برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

با پایان سال شمسی ۲۰۱۶ برآن شدیم تا با معرفی برترین آثار آن سال شمسی به انتخاب بهتر تو عزیزان کمک کنیم.

آن مقاله اولین سری از سه مقاله ای می باشد که برترین آثار کمپانی های DC،Marvel و همچنین ناشران مستقل را در سال شمسی ۲۰۱۶ به روش مختصری بررسی کردن می کند.

ولی باید توجه داشت قبل از بررسی کردن آثار نام برده در لیست جا دارد تا از کمیک هایی نام ببریم که با وجود آنکه در حد آثار درون لیست عالی نیستند ولی باید توجه داشت قطعا ارزش خوانده شدن را دارند، عناوینی مثل: سوپرمن، اکشن کامیکز،دتکتیو کامیکز و همچنین گرین ارو.


 

۱۰ + ۱12 195x300 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

Lucifer

 • نویسنده: Holly Black
 • طراح فعلی:Lee Garbett

با پخش سریال لوسیفر از شبکه فاکس، ورتیگو نیز آن عنوان را با نویسندگی هالی بلک نشر یافته شده کرد.داستان از ادامه ی سری قبلی یعنی جایی که لوسیفر مخلوقات خالق را ترک گفته می باشد شروع می‌می شود و همچنین در نهایت به کشتن جایگزین دروغی خالق ختم می‌می شود.داستان های بایبلیک لوسیفر به همراه بازگردانی کارکتر های قدیمی آن عنوان و همچنین در نهایت انسجام داستانی قابل قبول با چاشنی های متنوع و گوناگون و مختلف طراحان متنوع و گوناگون و مختلف لوسیفر را به یکی از بهترین آثار امثال تغییر پیدا کردن کرده می باشد.

 


۱۰
STL007342 600x923 195x300 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

WonderWoman

 • نویسنده: Greg Rucka
 • طراح فعلی:Nicola Scott

در میان سری های ریبرث واندروومن اثری منحصر به فرد می است و خواهد بود.نه به خاطرشخصیت اصلی‌اش که مورد بی مهری بعضی قرار گرفته می باشد، بلکه به خاطر توفیق دربدل شدن به یکی از بهترین‌های سال شمسی تا با کمترین اکشن ممکن (اکشن جهت آثار سوپرهیرویی جز ارکان حیاتی محسوب می‌می شود) .گرگ روکا موفق شده می باشد تا با روایت دوست داشتنی و جذاب یک داستان پرپتانسیل و همچنین گره گشایی های موفق از درگیری ها و همچنین پنل بندی های زیبا، تجربه ای فراموش نشدنی جهت خوانندگان رقم بزند.طراحی آن اثر نیز با وجود طراحان متنوع و گوناگون و مختلف کیفیت خود را حفظ می‌کند و همچنین کار تحسین برانگیز روکا را کامل تر می‌کند.


۹
1 medium برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

Nightwing

 • نویسنده: Tim Seeley
 • طراح فعلی:Marcus To

ران تیم سیلی نایت وینگ را به آخر بازگردانده می است و خواهد بود.ماجراهای نایت وینگ زیرنظر استادی جدید شروع می‌می شود و همچنین منجر به خلق دیدگاه جدیدی از عدالت در نظر او می‌می شود. در عین حال نایت وینگ با دادگاه جغدها نیز بایستی و حتما سر و همچنین کله بزند و همچنین در نهایت به آن سوال پاسخ دهد؛ آیا نایت وینگ از بتمن بهتر می باشد؟
سیلی با تزریق شخصیت های مکمل جدید که به وضوح قرار می باشد عضوی ثابت از دنیای نایت وینگ شوند و همچنین بهره بری و استفاده درست و همچنین به موقع از آن شخصیت ها به همراه دیالوگ سرایی مناسب و همچنین ضرب آهنگ روایی مناسب، یکی از بهترین ران های تاریخ نایت وینگ تا به امروز را پدید اورده می باشد.


۸
1 medium 1 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

The Sheriff of Babylon

 • نویسنده: Tom King
 • طراح: Mitch Gerads

هنگامی که افسر پلیس سابق و همچنین پیمانکار نظامی حاضر،کریس هنری، ماموریت میابد تا تیم پلیس جدید عراق را آموزش دهد. ولی باید توجه داشت با مردن و مرگ یکی از شاگردانش او مجبور به همکاری با نصیر،آخرین پلیس بغداد، می‌می شود.غافل از آنکه همه‌ی آن اتفاقات زیر سر سوفیا؛ عراقی تحصیل کرده در آمریکاست که نیت و اراده دارد تا رهبر جدید جنایت های زیرزمینی بغداد می شود.
بازهم تام کینگ ! روایت کلانتر بابل یکی از بهترین ها میان آثار سبک درام جنایی می است و خواهد بود.روایت کینگ که درخور ژانر جنایی می باشد (یک داستان جنایی خوب به یک معمای خوب مستلزم و نیاز دارد) تا آخرین لحظه شمارا پای خود نگه می‌خواهد داشت.شخصیت پردازی پروتاگونیست آن سری نیز به زیبایی انجام شده می است و خواهد بود.طراحی زیبای جرادز نیز تصاویری در ذهن تو خلق می‌کنند که به راحتی بیرون نمی‌روند.


 

۷
1 medium 2 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

All-Star Batman

 • نویسنده: Scott Snyder
 • طراح:John Romita Jr.

هنگام و زمانی که اسکات اسنایدر خبر داد که قرار می باشد با رومیتا جونیور به سری بتمن بازگردد،طرفداران سری نیو۵۲ دست از پا نمی‌شناختند.با نشر کمیک مشخص شد که حق هم با هواداران بوده می باشد. آل استار از آن هم ابتدای کار مخاطب را با روایت منسجم، توئیست‌های قوی و همچنین داستان جذابش مجذوب و همچنین مغلوب می‌کند.روایت بتمنی که علی رغم دائما در گاتهام نیست و همچنین در سفری جاده‌ای با معظلات و مسائل و مشکلات دست و همچنین پنجه نرم می‌کند با نیرو قلم و همچنین طراحی پویای رومیتا ترکیب شده می باشد و همچنین آن هم‌رایی موجب شده تا تجربه ای شیرین جهت خوانندگان خلق می شود.


 

۶

1 medium 3 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

Martian Manhunter

 • نویسنده: Rob Williams
 • طراح: Ben Oliver

من هانتر در دسته‌ی شخصیت‌هایی قرار می‌گیرد که اغلب مورد بی‌مهری واقع شده.ران راب ویلیامز ولی باید توجه داشت پتانسیل درونی آن کاراکتر را بیش از پیش به دیدن کردن و نمایش گذاشته می باشد. هنگام و زمانی که که زمین مورد تهاجم مریخی های دیگر به منظور کلون کردن مریخ بر روی زمین قرار می‌گیرد؛ وظیفه ی من هانتر می باشد که با آنها مقابله کند.روایت فراتر از یک داستان سوپرهیرویی معمولی می است و خواهد بود.نشان دادن کشمکش های درونی مارشن منهانتر و همچنین نمایان کردن ذات هستی گرای او(گاه حتی بدون دیالوگ و همچنین تنها از طریق تصویر) اثر را به داستانی تاریک و همچنین ترسناک ولی دوست داشتنی و جذاب تغییر پیدا کردن کرده می باشد.


۵
1 medium 4 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

Omega Men

 • نویسنده:Tom King
 • طراح: Barnaby Bagenda

بعد از کشتن فانوس سفید،کایل راینر با خونسردی تمام مردان امگایی برگشت خود را اعلام می کنند. ولی باید توجه داشت کشتن و قتل یک فانوس سفید چیز ویژه ای نیست، پرنسس دزدی حتی از کشتن و قتل هم بهتر می باشد !
به عنوان یک اوپرای فضایی، امگا من شاید خاکستری ترین اثر میان لیست ما است و خواهد بود.دنیا سازی دقیق ، پلات هیجان انگیز که توسط کارکترها جلو می‌رود و همچنین گسترش میابد امگا من را به یکی از بهترین داستان های کایل رینر(تعجب نکنید) و همچنین تجربه ای ناب تغییر پیدا کردن کرده می باشد. طراحی کلی و همچنین طراحی کاور نیز از موارد و نکات خوب و همچنین شایان توجه آن سری خواهند بود.

 


 

۴
1 medium 5 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

Justice League

 • نویسنده: Geoff Johns
 • طراح: Jason Fabok

از ابتدای واقعه ی new52 جاستیس لیگ به نویسندگی جف جانز از آثار فاخر آن ریلانچ محسوب می‌شده است.در سال شمسی ۲۰۱۶ آخرین آرک آن ران، دارک ساید وار، پایانی درخور جهت آن سری بود.داستان پیرامون رویارویی دو تن از شرور های قدرتمند DC یعنی آنتی مانیتور و همچنین دارک ساید و همچنین عواقب مردن و مرگ یکی از آن دوتا و همچنین اثراتش بر روی دنیاست.جف جانز مانند دائما با شناخت کامل دنیای DC پلاتی دوست داشتنی و جذاب به همراه معرفی شخصیت های جدید و همچنین توئیست های موفق را تعریف می‌کند و همچنین تا آخرین لحظات قبل از تولد دوباره خواننده را در یونیورس DC نگه می‌دارد.

 


 

۳

78338. SX360 QL80 TTD 210x300 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

Cave Carson Has A Cybernetic Eye

 • نویسنده: Gerard Way
 • طراح: Michael Avon Oeming

کیو کارسون که حالا در سطح زمین به همراه شوهر یا همسر خود و همچنین دخترش کلویی که حالا به کالج می‌رود زندگی آرامی را در پیش خواهد داشت.ولی باید توجه داشت با مریض شدن و همچنین مردن و مرگ شوهر یا همسر خود،کارسون پا به ماجراجویی جدیدی می‌گذارد.از طرفی او بایستی و حتما بفهمد که توهمات جدیدش متعلق چشم سایبری جدیدش هست یا مغز خودش.
روایت فانتزی و همچنین دوست داشتنی و جذاب آن سری مضاف با طراحی های عجیب و همچنین کارکترپردازی عالی آن اثر را در لیست امسال فانتزی کمیک جای داده می است و خواهد بود.در صورتی که دنبال طراحی های روان پرداختی و همچنین عجیب،کارکترپردازی قوی و همچنین کلیف هنگرهای دوست داشتنی و جذاب هستید؛ کیو کارسون اثر موردنظر شماست.


۲
1 medium 7 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

Doom Patrol

 • نویسنده:Gerard Way
 • طراح: Nick Derington

کسی برینک، دختری با توانایی های خاص و همچنین قبل ای آن هم چنان عجیب که حتی خودش هم نمی‌داند که واقعیت دارد یا نه.ولی باید توجه داشت با پیوستن به تیمی متشکل از افرادی به همین مقدار و اندازه عجیب مانند مردان رباتی، مردی که به انرژی منفی دستیابی دارد و همچنین آمبولانس های سخنگو، زندگی اش هرگز مانند قبل نمی‌می شود.
دوم پاترول شاید از خاص ترین کار های امسال است و خواهد بود.جرارد او همچنین پلاتی کامل به خواننده تحویل می‌دهد.ولی باید توجه داشت پلات کامل نقطه نیرو دوم پاترول نیست، یا حداقل بزرگترینشان نیست.روایت جرارد او همچنین به همراه پنل های درهم گاها فرمت روایی روتین کمیک را به چالش می‌کشد و همچنین اثری از هر لحاظ بدیع را به مخاطب تحویل می‌دهد که حتی بعد از خواندن هم از ذهن تو بیرون نمی‌رود.


۱
1 medium 8 برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC»

Batman

 • نویسنده: Tom King
 • طراح فعلی: Mikel Janin

شاید زمانی که ران بتمن از تیم خلاق اسنایدر و همچنین کاپولو به وارث جدیدش تام کینگ رسید واکنش‌های منفی پیرامون ضعف آن تیم نسبت به تیم قبلی پیشامد جدید‌ساز به نظر می‌رسید؛ کینگ ولی باید توجه داشت بار دیگر خود را به عنوان نویسنده ای زبده ثابت کرد.ران بتمن تام کینگ با داستان‌های دوست داشتنی و جذاب،شیوه ی روایی خاص و همچنین مخصوص خود کینگ که در آرک(I am suicide) به لطف مونولوگ سرایی‌های نابش به آخر خود رسید و همچنین به قول یکی از دوستان گاهی یادآور روایت‌های اساطیری می‌شد، توانسته بود خود را در دل طرفداران جا کند و همچنین حتی در در چندین مقطع از بتمن نیو۵۲ پیشی بگیرد.البته بایستی و حتما یادآور آن نقطه شد که کراس اور شب مردان هیولاپیکر همچنان اثری متوسط می باشد ولی با توجه به ضعف کلی داستان کراس اور و همچنین از طرفی دیگر کیفیت باقی آرک‌های آن ران بایستی و حتما گفت که بتمن تام کینگ همچنان داستانی بیش از “خواندنی” می باشد.


 

منتظر برترین کمیکهای مستقل و همچنین کمیک های شرکت مارول در سال شمسی ۲۰۱۶ باشید، همچنین تو هم میتوانید در قسمت و بخش نظرات ۱۰ کمیک برتر خود را اعلام کنید.

Fantasycomic.ir © ۲۰۱۶ All Rights Reserved

 

 

 


برترین کمیک‌های سال شمسی ۲۰۱۶، قسمت اول: «کمیک‌های شرکت DC» در تاریخ ۲۰۱۷-۰۱-۱۸ ۱۴:۵۷:۰۴ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک