معرفی کاراکتر | ویژن Vision

معرفی کاراکتر | ویژن Vision

معرفی کاراکتر | ویژن Vision

آندرویدِ عاشق.

خاستگاه


 

 

Vision 300x206 معرفی کاراکتر | ویژن Vision

التران در حال توضیح اقتدار و قدرت‌های ویژن.

ربات شرور، التران، ویژن – نوعی ربات که اسمش را «آندروید تلفیقی Synthezoid» می‌گذارد – را خلق کرد تا از او بر علیه خالق خودش، دکتر «هنک پیم»، بهره بری و استفاده کند. نام ویژن از آنجایی آمده که از او به عنوان «رویایی از کمال Vision of Perfection» نام برده شده بود. انتقام‌جویان بر آن باورند که بدن ویژن از بدن «مشعل انسانی Human Torch» اصلی، یعنی ربات انسان‌نما «جیم هاموند Jim Hammond»، خلق شده می باشد، درحالی که الگوهای مغز مصنوعیش بر اساس «واندرمن Wonder Man» بود که در آن هم زمان فوت کرده بود. انتقام‌جویان بعدها متوجه می‌شوند که ارباب‌زمان، «ایمورتوس Immortus»، از اقتدار و قدرت «کریستال ابدیت Forever Crystal» جهت تقسیم مشعل انسانی اصلی به دو بدن مجزا بهره بری و استفاده کرده می باشد؛ یک بدن آن هم مشعل انسانی اصلی باقی ماند، ولی التران از بدن دیگر جهت خلق ویژن بهره بری و استفاده کرد.

آفرینش


 

ویژن توسط «روی توماس Roy Thomas» و همچنین «جان بوسما John Buscema» خلق شد. او اولین بار در سال شمسی ۱۹۶۸ در اولین جلد کمیک «انتقام‌جویان» در شماره‌ی ۵۷ (Avengers Volume 1 #57) ظاهر شد.

آرک های داستانی مهم


 

پیوستن به انتقام‌جویان

Vision1 173x300 معرفی کاراکتر | ویژن Visionویژن تقریباً بلافاصله بعد از آنکه خلق شد، بر علیه خالقش، التران، ایستاد و همچنین به انتقام‌جویان پیوست. او به یکی افراد برجسته‌ی قدرتمندترین قهرمانان زمین بدل شد، ولی ویژن و همچنین هم‌تیمی‌هایش نمی‌دانستند که التران یک چیپ در او کار گذاشته که به او اجازه‌ی کنترل ویژن را داده و همچنین باعث می‌می شود که بتواند اطلاعاتی را که ویژن کسب می‌کند را داشته باشد که آن اطلاعات ممکن می باشد روزی جهت نابودی نهایی نسل بشر بهره بری و استفاده می شود. انتقام‌جویان در حال تست یک فلز جدید به نام «آدامانتیوم Adamantium» بودند. التران خود به ویژن متصل شد و همچنین او را مجبور کرد تا با آن هم فلز جدید، التران را بازسازی کند. سرانجام ویژن کنترل خود را به دست گرفت و همچنین به انتقام‌جویان کمک کرد تا التران را شکست دهند. بعدها ویژن ارتباط و رابطه‌ای عاطفی با هم‌تیمی‌اش «واندا ماکسیموف Wanda Maximoff»، معروف به «ساحره‌ی سرخ Scarlet Witch» برقرار کرد. در نهایت آن دو با هم ازدواج کردند و همچنین بعدها با بهره بری و استفاده از اقتدار و قدرت جادویی واندا، آن دو صاحب دو پسر دو قلو شده که اسمشان را توماس و همچنین ویلیام می‌گذارند. آن خانواده جهت مدتی در نیوجرسی با آرامش زندگی می‌کردند، تا آنکه ویژن و همچنین واندا اراده و تصمیم راسخ گرفتند به «انتقام‌جویان ساحل اروپایی West Coast Avengers» بپیوندند.

انتقام جویان ساحل اروپایی

هنگام و زمانی که که آن دو در تیم انتقام‌جویان ساحل اروپایی خدمت می‌کردند، ایمورتوس مسافر زمان، ماموران سرکش حکومت ایالات متحده را گول زد تا ویژن را بربایند و همچنین قطعاتش را جدا کنند. انتقام‌جویان سپس تکه‌های او را بازیابی کردند و همچنین هنک پیم با آخرین حد توانایی‌هایش او را از نو ساخت. ولی «سایمون ویلیامز Simon Williams» اجازه نداد که باز هم از الگوهای مغزی‌اش جهت خلق یک ماتریکس مرتبط به احساسات ویژن بهره بری و استفاده می شود. سایمون حس می‌کرد که فرایند اصلی که بدون رضایت او انجام شده بود «روحش را شکافته می باشد». هرچند عشق خود سایمون به واندا باعث شد که احساس گناه کند. او سعی کرد تا با ادعای آنکه ویژن هیچ‌وقت چیزی جز یک کپی از او نبوده می باشد، کرده‌هایش را توجیه کند؛ ادعایی که تعدادی از انتقام‌جویان نیز آن هم را قبول کردند. آن رویداد به همراه آسیبی که به پوست مصنوعی ویژن وارد شده بود، سبب آن شد که آن آندروید تلفیقی به صورت بی‌رنگ و همچنین بی‌احساس به زندگی برگردد.

همچنین و علاوه بر آن، مشعل انسانی اصلی هم به زندگی برگردانده شد و همچنین باعث شد تا شک و همچنین شبهه‌هایی راجع به هویت ویژن به وجود بیاید. کمی بعد از آن هم، آشکار شد که توماس و همچنین ویلیام، فرزندان واندا و همچنین ویژن نیستند، بلکه قطعاتی از روح «مفیستو Mephisto»ی شیطانند که کمی قبل از تولد دوقلوها توسط «فرانکلین ریچاردز Franklin Richards» شکسته شده بودند. واندا به روش ناخودآگاه آن قطعات را گرفت و همچنین از آن هم‌ها جهت عملی کردن خواسته خود و همچنین شوهرش مبنی بر بچه‌دار شدن، بهره بری و استفاده کرد. دوقلوها سپس به داخل مفیستو کشیده شدند ولی جادوی واندا با چنان شدتی قطعات را تغییر داده بود که باعث شد مفیستو بار دیگر از هم بپاشد. از دست دادن دوقلو‌ها، واندا را جهت مدتی به دیوانگی کشاند و همچنین بعداً نیز با آنکه بهبود یافت، او و همچنین ویژن از یکدیگر جدا شدند و همچنین هر کدام در تیم‌های انتقام‌جویان متفاوتی شروع به خدمت کردند.

دردسر های عشق

Vision and His Teammates 202x300 معرفی کاراکتر | ویژن Vision

ویژن و همچنین هم‌تیمی‌هایش.

ویژن با بهره بری و استفاده از الگوهای مغزی جدید یک دانشمند مرده به نام «الکس لیپتون Alex Lipton»، بار دیگر احساساتش را به دست آورد. او درنهایت از همتایش در جهانی موازی بدنی نو شبیه به بدن اصلی‌اش گرفت. همچنین و علاوه بر آن هم، الگوهای مغزی سایمون ویلیامز نیز به تدریج دوباره پدیدار شده و همچنین با الگوهای لیپتون آمیخته شدند. آن امر به ویژن توانایی درک تمامی احساسات را داد.

ویژن هنگامی که در حال بهبود از آسیب شدیدی بود که در جریان جنگ با «مورگان لو فِی Morgan Le Fey» برایش پیش آمده بود، از تلاشش جهت شروع یک ارتباط و رابطه جدید با واندا، دست کشید. گرچه ویژن هنوز هم عاشق او بود ولی حس می‌کرد که واندا بدون او خوشبخت‌تر می باشد. بعد از بهبودی، او پی برد که واندا و همچنین واندرمن با یکدیگر یک ارتباط و رابطه‌ی عاطفی برقرار نموده اند. ویژن که می‌خواست آن قضایا را پشت سر بگذارد، با هم‌تیمی‌هایش «میس مارول Ms. Marvel» و همچنین «آخوندک Mantis» ارتباط و رابطه‌ی عاطفی برقرار کرد تا آنکه نهایتاً پیش شوهر یا همسر خود بازگشت.

جدایی انتقام‌جویان

Visions Death 300x228 معرفی کاراکتر | ویژن Vision

مردن و مرگ ویژن به دست شی‌هالک.

غم و همچنین اندوه طولانی به دلیل از دست دادن توماس و همچنین ویلیام، باز هم واندا را به دیوانگی کشاند. او به امید خلق دوباره‌ی دوقلوهایش تلاش کرد تا هستی را از نو بنویسید. آن کار باعث بروز مجموعه اتفاقات فاجعه‌باری شد که شامل‌ی آن هم‌ها آن بود که ویژن با یک «کویین جت Quinjet» به «عمارت انتقام‌جویان Avengers Mansion» برخورد کند. بعد از آنکه ویژن از بین ویرانه‌ها بیرون آمد، از هم‌تیمی‌های مات و همچنین مبهوتش عذر خواهی کرد و همچنین به آن هم‌ها گفت که بدنش دیگر تحت کنترل خودش نیست. سپس از بدنش چندن گوی بیرون آمدند که تغییر پیدا کردن به به پنج التران شدند. انتقام‌جویان آن هم ۵ التران را نابود کردند ولی «شی‌هالک She-Hulk» که از بابت خرابی‌ها خیلی زیاد خشمگین شده بود، باقی‌مانده‌های ویژن را هم تکه تکه کرد. بعدها، انتقام‌جویان بر آن باور شدند که التران شاید یک دستور در ویژن کار گذاشته بود که با هشدار «کد سفید» انتقام‌جویان فعال می‌شد. هنوز نیز مشخص نیست که آیا جادوی واندا یا دستور التران مسبب آن وقایاع بوده می باشد.

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

جهت آشنایی با دیگر کاراکترها به آن قسمت و بخش رفت و آمد و مراجعه کنید.


معرفی کاراکتر | ویژن Vision در تاریخ ۳۰ September 2015 | 3:42 am نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک