۱۰ دلیل که نباید از کروم در مک بوک استفاده کنید

chrome nogood macbook 644x250 ۱۰ دلیل که نباید از کروم در مک بوک استفاده کنید

طراحی سایت

بسياري از افراد بعد از خریدن اولین مک بوک خود اولین چیزی را که بر روی آن نصب می کنند مرورگر گـوگل کروم است. الیته این منطقی است : در روز های اولیه ای که کروم عرضه شد به سبک و سريع بودن شهره بود و جهت بسياري از افراد خوب از مرورگر های فایرفاکس و سافاری بود اما این مساله تا آن زمان درست بود.

در این پست می خواهیم به شما بگوییم که اگر از مک بوک استفاده می بکنید ، بایستی از مرورگر گوگل کروم اجتناب بکنید . در طول این سال ها کروم، مرورگری بود که به آرامی از سیستم علت OS X دور شد و فرد ان این روند را که به آرامی پیش میرفت متذکر نشدند.

در اینجا ۱۰ برای شما می آوریم که چنانچه از لپ تاپ های مک بوک استفاده می بکنید از مرورگر گوگل کروم مصرف نکنید.

کروم باتری مک بوک را تخلیه می نماید
ارتقا عمر باتری یکی از خصوصیات ی مهمی است که اپل اخیرا به نسخه های اخیر OS X اضافه کرده است. ماوریکس تجهیزات اندازه گیری عمر باتری را به سیستم علت مصرف کرده است که با کلیک روی آیکون باتری می توانید آن را مشاهده بکنید .

هر بار که از کروم استفاده می بکنید می توانید آن را در لیست خورنده های باتری مشاهده بکنید . چنانچه عمر باتری جهت شما با اهمیت زیاد است می توانید سافاری را جایگزین گوگــل کروم بکنید تا حداقل ساعت به عمر باتری شما افزوده شود.

بنا به گزارش های گـوگل ، این شرکت در حال کار کردن روی این موضوع است ولی هنوز راه بسياري را تا تصحیح کردن آن دارد. اگر هنوز هم مجاب نشده اید می توانید Activity Monitor را باز بکنید و بعد به سری انرژی آن بروید. حال چند مرورگر باز بکنید تب های آن ها را باز بکنید . می بیند که مرورگر کروم از بقیه بیشتر انرژی مصرف خواهد کرد.

فرد ان گاهي وقتها صدایی شبیه به صوت جت می شنوند
از عمر باتری می گذریم می گوییم که جهت بسياري از فرد ان اصلا این مورد ارزش ندارد اما در مورد استفاده از قدرت پردازشی بیشتر در مقایسه با سافاری چه می گویید؟ وقت ی که می خواهید یک فیلم جالب ی با کیفیت HD را در یوتیوب مشاهده بکنید از لپ تاپ مک بوکتان صدایی شبیه صوت جت خواهید شنید.

کروم به راه می رود نه راه مک
نکته ای همـواره در مورد کروم او اس بیان می کنم این است : کروم او اس بد ترین چیزی است که تا کنون برای کروم در دیگر سیـستم علت ها اتفاق افتاده است. فکر می بکنید ما غلط می کنیم ؟ کروم او اس یک سیستم علت عالیست اندازه موارد ی که کروم مصرف می نماید باعث می شود که این یک مرورگر، نام بدی را از در مک به جا بگذارد. این مرورگر به خوب ی با سیستم علت OS X ادغام نمی شود.

اما فرق های دیگری هم در این بین وجود دارد. اکثر برنامـه های مک بلا فاصله بعد از اینکه از کلید های ترکیبی CMD-Q مصرف بکنید بسته می شوند ولی کروم کمی شما را منتظر می گذارد. اکثر پروگرام های مک پنجره ی مربوط به تنظبمات را دارد این در حالی است که در کروم، از یک وب وب سایت در یک تب برای اینکار مصرف می نماید . خب شما این تغییرات را رفیق دارید یا نه؟ فکر کنم پروگرام که ای کمی در سیستم علت با دیگر پروگرام ها فرق داشته باشد جهت بیشتر فرد ان نا خوشایند باشد. حال تصمیم خودتان است هنوز می توانید از مروگر گوگــل کروم در مک استفاده بکنید .

کروم سرعت کلی مک شما را پایین می آورد
آخرین بار که یک کاربر از من سوال پرسید که جهت چه سرعت مک من پایین آمده و در ادامه افزود این نمی تواند به خاطر تب های بسياري باشد که من در مرورگر کروم باز کرده ام.

خب درباره این پرسش بایستی توضیح اتی را ارائه کنم. کروم با استفاده ی بسياري که از منابع سیستم و CPU می نماید سرعت سیـستم را پایین می آورد و این به خاطر پروگرام نویسی ناکارامد این مرورگر است. اما بستن این مرورگر در بسياري از دستگاه های مکینتاش باعث شده است تا فرد ان سرعت بالاتری را در سیستم تجربه کنند.

اما نه فقط وب گردی : بلکه در تمام چیز

فرمت گیج کننده/ پروگرام فرد دی / در هر اکوسیستم
کروم فولدری را در رایانه من به صورت زیر ایجاد کرده است :در نگاه اول ممکن است برخي از کاربر ان از این ویژگی خوش شان بیاید اما باید پرسید که این فولدر در اینجا چه می کن ؟

این برنامـه ها فقط در مرورگر کروم باز می شوند به طور پیشفرض روی این مرورگر تنظیم شده اند.

جذاب اینجاست که ی این فولدر را حذف می نماید دوباره باز می گردد

در واقع کروم با باز کردن بوکمارک ها چیز های دیگر کارهایی را که باید crapware انجام دهد را انجام می دهد.

گوگــل جهت مشاهده شما به کمک نیاز ندارد
شاید تا اینجای پست، این حس به شما القا شده باشد که ما نسبت به گوگل مرورگرش حس نفرتی داریم ولی اینطور نیست. ما از طرفداران قدیمی گـوگل هستیم. به طور مثال دسترسی به جیمیل برای بسياري از فرد ان ضروری است و گوگــل مپ شما را از سردرگمی در خیابان ها نجات می دهد. حتی کروم بوک نیز دستگاه عالی برای دانش آموزان است.

اما بحث ما در اینجا چیز دیگری است. حساب جیمیل در اصل آرشیو از ارتباطات شما است، برای مثال جستجو های شما در این حساب ذخیره می شود و در نهایت گوگل به یک آبرخي درمورد جستجو های شما می رسد.

گوگــل به طور اتوماتیک در موارد ی به شما توصیه اتی می دهد که از همان جستجو های شما نشات گرفته است. با وجود این موارد برخي از فرد ان آسان نیستند که از مرورگر گوگل کروم مصرف کنند.

پشتیبانی مک ضعیف است
فقدان نرم افزار های اختصاصی موضوعی است که در هر سیـستم علت می توانیم به آن برخورد کنیم. به جمله آسان تر، در مک یک برنامـه ی اختصاصی جهت جستجو وجود ندارد اگر شما از کروم هم استفاده بکنید متناسب این سیسـتم علت نیست.

برنامـه هایی مانند هنگ اوت نیز در این بین وجود دارد که اما امکانات خوب ی را که مناسب مک باشد از نشان نداده اند.

هیچ پشتیبانی از پلنگ برفی، شیر یا شیرکوهی وجود ندارد(نام برده ها نام نسخه های سیستم علت هستند )
نسخه ی شیر کوهی در سال ۲۰۱۲ معرفی شد، در این زمان بود که بروزرسانی های این مرورگر قطع شد. گوگــل در ماه نوامبر با تغییرات بازگشت، اما چنانچه هنوز از این مرورگر استفاده می کردید.مطمئنا شما می توانید سیـستم علت خود را به طور رایگان بروزرسانی بکنید اما بسياري از کاربر ان به دلیل اینکه از رایانه های قدیمی استفاده می کنند، قابلیت نصب آخرین نسخه ی OS X را ندارد.

سافاری به اندازه ی کافی بهتر است
برای مدت زیاد اگر از فرد ان این سوال را می پرسیدید، می گفتند که بله خوب است اما مرورگر های خوب از آن پیدا می شود. بله، در سال ۲۰۱۲ این جواب منطقی به نظر می رسید ولی ورژن های اخیر سافاری، سریعتر شده اند زیبا یی چشـم گیری دارند و هیچ انتقادی متوجه مرورگر اپل که به بهتر ی در مک کار می نماید نیست.

چنانچه تا همین الان به مصرف از این مرورگر تردید داشتید، همینک این نرم افزار را نصب بکنید از وب گردی با سرعت بالا در سیستم علت مک لذت ببرید. اگر هم در قدیم از این مرورگر مصرف می کردید و الان مطئمن نیستید که این سافاری ارزش تست کردن را دارد یا نه؟ در جواب می بایست به شما بگوییم که اول این مرورگر را نصب بکنید بعد در مورد آن اظهار نظر بکنید .

سافاری با کالاها اپل سازگاری بیشتری دارد
اگر شما از محصولات مختلف اپل مصرف می بکنید که سیسـتم علت این شرکت بر روی آنها اجرا می شود، با کیفیت ترین گزینش برای مرورگر شما سافاری خواهد بود. با استفاده از این مرورگر می توان با سیسـتم علت دستگاه ادغام شد: برای مثال در بخش رمز های رد شدن . همچنین این ها با آی کلود نیز همگام سازی می شود که برای بوک مارک های شما بهتر است و اما اینکه این ویژگی تنها با همین مرورگر کار می نماید .

علاوه بـر اینها اکوسیسـتم اپل، با مرورگری که بوسیله این کمپانی طراحی و تهیه و تولید شده است خوبتر عمل می نماید . چنانچه این مورد جهت شما خوبتر است، سافاری برترین گزینش برای شما خواهد بود.

امیدواریم طرفداران مرورگر کروم از این پست ناآسان نباشند، جهت چه که همین الان هم خود ما در حال ویرایش این مطلب با مرورگر کروم هستیم. تذکر بکنید که در این مطلب فقط اکوسیـستم اپل را مورد ارزیابی قرار دادیم و استفاده از مرورگر کروم در دیگر سیسـتم علت ها هیچ مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

نظر شما در مورد مرورگر کروم و سیـستم علت OS X چیست؟ آیا روزی میرسد که این دو بتوانند با به تعلت برسند؟

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک