عجایب هفت گانه روسیه

l 441198348 عجایب هفت گانه روسیه

تور روسیه

عجایب هفت گانه روسیه
وب سایت ” English Russia” با برگزار کردن نظر سنجی اینترنتی و پیامکی از مردم روسیه خواست تا عجایب هفتگانه روسیه را معین کنند. بعد از انتها پیدا کردن نظر سنجی ۷ محل زیر به عنوان عجایب هفت گانه روسیه معرفی شدند:
۱- دریاچه بایکال :
دریاچه بایکال دریاچه ‌ای در جنوب سیبری در کشور روسیه، بین استان ایرکوتسک بوریاتیا است . این دریاچه در فهرست میراث جهان ی یونسکو ثبت شده است. بایکال قدیمی‌ ترین و عمیق‌ ترین دریاچه ی آب شیرین جهان است که در روسیه قرار دارد. از آنجایی که این دریاچه بسیار زیاد قدیمی و دور افتاده‌ است، دارای جانورانی است که فقط در این دریاچه یافت می‌شود این جانوران حاوی تعداد زیاد ی از بی‌ مهرگان، چندین گونه از ماهی‌ها فک آب شیرین دریاچه بایکال می‌باشند. فک آب شیرین بایکال تنها فک آب شیرین جهان است و دائماً در آب شیرین زندگی می‌کند ؛پژوهشگران بر این عقیده هستند که خوک‌های آبی این دریاچه در زمان های گذشته از اقیانوس شمالی (شمالگان) آمده بعد از مسافرت به سمت بالای رودخانه، به این دریاچه رسیده‌ اند. دریاچه بایکال بزرگترین منبع آب شیرین جهان به شمار می‌آید. تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. این دریاچه ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد.
ir2095 20 عجایب هفت گانه روسیه

ir2095 19 عجایب هفت گانه روسیه

۲- دره آب فشان‌ها :
دره آب فشان‌ها دره‌ای آب ‌فشان‌های زیاد در شبه ‌جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه است. این دره فقط دشت آب‌ فشانی در اوراسیا (در کنار دشت آب‌فشانی موتنوفسکی) دومین آب ‌فشانستان بزرگ در جهان است. حوزه ی آبخیز این دره ۶ کیلومتر درازا دارد و در حدود ۹۰ آب‌ فشان و شمار بسياري چشم ه آب گرم در این دره موجود است. دسترسی به این دره دشوار است راه اصلی رسیدن به آن با بالگرد است. آب‌فشان‌های این دره در سال ۱۹۴۱ میلادی بوسیله یک دانشمند مکانی به نام تاتیانا اوستینووا کشف شد.
ir2095 17 عجایب هفت گانه روسیه
۳- مجسمه یادبود مادر میهن روسیه :
این مجسمه غول‌آسا در اواخر دهه ۵۰ میلادی به یادبود کشته ‌شدگان جنگ جهان ی دوم تولید و ساخته شد. نام این مجسمه به عنوان بلندترین تندیس یادبود در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده‌است. زن نماد روسیه بعد از مجسمه آزادی با اختلاف ۸۵ متر بلندترین بنای یادبود جهان ست.
ir2095 14 عجایب هفت گانه روسیه

۴- کاخ پترگوف :
پترگوف یکی از شهرهای منطقه ی فدرال سن پترزبورگ در شمال روسیه و ساحل جنوبی خلیج فنلاند است. جمعیت این شهر در سرشماری سال ۱۹۸۹ بالغ بر ۸۱٬۵۲۵ نفر بوده که در سرشماری سال ۲۰۰۲ به ۶۴٬۷۹۱ نفر کاهش یافته‌است. این محل در اوایل قرن هفدهم به دستور پتر کبیر پادشاه روسیه در نزدیکی سنت پترزبورگ تولید و ساخته شد. این کاخ در کل روسیه پرطرفدارترین مکان‌ جهت توریست‌ها است.
ir2095 11 عجایب هفت گانه روسیه

۵- کلیسای کامل سنت باسیل :
کلیسای کامل سنت باسیل یکی از برجسته ترین و قابل توجه ترین بناهای تاریخی روسیه کهن است. از قرن شانزدهم تا به امروز زیبا یی این کلیسا تحسین کلیه جهان گردان را برانگیخته امروزه به عنوان نمادی از فرهنگ تاریخ روسیه به شمار می رود. این بنا در میدان سرخ – مهمترین میدان مسکو – واقع شده و نمادی است نمایانگر موقعیت جغرافیایی بی شبیه روسیه مابین اروپا و آسیا. کلیسای کامل سنت باسیل بین سال های ۱۵۵۵ تا ۱۵۶۱ تهیه و تولید شده نام آن برگرفته از یکی از قدیسان ارتدکس و بسیار زیاد محبوب روسیه است. این کلیسا به دستور ایوان مخوف به عنوان بنایی به منظور بزرگداشت یادبود تصرف شهر قازان تهیه و تولید شد. گنبدهای این کلیسا از نوع پیازی شکل است و با چوب تولید و ساخته شده‌. رنگ ‌آمیزی و طراحی آن در بین تمام کلیساهای همه جهان منحصر به فرد است. شایان ذکر است که این کلیسا بارها در طعم ه آتش‌سوزی شده‌است اما سریع مورد مرمت قرار گرفته است.
ir2095 8 عجایب هفت گانه روسیه

۶- ستون های سنگی :
ستون های سنگی یکی از عجایب طبیعی روسیه است که در منطقه ی کومی واقع شده است.هیچ‌کس نمی‌داند این ستون های سنگی دقیقا چه زمانی به پدیدار شدن د، تنها چیزی که پژوهشگران از آن مطمئن هستند این است که تنها دست طبیعت قادر به ساختن چنین چیزی‌ است. سن برآورد شده جهت این ستون ها ۲۰۰ میلیون است بلندترین آن ها ۴۲ متر ارتفاع دارد.
ir2095 4 عجایب هفت گانه روسیه

۷- کوه البروس :
کوه البروس ، قله‌ای در غرب رشته کوه قفقاز در کاباردینو- بالکاریا کاراچای- چرفردی ا در شمال فلات ایران در روسیه و نزدیک به گرجستان است. نام این قله، با نام قله ی البرز هم‌ ریشه است هر دو شکلی از یک واژه ی ایرانی می باشند . این کوه بلندترین نقطه در روسیه است برخي از مردم معتقد هستند که بلندترین نقطه در اروپا است. این کوه با راتفاع ۵۶۰۰ متر هر ساله میزبان توریست‌های بسياري است که برای اسکی اسنوبرد به آنجا می‌روند.
ir2095 عجایب هفت گانه روسیه

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک