موزه­ ی ارمیتاژ یا آرمیتاژ THE HERMITAGE

%name موزه­ ی ارمیتاژ یا آرمیتاژ THE HERMITAGE

تور سنت پترزبورگ

لغت ارمیتاژ که ریشه ­ی فرانسوی دارد به معنای محل خلوت می­ باشد. این موزه بزرگ­ ترین موزه­ ی جهان است که افتخار ملی روسیه به شمار می­ رود و نشانه ­ی هنر معماری فرهنگ روسیه است .
این موزه دارای مجموعه­ ای از آثار هنری تراز اول جهان همچنین کاخ های قشنگ اتاق های مجلل می­ باشد که در زمان های مختلف بوسیله معماران معروف جهان طراحی شده است.
ارمیتاژ یا قصر زمستانی مجموعه ای است از پنج ساختمان که نخستین ساختمان آن، کاخ زمستانی است که بوسیله معمار ایتالیایی “راسترلی” طی سال های ۱۷۵۴ تا ۱۷۶۲ در زمان حکومت دخمل پتر کبیر “الیزابت” تهیه و تولید شد.
طی سال های ۱۷۶۴ تا ۱۷۷۵ در فرمانروایی کاترین کبیر، ارمیتاژ کوچک بوسیله ژان باتیس والین و یوری والتن تولید و ساخته شد.
%name موزه­ ی ارمیتاژ یا آرمیتاژ THE HERMITAGE
سومین ساختمان، ارمیتاژ گذشته طی سال ­های ۱۷۷۱ تا ۱۷۸۷ توسط یوری والتن (معمار مشهور ) تولید و ساخته شد. چهارمین ساختمان، ارمیتاژ است که در سال­ های ۱۷۸۳ تا ۱۷۸۷ بوسیله کوآرنگی تهیه و تولید شد.
آخرین ساختمان، ارمیتاژ است که در سال­ های ۱۸۴۲ تا ۱۸۵۱ بوسیله کلز ساخـته شد.
در وقت کاترین کبیر کلکسی ون­ های زیاد ی از نقاشی­ ها مجسمه ­های جهان به این موزه تعلق گرفت.
در سال ۱۸۳۷ در موزه­ آتش سوزی زیادی رخ داد و سال­ های بعد این موزه مرمت شد.
در وقت جنگ جهان ی اول سالن­ های این قصر به عنوان بیمارستان نظامی مورد استفاده قرار گرفت و تا سال ۱۹۱۷ چنان کاخ زمستانی تزارهای روس بود.
بعد از پیروزی انقلاب اکتبر سال ۱۹۱۷ مجموعه ­ی ارمیتاژ با فرمان لنین، ملی اعلام شد و به موزه تبدیل گردید. در سال ۱۹۴۱ و بعد از شروع جنگ جهان ی دوم حمله­ ی آلمان به خاک شوروی، تمام آثار ارمیتاژ توسط راه ­آهن به منطقه­ ی سیبری روسیه ارسال شد و در سال ۱۹۴۵ بعد از پیروزی شوروی بر آلمان، به موزه بازگردانده شد.
در سال ۱۹۹۶ با فرمان رئیس جمهور زمان روسیه، بوریس یلتسین موزه­ ی دولتی ارمیتاژ تحت پشتیبانی دستگاه ریاست جمهوری روسیه قرار گرفت.
این موزه یکی از گنجینه های بی نظیر است دارای نزدیک به سه میلیون تاثیر هنری از زیاد دیده شده ترین هنرمندان جهان می ­باشد.
%name موزه­ ی ارمیتاژ یا آرمیتاژ THE HERMITAGE
در این موزه می­ توان آثار نقاشانی چون لئوناردو داوینچی، رافائل، تی سین، رامبراند، کلود مونه، روبنس، رنوآر، ون گوگ، ماتیس، گوگن، پیکاسو و هنرمندانی مثل میکل آنژ … را مشاهده نمود.
سالن تمدن ایران باستان، رم، یونان باستان، مصرقدیم و چین در این موزه موجود است. آثار هنری مانند نقاشی، مجمسه، صنایع دستی، جواهرات، کوبلن تقریباً هر نوع اثر هنری در این موزه یافت می­ شود. در کنار آن ها اتاق­ های متعلق به خانواده­ ی تزارهای روسیه با تزئینات خیلی زیبا و با استفاده از سبک­ های مختلف را می­ توان مشاهده نمود. این موزه­ ی عظیم ۱۷۸۶ درب، ۱۹۴۵ پنجره و ۱۰۵۷ سالن یا اتاق می­ باشد.
در مورد عظمت این موزه همین بس که چنانچه به هر تاثیر حدود دقیقه تذکر نمائید، می بایست بیش از ۱۱ سال به تماشای این موزه بپردازید.

سایت رسمی موزه: http://www.hermitagemuseum.org/html_En/index.html

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک