ساعت هوشمند چیست؟

3557208 431 ساعت هوشمند چیست؟

ساعت مچی ارزان

مهمترین قابلیت ساعت‌های هوشمند در رابطه آن‌ها با تلفن هوشمند است. در واقع این ساعت‌ها قرار است مکمل تلفن هوشمند بوده انجام گاهي از امور را از طریق ساعت بدون نیاز به خارج کردن تلفن از درون کیف یا جیب شما میسر کنند.

هر چه قدر که به جلو می رود، نیاز ما به تکنولوژی های جدید تر بیشتر می شود. ما جهت هر کدام از تکنولوژی های امروزی نیاز های مفرق ی داریم. خواندن خبر آگاه شدن از های روز در تکنولوژی امروز در کجا قرار گرفته است؟ به نظر شما ساعت های هوشمند چه کارایی را می توانند داشته باشند؟

به گفته ی برخي از متخصصین ساعت های هوشمند تنها جهت موارد معمولی مثل خواندن پیامک ، آگاه شدن از وضعیت آب و هوا، جواب یا رد کردن ارتباط و … استفاده می شوند که کارایی آن ها را محدود می نماید . ولی Gilles Raymon نظر دیگری دارد. به نظر او بایستی ساعت های هوشمند طوری طراحی شوند که از آن ها بتوان به عنوان یک گجت جداگانه استفاده کرد. او در حال طراحی یک برنامـه ای است که شما بتوانید خبرها را نه تنها به صورت تیتروار بلکه به طور کامل در ساعت های هوشمند بخوانید

تمام وسائل های تهیه و تولید شده توسط بشر به منظور رفع نیازهای ما طراحی تهیه و تولید شده اند ولی همـواره نتیجه اینگونه نبوده برخي از آنها گجت هایی ناکارامد گاهي اوقات مساله ساز می شوند. این نبعضی است که گاهي منتقدان به ساعت های هوشمند دارند و عقیده دارند که این گجت ها جهت ما کارایی نداشته بدرد نخور می باشند ! با این حال روز به روز به تعداد مد ها و شرکت های سازنده ساعت های هوشمند اضافه می شود که جدید ترین عضو این خانواده محصول شرکت اپل است. بعد از ارائه ساعت هوشمند بوسیله شرکت اپل نسبتا تمام شرکت های بزرگ تولید کننده گجت های الکترونیکی برای دست کم ساعت هوشمند دارند هر ماه هم شاهد خبری از تولید این گونه گجت ها هستیم.اما سوال اینجاست ساعت هوشمند بخریم یا خیر؟

تیتر خبرهای خیلی مهم روز هم اکنون بوسیله پروگرام News360 جهت ساعت های هوشمند قابل خواندن است، اما مسئله ی اصلی این است که آیا پروگرام ای طراحی می شود که بتوان همه را بر روی ساعت های هوشمند بدون هیچ گونه مشکلی خواند؟ ریموند معتقد است ساعت های هوشمند وقت ی می توانند به کارایی مفید دست پیدا کنند که به طور مستقل و بدون نیاز به یک اسمارت فون قابل استفاده باشند ولی اکثر متخصصین این رویداد را امری غیر قابل باور می دانند. به هر حال بایستی منتظر ماند و دید با پیشرفت این تکنولوژی کاربر ان چه استفاده ای را خواهند کرد. به نظر شما بهتریـن کارایی یک ساعت هوشمند چیست؟

تاریخچه ساعت هوشمند

اولین ساعت های هوشمند را می توانیم همان ساعت هایی دیجیتالی که در زمان کودکی به دور دست خود می بستیم بدانیم. این ساعت ها دیجتالی بودند و روی خیلی ی از آن ها اتومبیل حساب وجود داشت. ساعت های دیجیتالی ای بودند که می توانستید با آن گیم کنید. ولی شاید بتوانیم اولین ساعت هوشمند به معنای واقعی را ساعت هوشمند سیکو بدانیم.

Pulsar یکی از برندهایی است که سیکو آنرا سال ۱۹۷۸ خرید. با نگاه به NL C01 یک گجت اولیه را می‌بینیم که نسبتا هیچ چیز جهت ارائه ندارد. ولی این ساعت در زمان خود حرفهای بسياري جهت گفتن داشته است. این ساعت قادر به ذخیره ۲۴ رقم اطلاعات بود و بعد از مدت کمی از حضورش در سال ۱۹۸۲، سال ۱۹۸۴ مـدل های UC-2000 1985 مدل UC-3000 جای آن را گرفتند. هر دوی این ساعت‌ها با ایده‌های جاه‌طلبانه آمده بودند و یک داک آنها را همراهی می‌کرد که مجهز به پرینتر گرما ی و شکاف حافظه نواری بود.

بعدها سیکو مـدل ساعت هوشمند به نام Data 2000 را معرفی کرد که تا ۲۰۰۰ رقم را ذخیره میکرد اصلا به همین نام آن را Data 2000 گذاشته بودند. در سال ۱۹۸۴، سیکو اولین مـدل از ساعت های هوشمندش را که قابلیت اتصال به رایانه های آن وقت را داشت با نام RC-1000 معرفی کرد.

ساعت هوشمند یا Smartwatch چیست ؟

ساعت هوشمند یا ” Smartwatch یا Smart watch” ساعت های مچی رایانه ی می باشند که همچنین نمایش زمان ،قابلیت انجام و پردازش برخي چیزهای دیگر را دارد. ساعت های هوشمند در مـدل های اولیه خود فقط توانایی انجام وظایفی مانند محاسبات (اتومبیل حساب) ترجمه یکسری از بازی های رایانه ی را داشتند

ساعت های هوشمند امروزی به موبایل های هوشمند متصل شده و با یکدیگر همگام میشوند شما میتوانید بسياري از کارهای موبایل تان را از طریق ساعت هوشمند انجام دهید. هدف از تولید این ساعت ها این است که شما بتوانید تمام کارهایی که با گوشی موبایل خود انجام می دهید را توسط این محصولات انجام داده در نهایت از گوشی بی نیاز شوید. اما همان گونه که گفتیم این یک هدف است و در حال حاضر محقق نشده است.

می توانید از این ساعت ها جهت مکالمه مصرف بکنید . با برخي از آن ها عکس جالب بگیرید. می توانید خرید کرده به عنوان کارت اعتباری از آن ها مصرف بکنید . این ساعت ها می توانند با دنبال کردن حرکات شما وضعیت سلامت ی و میزان کالری دریافتی و مصرف شده شما را تجزیه و تحلیل کنند. این ها تنها نمونه ای از کارکرده ای ساعت های هوشمند هستند اما در کنار این فرد دها بایستی به چند نکته مد نظر داشته باشید ، ساعت های هوشمند به علت مفهومی که دارند و بایستی روی مچ دست کاربر بسته شوند صفحه نمایش های کوچکی دارند. اندازه این ساعت ها کوچک است به همین خاطر باتری ای که در آن ها قرار می گیرد نمی تواند پرظرفیت باشد.

Smartband چیست؟

دستبند های هوشمند یا “Smartband” دستبند هایی هستند که همان امکانات ساعت های هوشمند را دارا میباشند! منتهی شکل شمایل آنها مانند دستبند است و کمی امکانات آن محدودتر. از Smartband ها بیشتر به عنوان دستنبد های سلامت ی در ورزش مصرف میکنند که این ها قابلیت وصل شدن به گوشی های هوشمند مشاهده برهی از Notification ها را دارند.

ساعت های هوشمند یا Smartwatch های کنونی چه خصوصیات یی دارند ؟

ساعت های هوشمند امروزی خصوصیات ی زیر هستند :

پتانسیل مستقل بودن؛ یعنی تلفن-ساعت که مانند یک تلفن همراه بر روی دستان شما بسته می شود

مصرف به عنوان ساعت

دارای پردازنده RAM

دارای سیستم علت

دارای حسگر های شتاب سنج، دماسنج ارتفاع سنج، فشار سنج ،قطب نما و حسگر ضربان قلب

دوربین اختصاصی

صفحه نمایش لمسی

مکالمه ایجاد ارتباط های تلفنی

اتومبیل حساب

بلوتوث NFC

GPS و مسیریابی

نمایش نقشه

صفحه نمایش گرافیکی

بلندگو میکروفن

دارای حافظه داخلی شیار کارت حافظه

مودم های ارتباطی و …

آیا لازم است که یک ساعت هوشمند بخریم؟

فقط ی که می تواند یک شخص را برای خرید ساعت هوشمند قانع نماید علاقه آن فرد به داشتن چنین محصولات ی است.

چرا نباید یک ساعت هوشمند بخریم؟

بر خلاف اینکه هیچ منطقی ای جهت خرید ساعت هوشمند وجود ندارد، صدها منطقی وجود دارد که ساعت هوشمند نخریم. اولین و مهمترین کوچک بودن صفحه نمایش این محصولات است. امکان تماشای فیلم زیبا عکس جالب روی این صفحه نمایش کوچک وجود ندارد. نمی توانید به راحتی روی صفحه نمایشی به این اندازه بازی کنید. حتی خواندن نوتیفیکیشن ها روی صفحه این محصولات مساله است.

دومین دلیل ، عمر کم باتری این کالاها است. ساعت هوشمند همان گونه که از نام آن پیداست جهت بستن به دور مچ دست شما است. با برنامـه های مانیتور کردن سلامت ی این ساعت ها می بایست همیشه در تمام حال حرکات شما را دنبال کنند تا در انتها بتوانند آمار درست دقیق از وضعیت سلامت ی شما ارائه بدهند. ولی اگر قرار باشد شب ها این ساعت را از دست خود باز بکنید تا شارژ شوند و حتی در طول روز به شارژ کردن آن نیاز پیدا بکنید چه سودی می توانند داشته باشند؟ دستبندهای سلامت ی با عمر باتری بالا این کار را به خوب ی هر چه تمام برای شما انجام می دهند، در عین حال وزن کمتری داشته کمتر آن را روی مچ حس می بکنید .

اما یک مهم کشنده جهت این ساعت های هوشمند وجود دارد، گوشی موبایل شما می تواند تمام کاری که این ساعت های هوشمند انجام می دهند را در صفحه نمایشی بزرگتر و سخت افزاری قوی تر انجام دهند. پس نیازی نیست که نیز گوشی موبایل خود را حمل بکنید و هم یک وسیله ضعیف اضافی را روی مچ دست به این طرف و آن طرف بکشید.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک