۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد

535a980f75319ea470a7306d90ae1524 XL ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد

آموزش جاوا

آموزش برنامه نویسی جاوا

اگر در زمینه تکنولوژی توانایی‌های مناسبی را کسب کرده ‌اید، درخواست شما برای دریافت دستمزدهای بالا منطقی خواهد بود.افرادی که به دنبال کسب کار در صنعت رایانه می‌باشند ابتدا بایستی نقطه‌های قوت مورد نیاز بازار را بیابند به کسب علم و مهارت در حوزه‌های مورد نیاز بازار تلاش کنند. اما به یاد داشته باشید که برخي از توانایی‌ها مهارت‌های شما شاید در سال‌های مفرق ، به شکل متغیری ارزش‌گذاری شود، چه بسا یک مهارت، طی سالیان متمادی جزو با کیفیت ترین مهارت‌ها به شمار رود ولی مدتی بعد، معمولی و پیش‌ پاافتاده محسوب گردد. در این مقاله تلاش شده است تا مهارت‌هایی که با دستمزد سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار ارزش‌گذاری می‌شوند، به طور مختصر به شما معرفی شوند.

ما از وب سایت محبوب مربوط به اشتغال و کار، Indeed.com درخواست داشتیم تا مهارت‌ها شغل‌هایی که با حداقل دستمزد ۱۰۰ هزار دلار در سال سروکار دارند را به ما معرفی نماید . لازم به ذکر است که همان گونه که مستحضرید در خیلی ی از شغل‌ها می‌توان انعام ، سهام و موارد دیگر را هم به دستمزد سالیانه شخص اضافه کرد.

وبسایت Indeed.com یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های مربوط به اشتغال کار به شمار می‌رود که در هر ماه نزدیک به ۱.۵ میلیارد جستجوی مربوط به شغل را پشتیبانی می‌کند. این پورتال از طریق پایگاه داده عظیم به معرفی عناوین شغلی، حقوق دستمزد موارد مربوط به آن‌ها به کاربر ان می‌پردازد از همین طریق نیز اطلاعات درخواست ی را در اختیار ما قرار داده است.

اما ابه احتمال زیاد لا در ادامه و با دیدن لیست کمی‌ متعجب شوید، چرا که تعدادی از مهارت‌های موجود مورد تقاضا آنچنان جدید نیستند. در گاهي موارد تکنولوژی‌های قدیمی‌تر هنوز دارای تقاضای بالایی هستند و بدین‌ ترتیب شرکـت ‌ها بر سر افرادی که توانایی‌های بهتر ی در این زمینه‌ها دارند وارد رقابت می‌شوند.
10jobs 1 uml ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد
رتبه دهم: زبان مدل ‌سازی یکپارچه (UML)
ارزشمند حداقل ۱۰۱ هزار دلارزبان مد سازی یکپارچه ( Unified Modeling Language ) یا UML یک زبان مـدل سازی است که برای تحلیل طراحی سیستم ‌های شی‌گرا به کار می‌رود.مارک‌اندرسن، سرمایه‌دار زیاد دیده شده ، بنیان‌گذار نت اسکیپ یکی از پدران فناوری اطلاعات می‌گوید: ” جهان ی نرم‌افزار در حال بلعیدن جهان هست.” اما منظور او از این عبارت به وابستگی شدید جهان کنونی به نرم‌افزار تکنولوژی‌های مرتبط با آن‌ها باز می‌گردد. با پیشرفت زایدالوصف نرم‌افزار، شاهد پیچیده‌تر شدن آن شدیم. در اینجا بود که زبان مـدل ‌سازی یکپارچه به منظور تبدیل پروسه پیچیده نرم‌افزار به دیاگرام وارد گود شد.

هدف مصرف از نمودارهای مختلف در UML، ارائه دیدگاه ‌های گوناگون از سیـستم است. همان گونه که مهندسین عمران جهت ساختن ساختمان پلان‌های مختلف ی از ساختمان تهیه و تولید می‌کنند، متخصصین به کمک نمودارهای UML نماهای مختلف ی از نرم افزار مورد نظر را تهیه و تولید می‌کنند. نکته‌ای که باید به احتمال زیاد به آن توجه داشت آن است که مد UML آنچه را که سیستم باید انجام دهد شرح می‌دهد، ولی چیزی در مورد روش پیاده سازی سیسـتم نمی‌گوید.
10jobs 2 j2ee ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد
رتبه نهم: J2EE ارزشمند حداقل ۱۰۲ هزار دلار

J2EE مخفف Java 2 Platform Enterprise Edition است که از ورژن ۵ به بعد بیشتر با نام Java EE شناخته می‌شود.

J2EE میان‌افزار استاندارد است که شرکت سان میکروسیـستم آن را جهت توسعه و به کارگیری برنامـه ‌های فرد دی تجاری در مقیاس وسیع و با قابلیت الکترونیکی به صورت توزیعی و چندلایه ارائه کرده است. در واقع Java EE نرم‌افزاری است که به گسترش دهندگان مجوز می‌دهد تا پروگرام ‌های جاوای را اجرا کنند. Java زبان فوق‌العاده محبوب جهت نوشتن برنامـه ‌های تحت وب برنامـه ‌های تجاری است. پس اگر پروگرام نویس جاوا هستید با حقوق بهتر ی دریافت بکنید .
10jobs 3 powerbuilder ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد
رتبه هشتم: Powerbuilder ارزشمند حداقل ۱۰۲ هزار دلار

PowerBuilder از عبارت کالاها Sybase است که به عنوان یک وسائل توسعه‌دهنده نرم‌افزاری به منظور گسترش برنامـه ‌ها و نرم‌افزارهای تجاری تحت ویندوز به‌کار می‌رود. نرم‌افزار Power Builder به عنوان زبان پروگرام سازی نسل چهارم، یکی از قوی‌ترین نرم افزار ها جهت تولید پروگرام ‌های کاربر دی می‌باشد. این نرم‌افزار به طور برای برای گسترش نرم‌افزارهای وب و تحت پلتفرم دات نت مایکروسافت (NET.) به‌کار گرفته می‌شود.

PowerBuilder جزو نرم‌افزارهای قدیمی‌ به‌ شمار می‌رود که اولین نسخه آن در سال ۱۹۹۰ به مفهوم ۲۲ سال پیش عرضه شد. با عنایت به این که بیشتر گسترش دهندگان جوان‌ ترجیح می‌دهند تا از پلتفرم‌ رقیب دات نت یعنی جاوا استفاده کنند، PowerBuilder در چند سال اخیر دچار افت شدید محبوبیت فرد د شده و به آرامی‌ به صف مهارت‌های رایانه ی منسوخ شده می‌پیوندد. به هر حال در این روزها، پیدا کردن کارشناس دات نت PowerBuilder به امری دشوار مبدل گشته است در کنار آن دستمزدهای این متخصصین نیز رقم‌های قابل توجه ی را نشانه رفته است.
10jobs 4 hadoop ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد
رتبه هفتم: Hadoop ارزشمند حداقل ۱۰۳ هزاردلار

Hadoop یک تکنولوژی فوق‌العاده به منظور کار بر روی دیتاهای عظیم به‌شمار می‌رود. این تکنولوژی در واقع جهت ذخیره سازی فراخوانی اطلاعات حجیم (در میزان گیگابایت،‌ ترابایت و یا حتی پتابایت) مورد مصرف قرار می‌گیرد. همچنین این‌ها Hadoop در امر مدیریت پردازش مقادیر عظیم داده فوق‌العاده عمل می‌کند.

Hadoop که یک نرم‌افزار متن باز است امور مربوط به جمع‌آوری ذخیره مقادیر بسياري داده و آنالیز آن‌ها در دستگاه‌های ارزان قیمت را نیز بر عهده دارد. مثلا، بانک‌ها می‌توانند از Hadoop جهت تشخیص تقلب، و آنالیز الگوی خرید مشتریان در سرویس‌های خرید آنلاین بهره گیرند.

این فناوری با تجزیه مجموعه داده‌های زیاد بزرگ به بلوک‌های کوچک‌تر توزیع آن‌ها در همه کلاستر سخت افزاری، به افزایش سرعت پردازش و ارتقا ظرفیت سخت افزاری کمک می‌کند.

شرکت ‌هایی شبیه فیس بوک، آمازون، IBM، مایکروسافت، eBay یاهو از پروگرام Hadoop به منظور تحلیل داده‌های بزرگ خود بهره می‌برند.

با این‌که Hadoop به خودی خود نرم‌افزار متن‌باز به‌شمار می‌رود ولی تعداد محدودی از شرکـت ‌ها مثل Cloudera ،Hortonworks و MapR از ورژن تجاری این نرم‌افزار مصرف می‌کنند.

همچنین این‌ها، تقاضا برای مهارت‌های مربوط به دیتاهای بزرگ بیش از ۱۰۶ هزار دلار آب می‌خورد، چرا که برای مهارت در این زمینه، بایستی در Hadoop ،NoSQL databases … هم از دانش کافی برخوردار بود.
10jobs 5 silverlight ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد
رتبه ششم: Silverlight ارزشمند حداقل ۱۰۳ هزار دلار

به یکی از موارد غیر قابل انتظار لیست رسیدیم. مایکروسافت تکنولوژی برتر در زمینه خلق پروگرام ‌های غنی صوتی عکس ی جهت جهان ی وب را Silverlight نام گذاشته است. در واقع Silverlight جهت جایگزینی Adobe Flash (که به انتها خود نزدیک می‌شود) به‌وجود آمده است.

اما اگر از مهارت خاصی در این نرم‌افزار بهره‌مند نیستید، لازم نیست جهت کسب آن خود را به دردسر بیاندازید. با این که مایکروسافت به طور رسمی‌ اعلام نکرده است ولی Silverlight عمر محدودی خواهد داشت. در واقع مایکروسافت چتر پشتیبانی ی را بر بالای استاندارد HTML5 پهن کرده و در کنار آن عدم پشتیبانی برنامـه ‌های اصلی ویندوز ۸ از Silverligh تأیید کننده همین موضوع است.

با این وجود شرکت ‌های بسياري وجود دارند که تولیداتی را بر پایه این نرم‌افزار داشته و برای رسیدگی و ادامه کار با آن‌ها به متخصصین در این زمینه نیاز دارند.
10jobs 6 cissp ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد
رتبه پنجم: گواهی CISSP ارزشمند حداقل ۱۰۳ هزار دلار

به ازای هر شرکت عظیم بر روی کره آبی، درخواست جهت متخصصین جهان ی IT و مدارک معتبر در زمینه امنیت اطلاعات و ارتباطات وجود دارد.

آزمون مدرک بین المللی CISSP مخفف Information Systems Security Professional Certified متعلق به شرکـت ISC می‌باشد. این شرکت در سال ۱۹۸۹ به عنوان یک کنسرسیوم غیر انتفاعی از پیشروان صنعت و با هدف عرضه مدارک بین المللی در زمینه امنیت اطلاعات در هر سطح گرایشی شروع به کار نمود.

CISSP از عبارت برترین مدارک امنیتی به‌ شمار می‌رود به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که سابقه حداقل پنج ساله به عنوان کارشناس حرفه‌ای امنیتی داشته باشند. افرادی که موفق به کسب این مدرک می‌شوند، می‌توانند در موقعیت‌های کاری بهتر ی در همه جهان مشغول به‌کار شوند.
10jobs 7 erlang ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد
رتبه چهارم: Erlang ارزشمند حداقل ۱۰۷ هزار دلار

رتبه چهارم لیست نیز کمی‌غیرقابل باور به نظر می‌رسد. Erlang زبان برنامـه ‌نویسی زیاد قدیمی‌است که توسط اریکسون برای پشتیبانی از پروگرام ‌هایی ابداع شده بود که نیازمند محیط‌های سطح بالا و پردازش‌های سنگین بودند.

طراحی این زبان برنامـه ‌نویسی بیشتر به منظور اجرای همزمان و سريع دستورات بوده و بدین‌ ترتیب نیازی به حفاظت از متغیرها و Lock کردن آن‌ها جهت اجرای همزمان دستورات نبود. درحالی که اکثر زبان‌های برنامـه ‌نویسی روی پیچیدگی و پیشگیری از خطا تمرکز دارند، Erlang وسائل های لازم جهت برنامـه ‌نویسی همزمان و آسان را فراهم می‌کند.

در سال ۱۹۹۸ میلادی، اریکسون این زبان را به‌ صورت متن باز انتشار کرد و همزمان با این کار، بیشتر شدن این زبان سرعت گرفت. با ارتقا سیستم ‌های پردازش ابری بر روی داده‌های عظیم، Erlang در شرف حیات دوباره است، چرا که این زبان برای انجام امور مربوط به پردازش توزیع شده بدون کاهش محسوس سرعت تبحر کافی دارد.
10jobs 8 clojure ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد
رتبه سوم: Clojure ارزشمند حداقل ۱۰۸ هزار دلار

Clojure که به صورت “closure” تلفظ می‌شود، نسخه مدرن زبان برنامـه ‌نویسی زیاد قدیمی‌ به نام Lisp می‌باشد که از سال ۱۹۵۸ متولد شد.

Clojure از سال ۲۰۰۷ و با خلاقیت Rich Hickey شکوهمندانه به عرصه فناوری پا گذاشت. عمده دلیل محبوبیت این زبان آن است که به خوب ی با اتومبیل مجازی جاوا که در مرورگرهای وب به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد کار می‌کند. این زبان در نوشتن برنامـه ‌های وب پیچیده که وظیفه پشتیبانی همزمان تعداد بسياري کاربر را بر عهده دارند، به‌ بهتر ی نقش را ایفا می‌کند.
10jobs 9 pmp ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد
رتبه دوم: مدرک PMP ارزشمند حداقل ۱۰۸ هزاردلار

PMI’s Project Management Professional) PMP)، یکی از رایج‌ترین و مورد قبول‌ترین گواهی‌های موجود در زمینه مدیریت پروژه است.
این مدرک حقیقتا در بالاترین سطح ممکن قرار دارد به افرادی تعلق می‌گیرد که لااقل بتوانند با سند‌های رسمی‌ ثابت کنند که نزدیک به ۴۵۰۰ ساعت کار مفید ارزشمند در زمینه مدیریت پروژه انجام داده‌اند. جذاب آن که بعد از گرفتن این گواهی مجبور هستید تا سخت کار بکنید و بدین‌ ترتیب مدرک را برای خود حفظ بکنید .
با این که این مدرک اختصاصی در زمینه IT به شمار نمی‌رود، ولی اکثر افرادی که در زمینه IT در بخش مدیریت پروژه کار دارند طالب اخذ آن هستند اکثر کارفرمایان جهان ی IT این مدرک را در زمینه مهارت مدیریت پروژه می‌پذیرند.

10jobs 10 peoplesoft ۱۰ مهارت تکنولوژیکی که می‌تواند برای شما سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار دستمزد به ارمغان آورد
رتبه اول: PeopleSoft ارزشمند حداقل ۱۱۰ هزار دلار

PeopleSoft نرم‌افزار مدیریت منابع آدم ی یا مدیریت رابطه با مشتریان است که در سال ۲۰۰۵ در یکی از تلخ‌ترین تصاحب‌های خصمانه تاریخ IT به‌دست Oracle افتاد!
بنیان‌گذار مهم این نرم‌افزار تلاش کرد تا با احداث رقیب ابری، مشتریان PeopleSoft را به سمت خود بکشاند و از Oracle دور نماید . با این که تعدادی از مشتریان Oracle وفادار ماندند ولی این کار تأثیر را بر فروش این شرکت گذاشت. Oracle ادعا می‌کند که در سال ۲۰۱۱، ۳۵۰ مشتری نو را به تنهایی به مشتریان قبلی اضافه کرده است.
اما این مهارت از آنجایی جذاب است که به‌ نظر می‌رسد تعداد تقاضا برای افراد آشنا به این نرم‌افزار بیشتر از تعداد افرادی است که با این نرم‌افزار آشنایی دارند.

No votes yet.
Please wait...



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک