معرفی کاراکتر | هالک Hulk

معرفی کاراکتر | هالک Hulk

معرفی کاراکتر | هالک Hulk

دانشمند دیوانه.

خاستگاه


2065701 8289f8cda188a57b5dc24b0bd973ad5c 210x300 معرفی کاراکتر | هالک Hulk

بروس بنر به هالک شگفت‌انگیز تغییر پیدا کردن می‌می شود

رابرت بروس بنر فرزند دانشمند اتمی «دکتر برایان بنر Dr. Brian Banner» و همچنین شوهر یا همسر خود «ربکا Rebecca» می‌باشد. با آنکه مادرش عمیقا به او عشق می‌ورزید، پدرش که از لحاظ روانی بی ثبات بود، نسبت به او احساس تنفر و همچنین حسادت عمیقی داشت. برایان معتقد بود که کارهایش در باره علم اتمی، باعث تغییر ساختار ژنی‌اش شده می باشد و همچنین از آن وحشت داشت که بروس به یک موجود عجیب غریب تغییر پیدا کردن می شود؛ در حالیکه بروس تنها و فقط یک پسر باهوش و همچنین با استعداد بود. در طی سال شمسی‎هایی که بروس رشد می‎کرد مثل مادرش تحت اذیت و همچنین آزار پدر خشمگین و همچنین مستش قرار گرفت تا آنکه تراژدی رخ داد: هنگامیکه ربکا سعی داشت بروس را بردارد و همچنین منزل و خانه و همچنین شوهر یا همسر خود را ترک کند، توسط شوهر یا همسر خود به کشتن و قتل رسید. پدر بروس بازداشت شد و همچنین وظیفه نگهداری از بروس بر عهده عمه‌اش، «خانم دریک Mrs. Drake» قرار گرفت. در آن هنگام بود که بعلت آسیب روحی ناشی از اذیت و همچنین آزارهای پدرش و همچنین به کشتن و قتل رسیدن مادرش به دستان پدرش، مطرود از جامعه زندگی‌اش را می‌گذراند.

بعد از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان، بروس در رشته فیزیک اتمی در دانشگاه ایالتی کویر و همچنین بعدها در موسسه تکنولوژی کالیفرنیا شروع به تحصیل کرد. او موفق شد که در ارتش واقع در قسمت و بخش کویری نیو مکزیکو تحت فرمان «ژنرال “صاعقه” راس General “Thunderbolt” Ross» استخدام می شود. ژنرال راس ناظر آزمایش بمب گامایی بود که بروس در آن هم موقع ساخته بود. در آن هم جا بود که بروس دختر ژنرال «بتی Betty» را دید و همچنین هر دو فرد یا شخص مجذوب یکدیگر شدند. در روز آزمایش بمب، بنر فردی را در محیط آزمایش دید. به امید نجاتش بروس وارد محیط آزمایش شد و همچنین آن هم فرد را از نزدیک دید؛ جوانی به نام «ریک جونز Rick Jones» که جهت «رو کم کنی» مخفیانه وارد آنجا شده بود. بروس موفق شد که ریک را به بیرون از محیط پرت کند. به جای آنکه انفجار را به تاخیر بیاندازند، دستیار بروس، «ایگور استاراسکای Igor Starsky» (با نام واقعی «ایگور درنکو Igor Drenkov» مامور یک آژانس امنیتی خارجی) اجازه شمارش معکوس را داد و همچنین متعاقبا انفجار رخ داد. پس نتیجه آن می شود که آن انفجار گرفتار شدن بروس در محیط و همچنین در معرض مقدار عظیمی از تشعشعات گاما قرار گرفتن بود. سپس بروس و همچنین ریک توسط کارکنان ارتش پیدا شده و همچنین به پایگاه برگردانده شدند تا در قرنطینه باشند و همچنین آزمایشاتی روی آنها انجام می شود تا اثر تشعشعات گاما مشخص می شود. در غروب یکی از روز های قرنطینه، بروس به هیولایی خاکستری و همچنین بی رحم تغییر پیدا کردن شد. توسط کارکنان ارتش آن هیولا سریعا هالک نام گرفت.

آفرینش


402px Hulk 1 cover 201x300 معرفی کاراکتر | هالک Hulk

طرح جلد شماره ۱ کمیک هالک شگفت‌انگیز (طراحی از جک کربی و همچنین پائول رینمن)

شخصیت هالک توسط جک کربی طراح و همچنین استن لی نویسنده خلق شد و همچنین اولین بار در کمیک «هالک شگفت انگیز Incredible Hulk» شماره یک ظاهر شد. در جریان خلق هالک، لی و همچنین کربی از کارکترهای ترسناک «فرانکنشتاین Frankenstein» و همچنین «دکتر جکیل/آقای هاید Dr. Jekyll/Mr. Hyde» الهام گرفتند. هالک نویسندگان بسیاری را به خدمت گرفته به خصوص استن لی و همچنین بزرگانی چونبیل مانتلو،پیتر دیوید و همچنین گرگ پک و همچنین طراحان بزرگی زیرا و به درستی که Jack Kirby , مری سورین، مایک دئوداتو، آدام کیوبرت، گری فرانک، تاد مک‌فارلین، جان بایرن، سال شمسی بیوسما و همچنین جان رومیتا جونیور.

در اصل لی تمایل داشت که هالک خاکستری باشد، باور داشت که «خاکستری، سنگین، دراماتیک و همچنین محزون خواهد بود و همچنین با مود ملودرامی که ما می‌خواهیم جور درمی‌آید.»

با آن حال اولین ورژن و نسخه‌ها از شماره اول حاکی از آن هم بودند که پرینترها با پریت رنگ خاکستری مشکل دارند. اراده و تصمیم راسخ بر آن هم شد که جهت هالک از رنگ سبز بهره بری و استفاده می شود. تا سال شمسی ۱۹۸۶ تمام هالک‌ها با رنگ سبز چاپ می‌شد تا آنکه نویسنده و همچنین طراح «جان بایرن John Byrne» هالک را با رنگ خاکستری در کمیک هالک باورنکردنی شماره ۳۱۸ ظاهر کرد.

سیر تکاملی کارکتر


دوران نقره‌ای Silver Age

۱۹۷۰ – ۱۹۶۲

هنگامیکه سری اصلی هالک با شکست مواجه شد و همچنین موفق نشد اکثرا و بیشتر از ۶ شماره به فروش برسد، استن لی به آن پس نتیجه آن می شود که رسید که هالک بعنوان شخصیتی در بقیه عناوین بهتر کار می کند که نهایتا او بعنوان یکی از موسسان انتقامجویان ظاهر شد. در شماره بعدی استن لی، هالک را از تیم خارج کرد و همچنین او را بعنوان یک تهدید وارد داستان‌ها کرد سپس هالک به همراه واسپ و همچنین «مرد غول پیکر Giant-Man» وارد کمیک «داستان های جهت تحیر Tales to Astonish» شد. بعلت همراهی طراحان با استعدادی، هالک وارد دوره جدیدی از شناخته شدن و شهرت شد تا جاییکه از شماره ۱۰۲ در سال شمسی ۱۹۶۸ عنوان را به نام خودش کرد.

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

جهت آشنایی با دیگر کاراکترها به آن قسمت و بخش رفت و آمد و مراجعه کنید.


معرفی کاراکتر | هالک Hulk در تاریخ ۲۶ October 2015 | 10:53 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک