نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X-Men: Apocalypse

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X-Men: Apocalypse

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X-Men: Apocalypse

پهناور و بزرگ ترین چالش مردان ایکس!

5150103 xmen نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X Men: Apocalypse

توجه: آن نقد، داستان فیلم دیدنی و جذاب را فاش نمی‌کند.

 

فیلم دیدنی و جذاب : مردان ایکس : آپوکالیپس

کارگردان: برایان سینگر

نویسنده: سایمون کینبرگ

بازیگران جدید: جیمز مک آووی – مایکل فسبندر – جنیفر لاورنس – اسکار آیزاک – نیکلاس هولت و همچنین ….

کمپانی: قرن ۲۱ فاکس

مدت زمان: ۱۴۴ دقیقه

بودجه: ۲۳۴ میلیون دلار

 

منتقد: تونی گوئیررو (منتقد کمیک واین)

امتیاز: ۳ از ۵

مترجم : محمد سوری

 


 

فیلم دیدنی و جذاب “مردان ایکس : آپوکالیپس” با داشتن ویلنی درگیر کننده، تهدیدی جهانی و همچنین پهناور و بزرگ و همچنین سکانس های احساسی به بار نشسته ی فراوان، افزودنی مهیج و همچنین خوبی جهت جهان سینمایی رو به گسترش “اکس-من” فاکس محسوب می می شود. به راحتی می قدرت ادعا کرد آن فیلم دیدنی و جذاب یکی از جاه طلبانه ترین فیلم دیدنی و جذاب های مجموعه می باشد؛ گرچه به خاطر تعداد خیلی زیاد کاراکترهای بهره بری و استفاده شده در آن هم، در کل کمی شلوغ و همچنین درهم به نظر می رسد.

آپوکالیپس ششمین فیلم دیدنی و جذاب در آن فرانچایز به شمار می رود (با احتساب فیلم دیدنی و جذاب های اسپین آف، نهمین فیلم دیدنی و جذاب می باشد). از زمان آغاز نخستین فیلم دیدنی و جذاب در سال شمسی ۲۰۰۰ به تا حال، همه مان با تعداد بسیاری شخصیت آشنا شدیم و همچنین میوتنت های بسیاری را دیده ایم که آمده اند و همچنین رفته اند و همچنین هر قطعه از مجموعه به فراخور خود، به درجه ی اکشن موجود در فیلم دیدنی و جذاب ها و همچنین خطراتی که مردان اکس را تهدید می کنند افزوده، ولی سوال اینجاست که آن فیلم دیدنی و جذاب چگونه و چطوری می تواند در قبال آن دو فاکتور (اکشن و همچنین خطر) از تمام فیلم دیدنی و جذاب های پیوسته ی قبلی که زیرا و به درستی که مازی پیچیده به هم متصل شده اند پیشی بگیرد؟ خب، جواب ساده می باشد! با معرفی کردن میوتنتی باستانی که هدفش نابودی تمام جهان می باشد!

5200312 1 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X Men: Apocalypse

ویلن اصلی فیلم دیدنی و جذاب، آپوکالیپس (با نام دیگر نور الصباح) ، تاریخچه ی عمیق و همچنین پیچیده ای در کمیک ها دارد که در فیلم دیدنی و جذاب به نحوی قابل فهم و همچنین ساده شده تشریح شده می باشد. داستان اورجین او در فیلم دیدنی و جذاب به آن شکل خلاصه شده که : او نخستین میوتنت تاریخ بود که در مصر باستان به عنوان یک خداوند تبارک و تعالی پرستیده می شد! آپوکالیپس از تمام خطراتی که مردان ایکس تا پیش از آن با آن هم ها مواجه شده اند، تهدیدی سطح بالاتر و همچنین خطرناک تر به شمار می رود، و همچنین فرمی که در فیلم دیدنی و جذاب بدان معرفی و همچنین ارائه شده که همزمان فوق العاده قدرتمند و همچنین دهشتناک و همچنین در عین حال به شکل یک استاد بازی های روانی تصویر می می شود، او را بدل به ویلنی درگیر کننده و همچنین دوست داشتنی و جذاب می سازد. در جبهه ی او چهار اسب سوار آخرالزمان پرقدرتش قرار دارند، میوتنت هایی که او کمکشان کرده تا به حداکثر پتانسیل ممکنشان برسند و همچنین حالا به عنوان محافظین آپوکالیپس به او خدمت می کنند.

تهدید آپوکالیپس ده سال شمسی بعد از وقایع فیلم دیدنی و جذاب قبلی مجموعه، Days of Future Past (در جهان اکس-من سال شمسی ۱۹۸۳) سایه ی خود را بر جهان می گستراند؛ و همچنین سوال پهناور و بزرگ آن می باشد : آیا تیمی از مردان اکس وجود دارد که بتوانند او را شکست دهند؟ مواجهه ی تیم پروفسور اکس و همچنین سواران آپوکالیپس چیزی می باشد که مخاطبین بی شک حریصانه منتظرش خواهند بود؛ ولی تهدید ارعاب انگیز آپوکالیپس صرفا متوجه اکس-من نیست. او تمام سیاره را هدف گرفته می باشد. پس نتیجه آن می شود که ی آن امر می می شود بسته ای از نبردهای پهناور و بزرگ و همچنین کوچک در سراسر جهان که عواقب و همچنین نتایجش خیلی زیاد فراتر از دایره ی داخلی و همچنین محدود مردان ایکس می رود و همچنین بین المللی می می شود!

5200315 4 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X Men: Apocalypse

“مردان اکس: آپوکالیپس” فیلمی به غایت پیچیده و همچنین در هم تافته می باشد و همچنین تلاش شعبده بازانه ی فیلم دیدنی و جذاب جهت آنکه موفق می شود آن تعداد کاراکتر را در زمان محدودش بگنجاند، دقیقا جایی می باشد که موجب لکنتش می می شود. فیلم دیدنی و جذاب های قبلی سیاهه ی طویلی از میوتنت های ریز و همچنین درشت را به ما معرفی کرده بودند، ولی آن فیلم دیدنی و جذاب ورژن و نسخه های جدیدی از تمام کاراکترهایی که قبلا میشناسیمشان را در کنار بسیاری از کاراکترهای دیگر که قبلا با آن هم ها آشنایی داریم به ما ارائه می دهد. از آنجا که فیلم دیدنی و جذاب “روزهای قبل ی بعدی” تایم لاین تمامیت سه فیلم دیدنی و جذاب اصلی را پاک کرد و همچنین تغییر داد، بعضی از کاراکترهای کلاسیک با چیزی که از آن هم ها می دانیم تفاوت هایی دارند و همچنین تغییر کرده اند. با چنین خیل عظیمی از شخصیت ها که محتاج توجه مخاطبند و همچنین به سبب همین احتیاج با هم می جنگند، طبیعتا کاراکترها آنطور که بایستی و حتما قوام نیامده اند و همچنین پرداخته نشده اند.

5200320 9 1024x432 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X Men: Apocalypse

آن مشکل علی الخصوص در مورد ی ۳ تا از ۴ اسب سوار آپوکالیپس- استورم، سایلاک و همچنین انجل – توی ذوق می زند. با وجود آنکه ما روی پرده می بینیم آپوکالیپس شخصا سواران جدیدش را پیدا می کند و همچنین به خدمت خود در می آورد، ولی باید توجه داشت چیزی جز سرنخ هایی گنگ از آن موضوع که آن سواران که خواهند بود و همچنین انگیزه شان چه می تواند باشد، نصیبمان نمی می شود. پس نتیجه آن می شود که می می شود مشتی کاراکتر با سر و همچنین وضع دوست داشتنی و جذاب و همچنین زیبا که فقدان داستان پس باره و همچنین عمق در شخصیتشان، جلوی پر و همچنین بال گرفتنشان را می گیرد.شخصیت هایی مثل سایلاک و همچنین انجل معرفی می شوند، ولی هرگز نمی توانند به پتانسیل نریتیو کامل خود برسند و همچنین سوالاتی از آن قبیل که آن هم ها از کجا آمده اند و همچنین چرا چنین مشتاقانه به آپوکالیپس ملحق شده اند بی پاسخ می مانند!

بعضی از سکانس ها هم بیش از آنکه جهت پیرنگ داستان ضروری باشند، به نظر می رسیده به زور به فیلم دیدنی و جذاب وصله و همچنین پینه شده اند. بعضی لحظات در فیلم دیدنی و جذاب وجود دارند – شامل یک سکانس با حضور یک میوتنت خیلی زیاد محبوب – که اکثرا و بیشتر حس یک فن سرویس را داشتند تا چیزی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری و همچنین ضروری. آن امر البته لزوما چیز بدی نیست، ولی آن عناصر نمایشی گاه و همچنین بیگاه، حواس مخاطب را از صحنه های غیره ای که جهت داستان کلی حیاتی تر بودند پرت می کنند.

5200313 2 1024x541 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X Men: Apocalypse

مانند فیلم دیدنی و جذاب های اکس-من پیشین، آپوکالیپس هم محتوای خود را روی تم های بارها کاوش شده ای همچون اقتدار و قدرت، دوستی و همچنین خانواده سوار می کند و همچنین در بدایت امر، آن کار را با پرداختن به روابط پیچیده ی سه شخصیت اصلی خود، چارلز اگزویر، مگنیتو و همچنین میستیک انجام می دهد. در خلال ده سال شمسی فاصله ی زمانی بین آن فیلم دیدنی و جذاب و همچنین فیلم دیدنی و جذاب قبلی، تمام آن شخصیت ها از وقایع پیشین قبل اند تا زندگی جدیدی را آغاز کنند. دیدگاه متغایر و متفاوت شکل گرفته و همچنین پخته ی آنان نسبت به میوتنت ها و همچنین در سطحی بالاتر نسبت به خود زندگی، به تنشی که در خلال پیرنگ فیلم دیدنی و جذاب آشکار می می شود، م
ی افزاید. آن سه حالا دیگر ارکان اساسی فرانچایز محسوب می شوند؛ و همچنین با وجود سردرگمی ناشی از معرفی کاراکترهای فراوان، موفق می شوند مرکزیتی احساسی به فیلم دیدنی و جذاب ببخشند.

%name نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X Men: Apocalypse

داستان لایه های فراوانی دارد و همچنین اتفاقات بسیاری پس و همچنین پیش در آن هم رخ می دهند تا بیننده را سرگرم نگه دارند. ما موفق می شویم زندگی فردی یا شخصی کاراکترهایمان را فراتر از نقششان در”مدرسه ی اگزویر” ببینیم. گوشه های نامکشوف بسیاری از آن جهان به بیننده معرفی می می شود و همچنین تدریجا درک می کنیم تلقی و همچنین برداشت دیگران از میوتنت ها در آن جهان چگونه می باشد! بیننده آن توفیق را میابد تا با نیمه ی انسانی بسیاری از کاراکترها آشنا می شود و همچنین در عین حال سکانس های اکشن سریع و همچنین با ضرباهنگ تند و همچنین انفجار های پرهیجانی نصیبش گردد. به عنوان مثال آرک داستانی خود مگنیتو، به شدت تراژدیک و همچنین تاثیرگذار می باشد؛ در عین حال کوئیک سیلور هم فارغ از سکانس های پرسرعت مغتنم و همچنین چشم نوازش، داستانی احساسی و همچنین عمیق که متاثر از قبل اش می باشد گرفتن می کند. لحن کلی فیلم دیدنی و جذاب جدی و همچنین محزون می باشد، ولی هر از چندگاهی طنز هم به آن تم تاریک فیلم دیدنی و جذاب آمیخته می می شود و همچنین آن هم را قابل تحمل می سازد. گرچه، زمان بندی دائما بی نقص نبوده و همچنین گاهی شوخی ها می توانند اتمسفر و همچنین حس و همچنین حال یک صحنه را به هم بزنند، ولی در عین حال تمامی آن جوک ها و همچنین شوخی ها به خوبی اجرا شده اند.

5200317 6 300x150 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X Men: Apocalypse

سخن آخر آنکه مردان اکس : آپوکالیپس به قدر کافی اکشن، تعلیق، احساسات و همچنین دل شکستگی ها و همچنین هیجان دارد که شمای مخاطب را مشتاق نگه دارد. فیلم دیدنی و جذاب بیش از حد کارکترهایش را دستکاری می کند و همچنین خیلی از آن کاراکترها هرگز زمان کافی نمیابند که به درستی بررسی کردن شوند یا به کار گرفته شوند؛ ولی فیلم دیدنی و جذاب هرگز در امر سرگرم کردن تو در تمام طول پخشش شکست نمی خورد و همچنین آن موضوع را تا حد بسیاری مرهون تیم پروتاگنیست ها و همچنین آنتوگنیست هایش و همچنین به خصوص قلب آن هم هاست! آپوکالیپس در کمیک ها ویلن محشری می باشد و همچنین و همچنین به عنوان یک ویلن سینمایی، سطح تهدید را تا حدی بالا می برد که نمی توانید به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نکنید که سازندگان چگونه و چطوری می توانند در فیلم دیدنی و جذاب بعدی، از آن فراتر بروند؟

منتقد: تونی گوئیررو

امتیاز: ۳ از ۵


 

ترجمه از محمد سوری
کپی‌رایت © ۲۰۱۶ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب X-Men: Apocalypse در تاریخ ۱۴ May 2016 | 2:00 am نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک