چگونه از هک شدن تلگرام جلوگیری کنیم؟

hak telegram چگونه از هک شدن تلگرام جلوگیری کنیم؟

خرید فیلتر شکن اندروید

این روز ها که مصرف از ربات ها در تلگرام رایج شده شایعات بسياري مبنی بر این که این ربات ها قادر به هک کردن گوشی شما دستیابی به اطلاعات شخصی شما را دارا هستند رواج یافته که می تواند تهیه کانال تلگرام بوسیله شما را تحت شعاع قرار دهد.

چگونه از هک شدن تلگرام پیشگیری کنیم؟

این روز ها که استفاده از ربات ها در تلگرام رایج شده شایعات بسياري مبنی بر این که این ربات ها قادر به هک کردن گوشی شما دستیابی به اطلاعات شخصی شما را دارا هستند رواج یافته که می تواند تهیه کانال تلگرام بوسیله شما را تحت شعاع قرار دهد. روشی که زیاد ها توصیه می کنند تا بتوانید مطمئن شوید گوشی شما هک شده یا نه به این صورت است که به بخش setting تلگرام بروید. مورد privacy and security را انتخاب نمایید بعد مورد active sessions را بزنید. صفحه ای باز می شود که تعداد دستگاه هایی که با خط شما در حال مصرف از تلگرام هستند را نمایش می دهد.

ممکن است شما با دیدن چندین فرد در این صفحه که در حال استفاده از اطلاعات تلگرام شما می باشند ، متعجب و متحیر شوید. واقعیت چیست؟؟ چندین نفر گوشی شما را هک کرده اند از یوزر تلگرام شما مصرف می کنند؟؟

جواب این است که الزاما این گونه نیست ولی می تواند همین مفهوم را نیز داشته باشد. در واقع تعداد کاربر انی که در این جا به شما نشان می دهد افرادی هستند که با یوزر شما از دستبرخي غیر از گوشی فعلی شما به تلگرام متصل شدند.اگر شما از لپ تاپ یا گوشی دیگری قبلا یا در حال حاضر به تلگرام وصل شدید در این صفحه نشان داده می شود. ولی چنانچه شما هرگز از دستگاه دیگری جهت وصل شدن به تلگرامتان مصرف نکردید در واقع اشویِژگزینشه دیگری در حال انجام این کار هستند شما را هک کرده اند!!

حال ببینید چطور این اتفاق میسر است. دو راه رایج جهت این عمل وجود دارد. زمان ی کسی از گوشی یا لپ تاپ دیگری با وارد کردن شماره خط شما قصد وصل شدن به تلگرام را داشته باشد، تلگرام جهت اطمینان کد فعال سازی به خط شما سمس می نماید و فرد فقط با وارد کردن آن کد می تواند تلگرام را باز نماید . حال چنانچه شما گوشی را به کسی جهت مثال برای تعمیرات سپرده باشید، آن شخص به راحتی به آن کد دسترس و نگرانی ی پیدا می نماید بعد می تواند آن سمس را از گوشی شما پاک نماید شما هرگز متوجه آن نشوید. بهترین راه جهت پیشگیری از چنین اقدامی این است که همواره بخواهید در حضـور خودتان گوشی تان را مرمت کنند. اما چنانچه چنین امکانی وجود نداشته باشد خوشبختانه تلگرام راهی برای غیر فعال کردن استفاده از اکانت شما بوسیله دستگاه های دیگر قرار داده است. کافی است مورد terminate all other session را بزنید تا تمام دستگاه های دیگر که به اکانت شما دسترس و نگرانی ی دارند غیر از گوشی فعلی تان دسترس ی شان قطع شود.

راه دیگر نصب برنامه هایی ویِژگزینشه بر روی گوشی شماست. این برنامه ها ظاهری فریبنده دارند از ظاهر آن ها معین نیست که یک برنامه هکر هستند . یکی از زیاد دیده شده ترین آن ها با نام setting در دستگاه شما ذخیره می شوند. این برنامه ها قادرند تمام اطلاعات گوشی شما را به ایمیل ی که در آن وارد می شود ارسال کنند. کافی است شما این برنامه را پیدا بکنید پاک بکنید تا عملکرد آن متوقف شود.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک