خصوصیات دستگاه کپی

فتوکپی ها در دو نوع در بازار موجود هستند , دستگاههای کپی کنسول دستگاههای کپی رومیزی که انتخاب آنها کاملاً به کاربر د استفاده شما بستگی دارد . دستگاه های رومیزی کاست های کاغذ کمتری دارند و همان گونه که از نامشان معین است روی میز قرار می گیرند. در مقابل دستگاههای کنسول دارای میز چند کاست کاغذ و کاست دستی هستند
12 خصوصیات دستگاه کپی
نمایندگی شارپ در ایران

نمایندگی شارپ,نمایندگی شارپ در ایران,نمایندگی sharp

به این مساله مد نظر داشته باشید که گاهي از امکانات دستگاه که بصورت اختیاری یا آپشن ذکر شده اند اضافه بر هزینه دستگاه می باشند و در صورت تمایل شما به دستگاه افزوده می شوند.
روش خرید دستگاه کپی – از آنجاییکه نسبتا تمام دستگاههای فتوکپی قابلیت پرینت و اسکن را دارا می باشند قبل از معرفی معین ات دستگاههای فتوکپی خوب است به این بپردازیم که نوع کار شما به یک دستگاه فتوکپی پیشرفته نیاز دارد و یا دستگاه پرینتر چند کاره نیز پاسخگوی نیاز های شما است .

قبل از خرید دستگاه کپی , نیاز را کالبد شکافی بکنید
الف ) یکی از موارد مورد نیاز گاهي کاربر ان چاپ با کیفیت بر روی کاغذ های گرم بالا در تیراژ بالا است. متاسفانه هیچ از چاپگر ها و چندکاره های جوهر افشان توان چنین کاری را ندارند . پس اگر شما یکی از این کاربر ان هستید خوب است یک دستگاه فتوکپی رنگی تولید و ساخت نمایید .این دستگاهها هم کاغذ تا ۱۷۰ – ۱۸۰ گرم را با کیفیت بالا پرینت میگیرند . که با توجه به اینکه تعرفه این دستگاهها بالاست در صورتیکه استفاده شما مقطعی است یا از کاغذ سنگین تر مصرف می بکنید خوبتر است کار چاپ را به چاپخانه بسپارید .چنانچه به دنبال یک دستگاه فتوکپی مناسب می گردید با آی تی بازار همراه باشید به ادامه مطالب تذکر فرمایید.
ب ) سوالی که برای کاربر ان پیش می آید این است که با وجود امکانات سرعت مساوی دستگاههای چندکاره لیزری فتوکپی براي چه دستگاههای فتوکپی قیمت بیشتری دارند؟
دستگاههای چندکاره در مقایسه با دستگاههای فتوکپی سرعت زیادتری دارند ولی توان ماهیانه دستگاههای فتوکپی بسیار زیاد بیشتر است یا به عبارتی احتمال دارد که شما در چند دقیقه تعداد بیشتری پرینت یا کپی با دستگاه چندکاره لیزری بگیرید ولی دستگاه فتوکپی ساعات متوالی زیاد تری در روز کار می نماید به علاوه این که تونر های با اندازه خیلی بالا با قیمت مناسب تر استفاده میکنند و هزینه چاپ بسیار زیاد پایین تری دارند .
به عبارتی چنانچه شما در روز بیش از ۱۰۰۰ برگ پرینت یا کپی دارید خوب است یک دستگاه فتوکپی تولید و ساخت بکنید . اما چنانچه میزان کار هـر روز شما کمتر از این میزان است خوب است به جای هزینه کردن جهت یک دستگاه کپی با قیمت بالا یک چندکاره لیزری تهیه و تولید بکنید . توجه بکنید که دستگاههای فتوکپی رنگی قیمتهایی به مراتب بالاتر از دستگاهها فتوکپی سیاه و سفید دارند . اگر شما اندازه کار بالایی کپی سیاه سفید دارید و هر از برخي وقتها نیز به چاپ رنگی نیاز پیدا میکنید یکی از راهها، خرید یک دستگاه فتوکپی سیاه و سفید به همراه پرینتر جوهر افشان یا لیزری رنگی است . یکی دیگر از ویژگی ها ی دستگاه فتوکپی داشتن تغذیه کننده کاغذ اندازه بالا است به علاوه اینکه برای مصرف در انتشارات آپشن هایی مانند سورتر کاغذ منگنه زن و … هم وجود دارد و یا به دستگاهها اضافه می شود.
معین ات فنی مهم در انتخاب و خرید دستگاه کپی :

تعداد کپی متوالی : قابلیت کپی کردن ورژن های زیاد از یک برگ را گویند.
حداکثر چاپ ماهیانه : شاید چیزی که بیشتر از سرعت می بایست به آن دقت بکنید حداکثر چاپ ماهیانه است. این عدد معرف نهایت قدرت دستگاه برای کار متوالی سنگین است.
چاپ دورو : چنانچه دستگاه این قابلیت را نداشته باشد می بایست صفحات را اول به ترتیب صفحات شخص پرینت کرده ، همین دسته صفحه را پشت و رو کرده و صفحات زوج را پرینت بکنید .
حافظه: جهت موارد ی که دستگاه شما در شبکه است و چند فرد بصورت هم زمان پرینت ارسال می کنند دستگاه به حافظه ای نیاز دارد که کارها را در آن ذخیره کرده یکی یکی پرینتر بگیرد. همچنین در مواقعی که کاغذ داخـل دستگاه نیست دستور ارسالی داخـل حافظه نگهداری می شود تا شما کاغذ را داخـل کاست بگذارید و start بکنید .بعضی دستگاهها همچنین حافظه ی رم هارد هستند که به شما مجوز می دهد فایل های خود را درون دستگاه فتوکپی نگهداری بکنید مستقیم برای اسکن یا پرینت ارسال بکنید و یا در بایگانی نگه دارید.
تغذیه کننده اتوماتیک کاغذ (فیدر یا ADF) : احتمالا یکی از مهمترین موارد ی که می بایست به آن توجه بکنید داشتن فیدر جهت دستگاه است. دستگاه شما اگر فیدر نداشته باشد ناچار هستید برای گرفتن اسکن و یا کپی برگه های کاغذ را یکی یکی روی شیشه ی دستگاه بگذارید. ولی فیدر یا همان محفظه نگهدارنده کاغذ به شما اجازه میدهد که کاغذ ها را بصورت دسته ای در دستگاه قرار داده و جهت کپی یا اسکن استارت بکنید . تذکر بکنید که برای پرینت گرفتن دستگاه از داخـل کاست کاغذ سفید را مصرف می نماید .
RADF: همان فیدر یا ADF است با قابلیت اسکن دوروی کاغذ که در نتیجه کپی و پرینت دورو دارد .
فینیشر تازن منگنه زن : بصورت آپشن به دستگاه اضافه می شود. فینیشر نسخه های مختلف را که توسط سورتر از جدا شدند، تا زده منگنه کرده و دسته بندی می نماید .
مواد مصرفی: اعدادی که اکثرا بصورت استاندارد به عنوان اندازه کارتریج تونر درج می شود تنها جهت پوشش رنگ ۵% محاسبه شده است (یعنی اگر ۵% یا ۱/۲۰ کاغذ شما با جوهر پوشیده شود با تعداد استاندارد کارکرد دارد) در نتیجه در عمل تعداد برگی که شما با تونر می توانید پرینت یا کپی بگیرید برای متون خیلی کمتر از میزان درج شده است جهت چاپ عکـس که در آن صفحات تمام رنگی دارید به مراتب کمتر.
دولوپر : پودر دولوپر ماده مصرفی دیگری است که کار آن انتقال تونر یا پودر جوهر به درام است. دولوپر ها مصرف نمی شوند ولی بعد از مدتی کارایی خود را از دست می دهند باید تعویض شوند. این مدت اکثرا زیاد است و احتمال دارد هر چند سال بار نیاز باشد تا شما پودر دولوپر را تعویض بکنید . بنا بر این قیمت دولوپر در گزینش شما چندان اثر گذار نیست.
زمان تولید و ساخت اولین کپی: زمانی است که اولین صفحه از دستگاه بیرون می آید. بعد از اولین صفحه بقیه صفحات با سرعت ذکر شده کپی گرفته می شوند.
سرعت چاپ : با واحد ppm تعریف می شود معین کننده تعداد برگ چاپ شده در دقیقه است.
دقت چاپ : بر طبـق dpi تعریف شده که معین کننده تعداد نقطه / پیکسل در اینچ است. هر چه این رقم بیشتر باشد کیفیت عکس بیشتر خواهد شد.شما کیفیت یک تصویر را با تغییر تنظیمات می توانید تغییر دهید. برای مثال چنانچه در تنظیمات تصویر ۱۲۰۰*۱۲۰۰ را به ۶۰۰*۲۴۰۰ تبدیل بکنید عکس با کیفیت تر به نظر می رسد ولی مجموع پیکسل های تصویر را نمی توان تغییر داد.
اسکن به پست الکترونیکی : امکان ارسال پست الکترونیکی از طریق دستگاه (اما اگر امکان شبکه را داشته باشد) را بدون مصرف از رایانه بصورت مستقیم را گویند .
چاپ خصوصی : همان ارسال چاپ رمز گذاری شده است. در محل هایی که دستگاه share شده یا متصل به شبکه است، شاید شما مایل نباشید فکس یا پرینت شما بوسیله افراد دیگر دیده شود. دستگاه هایی که قابلیت رمز گذاری دارند به شما مجوز می دهند فایل خود را ارسال بکنید ولی این فایل در حافظه چاپگر می ماند فقط زمانی که شما کد را روی شماره گیر وارد کردید بروی کاغذ چاپ می شود.
چاپ زمانبندی شده : این قابلیت به شما امکان میدهد که پرینت خود ارسال بکنید ولی دستگاه تا زمانی که شما تعیین کرده اید از چاپ آن خودداری می نماید .
چاپ پس زمینه : تصویر یا لوگویی که شما برای چاپ پس زمینه گزینش کرده اید بروی تمام پرینت هایتان کمرنگ تر از متن درج می شود بدون آن که هر بار بخواهید آن را در اسناد اضافه بکنید .
چاپ صفحات پشت جلدی رو جلدی : شما تعداد نسخه های مورد نظر را جهت پرینت به دستگاه ارسال می بکنید و صفحه ای که برای پشت روی جلد انتخاب کردید بدون آن که هر بار دستور چاپ آن را بفرستید در آغاز انتها هر ورژن اضافه می شود.
چاپ در بایگانی الکترونیکی : دستگاههایی که دارای حافظه هارد می باشند می توانند فایل ها را در بایگانی خود دستگاه (و نه رایانه ) پوشه بندی کرده ، نگهداری کنند.
کاست کاغذ : چنانچه شما اندازه کاری بالایی دارید یا در ابعاد مختلف پرینت میگیرید، دستبرخي با چند ورودی کاغذ جهت A4, A3, A5 و … ضروری دارید. عموم دستگاههای کپی یا دو کاست کاغذ یک کاست دستی (که برگ برگ کاغذ را وارد آن می بکنید ) دارند. ولی چنانچه برای شما این میزان کافی نیست بایستی در صورت موجود بودن در بازار به دستگاه خود کاست کاغذ اضافه بکنید .
کاست دستی (By pass) : ورودی دستی کاغذ است. چنانچه سایز کاغذی را به ندرت مصرف میکنید می توانید از کاست دستی به جای فیدر یا کاست که اکثرا ٌ پر است از کاغذ هایی با سایز هایی که همـواره مورد نیاز هستند استفاده بکنید .
سورتر کاغذ : این مورد اکثرا ٌ بیشتر برای مصرف در انتشارات و یا کپی کردن جزوات کارایی دارد. دستگاه سورتر کاغذ این قابلیت را دارد که بعد از اتمام هر نسخه نسخه بعدی را با کمی فاصله از نسخه قبلی کپی نماید . به این ترتیب ورژن های زیاد پرینت یا کپی شده قابل جدا سازی هستند .

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک