روانشناسی در بهبود طراحی وب سایت

استفاده از روانشناسی در ویرایش طراحی وب سایت یکی از تاثیر گذار ترینراهنمای ها برای کسب نتیجه مطلوب و مطابق با خواسته های ما از طراحی وب وب سایت است. تمام ما هنوز! آدم هستیم، با وجود تمام دانش ما نسبت به جهان ی اطرافمان، یکی از چیزهایی که ما احاطه جامعی به آن نداریم،بقیه آدم ها هستند . او چه فکر می نماید ؟ من از طرف مقابلم چگونه درخواست کنم که باعث واکنش نشان دادن او گردد؟ جهت چه او به این آموزش درخواست جواب مثبت میدهد؟ چرا این کودکان به محصولات رقیب من بیشتر علاقه دارند تا کالاها من؟ بسياري دیگر از این پرسش ها که شاید هیچ گاه نتوانیم جوابی ۱۰۰ درصد به آن بدهیم.
site design ummulbanin روانشناسی در بهبود طراحی وب سایت
طراحی وب سایت

​طراحی سایت,طراحی وب سایت,​طراحی سایت

رفتارهای بشر تحت تاثیر عوامل متعددی است ، از شخصی در اطرافش تا رنگ پیراهنی که در آن روز پوشیده. چیزی که باعث اصلاح طراحی وب سایت شما می شود این است که بدانید چه چیزی باعث می شود فرد چیزی را انتخاب یا کلیک نماید. مطابق با گاهي از مشاهدات دانشکده ی، نظریه هایی که منجر به اصلاح طراحی وب سایت نسبت به وبسایت دیگری می گردد به دست آمده است. یادگیری این نظریه ها به ما در پیاده سازی آن ها در وب سایت هایمان پیدا کردن میزان کاربر دی بودن آن یاری مینماید.
روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

بر طبـق پژوهشی در peer-reviewed journal محقق دریافته است که تنها ۹۰ ثانیه زمان میبرد که نظر مشتری در خصوص محصولی شکل بگیرد و بین ۶۲ تا ۹۰ درصد این نظر بر پایه رنگ های آن محصول استوار است. طراحان بسیار زیاد ی بر این باورند که “ترکیب رنگی، میتواند سبک یا احساس را تحت تاثیر قرار دهد این یک نکته ضروری جهت برند سازی و طراحی وب سایت است . برای هر کسب و کاری خیلی مهم است که مشتری هدف را در سایتش نگه دارد.
آبی خوبتر است

آبی باعث ایجاد حس آرامش و امنیت در مخاطب می گردد و در زنان و مردان آبی به عنوان یکی از رنگ های محبوب شناخته می شود. اما مصرف از همین آبی محبوب در صنایع غذایی باعث کم شدن اشتها می گردد! و مردم با دیدن رنگ قرمز بیشتر تمایل برای میل کردن پیدا میکنند، پس تمام جا امکان مصرف از آن نیست.
زرد خودمانی

زرد باعث انتقال حس شادی به بازدید کننده میگردد، برند های زیاد ی از رنگ زرد جهت القای حس باطعم گی و خودمانی بودن استفاده میکنند. این رنگ مرکز هیجانات مغز را تحریک می نماید ، اما این نکته میتواند معانی مختلف ی را برای آدم های مختلف به همراه داشته باشد. برای برخي حس سرخوشی بالابردن احساس ات را باعث می گردد برای برخی، به عنوان نمادی جهت بر انگیخته شدن احساس اضطراب خواهد بود.
سبز خلاق

سبز جهت بسياري نمایانگر طبیعت و به طبع آن سلامت پاکی است، ولی بر طبـق نظر روانشناسان رنگ، مصرف از این رنگ حس خلاقیت را به بازدید کننده منتقل می نماید .
سیاه، سیاه است

مصرف از رنگ مشکی در یک ترکیب رنگی، به نمایش ظرافت، قدرت تجمل کمک شایانی می نماید . سیاه به نظر براق و پاک می آید مردم بیشتر آن را وابسته به برندهای پر قدمت و استوار در نظر دارند.
ترقیب بازدید کننده به انجام کارهای مورد نظر طراح سایت

ترقیب به انجام کار، قدرت است اینکه شما بتوانید مسیری جهت انتقال بازدید کننده به آنچه شما میخواهید مورد نظر باشد، ایجاد نمایید از ارزش زیاد ی برخوردار است.
چندرسانه ای ها

در خیلی ی از پژوهش ها نشان داده شده است که مصرف از انواع واسط های محتوایی رسانه ای در یک وب وب سایت تاثیر بسیار زیاد ی دارد. در این تحقیق ها به عنوان مورد تحقیق نشان داده شده است که با استفاده از رسانه های غنی شده، اعم از فیلم زیبا ، عکس صوت میتواند به تعلت بیشتر کاربر با سایت شما کمک شایانی نماید.
خستگی در تصمیم گیری

بررسی ها روانشناسی در طراحی وب وبسایت نشان داده است که چنانچه تعداد مورد های پیش روی یک مشتری یا بازدید کننده زیاد باشد، ابه احتمال زیاد ل اینکه مشتری نتواند هیچ یک را گزینش نماید بالا میرود. اگر وب وبسایت شما شلوغ باشد، نرخ پرش ها در وبسایت شما بالا میرود ولی نتیجه گیری از این تغییر محل ها کمتر خواهد شد. خوب است که از شلوغی وب وب سایت پرهیز شود، مورد های گزینش ، دکمه های جابه جایی را تا جایی که امکان دارد کم کاربر دی بکنید .
قالب نوشتاری

پژوهش های فرد دی در تحقيق فرد ان وبسایت ها نشان داده شده است که افراد رفیق دارند متن هایی با عرض های کوتاه را بخوانند تا متن هایی با عرض همه صفحه نمایش. خوب است در طراحی سایت خود در صورتی که میخواهید متنی نگارش بکنید ، عرض صفحه را به ستون های کوتاه تر تبدیل بکنید و پس به نگارش در آن ستون ها بپردازید تا جواب بهتری بگیرید. همچنین همیشه در کنار نوشتارهای خود، از تصاویر مصرف بکنید . بسياري از محققین اثبات کرده اند که یک تصویر مناسب میتواند جایگزین هزاران خط متن شود. همان گونه که در انتخاب متن چگونگی نگارش آن باید توجه داشت در گزینش تصاویر مرتبط با منظور ما باید دقت بسیار زیاد ی داشت.
خیره کردن

در صورتی که میخواهید به بخش ی از عکس یا صفحه شما نگاه زیادتری شود، سعی بکنید از علائم روش های اشاره به آن مساله در صفحه استفاده نمایید. آسان ترینشیوه مصرف از پیکان به سمت مورد است یا مصرف از تصویر فردی که به مورد مورد نظر شما خیره شده است. آدم ها موجودات اجتماعی هستند و نگاه دید افراد دیگر جهت شان ارزش دارد. پس سعی بکنید از اینآموزش جهت اشاره درست به موضوعاتتان استفاده نمایید.
رابطه با رویدادها

مصرف از رویدادهای روزانه در چینش چگونگی ارائه محصولات میتواند نتیجه خوب ی داشته باشد. به طور مثال در فصل بهار، متناسب با رنگ طبیعت چینش محصولات و یا حتی رنگ بندی وبسایت میتواند به القای حس بهتری به مشتری کمک نماید.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک