نقد و همچنین بررسی کردن فصل دوم سریال DAREDEVIL

نقد و همچنین بررسی کردن فصل دوم سریال DAREDEVIL

نقد و همچنین بررسی کردن فصل دوم سریال DAREDEVIL

شیاطین و همچنین آووکادوها

توجه: آن نقد، داستان سریال را فاش نمی‌کند.

 

سریال دردویل – فصل دوم12794707 1719825021587067 5890561489880274871 o 300x300 نقد و همچنین بررسی کردن فصل دوم سریال DAREDEVIL

 

شبکه : نتفلیکس

 

بازیگران جدید : چارلی کاکس – جان برنثال – الودی یانگ و همچنین …

 

منتقد: مت فلاور از IGN

 

مترجم: فرنوش فدایی

 

امتیاز : ۹٫۳ از ۱۰

 

 

 

 

 


 

 

در قبل هنگام و زمانی که فصل اول دردویل را نقد کردم، وقت بسیاری صرف نوشتن در مورد ی لحن تاریک آن هم کردم و همچنین تشریح آن موضوع که چگونه سبک و همچنین سیاق جدید دردویل در اقتباس از کمیک ها، راه های جدیدی را جهت ابر قهرمان ها – منظور آن هم هایی اند که مرتبط به MCU خواهند بود – و همچنین در جهت اکتشاف تم های پخته تر، روابط میان کاراکترها و همچنین خشونت باز کرد؛ و همچنین آنکه چگونه و چطوری ۱۳ اپیزود یک سریال ویلن هایی به مراتب عمیق تر و همچنین پیچیده تر نسبت به فیلم دیدنی و جذاب های بلاک باستر در مدت زمان محدودشان تقدیم مخاطب می کند، چنانکه نمونه اش را با ویلسون فیسک که یک کاراکتر تماشایی و همچنین برجسته بود دیدیم.
پس دیگر نیازی نیست که در مورد ی آن هم “تاریکی” تکرار مکررات کنم. با فصل نخست دردویل و همچنین بعدش هم “جسیکا جونز”، می دانیم که مرزها از میان رفته اند؛ و همچنین جسیکا جونز با کنکاش در موضوعاتی مثل مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده ی جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین تجاوز در قالب خشونتی عریان و همچنین غافلگیر کننده، حتی پا را از دردویل هم فراتر گذاشت. پس در حال حاظر می توانیم به فصل ۲ با دیدی جدید و تو و تازه نگاه کنیم و همچنین ببینیم کاراکتر های ما را به کجا می برد. حالا که آدم بده ی پهناور و بزرگ و همچنین بی همتای قصه رفته (نه، توقع نداشته باشید ویلن پیچیده و همچنین بزرگی مثل فیسک به آن سادگی ها تکرار می شود) ، بجای او دو ضد قهرمان خارق العاده آمده اند که احترامی که مت مرداک جهت زندگی بشری قائل می باشد را به چالش بکشند. او در فصل ۱ هم در چنین مخمصه ی بزرگی گیر افتاده بود که آیا می تواند یک انسان را بکشید یا خیر، ولی اینجا همه چیز در سطح بالاتریست.
و همچنین اینگونه می باشد که پانیشر با بازی جان برنثال  و همچنین همچنین الکترای الودی یونگ وارد می شوند. یکی شان قاتلیست که در زندگی مت مرداک به عنوان یک ویجلنتی سرک می کشد و همچنین غیره ای سرش را درون زندگی او به عنوان یک وکیل عادی نابینا می کند. هر دوی آن هم ها آمده اند تا او را به روش های کاملا متفاوتی بیازمایند. و همچنین نقش هر دو توسط بازیگران جدید با استعدادی اجرا شده که آماده اند تا آن کاراکتر ها را در آرک احساسی و همچنین پیچیده و همچنین ویژه ای تکامل ببخشند؛ زیرا و به درستی که، مثل فیسک، پانیشر و همچنین الکترا هم تنها و فقط فویلی جهت کاراکتر اصلی و همچنین یا ابزاری تماتیک جهت پیشبرد قصه نیستند، بلکه قرار می باشد کاراکتر باشند و همچنین از آن هم کاراکترهای خوش پرداخت هم باشند.

daredevil season 2 نقد و همچنین بررسی کردن فصل دوم سریال DAREDEVIL
که در پس نتیجه آن می شود که می رسیم به یکی از عناصر مورد علاقه ی شخص خودم در مورد ی دردویل مارول سوای از بزک کردن های بصری مثل فیلمبرداری های خارق العاده ی سکانس های مبارزه که همچنان هم می توانید سراغشان را در سریال بگیرید. خیلی از آن سکانس ها حتی از همتاهایشان در فصل اول هم برترند، هرچند بخواهیم منطقی به موضوع نگاه کنیم با توالی اپیزودها به دنبال هم، بسیاری از آن سکانس ها به مرور در هم محو می شوند و همچنین تغییر پیدا کردن به یک مگا اکشن پهناور و بزرگ تر می شوند و همچنین مگراینکه در سکانسی عنصر خاص و همچنین خارق العاده ای وجود داشته باشد که آن هم را به یادماندنی کند، وگرنه به سرعت فراموش می شوند. به عقب که نگاه می کنم می بینم تنها و فقط ۴ یا ۵ لحظه از آن دست بودند که واقعا میخکوبم کردند.

Daredevil Season 2 image 3 نقد و همچنین بررسی کردن فصل دوم سریال DAREDEVIL
برگردیم سراغ “عنصر مورد علاقه” که می خواستم در مورد اش صحبت کنم: کاراکتر ها. که حرف زدن در مورد شان حس بی نظیری دارد. زیرا و به درستی که دردویل به آسانی می تواند سریالی باشد که تماما بر روی صحنه های اکشنش متکی باشد و همچنین در عین حال محض خالی نبودن عریضه کاراکترهای آبرومندی هم داشته باشد. در عوض سریال صحنه های اکشن بی نظیری دارد که نهایتا بعد از دیالوگ ها و همچنین نه در اولویت اکثرا و بیشتر نسبت بهشان، از آن هم ها لذت خواهید برد.
صادقانه بگویم -البته شفاف سازی کنم که چنین کاری نکردم – ولی چند تایی سکانس مبارزه خواهند بود که شاید دلم می خواست روی دور تند ازشان بگذرم . اکثرا و بیشتر آن سکانس ها در نیمه ی پایانی فصل خواهند بود و همچنین بعد از آنکه دردویل و همچنین الکترا را در حال مبارزه با نینجاها، بارها و همچنین بارها دیده ام. ولی هرگز چنین کاری را با یک صحنه ی کاراکتر محور انجام نخواهم داد. بازیگران جدید مکمل در آن سریال فوق العاده خواهند بود. من عاشق فاگی ام. عاشق کَرنم. حتی صحنه های کوچکتر با سرجوخه ماهونی محشرند. شخصا می توانم با علاقه ی بسیاری صحنه هایی را که مرتبط به زندگی آنهاست، تماشا کنم که از قضا هیچ ربطی هم به مت مرداک ندارند؛ آن چیزی می باشد که شاید جهت دردویل در ژانر سوپرهیرویی مارول، حتی منحصر به فردتر از لحن تاریک آن هم باشد.

 

daredevil 01 300x201 نقد و همچنین بررسی کردن فصل دوم سریال DAREDEVIL
ساختار کلی فصل هم خیلی خوب کار می کند. به ویژه به عنوان یک ادامه جهت فصل ۱، تقریبا می قدرت آن هم را بی نقص نامید. مطمئنا شمای مخاطب دوست ندارید فرمت ویدیو گیمی فصل قبل با ویلسون فیسکش را دوباره در آن فصل تماشا کنید، که البته شروعی اختصاصی و همچنین بی همتا و همچنین عالی جهت یک فصل آغازین بود. منظورم از آن هم فرمول که در مورد ش صحبت کردم، آن هم آهسته معرفی کردن فیسک به عنوان یک عنصر فساد خاموش و همچنین سایه وار در همسایگی مت می باشد که  بعد گذر مت از میان مراحل طولانی به سمت دیدن کردن و نمایش پایانی و همچنین رسیدن به غول آخر بازی را خواهیم دید.
فصل ۲ خیلی متغایر و متفاوت می باشد؛ و همچنین زیرا و به درستی که غول آخر بازی تا چند اپیزود مانده به پایانش، رخ نمی نمایاند، داستان هیچ وقت در مورد ی درگیری نهایی اپیزود آخر فصل نیست. بلکه در مورد ی همه می باشد. در مورد ی مت مرداک می باشد. فاگی نلسون. کرن پیج. کلر تمپل. و همچنین بله، فرانک کستل و همچنین الکترا ناچیو. و همچنین جایگاهی که هرکدام از آن کاراکترها هنگام پخش تیتراژ پایانی به آن هم می رسند (یا نمی رسند).
حتی در صورتی که دوست داشته باشید، می توانید فصل را به داستان های کوچک تر تقسیم کنید و همچنین آن امر شدیدا شبیه آرک های متنوع و گوناگون و مختلف در جهان کمیک می باشد. به روش خاص می قدرت فصل را اینطور تقسیم بندی کرد که ابتدا ۴ اپیزود اول را داریم که به داستان پانیشر می پردازد و همچنین اجرای فوق العاده و همچنین چشمگیر جان برنتال را به خود می بیند، و همچنین بعد از آن هم که سر و همچنین صداها کمی می خوابند، به داستان الکترا می پردازیم و همچنین به توازی آن هم، یک دادگاه دوست داشتنی و جذاب با جلسات دنباله دار را دنبال می کنیم (که آن چیزی می باشد که آرزو داشتم در فصل اول شاهدش بودیم: یک دادگاه درست و همچنین حسابی )

NEqq4plcdvfusz 3 b نقد و همچنین بررسی کردن فصل دوم سریال DAREDEVIL

در نهایت آنکه عناصری از فصل ۱ شروع می کنند به برگشتن به معجونی که فصل دوم می باشد. که خودم از آن موضوع خیلی خوشم آمد. زیرا و به درستی که دوست دارم همه ی عناصر به هم مرتبط باشند. من دوست ندارم پایان یک فصل، در را روی تمام وقایع ممکنه و همچنین قطعی در آن هم فصل ببندد. مسائل بایستی و حتما توسعه پیدا کنند و همچنین به سمت جلو ادامه داشته باشند. دوستان مرده بایستی و حتما هنوز به یاد آورده شوند، ویلن های قدیمی بایستی و حتما همچنان آن هم اطراف بچرخند. و همچنین سر نخ های گم شده بایستی و حتما دوباره به کار داستان بیایند.

 

خلاصه: فصل دوم دردویل، اکشن و همچنین کاراکترها را به یک مقدار و اندازه ارتقا می دهد و همچنین در عین حال، داستانی به مراتب پیچیده تر و همچنین چندلایه تر از فصل اول تحویلمان می دهد. داستانی در باب به بوته ی آزمایش گذاشته شدن نظریات شخص مت مرداک در مورد ی تقدس حیات و همچنین زندگی انسانی و همچنین احتمال پذیری رستگاری حقیقی! چیزی که از کفمان پریده “ویلن اصلی” می باشد. ولی در عوض اجراهای فوق العاده ای، نه تنها توسط تیم اصلی بازیگران جدید از فصل قبل، بلکه بازیگران جدید اضافه شده به سریال از قبیل جان برنثال و همچنین الودی یانگ بهمان هدیه شده! 

امتیاز : ۹٫۳ از ۱۰


 

ترجمه از فرنوش فدایی- ادیتور: محمد سوری
کپی‌رایت © ۲۰۱۶ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


نقد و همچنین بررسی کردن فصل دوم سریال DAREDEVIL در تاریخ ۳۰ April 2016 | 10:12 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک