نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice

بتمن علیه سوپرمن…پیروزی یا شکست؟

هشدار: آن نقد نقاط نسبتا مهمی از داستان فیلم دیدنی و جذاب را لو می دهد!

کارگردان: زک اسنایدرBatman v Superman poster نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice

نویسنده: کریس تریو – دیوید گویر

بازیگران جدید: بن افلک – هنری کاویل- امی آدامز- جسی آیزنبرگ – گال گادوت – جرمی آیرونز

تاریخ اکران:  ۱۹ مارس ۲۰۱۶

مدت: ۱۵۱ دقیقه

ژانر: اکشن، علمی‌تخیلی

بودجه: ۲۵۰ میلیون دلار

 

منتقد: کامیاب قربان پور

امتیاز: ۵٫۵ از ۱۰

 

 

 


 

پیش از آن هم که حرفی از “بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت” و همچنین یا دنیای سینمایی DC بزنیم؛ واجب می باشد بگویم که تا چه حد دنیای دی‌سی جهت من ارزشمند می باشد. چند وقت پیش، به مناسبت عید نوروز دستی به زیر و همچنین بم کمدهای منزل کشیدم و همچنین بدون هیچ اغراقی، قریب به پانصد نقاشی از شخصیت‌های بتمن و همچنین سوپرمن یافتم! از شش الی هفت سالگی و همچنین از طریق انتشارات “عصر مصور”، انیمیشن زیبای‌ها و همچنین فیلم دیدنی و جذاب سینمایی “اسپایدر-من” سم ریمی، علاقه‌ی عجیب و همچنین غریب‌م به ابرقهرمان‌ها آغاز شد و همچنین تا به امروز اندکی ازان کاسته نشده؛ علاقه به ابرقهرمانانی که در تمام لحظات سخت زندگی همراهت خواهند بود و همچنین تو را جهت مدتی –هرچند کوتاه- در ماجراهای خود شریک می‌کنند.
یکی از اولین کمیک‌های عصر مصور که مرا شیفته‌ی خود کرد “سوپرمن/بتمن” بود. پیش‌تر هردوی‌شان را می‌شناختم و همچنین دوست‌شان داشتم ولی باید توجه داشت دیدن آنکه مردی از فولاد و همچنین شوالیه تاریکی برادرانه در کنار هم می‌جنگند و همچنین هر کدام از توانایی‌های خود جهت مقابله با خطرها بهره بری و استفاده می‌کنند؛ مرا به وجد میاورد. شیمی بین آن دو خدای فرهنگ عامه(پاپ کالچر)، چیزی‌ست که شاید به مقدار و اندازه‌ی هرکدام‌شان قابل توجه و همچنین ارزشمند باشد.

مطمئنم بسیاری از تو نیز تجربه‌های مشابه‌ای داشته‌اید و همچنین علی رغم اکثریت شهروندان و مردم شهر که تنها و فقط سه سال شمسی –بعد از رونمایی آن هم در کامیک-کان ۲۰۱۳- منتظر آن فیلم دیدنی و جذاب بودند؛ تمام عمر خود منتظر بودید تا چنین فیلمی را بر روی پرده نقره‌ای ببینید.

متنی که در زیر می‌خوانید یک نقد جهت بررسی کردن کیفیت سینمایی اثر نیست؛ یادداشتی می باشد از طرف یک طرفدار که با آن شخصیت‌ها پهناور و بزرگ شده.


مردی از فولاد


مسلماً نمی‌قدرت درمورد “بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت” صحبت کرد و همچنین “مردی از فولاد” را نادیده گرفت چراکه ایده‌ی ساخت آن فیلم دیدنی و جذاب از دل پروژه‌ای کنسل شده بنام “مردی از فولاد ۲” بیرون آمده.
مردی از فولاد یکی از پر سر و همچنین صداترین فیلم دیدنی و جذاب‌های کمیک بوکی می باشد که تا به امروز نیز شهروندان و مردم شهر با نقطه نظرهای متغایر و متفاوت درمورد آن هم جر و همچنین بحث می‌کنند. شخصاً مردی از فولاد را نه تنها یک بلاک باستر خوب و همچنین حساب شده می‌دانم، بلکه سوپرمن مورد علاقه‌ام در سینما نیز محسوب می‌می شود. [با تمام احترام به فیلم دیدنی و جذاب‌های سوپرمن کریستوفر ریو]

%name نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice

مردی از فولاد، بی‌نقص نیست و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات زیاد آن هم در تدوین، فیلمبرداری و همچنین رنگ پردازی ممکن می باشد باعث آزار و همچنین اذیت بسیاری از مخاطبین می شود ولی باید توجه داشت چیزی که آن هم را دوست داشتنی و جذاب می‌کند، اوضاع بصری‌اش نیست بلکه روایت داستانی قدرتمند و همچنین منسجم درمورد کلارک کنت و همچنین تغییر پیدا کردن او همچنین به بزرگترین قهرمان دنیاست. مردی از فولاد با آنکه تاریک و همچنین افسرده بنظر می‌رسد ولی باید توجه داشت همه چیز آن هم رنگ و همچنین بوی دنیای دی‌سی دارد؛ حتی مردن و مرگِ جنرال زاد که مشابه به مردن و مرگ ماکسویل لرد توسط واندرومن و همچنین در نهایت مواخذه شدن‌ش در “بحران‌های بی‌نهایت” می باشد.

اینطور بگویم: بعنوان یک طرفدار DC مردی از فولاد توانسته بود تجربه‌ی خوب و همچنین بیادماندنی‌ای به من اعطا کند؛ و همچنین طی آن سه سال شمسی، منتظر تجربه‌ای مشابه با بتمن علیه سوپرمن بودم.

تذکر: آن متن داستان فیلم دیدنی و جذاب را بطور کامل لو می‌دهد.

 


بتمن جدید سینما


بدون هیچ شک و همچنین شبهه‌ای مطمئناً مهم‌ترین عنصری که در آن فیلم دیدنی و جذاب وجود دارد “بتمن” می باشد. بعد از موفقیت سه گانه‌ی شوالیه تاریکی –که در کنار نظرهای مثبت، از جانب خوانندگان کمیک نظرهای منفی بسیاری گرفتن کرد- همه منتظر بودند تا بتمن جدید سینما را با نقش آفرینی بن افلک ببینند.

بتمن بن افلک نه تنها از نظر ظاهری بلکه بطور کلی اقتباسی آزاد از بتمن سالخورده‌ای می باشد که در سال شمسی ۱۹۸۶ توسط فرانک میلر در رمان گرافیکی “ّبازگشت شوالیه تاریکی” خلق شد. او بعد از پشت سر گذاشتن یک ترامای تاثیرگذار [۱]، نقاب خود را کنار گذاشته و همچنین دیگر امیدی به وجود خوبی در آن دنیا ندارد همانطور که خود ذکر می‌کند: «جنایتکاران مانند گیاهان هرز خواهند بود، هرچه آن هم‌ها را نابود کنی باز تعدادشان اکثرا و بیشتر می‌می شود.»

بعد از حادثه‌ی متروپلیس و همچنین ظهور سوپرمن، بتمن بار دیگر نقاب خود را به سر می‌کند ولی باید توجه داشت دیگر آن هم شوالیه تاریکی‌ای نیست که قبلاً عدالت را در گاتهام برقرار می‌کرد؛ حال بتمن جنایتکاران را با سمبل خفاش برند می‌کند و همچنین حتی آنطور که بایستی و حتما و همچنین شاید جهت جان‌شان نیز ارزش قائل نیست و همچنین دیگر اعتقادی به خط قرمز مشهور خود ندارد.

آن موضوع در نگاه اول مرا آزار داد ولی باید توجه داشت روند تغییر شخصیت بتمن در انتهای فیلم دیدنی و جذاب باعث شد تا دیدگاه فیلمنامه نویس و همچنین کارگردان را بهتر درک کنم.

بعد از مردن و مرگ سوپرمن، بار دیگر امید در دل بروس وین زنده می‌می شود و همچنین زمانی که به ملاقات لکس لوتر در زندان [احتمالاً بلک گیت] می‌روند، خشم خود را کنترل و همچنین او را برند نمی‌کند.

می‌قدرت گفت بار دیگر بروس وین به روتین اصلی بتمن روی میاورد و همچنین درمیابد که هنوز آن دنیا ارزش جنگیدن دارد.

بسیاری از المان‌های بازگشت شوالیه تاریکی در بتمن جدید سینما گنجانده شده؛ از آن هم ابتدا اوریجنی که شاهدش هستیم، بازسازی مو به مو از رمان گرافیکی فرانک میلر می باشد و همچنین تعدادی از شات‌ها و همچنین دیالوگ‌ها عیناً از آن هم برداشته شده‌اند. جهت مثال می‌قدرت به سکانس نجات پیدا کردن و یافتن مارتا کنت اشاره کرد که نمونه‌ی آن هم را پیش‌تر با آن هم دیالوگ‌ و همچنین پوزیشن‌ها در حین نجات دادن کودکی در بازگشت شوالیه تاریکی خوانده بودیم.

سکانس‌های مبارزه بتمن افلک [یا بقولی بت‌افلک!] بی‌نهایت چشم نواز و همچنین زیباست و همچنین شاید بهترین و همچنین وفادارترین بتمنی محسوب می شود که به تا حال در یک لایو-اکشن به تصویر کشیده شده. [با احترام به کریستوفر نولان و همچنین تیم برتون]

همچنین و علاوه بر بتمن، افلک بروس وینی به یادماندنی‌ ارائه می‌دهد که ما را به یاد بروس وین “Batman: The Animated Series” می‌اندازد که علی رغم آن هم جوون دائم الخمر دختربازی که دائما می‌شناسیم، یک بیزینس‌من موفق و همچنین باشخصیت می‌باشد که اهمیت بسیاری جهت کار و همچنین کارمندان خود قائل می باشد.

شخصیت مکملی که همواره در کنار بروس وین قرار دارد و همچنین او را همراهی می‌کند، خدمتکار وفادارش آلفرد می باشد. همانقدر که لوئیس لین در دنیای سوپرمن اهمیت دارد، آلفرد نیز بعد از بروس وین، مهم‌ترین شخصیت دنیای بتمن محسوب می‌می شود و همچنین علی رغم قبل که آلفرد تنها خدمتکاری شسته رفته بود، آن بار کنترل بتوینگ را به دست می‌گیرد و همچنین در تولید تیرهای کریپتونی به پسرخوانده‌اش یاری می‌رساند؛ همچنین و علاوه بر آن هم درمورد تصمیمات بروس، بحث و همچنین مجادله می‌کند. همچنین او قسمت و بخش طنز بتمن علیه سوپرمن را تشکیل می‌دهد و همچنین بارها درمورد آنکه چرا بروس سعی نمی‌کند تشکیل خانواده دهد، تیکه پرانی می‌کند! (بعضی از دیالوگ‌های آلفرد نیز عیناً از بازگشت شوالیه تاریکی برداشته شده‌اند.)

بطور خلاصه می‌قدرت گفت بت‌افلک و همچنین دنیای بتمن بزرگترین نقطه نیرو فیلم دیدنی و جذاب محسوب می‌شوند و همچنین در صورتی که بجای “بتمن علیه سوپرمن”، زک اسنایدر یک فیلم دیدنی و جذاب “بتمن” تولید می‌کرد، شاید تغییر پیدا کردن به اثری ماندگار می‌شد.


سوپرمن اخمو


%name نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice

یکی معظلات و مسائل و مشکلات ابرقهرمانان روشن و همچنین تقریباً بی‌نقص مانند سوپرمن و همچنین کاپیتان امریکا آن می باشد که در رسانه‌های عکسی نمی‌توانند مخاطبان و همچنین طرفداران بسیاری جذب کنند چراکه کسی که همواره راه درست را انتخاب می‌کند، نمی‌تواند مانند بتمن یا ولورین دوست داشتنی و جذاب باشد. (که آن موضوع معمولاً ناشی از عدم اطلاعات می باشد.)

نقطه‌ای که درمورد سوپرمن وجود دارد آن می باشد که به آن هم مقدار و اندازه که قدرتمند و همچنین پهناور و بزرگ می باشد، معظلات و مسائل و مشکلات‌ش نیز قدرتمند و همچنین پهناور و بزرگ خواهند بود. مشکل کلارک، مانگل، برینیاک یا ابرشرورهای قدرتمند نیستند بلکه آن دغدغه‌ی ذهنی می باشد که نمی‌تواند در یک لحظه دو جا باشد و همچنین با انتخاب تیمی از شهروندان و مردم شهر جهت نجات دادن، عملاً به جان عده‌ای ارجعیت داده. مشکل سوپرمن آن می باشد که بایستی و حتما خود را همرنگ جماعت کند و همچنین سعی داشته باشد تا حتیالمقدور دیده نشود. شاید در طول روز مجسمه‌ی او را در مرکز شهرستان ببینید و همچنین همه او همچنین را مانند یک خداوند تبارک و تعالی بپرستند، ولی باید توجه داشت در طول شب کلارک کنت تنها یک پسر تنهای دهاتی در شهری غریب می باشد.

برادران روسو و همچنین مارول با بهره بری و استفاده از روح کمیک‌ها توانستند در فیلم دیدنی و جذاب “کاپیتان امریکا: سرباز زمستان” شخصیت استیو راجرز را به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های MCU بدل کنند و همچنین شخصاً انتظاری مشابه جهت شخصیت سوپرمن در بتمن علیه سوپرمن داشتم ولی باید توجه داشت واقعیت و حقیقت‌ش را بخواهید، به آنچه مد نظرم بود نرسیدم.

سوپرمنی که در مردی از فولاد دیدیم، دوست داشتنی و همچنین پرپتانسیل بود و همچنین می‌توانسته بود آن هم حسی را به بیننده منتقل کند که کمیک‌های سوپرمن مانند “زمین اول” منتقل می‌کنند ولی باید توجه داشت من از بتمن علیه سوپرمن نمی‌توانستم چنین حسی را گرفتن کنم. سوپرمنی که در اینجا می‌بینیم مدام در فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن فرو رفته و همچنین اخم می‌کند؛ هنوز هویت خود را کشف نکرده و همچنین مدام دست به اشتباه می‌زند. در سکانسی که لکس لوتر کلارک را جهت مبارزه با بتمن تحریک می‌کند، او همچنین به لوئیس لین سر می‌زند و همچنین می‌گوید: « می‌رم پیشش [بتمن] و همچنین ازش می‌خوام تا باهام همکاری کنه وگرنه اون می‌میره.»

سوپرمن جهت نجات مادر خود دست به کشتن و قتل می‌زند؟ من می‌توانم مردن و مرگ زاد و همچنین نجات سیاره زمین را درک کنم ولی باید توجه داشت نمی‌توانم چنین اراده و تصمیم راسخ احساسی و همچنین غیرمعقولی را از جانب سوپرمن هضم کنم.

لحظات بسیاری در فیلم دیدنی و جذاب وجود دارند که باعث شدند در حین دیدن آن هم بگویم “نه، آن سوپرمن نیست.” در عین حال لحظاتی نیز وجود دارند –مانند خارج کردن دومزدی از جو زمین و همچنین فدا کردن خود در انتها- که مجابم می‌کنند تا برعکس آن هم چه پیش‌تر گفتم را بگویم. ولی باید توجه داشت شوربختانه در نهایت بتمن علیه سوپرمن موفق نمی‌می شود تا سوپرمنی ارائه دهد که جدید و تو و تازه واردین به آن هم علاقمند شوند و همچنین خوانندگان کمیک تصور کنند که شخصیت مورد علاقه‌شان به پرده‌ی سینما آمده.


یک سوپرمن عوضی


بعنوان کسی که با آن شخصیت‌ها پهناور و بزرگ شده مطمئناً فیلمی را دوست دارم که حتیالمقدور به منبع(سورس متریال) وفادار باشد ولی باید توجه داشت در عین حال از فیلمی بیزارم که سعی داشته باشد با فن سرویس روی پای خود بایستد. یکی از قسمت و بخش‌های بحث برانگیز بتمن علیه سوپرمن، سکانس رویای بروس وین می باشد که مدام در تریلرها و همچنین تیزرها شاهدش بودیم.

بتمن البسه‌ای صحرایی به تن کرده و همچنین در یک منطقه‌ی نظامی وارد کامیونی می‌می شود که از شرکت لکس کورپ، سنگ کریپتونایت آورده ولی باید توجه داشت آن ماجرا یک پاپوش از طرف سربازان سوپرمن می باشد و همچنین در نهایت، به کمک پارادیمون‌ها [۲] بتمن زندانی می‌می شود. (ضمن آنکه بتمن در آن سکانس انواع اسلحه‌ها به دست می‌گیرد و همچنین حداقل بیست فرد یا شخص را نفله می‌کند!)

سوپرمن سر می‌رسد و همچنین بعد از به کشتن و قتل رساندن دیگر سربازان رو به بتمن می‌کند و همچنین می‌گوید: «تو اونو از من گرفتی. اون همه‌ی دنیای من بود.» و همچنین با رد کردنِ دست‌ش از بدن بروس، او را با دردی عظیم می‌کشد.

در سکانس بعد متوجه می‌شویم که آنچه دیدیم، یک بعدی‌ی احتمالی بوده و همچنین فلش به قبل آمده تا با هشدار دادن به بروس وین ازین بعدی‌ی شوم جلوگیری کند. او نام لوئیس لین را ذکر می‌کند و همچنین می‌گوید که بتمن موظف می باشد تا لیگ عدالت را به دور خود جمع کند.

%name نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice

سه سال شمسی پیش، مجموعه کمیکی براساس بازی رایانه‌ای “بی‌عدالتی” نشر یافته شده شد که در آن هم جوکر لوئیس لین را به کشتن و قتل می‌رساند و همچنین سوپرمن نیز از شدت عصبانیت جوکر را به درک واصل می‌کند و همچنین تغییر پیدا کردن به دیکتاتوری شیطانی می‌می شود. از آن هم روز نخست ازین کمیک نفرت داشتم! چراکه هیچ کجای آن هم ربطی به دی‌سی کامیکس ندارد و همچنین صرفاً داستانی سر هم‌بندی شده می باشد که بخاطر عجیب و همچنین غریب بودن‌ش طرفداران بی‌شماری پیدا کرده و همچنین تا به امروز ادامه دارد.

سوپرمن در دنیای DC عزیزان بسیاری را از دست داده، کارا زور-ال، کون-ال و همچنین حتی لوئیس لین ولی باید توجه داشت هرگز تغییر پیدا کردن به چنین اهریمنی نشده چراکه خود و همچنین دنیا را می‌شناسد و همچنین با وجود تمام سختی‌ها و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات، حاضر نیست روح‌ش را به کسی بفروشد.

کریس تریو و همچنین هنری کاویلِ اخمو و همچنین بی‌احساس نمی‌توانند سوپرمنی قابل قبول ارائه دهند که طرفداران را به وجد آورد و همچنین همین موضوع باعث ظهور انتقادهای زیاد حول محور مردن و مرگ سوپرمن شده؛ چراکه تو نمی‌توانید جهت مردن و مرگ شخصیتی که به آن هم اهمیت نمی‌دهید، احساسی شوید. (جلوتر اکثرا و بیشتر به آن هم می‌پردازیم)


مارک زاکربرگ اهریمنی


بیش از دو سال شمسی پیش، بازیگر شناخته شده‌ی فیلم دیدنی و جذاب “شبکه فرهنگی و اجتماعی” بعنوان ویلن اصلی بتمن علیه سوپرمن انتخاب شد و همچنین از آن هم ابتدا نظرات مثبت و همچنین منفی بسیاری را به خود جذب کرد. الکساندر لوتری که جسی آیزنبرگ ارائه می‌دهد هیچ ارتباطی به لوتری که در کمیک‌ها می‌شناسیم ندارد. لکس لوتر یک بیزینس‌من باهوش و همچنین سیاس می باشد که با وجود شخصیت جدی‌اش، چرب زبان و همچنین شوخ‌طبع می باشد (در حدی که با آن چرب زبانی جهت مدتی به مقام ریاست جمهوری آمریکا می‌رسد!)؛ لوتر از سوپرمن نفرت دارد چراکه معتقد می باشد چنین خدایی به مرور زمان پتانسیل بشریت را ضایع می‌کند.

ولی باید توجه داشت لکس لوتری که در فیلم دیدنی و جذاب دیدن می‌کنیم، جوانی روان‌پریش می باشد که از سرمایه‌ی پدر خود به چنین جایگاهی رسیده. او حتی در حین سخنرانی هم نمی‌تواند جنون خود را پنهان کند و همچنین به نحوی نمود مهندسین میلیاردری‌ست که همینک از طریق علم کامپیوتر مقام‌های بالایی کسب نموده اند و همچنین اکثراً از نظر فرهنگی و اجتماعی عجیب و همچنین غریب خواهند بود.

لکس مغز اهریمنی پشت پرده می باشد که دو قهرمان پهناور و بزرگ جهان را به جان یکدیگر می‌اندازد تا به جان سوپرمن خاتمه دهد. دلیل سماجت لوتر جهت رسیدن به آن هدف، تنها به یک دیالوگ ختم می‌می شود!

چرا دلایل و همچنین منطق پشت اعمال لکس لوتر هرگز بسط داده نمی‌می شود؟ چراکه نویسندگان تنبل وقت کافی جهت آن موضوع نداشته‌اند و همچنین با تغییر پیدا کردن شخصیت لوتر به یک دیوانه‌ی تمام عیار کار را جهت خود ساده کردند.


بتمن علیه سوپرمن


در بازگشت شوالیه تاریکی بتمن تغییر پیدا کردن به پارتیزانی خارج از اهداف و همچنین مقاصد حکومت امریکا می‌می شود و همچنین ریاست جمهور کال-ال را می‌فرستد تا جلوی آن مانع پهناور و بزرگ که به مرور تغییر پیدا کردن به جنبشی مهارنشدنی شده را بگیرد.

نبرد ابرقهرمانان با یکدیگر همواره یکی از جذاب و جالب‌ترین قسمت و بخش‌های دنیای کمیک محسوب می‌می شود. و همچنین عنصری که آن هم‌ را دوست داشتنی و جذاب می‌کند تفاوت عقیده‌ها و همچنین نبرد ایدئولوژی‌هاست؛ شاید به نظر برسد که آن ایدئولوژی‌ها نزدیک به هم خواهند بود ولی باید توجه داشت زمانی که از بحرانی عظیم عبور می‌کنند، تفاوت‌های‌شان به دیدن کردن و نمایش درمی‌آید؛ همانطور که در ماجرای(ایونت) “جنگ داخلی” تونی استارک و همچنین استیو راجرز بر سر تسلیم شدن یا نشدن به حکومت، جنگی خونین راه می‌اندازند.

ولی باید توجه داشت در بتمن علیه سوپرمن: ناامیدکننده‌ترین قسمت فیلم دیدنی و جذاب جهت شخص من، یک سوم ابتدایی و اولیه آن هم و همچنین توضیح دلیل مبارزه‌ی بتمن و همچنین سوپرمن می باشد. اینجا خبری از عقیده و همچنین جهان‌بینی نیست و همچنین تنها چیزی که ما و همچنین فیلمسازان می‌دانیم آن می باشد که بتمن و همچنین سوپرمن به هر قیمتی که شده بایستی و حتما با هم مبارزه کنند و همچنین پرده اول فیلم دیدنی و جذاب تمام سعی خود را بکار می‌گیرد –چه منطقی و همچنین چه غیرمنطقی- تا آن دو تایتان‌ را به جان یکدیگر بیندازد.

باز برمی‌گردیم به شخصیت بی در و همچنین پیکر سوپرمن و همچنین سوالی که در اینجا پیش می‌آید آن می باشد: اقتدار و قدرت‌های سوپرمن چگونه و چطوری کار می‌کنند؟! لکس، لوئیس لین را از برجی به پایین پرت می‌کند و همچنین کلارک بدون اطلاع قبلی از حضور او همچنین باخبر می‌می شود و همچنین در عرض چند صدم ثانیه او همچنین را نجات می‌دهد. وسط مبارزه با دومزدی سوپرمن می‌تواند صدای لوئیس را از زیر آب بشنود و همچنین به سرعت او را نجات دهد. خوب تا اینجای می‌قدرت گفت سوپرمن به حدی قدرتمند می باشد که هر صدایی –حتی ضربان قلب- را هرچقدر هم دور باشد می‌تواند در سطح زمین بشنود.

%name نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice
پس چرا اقتدار و قدرت‌های بی‌انتهای‌ش زمانی که مارتا کنت را می‌دزدند، کار نمی‌کنند؟ چرا زمانی که مادرش را گروگان گرفته‌اند نمی‌تواند به کمک‌ش بشتابد؟

سوالاتی که هرگز پاسخ داده نمی‌شوند.

جهت آنکه بی‌انصافی نشود بایستی و حتما بگویم که هرچقدر دلیل مبارزه‌ی بتمن و همچنین سوپرمن احمقانه می باشد، خود مبارزه شگفت انگیز تصویر شده. با آنکه عملاً قستی از آن مبارزه را در تریلرها و همچنین تیزرها دیده بودیم ولی باید توجه داشت لحظه به لحظه‌ی آن هم نفس‌گیر و همچنین میخکوب کننده می باشد. مبارزه‌ی شوالیه تاریکی و همچنین مردی از فولاد به حدی بیادماندنی و همچنین چشم نواز طراحی شده که تا مدت‌ها آن هم را فراموش نخواهید کرد و همچنین حتی در صورتی که از طرفداران فیلم دیدنی و جذاب هم نباشید، نمی‌توانید زیبایی آن هم را زیر سوال ببرید.

بتمن با بهره بری و استفاده از تیرهای کریپتونی سوپرمن را به زانو درمیاورد و همچنین درحالی که یکی از لاین‌های بازگشت شوالیه‌ی تاریکی را می‌گوید (بله، دوباره!) او را به کنار ستونی می‌اندازد و همچنین نیت و اراده دارد تا با نیزه‌ای از جنس کریپتون، مغز او همچنین را متلاشی کند. کلارک پیش از مردن و مرگ، با تقلا نام مادرش را به زبان میاورد… مارتا.
همانطور که در ابتدای فیلم دیدنی و جذاب هم توماس وین ذکر می‌کند، نام مادر بروس و همچنین کلارک مارتاست و همچنین با سر رسیدنِ لوئیس لین، بتمن متوجه می‌می شود که سوپرمن شاید یک بیگانه از سیاره‌ای دور افتاده باشد ولی باید توجه داشت همچنان یک انسان می باشد که به‌دست انسان‌ها پهناور و بزرگ شده.
سکانس صلح بتمن و همچنین سوپرمن شاید بنظر غیرمنطقی برسد ولی باید توجه داشت با کمی تأمل می‌قدرت به نتایج قانع کننده و همچنین تکان دهنده‌ای رسید که با همراهی موسیقی زیبای هانس زیمر، لحظه‌ای تأثیرگذار خلق می‌کنند.


شاهدخت تمیسکیرا


آنکه شخصیت بیوه‌ی سیاه را در “آیرون من ۲” معرفی کنند و همچنین در بعدی از او در فیلم دیدنی و جذاب‌ “انتقامجویان” بهره بجویند قابل قبول می باشد ولی باید توجه داشت آنکه واندرومن زیر سایه‌ی بتمن و همچنین سوپرمن قرار گیرد کمی مرا آزرده خاطر می‌کند، چراکه او تنها جواب واقعی از سوی جامعه‌ی زنان به دنیای پر از عضله و همچنین شنل مردان در کمیک‌هاست.

واندرومن نقش نسبتاً پررنگی را در فیلم دیدنی و جذاب ایفا می‌کند ولی باید توجه داشت هرگز وارد جزئیات زندگی و همچنین شخصیت‌ش نمی‌شویم. با آن حال در حین مبارزه با دومزدی لحظاتی وجود دارند که تو را انگشت به دهن نگه می‌دارند. با وجود تیم قدرتمند پشت جلوه‌های ویژه بایستی و حتما به تمِ موسیقی آن هم نیز اشاره کرد که بنظرم بهترین ترک بتمن علیه سوپرمن محسوب می‌می شود.

هرچند وجود شاهدخت تمیسکیرا در فیلم دیدنی و جذاب اضافی می باشد ولی باید توجه داشت بتمن علیه سوپرمن به مقدار و اندازه‌ی کافی از سومین ابرقهرمان دنیای سینمایی DC پرده برداری می‌کند که تو جهت فیلم دیدنی و جذاب “واندرومن” هیجان زده شوید.


مردن و مرگ و همچنین بازگشت سوپرمن


مردن و مرگ سوپرمن یکی از مشهورترین و همچنین پرفروش‌ترین آرک‌های داستانی می باشد که تا به امروز نشر یافته شده شده و همچنین در زمان نشر صفحه‌ی اصلی بسیاری از روزنامه‌ها را به خود اختصاص داد. ماجرا ازین قرار می باشد که هیولایی کریپتونی بنام دومزدی به زمین می‌آید و همچنین حتی بزرگترین قهرمانان لیگ عدالت نمی‌توانند در برابرش ایستادگی کنند. در نهایت مردی از فولاد مجبور می‌می شود تا بعد از وداع با معشوقه خود لوئیس لین، به نبردی پایان ناپذیر با آن هیولای غیرقابل مهار برود و همچنین با مردن و مرگ هردو، بزرگترین جنگ سوپرمن پایان می‌یابد.
البته DC قهرمان شماره یک خود را جهت مدت بسیاری مُرده نگه نمی‌دارد و همچنین بعداً مشخص می‌می شود که کلارک به کمای کریپتونی رفته بود و همچنین بازمی‌گردد تا از متروپلیس حفاظت کند. (با موهای پریشان و همچنین بلند و همچنین یک کاستوم سیاه و همچنین خفن!)

زک اسنایدر در بتمن علیه سوپرمن خیلی هوشمندانه سعی دارد تا آن آرک قدرتمند را بازسازی کند. سوپرمن، شخصیتی که پیش‌تر یک فیلم دیدنی و جذاب انحصاری داشته را در انتهای فیلم دیدنی و جذاب می‌کشد تا هم دل طرفداران کمیک‌ها را بدست آورد و همچنین هم کاری تأثیرگذار و همچنین احساسی به مخاطب تحویل داده باشد.

شخصاً پرده‌ی سوم و همچنین ماجرای مردن و مرگ سوپرمن را یکی از بهترین قسمت و بخش‌های فیلم دیدنی و جذاب از نظر بصری می‌دانم و همچنین لحظاتی در آن هم وجود دارند که مو به تن آدم سیخ می‌کنند ولی باید توجه داشت آیا جهت بار دوم نیز تأثیرگذارند؟ چرا بایستی و حتما مردن و مرگ شخصیتی که نمی‌توانم کوچکترین ارتباطی با آن هم برقرار کنم و همچنین عملکرد و همچنین واکنش‌های‌ش به وقایع اطراف تنها جهت پیشبرد داستان ساخته و همچنین پرداخته شده‌اند، اهمیتی داشته باشد؟

البته بتمن علیه سوپرمن جهت مدت زمان بسیاری مردی از فولاد را مرده نگه نمی‌دارد و همچنین بعد از نهایتاً پنج دقیقه، شاهد تیزری از بازگشت‌ش هستیم!


طلوع عدالت


%name نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice

یکی از معظلات و مسائل و مشکلات بزرگی که با فیلم دیدنی و جذاب “Amazing Spider-Man 2” داشتم را با بتمن علیه سوپرمن نیز دارم. دومین فیلم دیدنی و جذاب اسپایدر-منِ مارک وب تمام سعی و همچنین کوشش خود را بر روی آن موضوع گذاشته بود تا خود را جهت فیلم دیدنی و جذاب‌های بعدی و همچنین دنیای سینمایی سونی (که خوشبختانه از صدقه سری دیزنی رخ نداد!) آماده کند که فراموش کرده بود تا فیلمی خوش ساخت و همچنین مفرح خلق کند.

بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت نیز سعی دارد تا به سرعت یک دنیای سینمایی جمع و همچنین جور جهت DC دست و همچنین پا کند تا برادران وارنر نیز مثل مارول و همچنین دیزنی، سالانه پول پارو کند. ولی باید توجه داشت آن موضوع تا حدی دست و همچنین پای نویسنده و همچنین کارگردان را می‌بندد که به اثری غیرمنسجم و همچنین شلخته منجر می‌می شود؛ تا حدی که تو هیچ هیجان و همچنین جذابیتی در کمئوهای فلش، آکوامن و همچنین سایبرگ نمیابید. (بخشی که اکثرا و بیشتر از همه منتظرش بودم.)


شکست یا پیروزی؟


بتمن علیه سوپرمن از طرف منتقدین پایین‌ترین نمرات ممکن را گرفتن کرد و همچنین بعنوان یکی از بدترین فیلم دیدنی و جذاب‌های کمیک بوکی شناخته می‌می شود که بعضاً آن هم را در کنار آثاری همچون ترانسفورمرزهای مایکل بی و همچنین یا چهار شگفت انگیزِ جاش ترنک قرار می‌دهند. ولی باید توجه داشت آیا در صورتی که آن فیلم دیدنی و جذاب درمورد کاپیتان اتم یا اسپکتر بود باز هم شاهد رفتار مشابه‌ای بودیم؟ در صورتی که آن همه تبلیغات و همچنین سر و همچنین صدا اطراف آن هم را پر نکرده بود باز هم از راتن تومیتو ۲۹% می‌گرفت؟

مسلماً جواب منفی‌ست. بتمن علیه سوپرمن به هیچ وجه فیلم دیدنی و جذاب افتضاحی نیست که منتقدین ازآن دم می‌زنند ولی باید توجه داشت از سوی دیگر به هیچ عنوان فیلم دیدنی و جذاب خوبی نیست که همه‌ی ما منتظر بودیم. هیچ فیلمی بی‌نقص نیست ولی باید توجه داشت با وجود تمام معظلات و مسائل و مشکلات، باز هم بتمن علیه سوپرمن یک فیلم دیدنی و جذاب ابرقهرمانی مفرح و همچنین جذاب و دیدنی می باشد که هم می‌تواند در دل طرفداران کمیک‌ها جا باز کند، هم در دل افرادی که تنها و فقط به چنین فیلم دیدنی و جذاب‌هایی علاقه نشان می‌دهند.

بالاتر چند بار سنگ دنیای سینمایی مارول را به سینه زدم و همچنین بایستی و حتما بگویم هرچقدر که من ازاین فیلم دیدنی و جذاب‌ها و همچنین سریال‌ها لذت می‌برم واقعاً حسرت می‌خورم که چرا دی‌سی کامیکس با آن همه پتانسیل نباید آثار لایواکشن مشابه در سینما و همچنین تلویزیون داشته باشد. چرا بایستی و حتما سازندگان تنها جهت آنکه بتوانند با مارول رقابت کنند شخصیت‌های محبوب خود را مثل سوپرمن تغییر دهند. سوپرمن اخمو و همچنین تاریک نیست همانطور که بتمن خندان و همچنین امیدبخش نیست.

بعد از سه گانه‌ی شوالیه تاریکی و همچنین موفقیت چشمگیرش آن تصور غلط جهت همگان ساخته یا ایجاد شد که سراسر DC تاریک و همچنین غم‌گین می باشد (بعضی‌ها اسم‌ش را می‌گذارند بزرگسالانه!) ولی باید توجه داشت واقعیت امر آن نیست. دی‌سی نیز مثل مارول به آن هم مقدار و اندازه که قسمت و بخش‌های تاریک دارد، قسمت و بخش‌های روشن دارد. دنیای گرین لنترن‌ بستر ماجراهای عظیم علمی-تخیلی می باشد، دنیای واندرومن پر می باشد از نبردهای حماسی و همچنین المان‌های فانتزی، دنیای سوامپ ثینگ ترسناک و همچنین افسرده می باشد. لب مطلب آنکه هرگوشه‌ای را که دست بگذارید چیز جدیدی نسیب‌تان می‌می شود و همچنین آن بزرگترین اشتباه برادران وارنر می باشد که می‌خواهد همه چیز را مشابه به دنیای بتمن کند.


پانویس ها:

۱ – ترامای بتمن هرگز در فیلم دیدنی و جذاب توضیح داده نمی‌می شود ولی باید توجه داشت با دیدن کاستوم درب و همچنین داغان رابین که توسط جوکر رنگ شده، می‌قدرت گفت که اتفاقی مشابه با مردن و مرگ جیسون تاد در آرک داستانی “مرگی در خاندان” رخ داده. همچنین یکی از دلایل بازنشست شدن بروس وین در “بازگشت شوالیه تاریکی” نیز مردن و مرگ جیسون تاد می باشد.

۲ – برده‌های دارکساید [دیکتاتور و همچنین یکی از قدرتمندترین موجودات هستی] که در سیاره آپوکالیپس زندگی می‌کنند و همچنین معمولاً در حین حمله دارکساید به زمین، به خدمت گرفته می‌شوند.

 


 

منتقد : کامیاب قربان پور

امتیاز: ۵٫۵ از ۱۰

آن یادداشت نخستین بار در وبسایت و مرکز خبرهای جدید سفید نشر یافته شده شده بود و همچنین با رضایت نویسنده اش در فانتزی کمیک بازنشر شد! 

3feed 468x60 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice


نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب Batman V Superman : Dawn Of Justice در تاریخ ۳۰ April 2016 | 11:40 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک