نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

پایانی بر افسانه‌ی شوالیه


Batman Arkham Knight cover art نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

باکس‌آرت رسمی بازی

اطلاعات کلی بازی:

نام کامل: Batman: Arkham Knight

کارگردان: سفتون هیل Sefton Hill

سازنده: Rocksteady

توزیع کننده: Warner Bros

پلتفرم: XONE-PS4-PC

تاریخ توزیع: ۲۳ ژوئن ۲۰۱۵

زمان حدودی: ۱۵ ساعت

خلق شده توسط: باب کین، بیل فینگر

سبک: اکشن سوم شخص-اول شخص، جهان آزاد، ماجراجویی، معمایی

دانلود تریلر با کیفیت HD

منتقد: DAN STAPLETON از IGN (نقد بر روی PS4 انجام گرفته‌می باشد)

نمره منتقد: ۹٫۲ – شگفت‌آور


نقد و همچنین بررسی کردن بازی:

بازیِ «تیمارستان آرکام»، اولین ورژن و نسخه از بازی بتمن ساخته­‌ی استودیوی «راک­استادی» بود که حس شروعی جدید و تو و تازه جهت بازی‌های اکشن ابرقهرمانی را به همراه داشت. بازی «بتمن: شوالیه‌­ی­ آرکام»، حسِ پایان را به همراه دارد. سبک آن بازی، سبک شورشی مبارزه‎ه­ایِ حمله و همچنین ضدحمله می باشد و همچنین شاهد حرکات و همچنین نیز دشمنان جدید و همچنین قدرتمند خواهیم بود، همچنین دنیای شهرستان آرکام بزرگتر شده و همچنین با ورژن و نسخه‌­ی پرجزئیات‌تری از شهرستان گاتام رو به رو هستیم. بتموبیل جدیدِ ارائه‌شده، قسمت و بخش مهمی از اکشن و همچنین معماهای بازی به شمار می‌رود و همچنین در آن بازی تمامی ابرقهرمانان و همچنین دشمنان نزدیک بتمن جهت پایانی باشکوه گرد هم می‌آیند.

Y5mTf نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

تقریباً ۱۲ ساعت انجام ماموریت‌های داستانی خیلی زیاد به دیدن کردن و نمایش ارتباط و رابطه‌ی دراز بتمن با سه رابین خود، بارابارا و همچنین جیمز گوردن کمک می‌کند. داستان بازی بعضی جاها بیش از حد وارد مسائل ماوراء طبیعه می‌می شود که با ذائقه‌ی من جور در نمی‌آید. من بتمن را هنگامی در بهترین حالتش می‌دانم که در حال مقابله با تهدیداتی می باشد که واقع‌گرایانه خواهند بود، حتی اندکی. ولی بازی با وارد شدن به آن مسائل ماوراءطبیعه بین متحدین بتمن اختلاف می‌اندازد و همچنین به نحو جالبی روح و همچنین روان بتمن را هدف می‌گیرد.

علی رغم آنکه در طی بازی رفته رفته هویت مخفی «شوالیه­ آرکام» آشکار می‌می شود، قسمت و بخش های غافلگیرکننده­‌ی غیره ای هم در بازی وجود داشتند که من را به ادامه­‌ی بازی در داستان پیچیده­‌اش راغب می‌­کرد. همچنین و علاوه بر آن موارد و نکات،بعضی صداگذار‌ی­های قوی نیز به آن بازی شخصیت می‌بخشند. صدای یکنواخت و همچنین مغشوش «جان نوبل» وهم‌آورترین صدای کاراکتر «مترسک» را برایمان به ارمغان می‌آورد، «مارک هامیل» جهت چند جمله‌ی بی‌نظیر و همچنین بعد از مردن و مرگِ جوکر که طنز تلخی در آن هم‌ها نهفته می باشد بازمی‌گردد و همچنین همچنین به بازآفرینی بعضی از مشهورترین صحنه‌های کمیک می‌پردازد و همچنین البته بایستی و حتما به صدای قاطع «کوین کانروی» که در نقش بتمن می‌درخشد اشاره کرد. تک و همچنین توک جملات به درد نخوری نیز شنیده می‌شوند، اغلب در ماموریت‌های فرعی، که البته جهت هر بازیِ غیره ای در آن مقدار و اندازه چنین مسائلی وجود دارد.

TqJNb نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

مقدار و اندازه­‌ی بازی خیلی زیاد قابل توجه می باشد. آزادانه می‌توانید به صورت دوره‌ای بین سه جزیره­‌ی تاریک و همچنین طوفانی شهرستان گاتام رفت و همچنین آمد کنید که به وسیله‌ی چراغ‌های درخشان نئون در سطح شهرستان و همچنین بعضی منطقه ها و مناطق قابل ملاحظه مانند محله‌­ی «شهرچینی­‌ها»، «برج و همچنینِین» و همچنین «کارخانه‌ی مواد شمیایی ایس Ace Chemicals» رنگ و همچنین روح و همچنین شخصیت گرفته‌اند. تمام آن موارد به زیبایی و همچنین با دقت تمام به تصویر کشیده شده و همچنین بازتابِ افکت رعد و همچنین برق از سطح خیابان‌های خیس و همچنین شنلِ بتمن بیانگر جزییات محشرِ بافت (تکستچر) بازی خواهند بود. شهرستان گاتام مجدد از سکنه خالی شده که باعث می می شود تا از کتک زدن اشخاص بی‌گناه – چه به صورت اتفاقی چه عمدی – جلوگیری می شود، ولی به لطف افزایش جمعیت جنایت­کاران که هم به صورت پیاده وجود دارند و همچنین هم به صورت سواره در حال تعقیب و همچنین گریز با ماشین پلیس‌های گاتام خواهند بود، خیابان های شهرستان نسبت به بازی های قبلی سرزنده‌­تر و همچنین شاداب‌­تر خواهند بود. (صحنه‌ای که در آن هم با مجرمین سواره برخورد می‌کنید و همچنین سعی می‌کنند تو را زیر بگیرند جذاب و جالب و خنده‌دار می باشد). نقطه‌ی جذاب و جالب توجه آن می باشد که در «بتمن: شوالیه‌ی آرکام»، به غار بتمن (Batcave) برنمی‌گردیم که با توجه به مدت زمانی که در دو بازی قبلی در آنجا صرف کردیم، از نظر من که مشکلی ندارد.

افزایش ملایم وسعت نقشه بازی، جا‌به‌جایی بهتر به همراه دارد. به لطف چنگکی که قابلیت بروزرسانی دارد می توانید با شنل خود با سرعت بیشتری پرواز کنید. همچنین حضور ماشین تغییر پیدا کردن شونده‌­ی بتمن در خیابان های گاتهام که به سوخت موشکی مجهز می باشد در حُکمِ کاراکتر Kool-Aid Man جهت دیوارهای آجری می باشد. به هنگام تعقیب تبهکاران، تقریباً هر چیزی که بر سر راه شماست به شکل رضایت بخشی خرد و همچنین خاکشیر می‌می شود و همچنین در انبردهای ماشینی، صحنه های انفجار به صورت آهسته و همچنین تحسین‌برانگیزی به دیدن کردن و نمایش در می‌آیند. (یادتان باشد که بتمن کسی را ن‌میکشد، پس می توانیم فرض کنیم که همه خود را از لاشه­‌ی در حال سوختن ماشین خلاص می‌کنند. همین پیشامد جدید در مورد اوباشی که با ماشین بهشان برخورد می کنید یا با شوک الکتریکی به آنها صدمه می زنید نیز صادق می باشد.) تنها در آن لحظات بازی بود که افت فریم خیلی کمی را حس کردم که خیلی هم طول نکشید.

rCtd8 نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

قابلیت کنترل از راه دور بت­موبیل نیز یکی دیگر از ابزار بتمن می باشد که جهت حل معماهای محیطی خیلی زیاد به کار می‌آید. جهت آنکه دو سوئیچ را همزمان فعال کنید بایستی و حتما در دو جا باشید؟ می‌خواهید به دشمنانی که در یک گوشه گیرتان انداخته‌اند مخفیانه نزدیک شویز؟ جای هیچ نگرانی نیست زیرا و به درستی که بت­موبیل آن معظلات و مسائل و مشکلات را حل می کند و همچنین می‌توانید آن هم را در محیط بیرون تقریباً در هر جایی که هستید فرابخوانید و همچنین لحظه وارد شدن بتمن به ماشین با زوم دوربین همراه می باشد که صحنه‌­ی شگفت‌انگیزی را خلق می کند.

با نگه داشتن دکمه­‌ی سمت چپ و همچنین پایین بر روی دسته­‌ی بازی (left trigger)، بت­‌موبیل به سرعت به یک تانک کم‌سرعت‌تر ولی با اقتدار و قدرت مانور بالاتر تغییر پیدا کردن می‌می شود که از آن حالت بت­‌موبیل می‌توانید جهت نابود کردن تانک‌ها و همچنین تجهیزات بدون سرنشین دشمن بهره بری و استفاده کنید. آن پیشامد جدید­…عجیب می باشد. زیرا و به درستی که به نظر من چنین حرکتی یک کار کاملاً غیربتمنی می باشد. بتمن قهرمانی می باشد که به بهره بری و استفاده از مشت‌هایش، تجهیزات غیرکشنده‌اش و همچنین هوشش در شکست دادن تبهکاران معروف می باشد زیرا والدینش توسط یک اسلحه به کشتن و قتل رسیدند، ولی در اینجا می‌بینیم که او یک شوالیه در زرهیفوق‌پیشرفته می باشد که با سلاح‌های بسیاری راهش را باز می‌کند. (زمانی که بر روی اسنان‌ها هدف بگیرید، آن سلاح‌ها به صورت خودکار به مهمات غیرکشنده تغییر پیدا کردن می‌شوند). قطعاً استودیوی راکستادی از آن پیشامد جدید آگاه می باشد زیرا در طول بازی کاراکترهای مختلفی در آن باره صحبت می‌کنند که آن شیوه‌ی معمول بتمن نیست.

IerU1 نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

از طرف دیگر، مبارزه با تانک‌ها تفریح خوبی می باشد. تجهیزات و همچنین تانک‌­های جنگی بدون سرنشین دشمن قبل از شلیک موشک، نور مرئی از خود ساطع می‌کنند که مسیر شلیک را نشان می دهد و همچنین به آن وسیله تو از مسیر شلیک آگاه شده و همچنین می توانید جاخالی دهید. البته هنگام و زمانی که پهبادهای سنگین و همچنین در حال پرواز وارد درگیری می‌شوند، جنگ سخت‌تر شده و همچنین جهت مقابله با آن پهبادها به تو سلاح‌های ثانویه مانند EMP و همچنین موشک‌های رگباری داده می‌می شود. آن پیشامد جدید درست می باشد که قسمت و بخش جنگ تانک‌ها اصلاً به مقدار و اندازه‌­ی مبارزات بهبود یافته و همچنین مبارزات Predator Mode هیجان انگیز نیست، ولی اضافه کردن آن حالت سوم مبارزه، تنوع و همچنین سرعت خوبی به بازی بخشیده و همچنین اطمینان حاصل کرده که بیش از حد یک کار خاص را تکرار نمی‌کنیم.

atwQY نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

همچنین حالت تانک، به لطف چنگکی که بر روی آن هم سوار می باشد و همچنین چیزها را جهت تو پایین می‌کشد، نقش مهمی در حل معماهای بازی ایفا می‌کند. معماهایی که بایستی و حتما به کمک تانک حل شوندتنها جایی می باشد که حس می کنید که حضور و همچنین بهره بری و استفاده از بت‌­موبیل ایده‌­ی خیلی جالبی هم نیست. آن معماها صرفاً کمی اکثرا و بیشتر از آنچه که به نظر می رسند جذاب و جالب خواهند بود، زیرا و به درستی که علی رغم آنکه حالت تانک اقتدار و قدرت مانور و همچنین آتش بالایی دارد ولی بالا رفتن از یک سراشیبی تنگ باز هم به طرز طاقت‌فرسایی سخت می باشد. همچنینتوجه داشته باشید: هنگام و زمانی که که گزینه‌­ی کنترل بازی را از حالت پیش فرضِ غیرشهودی به حالت طبیعی­‌تر چندوضعیتی تغییر دادم، هر دو حالتِ رانندگی و همچنین نیز تانک لذت‌قسمت و بخش‌­تر شد زیرا و به درستی که در آن حالت نیازی نیست تا دکمه‌­ی مرتبط به تغییر پیدا کردن شدن به حالت تانک را نگه دارید و همچنین دکمه‌ی پایین سمت چپ به جای تغییر پیدا کردن کردن ماشین، کار ترمز را انجام می‌دهد (درست مانند هر بازی رانندگی غیره ای که به ما یاد داده که حالت طبیعی بازی بایستی و حتما آن چنین باشد). آن حالت را در منوی تنظیمات پیدا کنید و همچنین بعداً بابت آن پیشامد جدید از من تشکر کنید.

UXv4I نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

در همین حین، سبک مبارزه‌ی حمله و همچنین ضد حمله‌ی معروف بتمن و همچنین مبارزه‌های حالت Predator بهتر و همچنین ظریف‌تر از دائما خواهند بود و همچنین طبق انتظارمان با کلی ابزارآلات و همچنین حرکات جدید به روز شده می باشد که تمرین بیشتری جهت ماهر شدن می‌خواهد. بعضی از حرکات جدید در ابتدا بیش‌از حد قوی به نظر می‌آیند. در دعواها می‌توانید چماق یا چوب بیسبال تبهکاران که روی زمین افتاده را بردارید که آن کار به تو اجازه می‌دهد که چند ثانیه بدون مزاحمت دشمنان سپر یا شوکر به دست را از پا درآورید و همچنین در مبارزات حالت Predator حرکت چندضربه‌ای سورپرایز می‌تواند حتی تا پنج فرد بی‌اطلاع را از پا درآورد و همچنین یا همچنین گجت تلفیق صدا می‌تواند اوباش را به سمت تله بکشاند که هر دوی آن قابلیت‌ها سریع دشمنان را شکست می‌دهند. البته افزایش دشمنان و همچنین حضور دشمنان جدید همچون آن هم گردن‌کلفتان مسلسل به دست یا علم پزشکی جدید که از دوستانش با میدان‌های الکتریکی محافظت می‌کند و همچنین می‌تواند افرادی را که قبلاً از پا درآورده‌اید را احیا کند، تعادل را برقرار کرده می باشد. همچنین تحت تعقیب قرار گرفتن توسط دشمنانی که از تاکتیک‌های ممانعتی بهره بری و استفاده می‌کنند، جهت مثال دریچه‌های کف زمین را بمباران می‌کنند، از پهبادهای پرنده بهره بری و استفاده می‌کنند، مین می‌گذارند و همچنین هنگامی که بیش از حد از «دید کارآگاهی Detective Vision» بهره بری و استفاده می‌کنید شناساییتان می‌کنند، مرا بر آن هم داشت تا عادت‌هایم را تغییر دهم و همچنین ابتدا به اولویت‌ها بپردازم.

چندین سناریوی مبارزه‌ی زیبا در ماموریت های اصلی و همچنین فرعی وجود دارد که بهتان اجازه می‌دهد تا با «رابین»، «نایت­وینگ» و همچنین «کت‌وومن» که به روش خودکار و همچنین توسط هوش مصنوعیِ بازی کنترل می شوند یک تیم تشکیل دهید و همچنین از آنها جهت اجرای بعضی حرکات دو نفره‌ی بی‌نظیر در سر به نیست کردن دشمن‌ها کمک بگیرید که در آن حالت دشمن‌ها به سرعت از پا در می آیند و همچنین تو به مدت کوتاهی جهت اجرای ضربات ترکیبی (کمبو) اجازه‌­ی کنترل هم­‌تیمی خود را دارید (در آن حالت، تعداد کمبوهای تو از بین نمی‌رود و همچنین شمرده می‌می شود). آن نوع مبارزه از نظر حرکت چیز بسیاری به بازی اضافه نمی‌کند ولی مبارزه‌ در کنار یک دستیار یک حرکت کاملاً بتمنی می باشد. صحنه‌های مبارزه‌ی آخر‌گیرنده به «بتمن: شولیه‌ی آرکام» اجازه داده تا تقریباً از تمامی باس‌فایت‌هایی که در بازی‌های قبلی به عنوان نقطه ضعف تلقی می‌شدند، صرف‌نظر کند. البته به نوعی، آن پیشامد جدید باعث ناامیدی می باشد که هیچ درگیری فیزیکی مستقیمی با اکثر دشمناناصلی بازی وجود ندارد، ولی بعضی مواقع نبود چیزی بهتر از بودن آن هم به صورت آزاردهنده می باشد.

arkhamknightnew5 نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight»

داستان اصلی بازی با ماموریت‌های جانبی اکثراً عالی‌ای تکمیل می‌می شود که محور آن ماموریت‌ها متوقف نمودن اشخاص شروری مانند «دو چهره»، «پنگوئن» و همچنین صد البته «ریدلر» می باشد. هر ماموریتی، سبک گیم‌­پلی خاص خودش را دارد (مثلا، ماموریت های مرتبط به «ریدلر»، ترکیبی از معماهای همیشگی «ریدلر» و همچنین مسابقات رانندگی با بت‌­موبیل می باشد که بایستی و حتما تو به سرعت بت­‌موبیل را برانید و همچنین با زدن یک دکمه بر روی دسته، قسمت و بخش هایی از مسیر مسابقه را باز یا بسته کنید تا به چیزی برخورد نکنید که به تصادف و همچنین منفجر شدن ماشین منجر می شود. دارودسته‌­ی «دو چهره» به بانک­ها دستبرد می‌زنند و همچنین در آن ماموریت‌­ها مبارزه‌­ها زمان­دار خواهند بود؛ یا جهت مبارزه با «من‌بت»، بتمن بایستی و حتما به پژواک جیغ‌های او گوش کند و همچنین از هحملات هوایی بهره بری و استفاده کنید.) بعضی درگیری‌ها و همچنین ماموریت‌ها را در صورتی که پشت هم انجام دهید (اکثراً مبازه‌ی تن به تن با نوچه‌های «شوالیه‌‌ی آرکام») بازی کمی تکراری می می شود ولی ترکیب کردن ماموریت‌ها و همچنین انجام هر ماموریتی که در سر راه به آن هم برمی­‌خورید به سادگی برایتان ساعت‌­ها گیم‌پلی متنوع فراهم می‌کند و همچنین جدید و تو و تازه همه‌ی آن‌ها قبل از آن می باشد که به مبارزات چالشی مثل مسابقه‌ی ماشین و همچنین جنگ با تانک‌ها و همچنین یک + New Game معتاد شوید.

جمع بندی

در صورتی که به واقع آن بازی، آخرین ورژن و نسخه­‌ی سری بتمن باشد که توسط «راکستادی» عرضه می‌می شود، می قدرت گفت که آن مجموعه در آخر خداحافظی می‌کند. «شوالیه‌ی آرکام» نه تنها از نظر مقدار و اندازه نقشه و همچنین محیط بازی، بلکه از نظر انواع متنوع و گوناگون و مختلف گیم‌­پلی و همچنین مجموعه‌ی کاراکترهایش بزرگترین بازی بتمن به حساب می‌آید. اضافه کردن حالت تانک، به نوعی با هر آن هم چیزی که بتمن به خاطر آن هم پا در میدان مبارزه گذاشته در تضاد می باشد ولی در نوع خود سرگرم کننده می‌باشد و همچنین دسترسی به بت‌­موبیل جهت اولین بار، دنیای جدیدی از احتمالات را جهت تعامل با شهرستان گاتام پیش روی ما می‌­گذارد. شوالیه آرکام تقریباً از هر نظر یک بازی برجسته می باشد.


مترجم: حجت مزارعی

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک

هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


نقد و همچنین بررسی کردن بازی «بتمن: شوالیه‌‌ی آرکام Batman: Arkham Knight» در تاریخ ۲۵ June 2015 | 3:20 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک