دلایل پر شدن چاه فاضلاب و تخلیه چاه

علت مهم گرفتگی های چاه فاضلاب و تخلیه چاه به خاطر جامداتی است که از راه لوله های فاضلاب وارد می شوند. گاهي وقتها اوقات وجود انواع مختلف ی از مواد شبیه مو، مواد پلاستیکی، چربی های فراوان غیره، باعث ایجاد لایه ای مقاوم به آب می شود که این بستر ضد آب همه پیکره ی کانال فاضلاب را می پوشاند و نتیجه ی آن پیشگیری از نفوذ آب در چاه است . همین مساله باعث زود سر ریز شدن چاه شده تعرفه ی لازم جهت تخلیه بسیار زیاد خیلی خواهد بود در پست های آینده به حفر چاه هم خواهیم پرداخت.
5 دلایل پر شدن چاه فاضلاب و تخلیه چاه
لوله بازکنی تهران

لوله بازکنی,لوله بازکنی تهران,لوله بازکنی در تهران,لوله بازکنی شمال تهران,تخلیه چاه تهران

حفر چاه

جهت رفع این مشکلات بایستی لایروبی این مواد از چاه شبکه فاضلاب، کف تراشی چاه فاضلاب و لجنکشی را انجام داد تا چاه فاضلاب مانند روز نخست کشش خود را بدست آورد. لایروبی به طور معمول توسط قوت آدم ی صورت می‎گیرد، بدین صورت که بعد از تخلیه‎‌ی چاه، افرادی آشنا به کار به درون چاه فاضلاب رفته و لجن‎ها و مواد مانع جذب کف چاه را به خارج از چاه منتقل می‎کنند. به طور معمول نرخ ‎‏ی لایروبی کف تراشی چاه، بر طبـق میزان لجن مواد مانع جذبی است که از کف چاه تراشیده می‎شوند.

از علت‎های دیگر مهم پر شدن چاه فاضلاب در زمینهای غیر ماسه ای ، زوال کشش و مکش آب در خاک به وجود می‎آید که به علت کم قطر بودن دیوار چاه فاضلاب نداشتن انباری، مادر چاه در زمانی معین پر می شود.

در زمین‎های شنی، ابه احتمال زیاد ل پرشدن چاه فاضلاب به مراتب نسبت به زمین‎های خاکی کمتر می‎باشد. علت سر ریز شدن این گونه چاه‎ها قوام ضماری است که از فضولات، کف صابون چربی‎ها بر روی جداره‎ی دیوار فاضلاب نشست می کنند نتیجه‎ی آن عدم مکش آب می‎باشد.

حفر تخلیه چاه

از موارد دیگری که باعث اذیت ساکنین خانه می‎شود بوی نامطلوب چاه می‎باشد که علت‎های ویِژگزینشه خود جهت به پدیدار شدن دارد که در زیر به آنها اشاره می‎شود. بوی بد چاه دست‌شویی، ظرف‌شویی و حمام از آن‌ دست موارد ی است که شاید بعضی وقتها اوقات اهالی خانه را اذیت نماید . در اکثر مواقع، آدم نمی‎داند چگونه از دست این بو‎های مشمئز کننده خلاصی یابد.

علت بوی نامطلوبی که گاهي وقتها ممکن است از چاه دست‌شویی به مشام برسد این است که وقتی فاضلاب وارد چاه می‌شود، بعد از سپری شدن مدتی، ریز ارگانیسم‎‎‎های بی‌هوازی موجود در چاه شروع به تجزیه ی آن می‌کنند و نتیجه‎ی این فرآیند، تولید گازهایی مثل آمونیاک، متان هیدروژن سولفوره که به “گازهای سپتیک” مشهور هستند ، است. این گازها به ندرت از چاه بالا می‌آیند بوهای بدی شبیه بوی تخم‌مرغ گندیده در محیط سرویس بهداشتی پخش می‌کنند. اکنون اگر مانعی در کف سنگ توالت قرار داده نشود، این گازهای نامطبوع به آسانی باعث بدبو شدن محیط می‌شوند.

یکی از راه های رفع این بوی بد, شترگلو یا همان سیفون است که بایستی گفت بسياري از افراد به نادرستی به فلاش‌تانک دست‌شویی می‌گویند سیفون.

اما سیفون یا همان شترگلو، لوله‌ای خمیده شبیه مَد یا کلاهِ حرف «آ» است که زیر سنگ توالت کار گذاشته می‌شود همـواره هم مثل یک کاسه پُر از آب است.

وشیوه آن جهت پیشگیری از پخش شدن بوی بد چاه این است که ی بوی بد بعد از تولید در عمق چاه به سمت بالا حرکت می‎کند در این این گاز ها به آب داخـل شتر گلو رسیده درون آن حل می‌شوند و دیگر نمی‌توانند به سمت محیط اتاق توالت راه پیدا کنند. اگر سیفونی وجود نداشته باشد که این گازها در آب آن حل شوند، مسلماً تحمل محیط دست‌شویی غیر ممکن می‎شود. زمانی که اندازه گازهای حل‌شده در آب شترگلو بالا می‌رود، آن آب به یک آب بدبو تبدیل می‌شود و می‌تواند باعث آزار مشام ما شود.

اگر چند بار در طول روز فلاش‌تانک دست‌شویی کشیده آب داخـل سیفون تازه شود، دیگر جای استرس جهت وجود بوهای نامناسب در محیط دست‌شویی نیست.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک