نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب ددپول Deadpool

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب ددپول Deadpool

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب ددپول Deadpool

ابرقهرمان سورئال

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب ددپول از تیم میلر 


کارگردان: تیم میلرdeadpoolver10xxlgjpg 0d72a2 765w 206x300 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب ددپول Deadpool

نویسنده: پاول وارنیک – رت ریس

بازیگران جدید: رایان رینولدز – مورنا باکارین – اد اسکرین – تی جی میلر – جینا کارانو –

تاریخ اکران: ۱۲ فوریه ۲۰۱۶ در آمریکا

مدت: ۱۰۸ دقیقه

ژانر: اکشن، علمی‌تخیلی ، کمدی

خالقان: فابیان نیکیزا – راب لیفلد

گرفتن تریلر

منتقد: دنیل کروپا از IGN

مترجم : فرنوش فدایی

امتیاز: ۷٫۴ از ۱۰


هشدار : نقد زیر چیز بزرگی از داستان فیلم دیدنی و جذاب لو نمی دهد، ولی به افرادی که دوست دارند تجربه ی بکر و همچنین جدید و تو و تازه ای از فیلم دیدنی و جذاب داشته باشند، خواندن آن هم قبل از تماشای فیلم دیدنی و جذاب توصیه نمی می شود.

 

می توانید ددپول را آتش بزنید، شکمش را سفره کنید، حتی سرش را بزنید، و همچنین او باز هم بازمی گردد. البته در آن میان یک فاجعه هم بود که او به سختی از آن هم جان سالم به در برد، منظور فیلم دیدنی و جذاب Wolverine: X-Men Origins می باشد که در آن هم دهان “مرس” به معنای واقعی کلمه به هم دوخته شد. ددپول، آن هم زخم های کهنه را با یک داستان اورجین متهورانه ی سرگرم کننده التیام بخشیده که بالاخره استعداد آن قهرمان غیر معمول را به تصویر می کشد. ریسکی که سازندگان با انتخاب بازیگر مرد اول فیلم دیدنی و جذاب مرتکب شدند، متاسفانه در جاهای دیگر فیلم دیدنی و جذاب به چشم نمی خورد. در باره ی ویلین ها و همچنین پلات و همچنین داستان، ددپول به شدت قراردادی و همچنین کلیشه ایست. ولی خوشبختانه به مقدار و اندازه ی کافی وقایع و همچنین عناصر عجیب در آن فیلم دیدنی و جذاب وجود دارند که آن هم عناصر پیش بینی پذیر را جبران کنند.

deadpoolver11xxlgjpg 19c132 765w نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب ددپول Deadpool

یکی از دلایلی که ددپول خوب از آب دخل و درآمد، رایان رینولدز می باشد که به موقعیتش جهت احیای حیثیت در حق کاراکتر چنگ می زند. او با کاریزما، پر از جذابیت و همچنین کشش می باشد، که با توجه به آنکه قسمت و بخش اعظمی  از فیلم دیدنی و جذاب را در لباس قهرمانی تمام هیکلش یا زیر پروتز و همچنین گریم سنگین سر می کند، اصلا کار آسان نیست. آن واقعیت و حقیقت که گویی لباس مستقیما از درون کمیک های مارول بیرون آمده به رینولدز کمک می کند، ولی چیزی که حقیقتا آن هم را به زندگی آورده، بازی فیزیکی رینولدز می باشد و همچنین البته شمار بسیاری جلوه های سی جی آی هوشمندانه روی ماسک که ترکیبا باعث شده اند کاراکتر به شکل و همچنین شمایل و همچنین سطحی از تجلی ظاهری که مستلزم و نیاز می باشد برسد.و همچنین رینولدز در تمام طول فیلم دیدنی و جذاب یک لحظه هم خفه نمی می شود. از دقیقه ی اول با شوخی های تک خطی، تمسخر های مداوم، و همچنین جملات قصار و همچنین من درآوردی بمباران می شوید. چیز بی رحمانه ایست. هنگام و زمانی که آن تعداد دیالوگ حواله ی بیننده می می شود، طبیعی می باشد بعضی از آن هم ها نتوانند درست کار کنند. ولی تعداد دیالوگ های به بارنشسته ی ددپول به صورت نسبی خیلی زیاد خوب می باشد.

چند تایی شوخی گل درشت در فیلم دیدنی و جذاب هست، ولی ددپول هنگام و زمانی که به قوی ترین حالت کمدی خود می رسد که عجیب می می شود و همچنین قهرمانش را در اوضاع های غیر منتظره ی بیشتری قرار می دهد. اوضاع هایی از قبیل تاکسی گرفتن، یا استراحت کردن در منزل و خانه، آن هم هم هنگام و زمانی که هم منزل و خانه ای پیرتر نابینایش لوازم خانگی IKEA میسازد.لحنی عجیب و همچنین در عین حال سورئال، زیر بنای بهترین صحنه های ددپول می باشد، و همچنین آن متغایر و متفاوت با هرچیزی می باشد که تا کنون در تمام فیلم دیدنی و جذاب های ابرقهرمانی دیده ام.
بدون شک یک تاثیر مانتی پیتونی در سراسر کار به چشم می خورد که با برداشت خارق العاده ی ددپول از جام مقدس توقف ناپذیر “شوالیه ی سیاه” آن تاثیر به سطح می آید. فیلم دیدنی و جذاب گاهی اکثرا و بیشتر حس و همچنین حالی شبیه یک سیتکام سورئال را دارد تا یک اکشن-کمدی پهناور و بزرگ، و همچنین آن اصلا چیز بدی نیست. در واقع دلم می خواست که اکثرا و بیشتر از آن گریز های نامتعارف در فیلم دیدنی و جذاب وجود داشت.

deadpoolmoscow 166813 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب ددپول Deadpool

گرچه ددپول در مورد ی کاراکتر اصلی اش ریسک پذیر می باشد، ولی هنگام و زمانی که کار به انتخاب پیرنگ و همچنین ویلین ها می رسد، فیلم دیدنی و جذاب در حاشیه ی امنش بازی می کند. فیلم دیدنی و جذاب به روش کلی یک داستان اورجین سر راست می باشد که به یک داستان انتقام آن هم قدر سر راست تکامل می یابد. وید ویلسون عاشق می می شود، برایش تشخیص سرطان داده می می شود، و همچنین در نهایت وارد یک برنامه جذاب و جالب و خوب ی تحقیقاتی می می شود که ممکن می باشد او را درمان کند. در عوض، او شکنجه می می شود و همچنین در تلاش جهت تغییر پیدا کردن شدن به یک سلاح سری، از قیافه می افتد. بقیه ی فیلم دیدنی و جذاب را ویلسون صرف شکار کردن آژاکس، مردی که مسئول آن پروژه ی تحقیقاتی می باشد، می کند.
ایده ی انتقام در رساندن آن موضوع که چگونه و چطوری ددپول از بقیه ی کاراکترهای لباس پوش (قهرمان ها) متغایر و متفاوت می باشد به خوبی عمل می کند. اکثرا و بیشتر فیلم دیدنی و جذاب های ابرقهرمانی به روش معمول زنجیره ای از سکانس ها را نشان می دهند که در ابتدا قهرمان با آزمودن توانایی های جدید و تو و تازه به دست آورده اش تفریح می کند – که معمولا شامل پریدن از روی پشت بام هاست – و همچنین بعد مسئولیت اقتدار و قدرت هایش و همچنین تغییر پیدا کردن شدنش به یک قهرمان را می پذیرد. برداشت ددپول از آن زنجیره متغایر و متفاوت می باشد و همچنین شامل دنبال شدن سرنخ ها توسط او و همچنین بعد به کشتن و قتل رساندن افرادی که در حق او بدی کرده اند – آن هم هم به شیوه ای خون آلود – می می شود. با آنکه دیدن یک کاراکتر قهرمانی کاستوم پوش که از توانایی های جدید و تو و تازه به دست آمده اش جهت آسیب زدن به جای کمک کردن به شهروندان و مردم شهر بهره بری و استفاده می کند، غیر منتظره می باشد، پیرنگ انتقام در نهایت به خاطر ضعیف بودن هدف های ددپول، فقدان حس رضایت پایانی و همچنین هیجان را در خود می بیند.

deadpool gallery 03 1024x551 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب ددپول Deadpool

 

اد اسکرین، به عنوان آژاکس، از آنجایی که کار بسیاری جهت انجام دادن نداشته ، در تغییر پیدا کردن شدن به یک ویلین واقعا خطرناک یا به یاد ماندنی شکست خورد. ابهام عمومی ویژه ای که پروژه ی او جهت ساختن ابربردگان را احاطه کرده هم در آن موضوع به او کمکی نمی کند. در نهایتش ، آن حس به ما دست می دهد که آن ابر برده ها، جهت ثروتمندان و همچنین شروران به حراج گذاشته شده اند، ولی هیچ نشان و همچنین سرنخی از یک داستان عمیق تر که به تصویر کشیده می شود، وجود ندارد. هیچ نقشه ی شیطانی ویژه ای که او بخواهد به اجرا درش بیاورد وجود ندارد. در پایان، او تنها و فقط  هست جهت آنکه شکار می شود. در عین حال، هدف وجودی کاراکتر “انجل داست” که جینا کارانو نقشش را به تصویر کشیده، تا جایی که من توانستم بفهمم آن می باشد که به نیابت از آزاکس به اشخاص و همچنین چیزهای متنوع و گوناگون و مختلف ضربه بزند و همچنین گه گاهی هم دمدمی مزاج به نظر برسد.

در کامیک ها، ددپول با به هجو کشاندن قهرمان های دنیای مارول و همچنین به تصویر کشیدن ضرب و همچنین شتم های دیوانه وار، دنیای مارول را غارت می کند. ولی باید توجه داشت در فیلم دیدنی و جذاب، به نظر می رسد او کمی محدود شده می باشد. از اکس-من ها در فیلم دیدنی و جذاب افرادی را می بینیم – خب درواقع، دو تا – و همچنین حضور آن هم ها در تلاش جهت آن می باشد که کمی به ددپول مقیاس پهناور و بزرگ تری ببخشند و همچنین او را به دنیای بزرگتری وصله بزنند. آنکه اکثرا و بیشتر کلوسوس را بر روی پرده می بینیم، عالی می باشد و همچنین نقش او آن بار بیش از حضور های قبلی اش کمدی بازی شده. نگاسونیک تین ایج وارهد که به عنوان کارآموز عبوس کلسوس حضور دارد ، افزودنی با مزه ای به معجون فیلم دیدنی و جذاب می باشد ، ولی از آن هم ها خیلی کم بهره بری و استفاده شده. در نهایت، اینطور به نظر می رسد که ددپول در اولین تفرجش، اندکی محدود شده می باشد. شاید به آن خاطر باشد که خط زمانی حال حاضر X-Men کمی روی هواست، یا به سادگی دلیلش بودجه باشد. با آن حال آن اعتبار را بایستی و حتما به فیلم دیدنی و جذاب داد که به آن معظلات و مسائل و مشکلات کاملا آگاه بوده می باشد و همچنین با روشی کاملا ددپولی آن هم ها را تغییر پیدا کردن به یک شوخی دیگر می کند.

new deadpool promo images offer hints movie s unconventional tone 492440 نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب ددپول Deadpool

یک باره  که ددپول در آن هم اصلا عقب نمی کشد، خون بار بودنش می باشد، اکشن به خوبی طراحی شده و همچنین فریبده می باشد. طراحی حرکات همه جا چشم نواز و همچنین با سلیقه می باشد که ددپول را در حالی دیدن کردن و نمایش می دهند که مرتب جای هفت تیر ها و همچنین کاتاناهایش را عوض می کند و همچنین سر ها را یکی بعد از غیره ای قطع می کند و همچنین آن هم ها را چرخ خوران روانه ی میانه ی صفحه ی دیدن کردن و نمایش می کند . او همزمان استخوان ها و همچنین دیوار چهارم را می شکند و همچنین نظرات لذت قسمت و بخش و همچنین سرگرم کننده ای در باب وقایعی که در حال رخ دادن خواهند بود می دهد، مثل آنکه دقیقا چند تا گلوله تفنگ برایش باقی مانده می باشد یا آنکه اجاق گاز را روشن گذاشته می باشد یا نه؟ مجموع آن ها سکانس هایی پر از خشونت و همچنین شوخ طبعی خلاقانه می آفرینند.

پس نتیجه آن می شود که ی نهایی : وید ویلسون با موفقیت و همچنین در فیلمی پر از شوخی های تک خطی سرگرم کننده، اکشن چشم نواز و همچنین انبوهی از فن سرویس، توانسته بر روی پرده ی سینما زنده می شود و همچنین بدرخشد. ویلین های ضعیف و همچنین پلات انتقامی که نمی تواند مخاطب را راضی کند، در نهایت فیلم دیدنی و جذاب را از آنکه چیزی متمایز تر باشد مانع می می شود. ولی ددپول توانسته دوز بالایی از تفریحی و سرگرم شدن ناسالم جهت مخاطبینش فراهم کند.

امتیاز : ۷٫۴ از ۱۰

ترجمه از فرنوش فدایی
کپی‌رایت © ۲۰۱۶ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب ددپول Deadpool در تاریخ ۹ February 2016 | 1:17 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک