راهنمای خرید جاروبرقی

اما اگر چه نظافت منزل و پاکی و آراستگی آن به برای در بین خانواده های ایرانی از ارزش ویژه ای برخوردار است،
1 راهنمای خرید جاروبرقی
جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی,جاروبرقی صنعتی,جاروبرقی صنعتی

ولی انجام نظافت از نظر اکثر افراد کاری بسیار زیاد زمان بر، خسته کننده حتی پر آسیب است. سال هاست که انواع لوازم نظافتی همچون تی ها، جاروبرقی ها، بخارشوی ها و … برای رفع چنین موارد ی روانه بازار شده استقبال بسياري را نیز به سوی خود جلب کرده اند. در این بین جارو برقی به سبب بیشترین سهولت کارایی در استفاده، هنوز هم جزء پرطرفدارترین وسایل نظافت بوده از اجزای مهم لوازم خانگی به شمار می آید. اما اگر چه جاروبرقیبخصوص ٌ با پیشرفت های اخیر تکنولوژی برخوردار بودن از امکانات روز افزون، کار نظافت خانه را به راحتی انجام می دهد، اما چنانچه با دقت گزینش نشود، می تواند خستگی دردسر را ایجاد نماید. مهمترین نکاتی که برای خرید جارو برقی باید به آن ها مد نظر داشته باشید ، قدرت جارو برقی، وزن جارو برقی، آسان بودنِ کشیدن، هل دادن بلند کردن آن، سبک بودن دسته، میزان ولوم جاروبرقی، طول سیم، ظرفیت کیسه یا مخزن جارو و همين طور بقیه خصوصیات یی است که با شرایط ویِژگزینشه شما مکانی که به نظافت آن می پردازید همموزیک ی داشته باشد.

یژگی های جارو برقی ها

توان موتور: توان موتور یا قدرت جاروبرقی با واحد وات معین می شود. هرچه این قدرت بیشتر باشد جارو قویتر کاراتر است.
قدرت مکش: هرچه قدرت مکش جارو برقی بیشتر باشد، قدرت پاک کردن آن هم بیشتر است. اما اکثرا ٌ ٌ این قدرت قابل تنظیم بوده جهت سطوح مختلف، مفرق است. مثلاٌ می بایست دقت کرد برای جارو کردن فرش، از درجه ویژه آن استفاده کرد، وگرنه فرش ها به مرور نازک و فرسوده می شوند. در گاهي جاروها تنظیم مکش بر روی خود جارو و در گاهي دیگر بر روی دسته قرار گرفته است که در گروه دوم نیازی به خم شدن جهت تنظیم نیست.
وزن: در برخي جاروبرقی ها، دستگاه مهم یا لوله بسیار زیاد سنگین هستند که حرکت دادن آن و کار نظافت را دشوار خسته کننده کرده و می توانند به مرور به دست، کمر وبقیه اعضای بدن آسیب وارد کنند. پس قبل از خرید جاروبرقی به احتمال زیاد ٌ میزان سنگینی بدنه دسته آن را کنترل بکنید .
میزان صدا: جاروبرقی یکی از وسایل پرصدا بوده که به اینکه در موقع کار در فاصله نزدیک قرار دارد، تحمل ولوم آن جهت مدت زیاد می تواند خسته کننده باشد. میزان بلندی ولوم جاروبرقی با واحد دسیبل معین می شود. البته اگر چه میزان این صدا با قدرت موتور رابطه دارد، اما امروزه شرکـت ها جاروهایی با قدرت بالا ولی ولوم کم را روانه بازار کرده اند.
قابلیت مانور و حرکت جاروبرقی: از آنجا که در تمام مدت کار، جارو مرتباٌ به این سو آن سو کشیده می شود، باید دقت بکنید به راحتی حرکت نماید .
کیسه جارو: برخي از جاروبرقی ها آشغال ها را درون کیسه جمع کرده و گاهي دیگر بدون نیاز به کیسه آن ها را خیلی بصورت فشرده کرده در محفظه ای جمع می کنند. گاهي جاروبرقی ها هم، قابلیت کار با کیسه هم بدون کیسه را دارند. بعلاوه در گاهي جاروهایی که با کیسه کار می کنند این کیسه دائمی در انواع دیگر قابل تعویض است، ولی جهت حفظ بهداشت و سلامت ی بهتر است جاروبرقی هایی را انتخاب کنیم که کیسه آن ها قابل تعویض باشد. در جاروهایی که نیاز به کیسه ندارند، می بایست تذکر داشت که البته اگر چه نرخ و دردرسر تولید و ساخت و مصرف از کیسه وجود ندارد، اما خالی کردن مخزن دستگاه به مخصوص برای افرادی که از ناراحتی های تنفسی رنج می برند، آسان نیست.
طول کابل برق: هرچه طول سیم برق جارو بیشتر باشد آسان تر می توان جاروبرقی را به محل های مختلف دور از محل اتصال آن به برق، حرکت داد.
سیم جمع کن: با فشار دادن دکمه مربوط به آن سیم جارو به راحتی جمع می شود.
پدال یا کلید روشن خاموش: بایستی در جایی قرار گرفته باشد که به راحتی بتوان با آن جاروبرقی را روشن خاموش کرد.
برس های مختلف: در انواع مختلف و جهت پاک کردن بخش هایی چون کف، موکت، مبل، پرده و درزها بوده داخـل محفظه مخصوصی بر روی بدنه دستگاه قرار گرفته اند. در گاهي جاروبرقی ها برس های ویژه پاک کردن حیوانات تعبیه شده است

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک