انتخاب موضوع پژوهش و پایان نامه

به طور کلی گزینش مورد انتها نامـه جهت رشته های مختلف قدم اول بوده از ارزش خاصی برخوردار است. چنانچه گزینش مورد انتها نامـه توسط دانشجو به درستی انجام نگیرد، بقیه مراحل هم به خوب ی انجام نشده دانشجو جهت انجام پروپوزال و انتها نامـه با مساله جدی مواجه می شود. پس ارائه مساله انتها نامـه از طرف موسسه بایستی کاملا به صورت مسئولانه انجام شود تا دانشجو با مساله در نوشتن پروپوزال یا انجام انتها نامـه مواجه نشود.

208138 انتخاب موضوع پژوهش و پایان نامه
انجام پایان نامه

پایان نامه,انجام پایان نامه,انجام پایان نامه ارشد,مشاوره پایان نامه

در اکثر موارد موضوعاتی که برای انتها نامـه انتخاب می شوند یک پایه قوی علمی مقالات پایه خارجی می باشند که این مقاله (Base) جهت نوشتن پروپوزال همچنین طرح اصلی انتها نامـه خیلی به کار می آید. همچنین مورد انتها نامـه که مورد گزینش قرار می گیرد بایستی متناسب با توانایی دانشجو علاقه وی باشد تا دانشجو بتواند به راحتی از پس انجام آن برآمده به راحتی از آن دفاع نماید .
موسسه دستیار پژوهش با در نظر گرفتن ارزش انتخاب موضوع جهت دانشجویان رشته های مختلف، روند انتخاب موضوع را به صورت و با حساسیت برای دنبال می نماید موارد به روز و را به دانشجو ارائه کرده تا آنها بتوانند حق گزینش از بین موارد پیشنهاد ی داشته باشند. همان گونه که گفته شد کل روند گزینش مساله انتها نامـه بوده و دانشجو هیچ نرخ ای را برای انتخاب مورد رشته پرداخت نمی نماید .

در نظر گرفتن موارد زیر می تواند معکمک جهت بهتر بودن موضوع باشد:

۱- مساله را به گونه ای انتخاب بکنید که همراستا با علایق شما باشد. جهت مثال اگر در زمینه مدیریت به مباحث منابع آدم ی علاقه دارید، سعی بکنید همموسیقی علاقه عمل بکنید .

۲- بدیع بودن موضوع یک امتیاز مثبت جهت انتها نامـه است. اما نباید این نو بودن شما را به سمت نظریه سازی و بیان حرف های ببرد. این موضع به ویژه در مقطع کارشناسی ابیشتر شدن می تواند بسیار زیاد خطرناک باشد. چون در این مقطع بیشتر کارهای فرد دی تا حدودی گسترش ای مد نظر است نه کارهای بنیادی. کما این که شما به ادبیات پژوهش نیاز دارید.

۳- فراموش نکنیم که انتظار معمول از زمان کارشناسی اافزایش توانایی کار کردن باشیوه های تحقیق و انتظار معمول در دوره دکتری نظریه سازی است. پس در مقطع کارشناسی اافزایش باید در مباحثآموزش شناسی بررسي کرد و در مقطع دکتری بر روی نظریه سازی مباحث تئوریک.

۴- بد نیست به دنبال اولویت های پژوهشی سازمان ها باشید. در بین این اولویت ها موضوع انتها نامـه را انتخاب بکنید . با این کار علاوه بـر این که از لحاظ مالی پشتیبانی می شوید، می توانید ارتباطات خوب ی با سازمان مربوطه برقرار کرده و ممکن است باب ادامه همکاری با آن سازمان بعد از فارغ التحصیلی برای شما باز شود.
مشاوره گزینش مساله انتها نامـه

دغدغه بسياري از دوست ها ی که با دستیار پژوهش ارتباط می گیرند، انتخاب موضوعی مناسب برای تدوین انتها نامـه دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری است. اما بایستی اعتراف کرد که بی اغراق یکی از بزرگترین و ارزشمند ترین استرس های بجا در کل دوره تحصیل احتمال دارد همین مسئله باشد.

یک مساله بهتر چه ویژگیها ی دارد؟ اگر پرسش ما برای گزینش موضوع انتها نامـه این باشد، می بایست گفت این مسئله یک تصمیم گیری چند متغییره است که می بایست جهت رسیدن به هدف بهینه در آن کمی دقت کرد. می خواهید ادامه تحصیل بدهید؟ این ادامه تحصیل در ایران خواهد بود یا خارج کشور؟ آیا موضوع مدنظر شما در ایران کار شده است؟ سازمان یا مجموعه ی را می شناسید که به راحتی بتوانید پژوهش خود را در آن پیاده سازی نمایید؟ سازمان و یا ارگان دولتی هست که از طرح شما پشتیبانی مالی فکری بکند؟ آیا نشریه یا نشریاتی برای چاپ مقالات مستخرج از انتها نامـه وجود دارند سطح علمی این نشریات چگونه است؟

جواب به تمام این مورد ها کمی گیر بوده تجربه می خواهد.

با این تفاسیر و با توجه به درخواست کاربر ان دستیار پژوهش در اخذ راهنمای ی جهت انتخاب مساله بدین وسیله گروه مشاوران دستیار پژوهش (فارغ التحصیلان و دانشجویان دکتری کارشناسی اافزایش دانش کده های تهران،شهید بهشتی علامه) برنامـه ای را ترتیب داده است تا بر اساس متد کاملا کاربر دی به دوست ها متقاضی در گزینش مساله مشاوره ارائه دهد.

متد کار به این صورت است که در حیطه رشته، گرایش علاقه شما موضوعاتی بر اساس مقالات علمی چاپ شده در نشریات معتبر بین المللی (ISI) جستجو و از دوباره تکرار ی نبودن آنها در ایران اطمینان حاصل شده و این موارد به همراه مطلب پایه یا بیس آنها به شما ارائه می شود.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک