مقایسه کارایی پرینتر جوهرافشان و لیزری رنگی

همان گونه که میدانید پرینترها انواع مختلف ی دارند (سوزنی ، جوهر افشان لیزری گرما ی و… ) که چاپگرهای سوزنی نسبتا از دور خارج شده اند و دیگر تولید نمی شوند و آنچه در بازار به فروش می رسد از انواع دیگر است .
3183 مقایسه کارایی پرینتر جوهرافشان و لیزری رنگی
فروش کارتریج


خريد کارتريج,فروش کارتریج,خرید کارتریج hp

در اینجا قصد داریم یک مقایسه بین دو نوع پراستفاده از از آنها یعنی لیزری و جوهر افشان داشته باشیم.
اکثر پرینترهای رنگی سه رنگ اصلی هستند که جهت تهیه و تولید رنگ های مختلف از آنها مصرف می شود. و در گاهي از پرینترها از این سه رنگ برای ساختن رنگ مشکی نیز مصرف می شود. که رنگ سیاه بوجود آمده از ترکیب این سه رنگ به رنگ سبز یا آبی متمایل است در چاپ متون کیفیت متناسبی ندارد. پس برای داشتن رنگ مشکی مناسب نیاز به یک کارتریج مجزا داریم که تنها حاوی رنگ مشکی خالص است . در این شرایط ما دو نوع کارتریج، یکی برای سه رنگ مهم (آِّبی-قرمز-سبز) و دیگری برای رنگ سیاه نیاز داریم. برای چاپ عکـس ها با کیفیت پیشرفته تر نیاز به پرینتر شش رنگ داریم. که اما این امر باعث می شود به دلیل افزایش استفاده جوهر در پرینتر نیاز به تعرفه زیادتری در پرینترهای جوهرافشان باشد پس مصرف از این نوع پرینتر در چاپ احتمال دارد مقرون به صرفه نباشد. علاوه بـر این سرعت چاپ در این پرینترها ۲ تا ۳ صفحه در هر دقیقه در حالت پرینت متن و ۲ تا ۳ دقیقه در زمان برای چاپ عکـس است. طبعا با افزایش سرعت چاپ قیمت آن ها بیشتر می شود.

در مقابل پرینت رنگی با پرینتر لیزر رنگی انتخاب گرانتری در وهله اول می باشند ولی به طور باور نکردنی در نرخ های مصرفی با تذکر به تعداد صفحاتی که چاپ می نماید مقرون به صرفه است. بجز در موارد خاص در چاپ عکس جالب ها و تصاویر گرافیکی با کیفیتی خیلی بالاتر از نوع جوهرافشان است . این پرینترها در مقایسه با نوع جوهرافشان سرعت قابل توجه ی هم دارند. این میزان بین ۶ تا ۸ صفحه در دقیقه جهت متن و یک صفحه در دقیقه برای پرینت عکس تصاویر گرافیکی است . در عین حال پرینتر لیزر رنگی به مراتب از جوهرافشان گرانتراست. به طوریکه ارزان ترین پرینتر لیزری از گرانترین پرینتر جوهر افشان هم گرانتر است. اما در یک پرینتر لیزر رنگی تعرفه چاپ به ازای هر برگ در مقایسه با پرینتر جوهرافشان ارزان تر است. چنانچه تصمیم به چاپ تعداد بسياري صفحات رنگی دارید، در گزینش پرینتر خود دقت بکنید .

اخیرا قیمت پرینترهای لیزری برای مصارف خانگی کاهش چشـم گیری داشته تا کاربر ان خانگی نیز بتوانند از این پرینترها استفاده نمایند.

در کل جوهرافشان ها سرعت پایین تر و هزینه مراقبت زیادتری دارند ولی در مواقعی کیفیت چاپ فوق العاده ای را از خود نشان می دهند و جهت مثال جهت چاپ عکـس ها روی کاغذ های فتوگلاسه از آنها مصرف می شود . درمقابل پرینتر های لیزری سرعت چاپ سریعتر ، هزینه های نگهداری کمتر (نسبت به تعداد پرینت) را به شما می دهند ولی به مراتب گرانتر هستند .

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک