برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

با پایان سال شمسی ۲۰۱۶ برآن شدیم تا با معرفی برترین آثار آن سال شمسی به انتخاب بهتر تو عزیزان کمک کنیم.

آن مقاله دومین از سه مقاله ای می باشد که برترین آثار کمپانی های DC،Marvel و همچنین ناشران مستقل را در سال شمسی ۲۰۱۶ به روش مختصری بررسی کردن می کند.

ولی باید توجه داشت قبل از بررسی کردن آثار نام برده در لیست جا دارد تا از کمیک هایی نام ببریم که با وجود آنکه در حد آثار درون لیست عالی نیستند ولی باید توجه داشت قطعا ارزش خوانده شدن را دارند، عناوینی مثل:بلک پنثر،دردویل،اینوینسیبل آیرون من و همچنین استاروارز.


 

۱۰ + ۱1 medium 9 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

Unbeatable Squirrel Girl

 • نویسنده:Ryan North
 • طراح: Erica Henderson

شاید عده‌ی معدودی از خوانندگان با دیدن آن نام مبهوت شوند ولی باید توجه داشت بگذارید همین اول کار چیزی را مشخص کنم؛ دخترسنجابی در ژانر خودش که کمدی اکشن هست از موفق ترین آثار مارول محسوب می‌می شود.
دورین گرین یک دانشجوری علوم کامپیوتری می باشد ولی باید توجه داشت چیزی که دنیا از آن هم خبر ندارد آن می باشد که در خفا قهرمانی به نام دختر سنجابی می باشد. بسته ای از کمدی های به جا،شخصیت های مکمل خوش ساخت،معرفی زیرکانه شخصیت ها جهت خوانندگان جدید و همچنین طراحی کمدی و همچنین حتی فکاهی دختر سنجابی را به اثری موفق بدل کرده می باشد.


۱۰1 medium1 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

Black Widow

 • نویسنده:Mark Waid,Chris Samnee
 • طراح:Chris Samnee

هنگام و زمانی که مردی مرموز با نام ویپینگ لاین به خطرناک‌ترین راز زندگی ناتاشا رومانوف پی می‌برد؛ بیوه ی سیاه چاره‌ای جز اطاعت از او ندارد.ناتاشا به اجبار دست به دزدی اسناد محرمانه از رییس قبلی اش در نهاد شیلد،مامور الدر، می‌زند و همچنین در آن راه برخوردی با یک همکار انتقام جوی قدیمی، تونی استارک، نیز دارد.
مارک وید در آن ران با ارائه ی یک تریلر جاسوسی گیرا که با داستان قوی و همچنین توئیست های مناسب آبدیده شده می باشد بیوه ی سیاه را به جمع عناوین خواندنی مارول پیوند داده می باشد.


۹1 medium 21 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

Totally Awesome Hulk

 • نویسنده:Greg Pak
 • طراح فعلی:Luke Ross

بروس بنر دیگر هالک نیست ! آمادئوس چو(نوجوانی که از باهوش ترین اشخاص دنیای مارول می باشد) با افتخار تمام خود را هالک جدید دنیای مارول معرفی می‌کند و همچنین دنیایی از ماجراجویی های متنوع و گوناگون و مختلف را به دنبال خود میاورد.
راستش را بخواهید زمانی که دیدم گرگ پک نویسنده‌ی ران جدید هالک می باشد اندکی مشکوک بودم (توقع اثری معمولی مانند جنگ جهانی هالک را داشتم) ولی باید توجه داشت بعد از خواندن آن ران نظرم به کلی برگشت.روایت خوب پک به همراه طراحی مناسب و همچنین کمدی های لحظه ای و همچنین کارکترپردازی مناسب،ران هالک را به یکی از بهترین عناوین ۲۰۱۶ مارول تغییر پیدا کردن کرده می باشد.

 


۸

1 medium 11 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

All-New Wolverine

 • نویسنده:Tom Taylor
 • طراح فعلی:Nicole Virella

لارا کینی یا آن هم اکس ۲۳ که طراحی شده بود تا یک سلاح باشد، در نهایت سرنوشت خود را قبول میکند و همچنین لقب استاد قدیمی خود،لوگان، که به کمک او توانسته بود قبل ی تاریکش را پشت سر بگذارد را انتخاب می‌کند؛دنیای مارول هم اکنون ولورینی جدید دارد !
مادام آنکه اکثر اشخاص ایکس ۲۳ را به چشم کارکتری خشن (حتی در مقایسه با خشونت کارکتری مانند لوگان) می‌بینند که سعی دارد تا با خشونت کارش را پیش ببرد،تام تیلور در آن ران بر روی جنبه های شخصیتی اکثرا و بیشتر مانور داده می باشد تا لارا را اکثرا و بیشتر به مخاطب بشناساند.دیالوگ های مناسب در آن باب و همچنین طراحی قوی که احساسات را به خوبی به تصویر می‌کشند توانسته اند تام تیلور و همچنین ران ولورینش را به موفقیت برسانند.


۷1 medium 31 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

Mighty Thor

نویسنده:Jason Aaron

طراح:Russell Dauterman

با خلع منصب ادینسن، حالا دکتر جین فاستر می باشد که با بلند کردن میولنیر تغییر پیدا کردن به ثور می‌می شود؛ الهه‌ی صاعقه.ولی باید توجه داشت جدای از برقرار کردن نظم در آزگارد و همچنین ده قلمرو، بزرگترین نبرد او چیز دیگریست؛ سرطانی که فرم فانی اورا تهدید می‌کند.
جیسون ارون قبل از ثور نالایق(که در صورتی که تنها و فقط دو جلد آن هم در ۲۰۱۶ نشر یافته شده نشده بود قطعا در لیست ما جای داشت) جین فاستر را در نقش ثور جا می‌اندازد.
به لطف داستان چند وجهی ارون و همچنین دیالوگ های به جای او خوانندگان در آن ران با جین فاستر در جایگاه ثور اکثرا و بیشتر آشنا می‌شوند.راسل داوترمن نیز در جایگاه طراح کار قابل قبولی از خود نشان داده می باشد و همچنین عوامل همه دست در دست هم داده اند تا مایتی ثور در لیست امسال فانتزی کمیک جای بگیرد.


۶1 medium 41 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

Old Man Logan

 • نویسنده:Jeff Lemire
 • طراح:Andrea Sorrentino

داستان آن سری ادامه‌ی سری معروف الد من لوگان می باشد؛ولورین که حالا دیگر خودش را با آن نام صدا نمی‌زند شاهد کشته شدن تمامی قهرمانان به دست اتحاد ابرشرورها و همچنین همچنین کشته شدن هاک آی بوده می است و خواهد بود.او همچنین انتقام مردن و مرگ همسر و همچنین فرزندش را از دوست قدیمی خود بروس بنر یا آن هم هالک گرفته می است و خواهد بود.ولی باید توجه داشت شرایط جوری رقم می‌خورد که لوگان قبل از آن حوادث به هوش بیاید و همچنین سعی کند تا از اتفاق افتادن چنین بعدی‌ای جلوگیری کند.
کارکتر پردازی جف لمیر جهت لوگان در آن سری منحصر به فرد می است و خواهد بود.آن عنصر را به اضافه ی لحن مناسب روایت و همچنین داستان دوست داشتنی و جذاب کنید و همچنین با طراحی های متغایر و متفاوت و همچنین دوست داشتنی و جذاب اندره سورنتینو مخلوط کنید تا معجونی سرگرم کننده به نام الد من لوگان داشته باشید.


۵1 medium 51 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

Karnak

 • نویسنده:Warren Ellis
 • طراح:Roland Boschi

نقص در هر چیزی؛ نفرین من تشخیص ضعف در هر چیزیست.سیستم ها،فلسفه ها،سازه ها،شهروندان و مردم شهر،همه چیز. هیچوقت فراموش نکن من کی هستم.من کارناک ناانسان هستم.
وارن الیس بازهم بازگشته می باشد تا کارکتر گمنامی را احیا کند.نگاه خاص کارناک به مسائل و همچنین تعریف دوباره‌ی کارکتر کارناک توسط الیس با طراحی دلچسب رولند بوچی و همچنین پنل بندی های هوشمندانه همراه شده تا کارناک را به مینی سری‌ای دوست داشتنی و جذاب تغییر پیدا کردن کند.

 


۴1 medium 61 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

Star Wars:Darth Vader

 • نویسنده:Kieron Gillen
 • طراح:Salvador Larroca

لرد تاریک،آورنده‌ی تعادل به نیرو،آناکین اسکای واکر،دارث ویدر،یکی از بهترین شرور های تمام تاریخ از سال شمسی ۲۰۱۵ به بعد سری داستان های مخصوص خودش را دارد.
داستان از تای آن های کمیک های جنگ های ستاره‌ای مارول می باشد(شاید دلیل ترجیح آن اثر به سری اصلی عدم وجود چندین شخصیت متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین به دست آوردن پس نتیجه آن می شود که‌ی آن چنینی تنها با یک شخصیت می باشد).داستانش ولی باید توجه داشت پیرامون لرد ویدر و همچنین ماموریت هایی که از جانب امپراطور به او محول می‌می شود می است و خواهد بود.کیرن گیلن موفق شده می باشد تا با روایت داستانی دوست داشتنی و جذاب و همچنین پیدا کردن لحن مناسب جهت روایت آن هم به درون شخصیت ویدر و همچنین آناکین نفوذ کند.بهره بری و استفاده‌ی درست از فلش بک هایی که ویدر را به سمت روشن نیرو ترغیب می‌کنند و همچنین دیالوگ های مناسب و همچنین در تضاد با فلش بک ها که کشمکش درونی ویدر را نشان می‌دهد، سری کمیک های اختصاصی سیث لرد محبوب مارا درخور شهرتش کرده می باشد.


۳1 medium 71 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

Doctor Strange

 • نویسنده:Jason Aaron
 • طراح:Chris Bachalo

جادوگر اعظم دنیای مارول بازگشته می باشد. آن بار توسط تیم خلاق ارون و همچنین باچالو.
هنگام و زمانی که که دکتر استرنج درمی‌یابد که جادو در سراسر دنیا رو به افول گذاشته می باشد، به دنبال علت، به جستجو می‌پردازد تا با دشمنی جدید به نام امپریکول رو به رو می شود.ولی باید توجه داشت از پای درآوردن امریکول نیازمند سلاحی خاص می باشد.
ریتم روایی تند جیسون ارون با موفقیت خواننده را در داستان نگه می‌دارد و همچنین موفق میشود تا دلیل وجود جادوگر اعظم و همچنین استفن استرنج را دوباره تعریف کند.طراحی کریس باچالو نیز زنده و همچنین پویاست و همچنین موفق میشود تا اتسمفر داستان را به درستی منتقل کند.


۲1 medium 81 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

Moon Knight

 • نویسنده:Jeff Lemire
 • طراح:Greg Smallwood

مون نایت در زمره‌ی کارکترهایی محسوب می‌می شود که علیرغم کم فروغی شخصیتش، ران های خوبی طی سال شمسی‌های اخیر داشته.آن بار نیز جف لمیرِ صاحب نام، سکاندار هدایت مون نایت در سری جدیدش شده می باشد.
مارک اسپکتور که تمام عمر خود را وقف مبارزه با خلافکاران نیویورک کرده می باشد، زمانی که در یک آسایشگاه روانی بدون هیچ قدرتی از خواب بیدار می‌می شود همه چیز را یک‌سره متغایر و متفاوت می‌یابد .هویت او مانند قبل نیست.قبل‌ی او نیز دیگر مانند قبل نیست.آیا واقعیت می باشد؟یا توطئه‌ای دیگر از کنشو می باشد؟
داستان دوست داشتنی و جذاب لمیر با مونولوگ های مناسب و همچنین فضایی گیج کننده خواننده را به تناوب و همچنین با حداقل اکشن پای آن اثر نگه می‌خواهد داشت.همچنین هارمونی کم نظیر میان طراح و همچنین نویسنده، مون نایت را به تجربه ای دلنشین تغییر پیدا کردن کرده می باشد.


۱1 medium 10 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel»

Vision

 • نویسنده:Tom King
 • طراح:Gabriel Hernandez Walta

معمولا رتبه‌ های اول چندان اختلافی با باقی آثار نام برده در لیست ندارند. ویژن ولی استثنای آن قاعده‌ی مرسوم می باشد ! شاهکار مارولی تام کینگ با اختلاف و همچنین با صلاحیت تمام به رتبه‌ی اول تکیه زده می باشد.

داستان از جایی شروع می می شود که ویژن،ربات انسان‌نما، در حومه ی شهرستان ساکن شده و همچنین با همسر و همچنین دو فرزندش زندگی‌ جدید و همچنین آرامی را شروع کرده اند.ولی باید توجه داشت مثل دائما دردسر در نهایت سر می‌رسد و همچنین زندگی خوب و همچنین خوش ویژن‌ها را پایان می‌دهد.تام کینگ مانند دائما با مونولوگ‌های طویل و همچنین ساختار‌شکنی‌های روایی در بطن داستان با ریتم و همچنین ضربآهنگی آرام ولی باید توجه داشت دوست داشتنی و جذاب به تبع واپس‌گویی‌های فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن شده‌ی کار، اثری خلق کرده می باشد که شبیه آثار مستقل و همچنین الس ور می باشد. خواندن دغدغه های هر روز خدا‌ی انسانها و همچنین تحلیل آنها در مطلق‌گرایی باینری ویژن‌ها در کنار دیگر فلسفه‌بافی‌ها و همچنین داستان‌سرایی‌های خرده روایی ویژن، خوشمزه‌ترین تجربه‌ی ابرقهرمانی امسال بود.


 

منتظر برترین کمیک های مستقل در سال شمسی ۲۰۱۶ باشید،همچنین تو هم میتوانید در قسمت و بخش نظرات ۱۰ کمیک برتر خود را اعلام کنید.

Fantasycomic.ir © ۲۰۱۶ All Rights Reserved

 

 


برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت دوم: «کمیک‌های شرکت Marvel» در تاریخ ۲۰۱۷-۰۱-۳۰ ۱۹:۵۱:۱۹ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک