روش تقلید افکت تیلت شیفت با جدا کردن لنز دوربین

خیلی ی از عکاسان از عکس جالب گرفتن از ابرها لذت می برند،
%name روش تقلید افکت تیلت شیفت با جدا کردن لنز دوربین
آموزش عکاسی

آموزش عکاسی حرفه ای,آموزش عکاسی,عکاسی

به راحتی می توان فهمید براي چه اینطور است. از الگوهای زنده شکل گیری غروب درخشان، تا ابرهای طوفانی و سبک های غیر معمول، نسبتا همـواره چیز جالبی در آسمان اتفاق می افتد. درحالیکه هیچ شکی نیست که ابرها به نوبه خود می توانند سوژه هایی عالی باشند، من احساس می کنم که آنها از لحاظ عکاسی وقتی که به عنوان پس زمینه برای سوژه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند مفید تر هستند . استفاده مناسب از ابرها در یک تصویر می تواند به آن عکـس بافت، بُعد، و حس بدهد، درحالیکه به عنوان یک ویژگی جریان سرایانه اضافی برای سوژه اصلی شما عمل می نماید . در این مطلب لنزک نکات آموزنده ای در مورد ابر ها خواهید خواند که عکاسی شما را ارتقاء می دهند.

استفاده درست به جا از ابرها به اینراهنمای اکثرا نیازمند کمی برنامـه ریزی، کمی گشتن به دنبال محل مناسب (که همیشه سرگرم کننده است!)، سوژه مناسب، و اما ، دوختن یک چشـم تیز به سمت آسمان در جستجوی ابر هایی زیبا . بیایید شروع کنیم!
ابر = بافت

اول اجازه دهید ارزیابی کنیم که ابرها چگونه می توانند یک عکس زیبا کسل کننده را به عکس زیبا دیدنی تبدیل کنند. عکس زیر از سگ در روز روشن بدون وجود هیچ گونه ابری گرفته شده. پس زمینه آبی آسان خوب است، ولی یک رنگ فقط احتمالا فاقد جذابیت باشد.هم اکنون این عکس جالب را در نظر بگیرید، که از یک سگ دیگر ولی در روزی با ابرهای بزرگ تابستانی گرفته شده است. فرق بلافاصله معلوم می شود – ابرها بافت حس بسیار زیاد مورد نیاز را به عکس زیبا اضافه می کنند، و این عکس را از نسخه آبی آسان آن بالاتر می برند.یک عکس زیبا چشـم انداز خوب نیز می تواند از کمی بافت ابری بهره ببرد.رسیدن به آسمان

پیدا کردن راهی جهت گنجاندن ابرها در پشت سوژه یکی از آن معماهای عکاسی است که باید هر از گاهي وقتها حل شود. اکثرا ، کلید کار این است که بفهمید چگونه سوژه را بالا ببرید، یا خودتان را پایین بیاورید. یک راه عالی برای انجام این کار مصرف از یک تپه است. به طور کلی، هر چه تپه بزرگتر باشد خوبتر است، اما حتی تپه ها و فرازهای کوچک نیز می توانند جواب دهند.

تپه مانع از قرار گرفتن هر چیز حواس پرت کننده ای در عکس زیبا می شود، و یک خط افق پاک به تصویر می دهد. اما باز هم، چنانچه این تنها یک آسمان آبی خالی بود، عکـس آنقدر جذاب نمی شد، تاثیر چندان خیلی ی ایجاد نمی کرد. ابرها بافت اضافی فراهم کرده ، به حفظ تعادل بالای عکـس یاری می کنند.بخش بزرگی از عکاسی درک این است که چه چیزهایی را نباید در منظره یاب بگنجانیم. شما همين طور می توانید از ویژگی ها ی سوژه هایی که خودشان بالاتر از شما می باشند ، بهره مند شوید.جریان سرایی

فوق العاده است که از ابرها به عنوان یک وسائل جریان سرایی استفاده بکنید . مجوز دهید به چند نمونه از این عکس زیبا ها نگاهي بیاندازیم:ابرها در عکس بالا به شما چه می گویند؟با وجود این که ابرها سوژه اصلی این عکس جالب نیستند، اما باز ارزش و اثر قابل توجه ی در ترکیب بندی دارند، حس و تعادل بسياري به این عکـس می بخشند. ابرها در مورد محل عکاسی عکـس زیر به شما چه می گویند؟عمق میدان را افزایش دهید

چنانچه شما از یک لنز تله فوتو مصرف می بکنید ، یا چنانچه به سوژه نزدیک هستید، شاید بخواهید کمی دیافراگم لنز را ببندید تا عمق میدان را ارتقا داده و ظاهر متمایز پس زمینه خود را حفظ بکنید . به عنوان مثال، چنانچه شما به طور معمول از یک پرتره در f/4 یا f/5.6 عکـس می گیرید، مصرف از f/11 یا f/16 را جهت کمک به حفظ جزئیات ابر امتحان بکنید .
ابرهای رنگارنگ

به عنوان نکته آخر، به یاد داشته باشید که ابرها همـواره سفید و خاکستری نیستند. مانند تمام انواع عکاسی در فضای باز، ساعات طلایی (یک ساعت بعد از طلوع خورشید قبل از غروب آن) می توانند رفیق شما باشند. درمورد ابرها، طلوع یا غروب آفتـاب عالی می تواند ابرها را به رنگ قرمز، صورتی، و نارنجی درآورد. لزوما به سمت خورشید هم عکس جالب نگیرید، به طرف مخالف آسمان نگاه بکنید تا رنگ های لطیف تر، ولی در حین حال زیبا تری را پیدا بکنید .نویسنده، دنیل جانسون (Daniel Johnson): عکاس پیشرفته در زمینه حیوانات، زندگی روستایی و مواد غذایی و نویسنده چندین کتاب در مورد عکاسی از حیوانات است. تصاویر او از سگ ها، اسب ها، و زندگی روستایی به طور منظم در کتاب ها، مجلات، تقویم ها چاپ می شوند.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک