. پادشاه با پیدا کردن رأس به او دستور می‌دهد تا پسرش را درون گودال لازاروس قرار دهد ولی باید توجه داشت رأس به خاطر کینه‌ای که از شاه و همچنین پسرش داشت خواسته او را قبول نکرد و همچنین هردوی آن هم‌ها را به کشتن و قتل رساند و همچنین اینگونه انتقام شوهر یا همسر خود را هم گرفت. در نهایت رأس به تمام اشخاص قبیله‌اش دستور می‌دهد تا تمام شهرستان را به خاک و همچنین خون بکشند. بعد از کشتن تمام اشخاص توسط اشخاص و همچنین پیروان رأس چیزی جز جسد شهروندان و مردم شهر و همچنین خرابه‌ی منزل و خانه‌ها باقی نمانده بود. رأس با دیدن آن کشتن و قتل عام با غم و همچنین اندوه فراوان پیش خود گفت: “آیا آن می باشد سرنوشت زمین؟” مدتی بعد از آن ماجرا، رأس جهت خود عنوان «رأس‌الغول» به معنی سر شیطان یا رهبر شیطان برگزید. (مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که به دلیل وجود صورتی فلکی با نام رأس‌الغول ترجمه سر شیطان بهتر می باشد.) رأس‌الغول در محلی به نام «ووداستاک Woodstock» با زنی دورگه، چینی و همچنین عربی، آشنا می‌می شود و همچنین با او ازدواج می‌کند که ثمره آن ازدواج تولد دختری به نام تالیا می باشد.

خط داستانی

خیزش انجمن قاتلان و همچنین پادشاهی رأس‌الغول

رأس‌الغول اراده و تصمیم راسخ می‌گیرد تا به سفر در دنیا بپردازد و همچنین از شهرها و روستاها و همچنین کشورهای دنیا دیدن کند. رأس‌الغول و همچنین عمویش و همچنین آن هم پسرک که ناجی رأس از زندان بود، همگی با بهره بری و استفاده از چشمه لازاروس توانستند سالیان سال شمسی زنده بمانند. در یکی از همین سفرها، در شهرستان لندن پسر جوون شروع کرد به نوشتن درمورد راز و همچنین رمز گودال لازاروس. رأس‌الغول هنگام و زمانی که که متوجه کار او شد خیلی زیاد خشمگین شد و همچنین او را از آن کار منع کرد ولی باید توجه داشت پسر با پافشاری بر کارش، خود را به کشتن داد. پسر جوون و همچنین رأس باهم درگیر شدند و همچنین در نهایت رأس توانسته بود او را به کشتن و قتل برساند. رأس بعد از مبارزه با پسر ضعیف شد و همچنین جهت آن که دوباره قوه خود را به دست آورد پا به گودال لازاروس می‌گذارد. هنگامی که او به لندن بازمی‌گردد متوجه می‌می شود که عمویش تمام سوابق تاریخیش درمورد لازاروس را به دزدی برده می باشد. رأس با ادامه دادن سفر خود، توانسته بود در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف هنرهای رزمی و همچنین شمشیرزنی را بیاموزد و همچنین درنهایت خود به استادی توانا تغییر پیدا کردن شد. بعد از فراگیری علوم و همچنین فنون رزمی رأس متوجه شد که جرم و جنایت و همچنین جنایت انسان‌ها باعث نابودی زمین می باشد پس با تشکیل سازمانی تحت عنوان «انجمن قاتلان League of Assassins» جهت نابودی عده‌ی بسیاری از انسان‌ها آماده شد. او با تأسیس آن انجمن به پادشاهی تغییر پیدا کردن شد که از سایه‌ها بر دنیا حکمرانی می‌کند و همچنین جهت بعدی‌ی ساکنین زمین اراده و تصمیم راسخ می‌گیرد!

269400 90474 league of assassins 256x300 معرفی کاراکتر | رأس‌الغول Ra’s al Ghul

رأس‌الغول و همچنین انجمن قاتلان

عقیده‌ی رأس‌الغول و همچنین دیدگاه تیره‌اش به دنیا او را بدل به شیطانی کرد که معتقد می باشد قسمت و بخش اعظمی از انسان‌ها مانند ویروس خواهند بود و همچنین جز تباهی چیزی جهت کره‌ی زمین به ارمغان نمی‌آورند پس بهترین راه جهت رهایی از آن هم‌ها، کشتن و قتل عام آن هم‌هاست. رأس‌الغول تا به امروز برنامه جذاب و جالب و خوب‌های بسیاری جهت نابودی بشر ترتیب دیده می باشد، جهت مثال او «شهرستان گاتهام Gotham City» را نماد جرم و جنایت و همچنین جنایت می‌داند و همچنین می‌خواهد که تمام ساکنین آن هم را به کشتن و قتل برساند جهت همین ویروسی به نام «البولا Elbola» را در شهرستان گاتهام پخش می‌کند ولی باید توجه داشت بتمن توانسته بود در نبرد با او، او را شکست دهد و همچنین او را از رسیدن به اهدافش باز دارد. رأس‌ همچنین با «بین Bane» متحد بود و همچنین حتی او را وارث پادشاهی خود می‌دانست ولی باید توجه داشت تالیا، دختر او با آن اراده و تصمیم راسخ رأس‌الغول مخالف بود.

نبرد با شوالیه‌ی تاریکی

هنگام و زمانی که که تالیا درگیر عشق بتمن بود، رأس بتمن را جهت جانشینی خود مناسب دید. به همین منظور او اراده و تصمیم راسخ می‌گیرد تا هویت پنهان بتمن را پیدا کند. رأس با تکیه بر هوش خود نتیحه گرفت که بتمن آن هم بروس وین می باشد. رأس توانسته بود غاربتمن را ردیابی کند. رأس پیش بتمن می‌رود و همچنین به او می‌گوید که دخترش و همچنین رابین توسط یک غریبه دزدی شده‌اند. بتمن بعد از مدتی متوجه می‌می شود که آن‌ها همه نقشه و همچنین توطئه‌ی رأس بوده می باشد. بعد از آن رأس به بتمن می‌گوید که تو بایستی و حتما وارث و همچنین جانشین من شوی ولی باید توجه داشت بتمن درخواست رأس را رد می‌کند و همچنین می‌گوید که هدف نهاد تو نسل کشی می باشد و همچنین من نمی‌خواهم که بخشی از آن هم باشم. بعد از آن که بتمن درخواست رأس را نپذیرفت، بتمن تغییر پیدا کردن شد به دشمنی جهت رأس‌الغول و همچنین انجمن قاتلان!

arrow season 3 معرفی کاراکتر | رأس‌الغول Ra’s al Ghul

رأس‌الغول و همچنین بتمن

دختر دیگر

در قرن ۱۸ هنگام و زمانی که که رأس‌الغول به روسیه سفر کرد، در آن هم جا ازدواج کرد که ثمره‌ی آن ازدواج دختری به نام «نیسا رعتکو Nyssa Raatko» بود. مادر نیسا داستان‌های عاطفی و همچنین جذابی در مورد رأس‌الغول جهت نیسا تعریف می‌کرد که همین باعث شد نیسا مصمم می شود که پدر خود را پیدا کند. بعد از جست‌وجو‌های فراوان، نیسا بالاخره توانسته بود مقر پدر خود را در شمال آفریقا پیدا کند. رأس‌الغول با دیدن او خیلی زیاد خوشحال شد و همچنین تحت تأثیر قرار گرفت و همچنین او را شایسته یک مقام بالا در نهاد خود دید. ولی باید توجه داشت آن سازش نیسا با رأس‌الغول خیلی دوام نیاورد و همچنین بعد از مدتی نیسا به مخالفت با آرمان‌های رأس‌الغول و همچنین سازمانش پرداخت و همچنین اراده و تصمیم راسخ گرفت که آن هم جا را ترک کند. رأ‌س‌الغول گمان می‌کرد که سال شمسی‌های بعد نیسا همراه با فرزندان خود بازمی‌گردد تا جانشین او شوند ولی باید توجه داشت نیسا آن اراده و تصمیم راسخ را نگرفت و همچنین رأس‌الغول نیسا را طرد کرد. در طول دوران جنگ جهانی دوم، رأس‌الغول با نازی‌ها متحد بود و همچنین آن درحالی بود که نیسا و همچنین خانواده‌اش در یک اردوگاه متروکه بودند و همچنین سربازان از آن هم‌ها کار می‌کشیدند. رأس‌الغول که از وجود دخترش در اردوگاه خبر داشت به او کمک نکرد و همچنین او را در حالی که تمام افراد خانواده‌اش کشته شده بودند و همچنین خودش به شدت شکنجه می‌شد رها کرد و همچنین اینگونه نیسا از رأس‌الغول متنفر شد و همچنین کینه او در دلش باقی ماند.

87065 95686 nyssa 197x300 معرفی کاراکتر | رأس‌الغول Ra’s al Ghul

نیسا رعتکو

بعد از آن که رأس‌الغول، نیسا را در اردوگاه رها کرد و همچنین به او و همچنین خانواده‌اش کمک نکرد، نیسا شروع به توطئه علیه پدرش کرد. نیسا بعدها با خواهر ناتنی خود، تالیا آشنا شد ولی باید توجه داشت در واقع آن نقشه‌ی انجمن قاتلان بود که نیسا توسط تالیا شستشوی مغزی می شود تا سوپرمن را به کشتن و قتل برساند و همچنین امید را از شهروندان و مردم شهر جهان بگیرد. ولی باید توجه داشت بتمن از آن نقشه باخبر شد و همچنین جلوی نیسا و همچنین انجمن قاتلان را گرفت. با آن حال هنگام و زمانی که نیسا به حال ابتدایی و اولیه خود بازگشت هم هنوز پدزش را به خاطر اتفاقات جنگ جهانی دوم نبخشیده بود ولی باید توجه داشت رأس‌الغول به نیسا می‌گوید که اتفاقات جنگ همگی بخشی از نقشه‌ی او بوده می باشد! از آن هم جا که تالیا و همچنین نیسا عقاید و همچنین هدف‌های ر‌أس‌الغول را قبول نداشتند، رأس به آن هم‌ها گفت که او با کشته شدن و همچنین مردن و مرگ مشکلی ندارد. سپس نیسا با فرو کردن شمیشر در قلب ر‌أس‌الغول او را می‌کشد و همچنین هردو خواهر به رهبری انجمن قاتلان رسیدند. بعدها انجمن در برابر بتمن اعلان جنگ می‌کند و همچنین تالیا به بتمن می‌گوید که دیگر او را دوست ندارد، ولی باید توجه داشت تالیا از بتمن درخواست می‌کند که جنازه رأس‌الغول را به دوردست‌ها ببرد و همچنین آن هم را بسوزاند تا رأس دیگر نتواند به زندگی برگردد!

بازگشت

تالیا پسرش، دیمین را به استرالیا برد تا تاریخچه رأس‌الغول را با کمک خدمکارش «شبح سفید White Ghost»، به او بگوید. ولی باید توجه داشت شبح سفید تلاش می‌کرد تا از بدن دیمین به عنوان میزبان جهت بازگشت رأس‌الغول بهره بری و استفاده کند. ولی باید توجه داشت بتمن باردیگر با فهمیدن آن نقشه، مانع آن هم شد و همچنین شبح سفید را شکست داد. بعد از آن که شبح سفید از بتمن شکست خورد، اتفاقی درون گودال لازاروس افتاد و همچنین رأس‌الغول توانسته بود در بدنی جدید به زندگی بازگردد، ولی باید توجه داشت زیرا و به درستی که او زخمی بود روح ‌رأس‌الغول را نمی‌پذیرفت و همچنین رأس مستلزم و نیاز به بدنی جدید داشت. رأس‌الغول بدن دیمین را جهت بازگشت انتخاب کرده بود ولی باید توجه داشت دیمین درخواست او را قبول نکرد و همچنین با گفتن آن اتفاق به بتمن او را از نقشه‌ی رأس‌الغول جهت بازگشتش به زندگی باخبر ساخت. در همین حال، رأ‌س‌الغول جهت برگشتن به حیات و همچنین گرفتن کنترل دوباره انجمن قاتلان از دست سنسی هر کاری می‌کند. رأس‌الغول رابین و همچنین دیمین را می‌رباید و همچنین بتمن را بر سر دو راهی انتخاب قرار می‌دهد. رأس با آن کار می‌خواهد که بتمن بدن جدیدش را از بین دیمین و همچنین رابین انتخاب کند. ولی باید توجه داشت آن نقشه‌ی رأس‌الغول هم شکست می‌خورد. رأس که دیگر چاره‌ای ندارد به اجبار در بدن فردی دیگر دوباره متولد می‌می شود. او بزودی به سمت شهرستان گاتهام می‌رود و همچنین به بتمن می‌گوید که پایگاه عملیاتی انجمن قاتلان را در گاتهام بنا می‌کند!

بتمن با تکیه برهوش خود به سرعت مکانی را که رأس‌الغول در آن هم بود را پیدا کرد. رأس‌الغول که چندین‌بار مغلوب بتمن شده بود با او به جنگ پرداخت، ولی باید توجه داشت طی نبردی سخت بتمن پیروز می‌می شود و همچنین رأس را با هویت جعلی و همچنین لباس مبدل به «تیمارستان آرکهام Arkham Asylum» منتقل می‌کند. او به مسئولان تیمارستان می‌گوید که او دچار اختلال شخصیت چندگانه می باشد. بتمن باردیگر به اشخاص تیمارستان می‌گوید: “او ادعا می‌کند که سوپرمن و همچنین عیسی مسیح می باشد و همچنین حتی می‌گوید که رهبر میلیون‌ها فرد یا شخص قاتل حرفه‌ای در جهان می باشد!” و همچنین بعد از آنکه آن موارد و نکات را به آن هم‌ها گفت تذکر داد که مراقب او باشند و همچنین از داروهای مسکن قوی جهت مهار او بهره بری و استفاده کنند! ولی باید توجه داشت آن روش بتمن جهت نگهداری رأس‌الغول مناسب نبود، زیرا او بعد از مدتی از تیمارستان آرکهام گریز و فرار کرد. او بازگشت و همچنین باردیگر کنترل انجمن خود را به دست آورد و همچنین خود را جهت ساخته یا ایجاد مقر در گاتهام آماده کرد. رأس‌الغول که اینبار نمی‌خواست از بتمن شکست بخورد شروع به جاسوسی از یاران بتمن و همچنین حتی ابرقهرمانان دیگر کرد، تا مطمئن می شود که شایعه مردن و مرگ کارآگاه واقعیت و حقیقت دارد یا خیر. او همچنین تلاش می‌کند تا «دیک گریسون Dick Grayson» را تحت فشار قرار دهد تا نتواند به بتمن کمک کند جهت همین یک تیم از نینجاهای حرفه‌ای جهت دستگیری دیک به شهرستان می‌فرستد. ولی باید توجه داشت دیک تمام نینجاها را شکست می‌دهد و همچنین بعد از صحبتی کوتاه با رأس‌الغول، هردو به توافق می‌رسند که ملاقاتی با یکدیگر داشته باشند.

در طی آن ملاقات، رأس‌الغول در مورد‌ی مردن و مرگ خانواده‌ی دیک و همچنین بروس با دیک صحبت کرد، ولی باید توجه داشت دیک که حرف‌های رأس را قبول نداشت با عصبانیت پناهگاه رأس را ترک ولی باید توجه داشت رأس با پرتاب یک تیغه شمشیر نبردی را با دیک شروع کرد. دیک که از مردن و مرگ بروس خشمگین بود میتوانست رأس رو باب میل خود رأس‌الغول شکست بده. رأس شمشیر را به عنوان یادگاری به دیک می‌دهد که یادآور قبل‌ی آن هم‌ها باشه. ولی باید توجه داشت دیک پیشنهاد او را رد می‌کند و همچنین به رأس می‌گوید که آن هم را پیش خود نگه دار تا یادت بماند که ما به هم می‌رسیم! بعد از آن صحبت دیک با رأس‌الغول، رأس احساس می‌کند نقشه‌اش تکمیل شده و همچنین یکی از سرکرده‌های خود را مامور می‌کند تا شمشیر رو جهت دیک،کارآگاه جدید، تا هنگام و زمانی که که برگردد در غار بگذارد!

همچنین و علاوه بر دیک، رأس‌الغول با «تیم دریک Tim Drake» که درحال حاضر تحت هویت «رابین قرمز Red Robin» شناخته می‌می شود که کل اروپا را جهت اثبات آن که بروس زنده می باشد و همچنین تنها و فقط گم شده نیز ملاقات کرد. رأس به تیم پیشنهاد می‌دهد که به انجمن قاتلان بپیوندد و همچنین با رأس همکاری کند، تیم نیز پذیرفت و همچنین به او ملحق شد! تیم جهت اثبات آن که بروس زنده می باشد به بیابان‌های عراق نیز سفر کرد. بعد از مدتی، رأس‌الغول تحت حمله‌ی رقیب خود به نام شورای عنکبوت قرار گرفت که اکثز مردمانش توسط آن نهاد کشتن و قتل عام شدند و همچنین تیم نیز نزدیک بود در یکی از آن حملات جان خود را از دست بدهد.

890848 red ra s 289x300 معرفی کاراکتر | رأس‌الغول Ra’s al Ghul

رأس‌الغول و همچنین تیم دریک

بعد از ماجرای حمله‌ی شورای عنکبوت به انجمن قاتلان، رأس‌الغول تیم دریک را رهبر تیمی می‌کند تا شورای عنکبوت را از بین ببرد و همچنین تیم که هدفش دسترسی به اطلاعات محرمانه رأس‌الغول و همچنین نابودی پایگاه‌های انجمن قاتلان بود، آن مسئولیت را قبول کرد. تیم توانسته بود ضربه‌ی محکمی به انجمن بزند که همین موضوع باعث شد رأس‌الغول به تیم وعده‌ی انتقام دهد و همچنین به او گفت: “همانطور که تو میراث من را نابود کردی، من هم میراث بروس وین را نابود خواهم کرد!” رأس‌الغول جهت انتقام از تیم اقدام عجیبی می‌کند. او با تیم ملاقات می‌کند و همچنین به او می‌گوید که قاتلانی جهت کشتن دیک گریسون، دیمین وین، «استفانی بروان Stephanie Brown»، «آلفرد پنی‌ورث Alfred Pennyworth»، «سلینا کایل Selina Kyle»، «اوراکل Oracle»، «ویکی ویل Vicky Vale»، «جیم گوردون Jim Gordon»، «لوسیوس فاکس Lucius Fox» و همچنین «جولی مدیسون Julie Madison» گماشته می باشد، ولی باید توجه داشت تیم با کمک دوستان خود آن هم‌ها را پنهان کرد تا از خطرات احتمالی رأس‌الغول در امان باشند. تیم از نقشه‌ی رأس‌الغول باخبر می‌می شود. هدف رأس‌الغول از آن اقدامات آن بود که با بهره بری و استفاده از منابع اقتصادی و مالی عظیم بروس وین، بتواند نهاد و همچنین لیگ قاتلین را دوباره احیا کند! لوسیوس فاکس نیز که از هدف و همچنین نقشه‌ی رأس‌الغول مطلع شد، تمام دارایی ها بروس را به نام تیم دریک کرد تا او بتواند از آن دارایی ها نگهداری کند که به دست رأس‌الغول نیفتد. رأس‌الغول اینبار هم شکست خورد و همچنین نتوانست اهداف خود را عملی کند، او بازگشت ولی باید توجه داشت بازگشتی با شکست!

ادامه دارد…

جهت آشنایی با دیگر کاراکترها به آن قسمت و بخش رفت و آمد و مراجعه کنید.

کپی‌رایت © ۲۰۱۶ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

 


معرفی کاراکتر | رأس‌الغول Ra’s al Ghul در تاریخ ۲۰۱۶-۰۹-۲۳ ۱۱:۲۷:۳۳ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک