جراحی لیپوماتیک چیست؟

جراحی لیپوماتیک
lipomati1 جراحی لیپوماتیک چیست؟
لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک,لیپوماتیک چیست؟,لیپوماتیک تهران

لیپوماتیک که توسط FDA تأیید شده دستبعضی قابل اعتماد است که به صورت ایمن و موثر باعث رفع اندازه بالای چربی در نواحی مختلف بدن می‌شود. در لیپوماتیک سلول‌های چربی ابتدا شکسته می‌شوند یا توسط حرکات ارتعاشی کانولا امولسیونی می‌شوند. لیپوماتیک مساله ایمنی در لیپوساکشن سنتی را ندارد و همچنین این سیـستم ایمنی فعال آن، بافت بدن (اعصاب، عروق خونی، عضلات) را از روند لیپوساکشن حفاظت می‌کند. با ۶۰۰ ارتعاش در هر دقیقه به طور موثر چربی ناخواسته را بیرون می‌کشد نتایج مطلوبی از عبارت پوست صاف، برجستگی کبودی کمتر را ایجاد می‌کند.

اینروش توسط یک جراح آلمانی ابداع شده است که بوسیله یک کانولای پر فشار چربی را به آرامی می‌کشد. لیپوماتیک آخرین تکنیک لیپوساکشن است که ایمن، موثر و آسان است. در اینروش با موتور بادی بوسیله هوای جمع و جور شده کار می‌کند که کانولا حرکات سه‌گانه نوسانی، چرخشی ارتعاشی دارد. نتیجه این حرکات سه‌گانه ایجاد مسیر مارپیچ (۶۰۰ ارتعاش در هر دقیقه) است که به امولسیون کردن بافت چربی کمک می‌کند. امولسیون مجوز می‌دهد که حذف بافت چربی بدون آسیب دیدن بهبقیه بافت‌ها مانند عضلات، عروق خونی و اعصاب انجام شود. سیسـتم ایمنی فعالروش لیپوماتیک باعث می‌شود که در برخورد به بافت غیر چربی متوقف شود. لیپوماتیک همين طور دقت در دسترسی به مناطق مساله و یا نواحی با فیظهور خیلی را افزایش می‌دهد. در مقایسه با لیپوساکشن اولتراسونیک (UAL) یا لیپوساکشن لیزر، لیپوماتیک بدون خطر سوختگی پوست (نکروز پوست) می‌باشد.
ویژگی ها ی لیپوماتیک

سیسـتم ایمنی فعال که کاری به بافت‌های چربی ندارد.
جآسان کم (کاهش عمده کبودی و ورم)
زمان کوتاه عمل
دردکمتر
ویرایش ی سریع

انواع مختلف جراحی چاقی
جراحی چاقی اشاره به هر نوعروش پزشکی می‌کند که جهت کاهش وزن فرد بوسیله تغییر فیزیکی ساختار سیسـتم گوارشی به خصوص روده کوچک معده استفاده می‌شود. اما اگر چه راهنماهای دقیق شاید بسته به کشور حرفه پزشکی ویِژگزینشه مفرق باشد، یک شخص به طور کلی زمانی چاق در نظر گرفته می‌شود که دارای درصد بالایی از چربی بدن باشد. چاق بودن می‌تواند پیامدهای جدی سلامت ی از عبارت دیابت و مریضی قلبی داشته باشد. افراد چاقی که در از دست دادن میزان قابل توجه ی از وزن ناموفق بوده‌اند احتمالا مطلوب جهت عمل جراحی چاقی جهت کمک به کم کردن وزنشان باشند.

یکی از وسیع ‌ترین انواع جراحی چاقی انجام شده بای‌پس معده (gastric bypass) یا میان‌بر زدن معده (stomach stapling) شناخته شده است. این عمل جراحی توسط جراح انجام می‌شود که اندازه معده را با استفاده از استاپل كم شدن می‌دهد. معده دوخته می‌شود تا جاییکه تنها ورودی کوچک نزدیک مرکز روده کوچک باقی بماند. از آنجا که میزان محیط در دسترس معده زیاد کوچکتر شده باعث می‌شود فرد با مقادیر کمتری از غذا احساس رضایت نماید . اما اگر چه بای‌پس معده باعث آسان‌تر شدن کاهش وزن می‌شود؛ ولی می‌تواند اثرات جانبی حاوی تهوع، استفراغ حتی سوءتغذیه در برخي موارد ؛ به جذب نشدن مواد مغذی کافی از غذا شود.
جراحی رایج دیگر چاقی باندینگ معده (حلقه‌گذاری معده) است. این نوع جراحی شبیه بای‌پس معده است با این فرق که جراح اندازه معده را از طریق نوار یا باند انعطاف‌پذیر کاهش می‌دهد. نوار در نزدیکی معده درست در زیر مری؛ بخشی از سیسـتم گوارشی بین گلو و معده قرار داده می‌شود. باندینگ معده دائمی نیست و باند می‌تواند برای افزایش و یا كم شدن اندازه معده تنظیم شود. این عمل دارای اثرات جانبی مشابهی مانند بای‌پس معده از عبارت تهوع و استفراغ می‌باشد ولی گمان نمی‌شود که در جذب مواد مغذی بدن مشکلی ایجاد شود.
بای‌پس بیلوپانکراتیک نوعی از عمل جراحی چاقی است که مانند بای‌پس معده و باندینگ معده (حلقه‌گذاری معده) انجام نمی‌شود به این دلیل که تهاجمی‌تر و دائمی‌تر است. در این نوع جراحی اکثرا ٌ جراح بخشی از معده را برای كم شدن اندازه برمی‌دارد. بخش باقیمانده معده به بخش زیری روده کوچک به جای بالای آن متصل می‌شود به این منظور که میزان غذایی که معده می‌تواند نگه دارد كم شدن یابد. بای‌پس بیلوپانکراتیک تهدید بالای کمبودهای تغذیه‌ای به دلیل كم شدن طول سیـستم گوارشی را دارا می‌باشد.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک