نرم افزارهای آهنگسازی و وی اس تی

با نفوذ رایانه ها به عرصه های مختلف از عبارت صنعت موسیقی ، استودیوهای ضبط موسیقی هم از این هیجان بی نصیب نمانده وارد این دریای تکنولوژی مدرن شدند. در این مقاله به معرفی کامل نرم افزار های آهنگ سازی و وی اس تی می پردازیم. همراه زومیت باشید.
0215827512128116102a نرم افزارهای آهنگسازی و وی اس تی
فروش vst

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

بنا به نقل از آکاایران : همزمان با ورود رایانه ها به استودیوهای موسیقی ، پروگرام ها جایگزین سیستم های آنالوگ ضبط ادیت صدا شدند. این نرم افزار ها را DAW یا برنامـه میزبان می نامند. این در حالی است که زیاد ی از مهندسین صدا در استودیوها هنوز از دستگاه های آنالوگ یا مدولار دیجیتال چند لایه (Multitrack) از عبارت ADATs و DA-88s، مصرف می کنند؛ هیچ مقایسه ای بطور مطلق نتوانسته توانایی، کیفیت صدا مقرون به صرفه بودن ضبط صدا مبتنی بر رایانه و سیـستم های ضبط امروزی را ثابت نماید . بیایید نبعضی به اینکه DAW امروزی به کدام سمت پیش می رود چگونه می توان یک سیستم ضبط مناسب برای استودیوی یا ضبط زنده انتخاب کنیم، بیندازیم.
DAW چیست؟

همان گونه که می دانید، “DAW” مخفف Digital Audio Workstation ” ایستگاه (سیستم رایانه ی) صوتی دیجیتال” است. بعد از دریافت مفهوم DAW این عبارت را به ذهن بسپارید که “در صورتی که مورد همیشه به مخاطره افتد، شما با آن سازگار می شوید”.

اما مفهوم واقعی درست DAW چیست؟ اول از همه، زمان ی که اکثر مردم از DAW نام می برند، آنها به نرم افزار فکر می کنند؛ در صورتی که DAW سیـستم ضبط یک ایستگاه کاری که اجزای مختلف دارد (در گاهي موارد شما هر از این اجزا را به طور جداگانه می خرید، در موارد دیگر شما می توانید یک مجموعه “کامل جامع” حاوی تمام چیز که شما از نرم افزار تا سخت افزار نیاز دارید دریافت بکنید ) اشاره می کنند:

رایانه : قلب سیسـتم DAW شما، رایانه تان است. فرق ی نمی نماید که این رایانه مک یا ویندوز باشد. رایانه و اجزای فرعی آن (هارد دیسک ها، غیره) معین می کنند که چه تعداد شما می توانید تراک را در یک زمان ضبط و پخش بکنید ، چه تعداد پلاگین (افزونه) شما می توانید در یک پروژه صوتی مصرف بکنید ، ویرایش ها چه مدت طول می کشند …

برنامـه صوتی دیجیتال: اگر رایانه شما قلب سیستم DAW شماست، پس برنامـه ی که شما انتخاب می بکنید مغز آن محسوب می شود! که آن را پروگرام میزبان می نامند. این پروگرام که حاوی تمام ی موارد مورد نیاز است، استودیوی زنده ی مجازی در داخـل رایانه شما ایجاد می نماید . به طور کلی تعدادی از بسته های برنامـه ی DAW وجود دارند که پیدا کردن نرم افزار میزبانی که جهت شما با کیفیت ترین باشد، می تواند یک چالش باشد. اما خبر بهتر این است که، تمام پروگرام های فرد دی برنامـه DAW موجود هستند ؛ حتی آنهایی که ند مانند GARAGEBAND – که بطور شگفت انگیزی قدرتمند است می تواند بیشتر از آن چیزی که ما به ابه احتمال زیاد ل خیلی همـواره نیاز داریم انجام دهد (اما ، نه تمام ی نیازهای پیشرفته را).

مهمترین مسئله در رابطه با نرم افزار DAW (یا هر نرم افزار ی متناسب با موضوع) پیدا کردن پروگرام ای است که باروش آهنگ سازی و کار صوتی شما بهتریـن همموسیقی ی را داشته باشد. این همآهنگ ی می تواند حاوی وسائل های برنامـه یا حتی طراحی در ساختار یا حتی طراحی در نوع نت نویسی ویرایش موزیک باشد. اگر شما فرایند خلاقیت با یکروش ویِژگزینشه کار نماید ، شما تمایل به انجام برنامـه ای که شما را مجبور به کار با یکروش کاملا مفرق می نماید ، نخواهید داشت؛ پس نرمافزار میزبان را همموزیک با سلیقه ی شخصی خود گزینش بکنید تا شما را جهت خلق آثار هنرمندانه تحریک سازد.

خوشبختانه، بسياري از شرکـت های نرم افزار ی DAW نسخه ی دمو (نسخه ی نمایشی) نرم افزار را ارائه می کنند. یا احتمالا یک ورژن ی “سطح مقدماتی” بسیار زیاد ارزان از بسته نرم افزار ی ارائه دهند که به شما اجازه ی آزمایش پروگرام قبل از خرید کامل آن را می دهد. بسياري از این نسخه های “موقتی یا Trial” می توانند به ورژن ی کامل با فرق در قیمت به روز رسانی شوند؛ پس شما قبل از هر چیزی نسبت به خرید نرم افزار مطمئن شوید تا دچار غلط نشوید.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک