نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب چهار شگفت انگیز Fantastic Four

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب چهار شگفت انگیز Fantastic Four

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب چهار شگفت انگیز Fantastic Four

چهار اخمو

چهار بیگانه‎ی جوون به دنیایی موازی و همچنین خطرناک سفر می‎کنند که شکل فیزیکی آن هم‎ها را به طرز عجیبی تغییر می‌دهد. آن ۴ فرد یا شخص بایستی و حتما تلاش کنند تا کنترل اقتدار و قدرت‎های جدیدشان را به دست گیرند و همچنین همچنین جهت نجات زمین با دوستی قدیمی که حالا تغییر پیدا کردن به دشمن آن هم‎ها شده مقابله کنند.

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب چهار شگفت انگیز Fantastic Four میانگین امتیاز کاربران از ۱۱۳ رأی


کارگردان: جاش ترانکse8g 1436449534510 b7f0b نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب چهار شگفت انگیز Fantastic Four

نویسنده: جرمی اسلیتر، سایمون کینبرگ، جاش ترانک

بازیگران جدید: مایلز تلر، مایکل بی. جوردن، کیت مارا، جیمی بل، توبی کبل و همچنین …

تاریخ اکران: ۷ آگوست ۲۰۱۵ در آمریکا

مدت: ۱۰۰ دقیقه

ژانر: اکشن، علمی‌تخیلی، ماجراجویی

خالقان: استن لی، جک کربی

گرفتن تریلر

منتقد: جیم ویودا از IGN


بازسازی «چهار شگفت‌انگیز» از نظر زیبایی‌شناختی شلخته و همچنین از نظر سینمایی فیلمی خنثی می باشد و همچنین باعث می‌می شود که با نگاه به قبل، دو فیلم دیدنی و جذاب قبلی «چهار شگفت‌انگیز» محصولات بهتری به نظر بیایند. نه، «چهار شگفت‌انگیز» یک فاجعه‌ی تمام عیار نیست؛ هر چند آن پیشامد جدید تا پایان راه دوام نمی‌آورد و همچنین فیلم دیدنی و جذاب در پرده‌ی آخر از یک فیلم دیدنی و جذاب علمی تخیلی خشک به فیلم دیدنی و جذاب ابرقهرمانی احمقانه‌ای تغییر پیدا کردن می‌می شود که از در آوردن روابط میان خانواده، فضای شاد و همچنین روح کمیک‌های کلاسیک مارول باز می‌ماند.

«چهار شگفت‌انگیز» ماجرای دانشمند نابغه «رید ریچاردز» (مایلز تلر) را از مدرسه ی ابتدایی تا گرفتن بورسیه‌ی کامل موسسه‌ی «بکستر» دنبال می‌کند؛ جایی که دکتر «فرانکلین استورم» (رج ای کیتی) و همچنین دخترخوانده‎اش «سو» (کیت مارا) و همچنین شاگرد سابق رنجورش «ویکتور وان دووم» (توبی کبل – بله، فیلم دیدنی و جذاب اسم نفرت‌انگیز «ویکتور دومیکوف» که جایگزین «وان دوم» کرده بود را کنار گذاشت.) به کمک او همچنین مستلزم و نیاز دارند تا اولین دستگاه ترابُعدی (انتقال میان بعدی) را بسازند. مسلماً آن هم‌ها موفق می‌شوند ولی باید توجه داشت آن موفقیت بدون «رید»، «سو»، «ویکتور» و همچنین افراد جدید تیم یعنی «جانی استورم» (مایکل بی جوردن) و همچنین «بن گریم» (جیمی بل) امکان‌پذیر نبود. ولی باید توجه داشت «منطقه‌ی منفی» بر آن هم‌ها اثر می‌گذارد و همچنین آن هم‌ها تغییر پیدا کردن به ابرانسان می‌شوند. لذا «دوم» (به معنای نابودی) با پیروی از نام خود اراده و تصمیم راسخ به نابودی دنیا می‌گیرد و همچنین آن وظیفه‌ی تیم چهارنفره‌ی مشهور می باشد که جلوی او را بگیرند.

آن فیلم دیدنی و جذاب پر از موقعیت‌های از دست رفته می باشد. «رید» و همچنین «بن» از کودکی با هم دوست بوده‌اند ولی باید توجه داشت تنها و فقط چند صحنه‌ی مشترک در فیلم دیدنی و جذاب دارند. هیچ ارتباط و رابطه و همچنین کنش و همچنین واکنش متقابلی میان چهار شخصیت اصلی وجود ندارد. من مطمئنم که «بن» تا قبل از سکانس آخر فیلم دیدنی و جذاب یک کلام هم با سو حرف نمی‌زند. عاقل و همچنین بالغ‌ترین و همچنین مسئولیت‌پذیرترین فرد در تیم «سو» می باشد و همچنین آن روش به نظر می‌رسد که او از «رید» خوشش می‌آید ولی باید توجه داشت هیچ عشقی در آن میان دیده نمی‌می شود. در اولین ماجراجویی تیم در «منطقه‌ی منفی» که باعث دگرگونی آن هم‌ها می‌می شود «سو» همراهشان نیست و همچنین بعد از بازگشت آن هم‌ها به صورت اتفاقی تحت‌تاثیر تاثیرات و همچنین اثرات «منطقه‌ی منفی» قرار می‌گیرد و همچنین دگرگون می‌می شود. صحنه‌های مرتبط به تغییرات بدنی آن هم‌ها در فیلم دیدنی و جذاب کم خواهند بود، ولی باید توجه داشت فیلم دیدنی و جذاب به هیچ عنوان به تاثیرات احساسی ناشی از آن دگرگونی‌ها نمی‌پردازد. آن هم‌ها از ماموریت برمی‌گردند، به آن هم‌ها آرام‌قسمت و بخش تزریق می‌می شود و همچنین مورد آزمایش قرار می‌گیرند تا آنکه ناگهان جمله‌ی «یک سال شمسی بعد» ظاهر می‌می شود و همچنین می‌بینیم که آن هم‌ها تا حد بسیاری به اقتدار و قدرت‌های خود مسلط شده‌اند.

«بن» عبوس با وضعیتش کنار آمده می باشد، در واقع «جانی» از آنکه حکومت از او به عنوان یک ابزار بهره بری و استفاده کند لذت می‌برد، و همچنین «سو» نیز با آنکه می‌گوید بازیچه و همچنین ابزار آن هم‌ها نخواهد شد، در یک پایگاه سری دولتی در تلاش جهت مسلط شدن بر اقتدار و قدرت‌های خویش می باشد (آن پایگاه را «تیم بلیک نلسون» می‌گرداند که بی‌وقفه در حال جویدن آدامس می باشد). اوضاع «رید» چه می‌می شود؟ او گریز و فرار می‌کند. بله او همچون «بروس بنر» می‌گریزد و همچنین در آن زمان لباس ایمنی خود را سرهم بندی کرده و همچنین در تلاش می باشد تا «بن» را پیدا و همچنین او را معالجه کند. فیلم دیدنی و جذاب با دوران کودکی «رید» آغاز می‌می شود (که ورژن و نسخه‌ی مشابه کودکی جورج کلونی در فیلم دیدنی و جذاب Tomorrowland  می باشد.) و همچنین «بن» نیز آزمایشات علمی دیوانه‌واری انجام می دهد ولی باید توجه داشت موفق نمی‌می شود که توجه بدترین معلم علوم جهان را (با بازی گوینده‌ی «هومر سیمپسون»، «دن کاستلانتا») جلب کند. «رید» جدی جدی یک دروازه‌ی ترابُعدی را درست جلوی چشم آن معلم علوم به وجود می‌آورد ولی باید توجه داشت او با آن حرف که «رید» به شعبده‌بازی متوسل شده، کار او را زیر سوال می‌برد! و همچنین بعد بلافاصله فیلم دیدنی و جذاب تلاش‌های انجام شده در موسسه‌ی «بکستر» را نشان می‌دهد.

علی‌رغم آنکه فیلم دیدنی و جذاب فرآیند اختراع دستگاه ترابُعدی را بیش از حد کش می‌دهد، هیچ فرصتی به «رید»، خانواده‌ی «استورم»، و همچنین «ویکتور» داده نمی‌می شود تا با یکدیگر آشنا شوند یا آنکه به مخاطب مجالی دهد تا آن هم‌ها را بشناسند. شخصیت «رید» کم‌تر از بقیه رازآلود باقی می‌ماند، با آن حال هیچ یک از آن شخصیت‌ها دوست داشتنی نیستند. «بن» آخرین نفری می باشد که به جمع آن هم‌ها اضافه می‌می شود ولی باید توجه داشت تو هیچ‌وقت او را نمی‌بینید که به جز «رید» با بقیه ارتباط برقرار کند و همچنین با هم‌تیمی‌هایش آشنا می شود. ارتباط و رابطه‌ی افراد تیم با هم، به تصویر کشیده نشده و همچنین بیرون از وقایع فیلم دیدنی و جذاب رخ داده می باشد. بنابراین زمانی که افراد تیم جهت نبرد آخر با «دوم» جمع می‌شوند هیچ حس نشاط، هیجان و همچنین موفقیتی میانشان نیست.

ارتباط و رابطه و همچنین پیوند افراد یک خانواده میان آن شخصیت‌ها برقرار نشده می باشد، تا جایی که «جانی» و همچنین «سو» تنها چند صحنه‌ی مختصر و همچنین سرسری با یکدیگر دارند. آن اشخاص بیش‌تر از آن هم که شبیه یک خانواده‌ی حقیقی باشند که حاضرند جهت یکدیگر به جهنم هم رفته و همچنین پشت یکدیگر را خالی نکنند، شبیه کارکنان اداره‌ای خواهند بود که در اتاق استراحت تنها با یک دیگر سلام علیک دارند. هر چه می‌خواهید راجع به دو قسمت قبلی «چهار شگفت‌انگیز» بگویید، ولی باید توجه داشت حداقل آن هم‌ها فضای شادی داشتند و همچنین ارتباط و رابطه‌ای میان شخصیت‌هایشان برقرار بود.

 

«ویکتور» خیره‌سر به هوش «رید» رشک هم نمی‌برد و همچنین حتی ارتباط و رابطه‌ی دوستی-دشمنی هم میانشان وجود ندارد. تا زمانی که «دوم» دگرگون شده و همچنین در پرده‌ی آخر فیلم دیدنی و جذاب  ظاهر می‌می شود ما آن مورد را دیدن نمی‌کنیم. در پرده‌ی آخر می باشد که فیلم دیدنی و جذاب از ریل خارج می‌می شود. فیلم دیدنی و جذاب می‌خواهد به یکباره تغییر پیدا کردن به فیلمی ماجراجویانه می شود در حالی که جهت آن هم تلاشی نکرده می باشد و همچنین هیچ یک از پی‌ریزی‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت یک تیم درخور را انجام نداده می باشد. خود «دوم» ظاهری افتضاح دارد؛ از زمان «گرین گابلین» در فیلم دیدنی و جذاب اول «اسپایدرمن» چنین نقاب بی‌احساسی را بر چهره‌ی یک شخصیت پر دیالوگ ندیده‌اید. «دوم» شبیه مرد حلبی داستان جادوگر شهرستان آز می باشد که چراغ گردان دیسکو شده می باشد. ایده‌ی جوش خوردن لباس ایمنی به بدنش منطقی می باشد ولی باید توجه داشت واقعا مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری بود که چنین بدریخت و همچنین مبتذل به نظر بیاید؟ آن امر مایه‌ی تاسف می باشد زیرا «توبی کبل» بازیگر خوبی می باشد ولی باید توجه داشت به لطف داستان دل‌مرده و همچنین کارگردانی بی‌ذوق، او نیز همچون دیگر بازیگرهای با استعداد فیلم دیدنی و جذاب به حال خود رها شده تا در نقشش دست و همچنین پا بزند.

اقتدار و قدرت‌های ماورایی «دوم» به هیچ عنوان با عقل جور در نمی‌آیند. او قادر می باشد هر کاری انجام دهد؛ از حرکت دادن اجسام از راه دور گرفته تا منفجر کردن سر اشخاص در یک چشم برهم زدن. با توجه به آنکه در مورد او چیز بسیاری نمی‌دانیم، نقشه‌اش جهت نابودی دنیا من‌در آوردی و همچنین بی‌منطق به نظر می‌رسد. همچنین فیلم دیدنی و جذاب ایده‌ی بیش از حد بهره بری و استفاده شده‌ی «دروازه‌ی نیرویی در آسمان که زمین را در معرض نابودی قرار می‌دهد» را به کار می‌گیرد. ترفندی که در اکثریت قریب به اتفاق فیلم دیدنی و جذاب‌های ابرقهرمانی اخیر به کار گرفته شده می باشد. دیدن اتحاد «چهار شگفت‌انگیز» جهت مبارزه با پهناور و بزرگ‌ترین دشمنشان در نبرد نهایی فیلم دیدنی و جذاب عاری از هرگونه هیجان و همچنین غافلگیری می باشد، زیرا و به درستی که پیوند و همچنین همبستگی یک خانواده را در میان شخصیت‌ها دیدن نکرده‌ایم. تلاش فیلم دیدنی و جذاب جهت به تصویر کشیدن شوخی «جانی» و همچنین «بن» در آخرین لحظه‌ی فیلم دیدنی و جذاب تنها به شخصیت «جانی» وجهه‌ای ناخوشایند می‌بخشد. «وقت لت و همچنین پار کردنه» تکه کلام «بن» نیز از گزند فیلم دیدنی و جذاب در امان نبوده می باشد زیرا فیلم دیدنی و جذاب آن روش نشان می‌دهد که برادر پهناور و بزرگ «بن» در کودکی هرگاه که می‌خواسته او را کتک بزند از آن تکه کلام بهره بری و استفاده می‌کرده می باشد!

فیلمبرداری مجدد بعضی سکانس‌ها به لطف تکرار پیاپی اشتباهات فاحش موجود کاملا واضح‌اند. تغییر مدل موی «سو» و همچنین رنگ بلوند موهایش آن موضوع را به راحتی به تماشاگر لو می دهد. همچنین ته ریش «رید» از یک اتاق به اتاقی دیگر ناپدید می‌می شود. جلوه‌های بصری فیلم دیدنی و جذاب پیش‌پا افتاده می باشد و همچنین بیش‌تر با فیلم دیدنی و جذاب‍‌های ساخته شده در سال شمسی ۲۰۰۵ برابری می‌کند تا ۲۰۱۵٫ «تینگ» در هیچ لحظه‌ای از فیلم دیدنی و جذاب چیزی بیش‌تر از یک شخصیت کامپیوتری نمی‌نماید و همچنین عاری از ویژگی واقع‌گرایانه‎ای می باشد که مارول توانسته بود با هالک بدان دست یابد.

در کل فیلم دیدنی و جذاب از نظر زیبایی‌شناختی بی روح می باشد و همچنین از حس خفگی و همچنین محدودیت رنج می‌برد انگار که تمام فیلم دیدنی و جذاب را در یک انبار فیلمبرداری کرده باشند. از شهرستان نیویورک که قسمت و بخش بزرگی از کمیک‌های «چهار شگفت‌انگیز» را تشکیل می‌دهد خیلی کم در آن فیلم دیدنی و جذاب بهره بری و استفاده شده می باشد. تنها و فقط در یک قسمت فیلم دیدنی و جذاب نمای نیویورک را از پنجره می‌بینیم ولی باید توجه داشت باقی فیلم دیدنی و جذاب در تاسیساتی که در آن هم دستگاه تله‌پورت را می‌سازند، یک پایگاه دولتی، و همچنین «منطقه‌ی منفی» (معروف به «سیاره‌ی صفر») رخ می‌دهد. حتی «بتمن» هم هر از گاهی نور آفتاب را به چشم می‌بیند. صحنه‌های ابتدایی فیلم دیدنی و جذاب در نیویورک در اویستر بی، لانگ آیلند واقع شده‌اند پس به اطلاعتان برسانم که خبری از خیابان ینسی و همچنین دار و همچنین دسته‌اش نیست، جناب «بن گریم».

اولین خانواده‌ی مارول لایق آن هم می باشد که هالیوود بهتر از آن‌ها با آن هم برخورد کند. ولی باید توجه داشت آن چهارمین تلاش جهت فیلم دیدنی و جذاب ساختن از آن شخصیت‌هاست (بله من ورژن و نسخه‌ی نشر یافته شده نشده از «چهار شگفت‌انگیز» ساخته‌ی کورمن پروداکشن در ۱۹۹۴ را هم حساب کرده‌ام) و همچنین هنوز هم حق مطلب در ارتباط و رابطه با آن هم‌ها ادا نشده می باشد. راه حل پیشنهادی اکثر طرفداران جهت آن معما آن هم می باشد که فاکس آن هم روش که پیش از آن «دردویل» را به مارول پس داده بود، حقوق «چهار شگفت‌انگیز» را هم به آن هم‌ها پس دهد. ولی باید توجه داشت در صورتی که هم چنین اتفاقی بیفتد آیا مخاطبان قادر خواهند بود تا لقبی بیش از «معمولی» را به برند «چهار شگفت‌انگیز» نسبت دهند؟

پس نتیجه آن می شود که

«چهار شگفت‌انگیز» غیرقابل دیدن یا افتضاح محض نیست. تنها و فقط بیش از حد پیش‌پا افتاده، تهی از انرژی، شگفتی، ذکاوت و همچنین شوخ طبعی می باشد. «چهار شگفت‌انگیز» داستان افرادی را روایت می‌کند که در صدد پیدا کردن و یافتن اسرار ماورای آن دنیا خواهند بود ولی باید توجه داشت ذره‌ای نشان از سر زندگی و همچنین نشاط در آن فیلم دیدنی و جذاب وجود ندارد. آن فیلم دیدنی و جذاب به مقدار و اندازه‌ی ساختمان‌های بی روحی که شخصیت‌ها در طول فیلم دیدنی و جذاب در آن هم مدفون شده‌اند سرد و همچنین تاریک می باشد.

FF review نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب چهار شگفت انگیز Fantastic Four


نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب چهار شگفت انگیز Fantastic Four در تاریخ ۱۴ August 2015 | 2:45 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک