نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب انتقام‎جویان: عصر اولتران Avengers: Age of Ultron

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب انتقام‎جویان: عصر اولتران Avengers: Age of Ultron

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب انتقام‎جویان: عصر اولتران Avengers: Age of Ultron

به‌روزرسانی: ورژن و نسخه بلوری نشر یافته شده شد دوستانی که فیلم دیدنی و جذاب را دیدن نموده اند می‌توانند به بحث و همچنین تبادل نظر در مورد فیلم دیدنی و جذاب و همچنین همچنین نقد بپردازند.

روبوکالیپس

 

11024485 865729330151741 8911941536980042752 o نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب انتقام‎جویان: عصر اولتران Avengers: Age of Ultronکارگردان: جاس ویدن

نویسنده: جاس ویدن

بازیگران جدید: رابرت داونی جونیور، مارک روفالو، کریس ، کریس ایوانز، کریس همسورث، اسکارلت جوهانسون و همچنین…

تاریخ اکران: ۱ می ۲۰۱۵ در آمریکا

مدت: ۱۴۱ دقیقه

ژانر: اکشن، ماجراجویی، علمی-تخیلی

خالقان: استن لی، جک کربی

دانلود تریلر با لینک مستقیم

منتقد: جیم ویودا از IGN

نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب انتقام‎جویان: عصر اولتران Avengers: Age of Ultron میانگین امتیاز کاربران از ۱۶۶ رأیهشدار: آن نقد حاوی مطالبی می باشد که بعضی موارد و نکات داستانی فیلم دیدنی و جذاب را فاش می‎سازند.

ممکن نیست که آن دنباله تجربه‎ی ناب دیدن اولین گردهم‎آیی انتقام‌جویان در یک فیلم دیدنی و جذاب سینمایی را زنده کند. به خصوص که در سال شمسی‎های بعد آن قهرمانان در فیلم دیدنی و جذاب‎های اختصاصی یک دیگر نیز حضور یافتند. با آن وجود در مقایسه با دیگر دنباله‎های استودیوی مارول تا پیش از کاپیتان آمریکا:سرباز زمستان، انتقام‌جویان عصر اولتران دنباله‎ای خیلی زیاد خوب و همچنین سرگرم کننده می باشد.

در جریان حمله به قلعه‎ی بارون فان استاکر (تامس کرشمان)، رهبر هایدرا، انتقام‌جویان با نمونه‎های آزمایشی او یعنی خواهر و همچنین برادری به نام واندا و همچنین پیترو مکسیموف رو به رو می‎شوند. در حالی که پیترو/کوییک سیلور به جنگ تن به تن با انتقام‌جویان می‎رود، آن واندا ملقب به اسکارلت ویچ می باشد که با بهره گرفتن از اقتدار و قدرت خود واقعیت را دستکاری کرده و همچنین بیش‎ترین آسیب را به انتقام‌جویان وارد می‎سازد. آن اتفاق آیرون من (رابرت داونی جونیور) را آشفته خاطر می‎کند، به همین دلیل او اراده و تصمیم راسخ می‎گیرد تا با بهره بری و استفاده از کوپال لوکی (که در مخفیگاه استاکر یافته بودند) پروژه‎ی پیشگام هوش مصنوعی را که با همکاری بروس بنر (مارک روفالو) کلید زده بود تکمیل کرده و همچنین به مرحله‎ی اجرایی برساند؛ پروژه‎ای به نام اولتران. در صورتی که چه اولتران با هدف خیراندیشی و همچنین محافظت از زمین طراحی شده بود، ولی باید توجه داشت مسلم می باشد که نیت خیر متضمن اعمال خیرخواهانه نخواهد بود. اولتران (جیمز اسپیدر) با ذات پلیدی زاده شد و همچنین سریعاً به آن پس نتیجه آن می شود که رسید که بشر بایستی و حتما تکامل یابد یا منقرض می شود و همچنین آن ربات‎ها خواهند بود که وارثان برحق زمین‎اند.

آن پیشامد جدید که انتقام‌جویان ۲ زیر بار وزن خود کمر خم نمی‎کند یک معجزه و همچنین نیز گواهی بر استعداد نویسنده و همچنین کارگردان آن هم جاس ویدن می باشد. در آن فیلم دیدنی و جذاب مانند بهترین فیلم دیدنی و جذاب‎های سری پیشتازان فضا، هر شخصیت مجالی جهت عرض اندام می‎یابد و همچنین جذابیت و همچنین وجه تمایز خود نسبت به دیگران را به دیدن کردن و نمایش می‎گذارد. ولی باید توجه داشت در مجموع از میان جزییات خیلی زیاد زیاد فیلم دیدنی و جذاب، تنها بخشی از آن هم‎ها در داستان و همچنین عناصر تحمیلی آن هم به چشم می‎آیند (مخصوصا با نزدیک شدن به پایان زمان دو ساعت و همچنین قستی فیلم دیدنی و جذاب).

اگرچه عصر اولتران در لحظاتی خیلی زیاد جذاب و جالب و خنده دار می باشد (حتی اولتران نیز از شوخی و همچنین جذاب و جالب و خنده به دور نیست)، درونمایه‎ی داستان فیلم دیدنی و جذاب تاریک و همچنین شوم می‎باشد. اکثر آن تاریکی از «تصوراتی» نشات می‎گیرد که اسکارلت ویچ در ذهن بعضی از انتقام‌جویان می‎کارد. آن وقایع در سوی دیگر پیش باره‎های داستانی جهت اتفاقات پیش رو در فاز ۳ فیلم دیدنی و جذاب‎های مارول را فراهم می‎سازند. آن مکاشفات روحی سبب ساخته یا ایجاد اختلاف میان تیم می‎می شود ولی باید توجه داشت در مجموع آن اعمال استارک (و همچنین کمی هم بنر) می باشد که ریشه‎ی دشمنی را در دل افراد تیم می‎دواند (هر چند به شدتِ داستان جنگ داخلی نمی‎می شود).

سفر ذهنی بلک ویدو (اسکارلت جوهانسون) قبل‎ی سالت مانند (فیلم دیدنی و جذاب سالت با بازی آنجلینا جولی) او را نشان می‎دهد و همچنین مکاشفه‎ی کاپیتان آمریکا (کریس ایوانز) بیش از پیش شخصیت گمگشته‎ی او را در عصری دیگر به دیدن کردن و نمایش می‎گذارد. با آن وجود قسمت و بخش داستانی ثور (کریس همسورث) تنها پیشبرد داستان فیلم دیدنی و جذاب را کند می‎کند. در آن فیلم دیدنی و جذاب ثور سر از یک حوضچه‎ی رویای ازگاردی در می‎آورد. آن واقعه آنقدر که پیش باره‎ای در هم و همچنین برهم جهت فیلم دیدنی و جذاب ثور: راگناروک به حساب می‎آید، خود داستان عصر اولتران را پیش نمی‎برد. در میان آن «تصورات»، مکاشفه‎ی ثور بیش‎ترین زمان را به خود اختصاص می‎دهد ولی کم‎ترین تاثیر را بر خط داستانی فیلم دیدنی و جذاب می‎گذارد.

احتمالاً اسکارلت ویچ بیش‎ترین آسیب را با دستکاری ذهن بنر وارد می‎کند و همچنین آن واقعه به نبرد عظیم هالک کوب (هالک باستر) در خیابان‎های واکاندا ختم می‎می شود. آن اتفاق موجب آشفتگی بنر می‎می شود و همچنین عشق نوپای او و همچنین بلک ویدو را به نقاط باریک می‎کشاند.

اکنون ناتاشا به بنر دل بسته می باشد و همچنین با توجه به روحیه ی انزواطلب آن شخصیت و همچنین دوستی نزدیک با کاپیتان و همچنین هاکآی(جرمی رنر)، آن ارتباط و رابطه‎ی عاشقانه غیرمنتظره به نظر می‎رسد. آن عشق بر قامت فیلم دیدنی و جذاب نمی‎نشیند و همچنین تنها دلیل غیرموجه‎ای جهت القای احساس انزوا و همچنین زجردیدگی اکثرا و بیشتر به بنر می باشد. قرار می باشد باور کنیم که آن دو فرد یا شخص خود را به دیده‎ی یک هیولا می‎نگرند و همچنین آن موضوع اساس ارتباط و رابطه‎شان را تشکیل می‎دهد، ولی باید توجه داشت ماجرای آن عشاق تیره بخت در فیلم دیدنی و جذاب، تحمیلی به نظر می‎رسد.

شکاف میان کاپیتان و همچنین استارک عمیق و همچنین عمیق‎تر می‎می شود و همچنین باره را جهت وقایع «کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی» می‎چیند. همچنین ذره ذره در می‎بابیم که هر یک از انتقام‌جویان در کدامین جبهه از آن جنگ عظیم قرار خواهند گرفت (و همچنین در پایان فیلم دیدنی و جذاب پی خواهیم برد که افراد بعدی انتقام‌جویان چه افرادی خواهند بود). با آن حال در پایان عصر اولتران، شعار پلاکاردی را می‎بینیم که گفتن می‎دارد اختلاف واقعی میان کاپیتان و همچنین استارک در راه می باشد.

زندگی خصوصی هاکآی نیز به تصویر کشیده می‎می شود. زمان اختصاص یافته به او در فیلم دیدنی و جذاب آنقدری هست که تغییر پیدا کردن شدن او به نوکر زامبی شکل لوکی در اکثر دقایق قسمت اول را جبران کند. هر چند انتقام‌جویان ۲ در بازگرداندن نیک فیوری (ساموئل ال جکسون) ضعیف ظاهر می‎می شود. آن فیلم دیدنی و جذاب مستلزم و نیاز به سکانسی دارد تا ما را در جریان اتفاقاتی که بعد از وقایع سرباز زمستان جهت فیوری افتاد و همچنین نیز اوضاع کنونی او قرار دهد. با آن حال آن سوالات اساسی بی پاسخ باقی می‎مانند. خیلی زیاد آزاردهنده می باشد که در پایان فیلم دیدنی و جذاب یک شخصیت تحمیلی به تمام معنا اینگونه وارد داستان می شود.

ویژن، اسکارلت ویچ و همچنین کوییک سیلور، قهرمانان جدید فیلم دیدنی و جذاب همگی زمان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت عرض اندام را در اختیار دارند هر چند که تیزپای تخس فیلم دیدنی و جذاب «ایکس من: روزهای سپری شده‎ی بعدی» گوی سبقت را از همتای دردسرساز خود می‎رباید. کوییک سیلور با بازی آرون تیلر جانسون بی شک یک شخصیت فرعی می باشد ولی باید توجه داشت قبل‎ی او و همچنین خواهرش واندا آن هم‎ها را به سوی تغییر پیدا کردن شدن از یک آنتاگونیست به یک انتقام‌جو سوق می‎دهد. اولسن تمام توانش را جهت نقش اسکارلت ویچ می‎گذارد ولی باید توجه داشت آن نقش تا قسمتهای آخر فیلم دیدنی و جذاب چندان اختیار عملی به او نمی‎بخشد.

ویژن دیر به فیلم دیدنی و جذاب اضافه می‎می شود ولی باید توجه داشت «پول بتانی» فورا توجهات را به سوی خود جلب می‎کند (آن واقعیت و حقیقت که تماشاگران پیش از آن او را به دلیل گویندگی به جای جارویس دوست می‎داشتند در آن مساله موثر می باشد). بخشی از ویژن با گرافیک کامپیوتری ساخته شده می باشد ولی باید توجه داشت ترکیب جلوه‎های ویژه‎ی میدانی و همچنین گریم و همچنین طراحی لباس سنتی در آن شخصیت حرکت عاقلانه‎ای می باشد که سبب شده تا وجه انسانی و همچنین هوش مصنوعی آن شخصیت در کنار هم باورپذیر شوند. هر چه از ویژن در آن فیلم دیدنی و جذاب ببینید باز هم کم می باشد.

خیلی خب. دیگر صحبت از قهرمانان کافی می باشد. شخصیت منفی مشهور فیلم دیدنی و جذاب چی؟ اولتران با بازی اسپیدر به آن هم مقدار و اندازه‎ی خالق مغرورش استارک، زیرک و همچنین چرب زبان می باشد. علی رغم آنچه به نظر می‎آید، اولتران بیش‎تر تجسم و همچنین همزاد تونی می باشد (یکی خواهان نابودی جهان می باشد و همچنین غیره ای خواهان نجات آن هم) تا پینوکیویی جهت او. در سکانس‎هایی که اولتران حضور دارد صحنه را از آن هم خود می‎کند. شاید لوکی پرجذبه‎ترین و همچنین سرباز زمستان قَدرترین شخصیت‎های منفی دنیای سینمایی مارول باشند ولی باید توجه داشت اولتران ترکیب بی نقصی از جذابیت لوکی و همچنین خشونت سرباز زمستان را در خود دارد.

نقطه‎ی منفی عصر اولتران بندگی جهت چند خداست [اشاره به ادیسه اثر هومر که :«گر چندین ایزد را بندگی کنی، دیری نمی‎پاید که رنج خواهی کشید.»]. هر چند فیلم دیدنی و جذاب می‎کوشد تا با آمیختن عناصر مدنظر ویدن، در داستان تعادل برقرار کند، باز هم حس خواهید کرد که داستان فیلم دیدنی و جذاب در حال تقلا و همچنین باره‎سازی تحمیلی جهت فیلم دیدنی و جذاب‎های بعدی‎ی مارول می باشد، در حالی که تماشاگر بایستی و حتما با دیدن آن فیلم دیدنی و جذاب به جواب‎هایش برسد نه آنکه در انتظار وقایع فیلم دیدنی و جذاب‎های سه سال شمسی بعدی مارول باشد. احتمالاً چند سکانس بریده شده‎ای که جهت گنجاندن در ورژن و نسخه‎ی بلوری کنار گذاشته شده‎اند، می‎توانستند به شکلی به کار گرفته شوند که روایت فیلم دیدنی و جذاب را بهبود بخشند و همچنین بر آن هم تاثیر منفی نگذارند.

 

پس نتیجه آن می شود که

در مجموع، انتقام‌جویان: عصر اولتران نمی‎تواند حس ناب دیدن اولین گردهم‎آیی انتقام‌جویان در یک فیلم دیدنی و جذاب سینمایی را زنده کند. با آن وجود، فیلم دیدنی و جذاب خیلی زیاد سرگرم کننده‎ای می باشد و همچنین لحظات اکشن خیلی زیاد عالی و همچنین شخصیت‎های خیلی زیاد خوبی دارد.

Avengers Age of Ultron نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب انتقام‎جویان: عصر اولتران Avengers: Age of Ultron

 


نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب انتقام‎جویان: عصر اولتران Avengers: Age of Ultron در تاریخ ۱۱ September 2015 | 11:00 am نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک