نحوه تمیز کردن آشپزخانه برای خانه تکانی نوروز

 44444 نحوه تمیز کردن آشپزخانه برای خانه تکانی نوروز

طراحی دکوراسیون

نحوه پاک کردن آشپزخانه جهت خانه تکانی نوروز به شما در پاک کردن و نظم بخشیدن به دکوراسیون و طراحی داخلی آشپزخانه تان کمک می نماید . قطعا تا به حال به این تذکر کرده اید که حال هوای آشپزخانه چقدر می تواند در فضای خانه موثر باشد. ی این فضا درست چیده نشده باشد یا دچار آشفتگی بی نظاست ، حتی کوچک ترین کارها مثل تهیه ی صبحانه عذاب آور می شود. با اهمیت زیاد این است که چطور با چه برنامه ای به این اتفاق حمله کنیم و مجوز ندهیم این آشفتگی به ذهن ما هم نفوذ نماید . بدون شک شما بسياري از کارهای نظم بخشی و تمیزکاری آشپزخانه را روزانه هفتگی انجام می دهید، ولی همواره کارهایی وجود دارند که از قافله جا می مانند. پیشنهاد می کنم لیستی از کارهایی که انجام شده یا در طول روز و هفته انجام می شود تهیه بکنید و تمرکز خود را بر روی کارهایی بگذارید که مدت هاست انجام نشده اند. جهت انجام آن ها، ابتدا کارهای بزرگ تر و زمان برتر را انجام دهید و پس بروید سراغ کارهای کوچک تر.

نکته ی مهمی که وجود دارد این است که علاوه بر پاکی و نظم آشپزخانه ی خود، به فرد دی بودن آن توجه بکنید . این بار فکرشده عمل بکنید ببینید چگونه می توانید حداکثر بهره را از آشپزخانه امکانات آن ببرید و استفاده از آن فضا را تا میزان ممکن جهت آسان سازید.

ابتدا بروید سراغ یخچال فریزر. تمام چیز را بیرون بیاورید و علاوه بر غذاهای مانده، خوراکی ها و موادی را که مدت هاست در یخچال مانده اند مصرف ای ندارند را دور بریزید. قفسه ها، کشوها و بدنه ی یخچال تان را کاملا با آب گرم صابونی تمیز بکنید .
هم اکنون بروید سراغ لوازم خانگی دیگر؛ چربی های گاز را بزدایید. مایکروویو را تمیز بکنید هر وسیله ی برقی کوچک بزرگ دیگر که در آشپزخانه تان دارید برق بیندازید.
علاوه بر پاک کردن این لوازم، هر وسیله ای را که ممکن است از جای جا به جا بکنید و فضای پشت آن را گردگیری تمیز نمایید.
جهت پاک کردن اتومبیل ظرفشویی آن را بدون این که چیزی درونش باشد، روشن بکنید .

جهت رفع بوی بد سطل زباله می توانید آن را با تکه های یخ که با میزان مساوی آب سرکه درست کرده اید، تمیز بکنید .

بعد از رنده کردن مواد غذایی مانند پنیر میزان ی از آن به رنده می چسبد. چنانچه می خواهید رنده آشپزخانه تان تمیز باشد، فرچه ظرفشویی برای پاک کردن آن داشته باشید و بلافاصله بعد از مصرف هر ۲ بخش داخلی و خارجی رنده را با آن تمیز بکنید .

برای پاک کردن لکه های روی فنجان های سفید چینی و ظروف شیشه ای و لعابی، خمیری از سرکه یا آبلیمو و نمک تهیه بکنید و روی سطوح داخلی و بیرونی ظروف بزنید بعد از یک ساعت آب بکشید.

بـررسـی هـا نـشـان داده ۴ میـلیـون میکروارگانیسم در دستمال های ویژه گردگیری و نظافت وجود دارد که علت ی جهت ایجاد آلودگی است. جهت رفع میکروب ها بعد از نظافت آشپزخانه این دستمال ها را با آب گرم با دمای بالای ۶۰درجه سانتی گراد بشویید.

جهت پاک کردن جرم و رسوبات کتری، میزان مساوی سرکه و آب را ۳۰ دقیقه در کتری بجوشانید و پس رسوبات نرم شده را جدا بکنید . برای رفع جرم کتری می توانید از محلول ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری جوهرلیمو در لیتر آب مصرف بکنید .

تغییر و تحول در طراحی دکوراسیون منزل

تغییر و تحول در طراحی دکوراسیون منزل ارزش بسياري در تغییر دکوراسیون نوروزی منزل دارد به شما در طراحی زیاد قشنگ ی منزلتان برای سال نو یاری بسياري می نماید . مي خواهيد براي سال جديد رنگ روي جديدي نيز به دکوراسيون داخلي منزل تان بدهيد؟ قبل از اينکه به سمت بازارهاي خريد يا فروشگاه هاي آنلاين برويد، بياييد اول به اين فکر کنيم با چيزهايي که در خانه داريم، چه کارهايي مي توانيم انجام دهيم؟ گاهي اگر به فضاي زندگي به گونه اي مفرق نگاه کنيم، يا بهتر بگويم نگاهمان را نو کنيم، ديگر نيازي به صرف هزينه هاي اضافي نيست. با این مطلب امروز تصميم گرفته ایم به بهانه ي عيدانه شما را در نو کردن نگاه تان ياري کنیم. به همين منظور چند ايده به شما پيشنهاد مي دهيم که هرچند کوچک کم هزينه اند ولی مي توانند تأثيرات بزرگ بر دکوراسيون خانه ي شما داشته باشند. با ما همراه باشيد…

تصاوير کتاب مجله محبوب تان را قاب کنيد!

مجله هاي هنري و کتاب هاي وينتيج منابع خوب ي براي تصاوير زيبايي هستند که مي توان آن ها را قاب گرفت. يکي از ايده هاي ارزان براي تغيير ظاهر خانه اين است که به جاي خريدن تابلو هاي گران، اين تصاوير را قاب کنيد که به جرأت مي توانم بگويم ديدن شان لذت بخش تر از قاب ها تابلو هاي آماده است.


از گلدان ها براي نمايش زيورآلات تان مصرف کنيد!

به جاي پنهان کردن گلدان ها در کمد و کابينت، با نمايش گردنبندها دستبندهاي موردعلاقه تان بر روي ميز توالت، از آن ها مفرق مصرف کنيد.

نورپردازي

يکي از مهم‌ترين عوامل در تغيير دکوراسيون، نورپردازيست. با نور مناسب، حال‌وهواي خانه فقط با زدن يک کليد تغيير مي‌کند. به ميزان نور طبيعي تاثير آن روي فضاي يک اتاق در طول روز دقت کنيد. جاهايي که نور کافي نيست را با چراغ جبران کنيد. به جاهايي که نياز به نور کافي هست مانند محل مطالعه، غذامیل کردن و انجام کارهاي دقيق دقت نماييد. نور را براي وقت استراحت سرگرمي تنظيم کنيد. از تنظيم‌کننده‌ها براي کنترل نور اتاق استفاده کنيد.

از پتوهاي بهاره به شيوه اي جديد مصرف کنيد!

به جاي اينکه پتوهاي جمع جور و مسافرتي را هميشه تاشده در پايين تخت خواب نگه داريد، از آن ها مصرف ي دکوراسيوني کنيد به سادگي در ظاهر مبلمان تان تغيير ايجاد نماييد. شما مي توانيد مانند اين نمونه آن ها را به اين شيوه بر روي مبل بيندازيد.

شيشه هاي مربا را به عنوان جا قلمي جاي نگهداري وسايل نونوار کنيد!

از شيشه هاي مرباي کوچک تر به عنوان جا قلمي و نمونه هاي بزرگ تر جهت نگهداري هر چيزي از دکمه ها گرفته تا پودر ماشين لبـاس شويي مصرف کنيد. شيشه هايي که سرپوش دارند را مي توانيد با اندکي رنگ آميزي سرپوش ها چسباندن وسيله هاي دکوري کوچک به آن ها، جالب تر کنيد. اين يعني تغيير دکوراسيون با کمترين هزينه!

مرکز توجه

در هر اتاق، گوشه پارت ي را براي قرار دادن چيزهاي مورد علاقه خود اختصاص دهيد. آن‌ها را به صورت پراکنده پخش نکنيد. با بودن وسايل مانند مجموعه‌اي از کارهاي هنري خواهد بود مرکز توجه قرار خواهد گرفت. جهت ايجاد همموزیک ي، آن‌ها را با هم روي قفسه ديوار قرار دهيد. چنانچه رفیق داريد از عکس زیبا مصرف کنيد، آن‌ها را داخل قاب‌هاي يک رنگ و يک جنس قرار بگذاريد. سرويس چاي‌خوري قديمي مادربزرگ را روي قفسه گذاشته يا مجموعه کيف‌هاي صنايع دستي را به ديوار آويزان کنيد.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک