دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
  • :
  • :

معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

به روزرسانی: آرک‌های داستانی مهم اضافه شدند.

اولین فلش دنیای کمیک.

خاستگاه

Flash Comics 1 215x300 معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

اولین حضور جی گاریک در Flash Comics #1 رقم خورد.

جی گاریک در هنگام کودکی داستان‌های بسیاری را در مجلات بازاری درمورد قهرمانی به نام «ویپ گردباد Whip Whirlwind» می‌خواند. گاریک جوون آن هم موقع روحش هم خبر نداشت که خودش روزی آن هم اقتدار و قدرت‌های ابرانسانی قهرمانش، ویپ گردباد، را به دست خواهد آورد.

 

جی گاریک به دانشگاه میدوِست واقع در «کی‌استون سیتی Keystone City» می‌رفت. جی در هر دو رشته‌ی فیزیک و همچنین شیمی درس می‌خواند. او همچنین یک ستاره‌ی راگبی پهناور و بزرگ بود. او همچنین دست به آزمایشی زد که در آن هم سعی داشت تا آب سخت را بدون آنکه در سیکلوترون پس‌مانده‌ی رادیواکتیوی باقی بماند، تصفیه کند. جی تا دیروقت روی آزمایشش کار کرد و همچنین هنگام و زمانی که که پاسی از شب گذشت، احساس خستگی کرد. پس به صندلی تکیه داد و همچنین از سیگار آرامش‌بخشش لذت برد ولی هنگام و زمانی که با صندلی به عقب متمایل شد باعث شد که وسایل آزمایشگاهی به زمین افتاده و همچنین بخارهای خطرناک و همچنین سمی متصاعد کنند. آن بخارها جی را بیهوش کردند. جی هفته‌ها در نوعی حالت بین مردن و مرگ و همچنین زندگی روی تخت بیمارستان افتاده بود. کمی بعد از به هوش آمدنش، جی دختر جوانی به نام «جوْن ویلیامز Joan Williams» که چند هنگام و زمانی که بود که دل او را برده بود را بیرون پنجره‌اش می‌بیند. او همچنین با اشتیاق و همچنین عجله به سوی او می‌رود و همچنین مانند طوفانی از دیگر بیماران بیمارستان عبور می‌کند. اینجاست که او پی می‌برد حرف دکترش که به او گفته بود که او سریع‌ترین کسی خواهد بود که تا به حال در زمین قدم برداشته، واقعیت و حقیقت دارد.

The Flash Is Born معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

فلش زاده می‌می شود!

 

آفرینش

جی گاریک، فلش عصر طلایی به دست «گاردنر فاکس» و همچنین «هری لامپرت» خلق شد. او اولین بار در ژانویه‌ی ۱۹۴۰ در صفحات گلچین Flash Comics #1 حضور پیدا کرد. او همچنین سپس در کمیک All-Star Comics به عنوان عضوی از تیم «انجمن عدالت آمریکا» حضور پیدا کرد. او در سال شمسی ۱۹۴۱ عنوان اختصاصی خود All-Flash را به دست آورد.

سیر تکامل شخصیت

عصر طلایی: زمین ۲          Golden Age: Earth 2

هنگام و زمانی که جی گاریک از اقتدار و قدرت‌هایی که به دست آورده بود با خبر شد از آن هم‌ها در بازی راگبی بهره بری و استفاده کرد. هنگامی که با جون بود، متوجه اتوموبیلی با هدف سوءقصد به جان او شد. جی به سرعت وارد عمل شد تا جان جون را نجات دهد. او گلوله تفنگ را گرفت و همچنین معشوقه‌اش را نجات داد. جی سپس فهمید که تمام آن ماجرا جزو نقشه بوده می باشد. نقشه‌ای که توسط تیم «چهار بی‌نقص Faultless Four» کشیده شده بود تا پدر جون را – که از قبل نیز اسیر کرده بودند – وادار به فاش کردن پایگاه مخفی بمب‌افکن اتمی کند. جی رد مخفی‌گاه چهار بی‌نقص را پیدا می‌کند و همچنین پدر جون را نجات می‌دهد. او همچنین بعداً باز هم با چهار بی‌نقص روبرو می‌می شود. جی به آسانی بر آن هم‌ها غلبه می‌کند و همچنین هنگامی که درحال گریز و فرار خواهند بود آن هم‌ها را تعقیب می‌کند. رهبر تیم «سیور شیطان Sieur Satan» جهت فلش تله می‌گذارد ولی او خیلی سریع می باشد و همچنین آن تله تنها و فقط باعث مردن و مرگ سه عضو دیگر چهار بی‌نقص می‌می شود. سیور شیطان سعی می‌کند با ماشین گریز و فرار کند ولی باز هم فلش سریع می باشد و همچنین سیور را به خارج از جاده و همچنین به سمت پرتگاهی می‌راند که سیور از آن هم افتاده و همچنین می‌میرد. به آن ترتیب حرفه‌ی ابرقهرمانی فلش شروع شد. جی جهت سال شمسی‌ها نام فلش را به دوش کشید.

Flash Earth 2 234x300 معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

فلش (زمین ۲)

جی گاریک از موسسان «انجمن عدالت آمریکا Justice Society of America» می‌باشد. او به عنوان سخنگوی JSA نیز فعالیت می‌کرد. جی گاریک مانند فلش‌های بعد از خود با «فانوس سبز» زمان خود، «آلن اسکات»، دوستی صمیمانه‌ای داشت. جی تا زمان بازنشستگی از افراد مهم انجمن باقی ماند. حکومت آمریکا در پی آن بود که بداند آیا فعالیت‌های کمونیستی در انجمن عدالت آمریکا وجود دارد یا خیر. بنابراین آن هم‌ها از افراد انجمن خواستند تا هویت مخفی خود را فاش کنند. جی نتوانست آن همه بی‌اعتمادی و همچنین شک و همچنین تردید در ارتباط و رابطه با میهن‌پرستی را تحمل کند و همچنین خود را از حرفه‌ی ابرقهرمانی بازنشست کرد و همچنین سپس با دوست‌دختر دراز مدت خود جون ویلیامز ازدواج کرد. جی بعد از آن هم جهت «شرکت تحقیقات شیمیایی» شروع به کار کرد و همچنین بعد از آن هم «آزمایشگاه‌های گاریک» را در کی‌استون سیتی ساخت. جی یک دهه بعد از بازنشستگی دخل و درآمد و همچنین بار دیگر به JSA پیوست. در سالیانه‌ی سوم کمیک «گردان تمام ستاره‌ای» (All-Star Squadron Annual #3) اعلام شد که انجمن عدالت با موجودی به نام «ایان کرکال Ian Karkull» جنگیدند و همچنین آن موجود با نوعی انرژی خاص به آن هم‌ها حمله کرد که باعث شد روند سن‌کشیدن آن هم‌ها، دوست‌دخترها و همچنین دستیارانشان کند می شود و همچنین بدین ترتیب به گاریک و همچنین دیگر قهرمانان اجازه داد تا بدون ضعف در قسمتهای آخر قرن بیستم فعال باقی بمانند. جی گاریک بعدها با «بری آلن» ملاقات کرد که به جی گفت که او، بری آلن، اهل زمین یک می باشد درحالی که جی گاریک از زمین ۲ می‌آید. بعد از رویدادهای داستان «بحران در زمین‌های نامحدود Crisis on Infinite Earths» تمامی آن «زمین»ها به یکدیگر پیوستند و همچنین «زمین جدید New Earth» را به وجود آوردند. اینگونه بود که بری و همچنین جی در یک جهان قرار گرفتند.

عصر مدرن: زمین جدید          Modern Age: New Earth

جی بعد از رویدادهای بحران در زمین‌های نامحدود اکثراً با افراد انجمن عدالت آمریکا دیده می‌شد. در آن انجمن جدید او بیش‌تر نقش یک پدر و همچنین یک مرشد را جهت بعضی اعضا داشت. بعد از آنکه تهدیدی جدی از جانب بعد پنجم زمین را تهدید کرد انجمن عدالت دوباره تشکیل شد تا به اتحادیه‌ی عدالت آمریکا کمک کند. هنگامی که تیم‌ها مشغول نبرد با LKZ دیوانه بودند جی و همچنین دوستانش به آزاد شدن «شبح The Spectre» کمک کردند. همچنین مردن و مرگ نابهنگام دوست دیرینشان «وسلی دادز» (سندمن) دیگر افراد باقی‌مانده‌ی JSA را برانگیخت تا به روش کامل از بازنشستگی درآیند. فلش به همراه هم‌عصران خود آلن اسکات و همچنین «تد گرنت» نسل جدیدی از ابرقهرمانان را تعلیم داد. یکی از ماجراهای انجمن احیاشده، مبارزه با دشمنی قدیمی به نام «جانی سارو Johnny Sorrow» بود. در آن رویداد جی اولین برخوردش با «قوه سرعت Speed Force» را تجربه کرد. او از سرعت بالایش بهره بری و استفاده کرد تا  جانی سارو را در قوه سرعت گیر بیاندازد ولی آن نبرد او را به ۳۰۰۰ سال شمسی پیش برد. او خود را در مصر باستان یافت و همچنین درآنجا با «تث آدام»، «نابو»ی جادوگر و همچنین شاهزاده «خو خا-تار» روبرو شد. (هر سه‌ی آن شخصیت‌ها مشابه هم‌تیمی‌های بعدی‌ی جی یعنی «آدام سیاه»، «دکتر فیت» و همچنین «هاک‌من» بودند.) جی توانسته بود به کمک ابزاری به نام «پنجه‌ی هُروس Claw of Horus» به زمان عادی خود بازگردد.

Flash I New Earth 203x300 معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

فلش اول (زمین جدید)

مدت کوتاهی بعد، جی و همچنین شوهر یا همسر خود «جَکیم تاندر Jakeem Thunder» جوون را زیر بال و همچنین پر خود گرفتند. جی و همچنین جون که مدت‌ها آرزوی فرزندی را داشتند از او دعوت کردند تا در منزل و خانه‌ی آن هم‌ها در کی‌استون سیتی بماند. یکی از دلخراش‌ترین نبردهای جی مرتبط به مبارزه‌ی او با دشمن قدیمی «پادشاه اژدها Dragon King» می‌شد. پادشاه اژدها «نیزه‌ی سرنوشت Spear of Destiny» افسانه‌ای را به دست آورد و همچنین با کمک آن هم کنترل ذهن جی را به دست گرفت. او جی را مجبور به مبارزه‌ای خونین با دوست نزدیکش «گربه‌ی وحشی Wildcat» کرد. نبردی که تقریباً هر ۹ جان گربه‌ی وحشی را از او گرفت. بعد از آن هم، یک نبرد پهناور و بزرگ با «روح متشخص Gentleman Ghost» و همچنین همچنین پس‌لرزه‌های رویداد «بحران نامحدود Infinite Crisis» صفوف انجمن عدالت را بی‌ثبات کرد. جی گاریک به آلن اسکات و همچنین تد گرنت، دیگر موسسان انجمن، پیوست تا بار دیگر انجمن عدالت آمریکا را برپا کند. او همچنین بخشی از وقتش را به محافظت از کی‌استون سیتی اختصاص داد تا به «بارت آلن»، که در آن هم زمان «فلش» بود، نیز کمک کرده باشد. جی به بارت آلن در مقابل تلاش‌های دیوانه‌وار دوست سابقش، «گریفین گری Griffiin Grey» یاری رساند. گریفین وسیله‌ای را که جهت دزدیدن قوه سرعت از بدن جی گاریک طراحی شده بود را از «آزمایشگاه‌های استار S.T.A.R. Labs» به دزدی برد. تشعشات قوی‌ای که آن دستگاه از خود تولید می‌کرد گاریک را ضعیف کرد و همچنین او را به نقطه‌ی مردن و مرگ رساند. ولی بارت آلن لحظاتی بعد او را پیدا کرد و همچنین از قوه سرعت رعد و همچنین برقی را به بدن جی هدایت کرد تا قلب او را دوباره به کار بیاندازد.

۵۲ جدید: زمین صفر          The New 52: Earth-0

Jay Garrick The New 52 195x300 معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

جی گاریک در زمین ۲ (۵۲ جدید)

 

بعد از ریبوت دنیای دی‌سی در کمیک «فلش‌پوینت»، شخصیت جی گاریک در شماره‌ی اول کمیک «زمین ۲» دوباره به تصویر کشیده شد. در اینجا او یک جوون ۲۱ ساله می باشد که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده و همچنین دوست‌دخترش جون به او پشت پا زده می باشد. آن جی گاریک از نظر شغلی نیز اوضاع مساعدی ندارد. جی اقتدار و قدرت‌هایش را از «مرکوری Mercury»، خدای رومی، گرفتن می‌کند. مرکوری که در حال مردن و مرگ بود در وجود جی شهامت می‌بیند و همچنین به او سرعت خیلی زیاد می‌بخشد. او آخرین خدایی بود که در نبرد با «اپوکالیپس» کشته شد. جی سپس از اقتدار و قدرت‌هایش بهره بری و استفاده می‌کند تا جان یک زن و همچنین شوهر را نجات دهد و همچنین . او سپس به لهستان می‌رود تا با هاک‌گرل ملاقات کند.

 

آرک‌های داستانی مهم

بحران در زمین‌های نامحدود          Crisis on Infinite Earths

بحران در زمین‌های نامحدود رویداد بزرگی جهت جی گاریک بود زیرا بعد از آن حادثه بود که جی وارد زمین جدید شد.

ساعت صفر          Zero Hour

Jay Garrick Zero Hour 183x300 معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

جی نماد فلش را از لباس خود می‌کند – ساعت صفر

در ساعت صفر تمام افراد انجمن عدالت آمریکا توسط شخصیت منفی‌ای به نام «باقی Extant» به سن واقعی خود بازگشتند. جی نیز که از آن قاعده مستثنی نبود، نماد فلش را از لباس خود کند و همچنین از مبارزه دست کشید. ولی دوباره بعد از مدت کوتاهی به همراه «والی وست» به صحنه بازگشت. والی، دوباره جی را وارد کرد تا او به بارت آلن چند و همچنین زیرا و به درستی کهِ ابرسرعت بودن را بیاموزد، ماجرایی که سپس آن هم‌ها را به مبارزه‌ای علیه «کبرا Kobra» کشاند. هرچند جی به خاطر خستگی مفرط نتوانست به مدت طولانی در نبرد حضور داشته باشد.

بحران نامحدود          Infinite Crisis

در بحران نامحدود جی و همچنین دیگر افراد خانواده‌ی فلش، بارت آلن و همچنین والی وست، به همراه هم سعی می‌کنند تا «سوپربوی پرایم Superboy Prime» را در قوه سرعت گیر بیاندازند. در حین آن کار، سوپربوی پرایم سعی می‌کند تا با دید حرارتی خود صورت والی را هدف بگیرد ولی در آخرین لحظه جی جلوی اشعه قرار می‌گیرد و همچنین آن هم را با کلاهخود خود منحرف می‌کند و همچنین براثر آن کار تلوتلو می‌خورد. پس بنابراین هنگام و زمانی که دیگر افراد خانواده‌ی فلش، سوپربوی پرایم را وارد قوه سرعت کردند او به عنوان آخرین فرد از خانواده‌ی فلش در زمین جدید باقی ماند.

یک سال شمسی بعد: فلش، سریع‌ترین موجود زنده          One Year Later: Flash the Fastest Man Alive

Jay and Bart 300x185 معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

جی بعد از رفتن بارت دوباره اسم فلش را بردوش می‌کشد.

بعد از آن واقعه جی اعلام می‌کند که قوه سرعت ناپدید شده می باشد. جی به عنوان تنها مبارز کی‌استون سیتی و همچنین «سنترال سیتی» فعالیت می‌کند تا آنکه بری آلن بازمی‌گردد. هنگامی که بارت نیز بازمی‌گردد، جی در ابتدا او را در مبارزه با دوست سابقش گریفین کمک می‌کند. ولی سپس کنار کشید تا بارت، فلشِ کی‌استون سیتی و همچنین سنترال سیتی باشد. هرچند هنگامی که بارت به کالیفرنیا نقل مکان کرد، جی دوباره بازگشت تا فلش آن دو شهرستان باشد.

جنگ جهانی سوم          World War III

در آن داستان، جی گاریک در کنار دیگر افراد JSA دیده می‌می شود. آن هم‌ها را هنگامی می‌بینیم که در حال آماده شدن جهت متوقف کردن آدام سیاه خواهند بود.

بحران نهایی          Final Crisis

در بحران نهایی جی و همچنین والی به محل فرهنگی و اجتماعی قدیمی سنترال سیتی می‌روند. فلش، والی وست، در آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می باشد که گلوله تفنگ‌ای را برعکس در زمان شلیک کند. در آن بین جی گاریک «صندلی موبیوس Mobius Chair» را لمس می‌کند. صندلی موبیوس وسیله‌ای می باشد که خدای جدید، «مترون Metron»، از آن هم جهت جابجایی بهره بری و استفاده می‌کند. هنگامی که جی به صندلی دست می‌زند، واکنش شدیدی انجام شده و همچنین درگاهی باز می‌می شود که در آن هم بری آلن را می‌بینیم که در حل گریز و فرار از «تندروی سیاه Black Racer» می باشد.

شب تاریک‌ترین          Blackest Night

در شب تاریک‌ترین، جی به همراه دیگر افراد JSA در حال مبارزه با فانوس‌های سیاه دیده می‌می شود. او مخصوصاً در حال مبارزه با «جانی چمبرز Johnny Chambers» فانوس سیاه می باشد.

انجمن عدالت آمریکا: سلطنتت آغاز می شود و همچنین یک جهان تحت نظر یاجوج    

     JSA: Thy Kingdom Come and One World Under Gog

Jay Garrick Superman 189x300 معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

سوپرمن مانع اصابت اشعه‌ی یاجوج به جی گاریک می‌می شود.

هنگامی پدیدار شدن «یاجوج Gog»، جی نیز مانند هم‌تیمی‌هایش نگران هدف اصلی آن خداوند تبارک و تعالی می‌می شود. هنگامی که مشخص می‌می شود که اعمال یاجوج به شدت قابل تردید خواهند بود بحثی بین افراد انجمن در می‌گیرد. عده‌ای بر آن عقیده‌اند که او یک موجود خوب و همچنین نیکوکار می باشد که جهت کمک به زمین آمده و همچنین عده‌ای نظر دارند که اینگونه نیست. بین افراد تیم شکاف به وجود می‌آید و همچنین اراده و تصمیم راسخ می‌گیرند که اکثرا و بیشتر در مورد یاجوج بدانند.

هنگامی که افراد یاغی تیم بازمی‌گردند تا به افراد دیگر بگویند که یاجوج دارد چه بلایی سر کره می‌آورد، نبردی درمی‌گیرد. از آنجایی که انجمن عدالت آمریکا از فرمان یاجوج سرپیچی کرده بودند او نیز تمام «معجراتی» که برایشان انجام داده بود را پس گرفت. او سپس اراده و تصمیم راسخ می‌گیرد تا انجمن را مجازات کند و همچنین اول از همه نیز با جی شروع می‌کند. یاجوج جی را به رعد و همچنین برق تغییر پیدا کردن می‌کند تا انرژی یک قاره را تامین کند. با آنکه مداخله‌ی سوپرمن او را از تاثیرات آن عمل نجات داد ولی فرایند شروع شد و همچنین باعث شد که او با سرعت بالا حرکت کند و همچنین رفته رفته بدنش تغییر پیدا کردن به قوه سرعت خالص می شود. «دکتر میدنایت Dr. Mid-Nite» پیشنهاد می‌کند که حرکات او را آهسته کنند قبل از آنکه بدنش متلاشی شده و همچنین از کار بیفتد.

به روزرسانی:

اتحادیه‌ی عدالت: فریاد جهت عدالت          Justice League: Cry For Justice

در شماره‌ی دوم از اتحادیه‌ی  عدالت: فریاد جهت عدالت جی گاریک با «کاپیتان مارول» و همچنین «اتم» دیدار می‌کند تا تحقیقات در ارتباط و رابطه با دزدی «تردمیل کیهانی Cosmic Treadmill» از «موزه‌ی فلش» را شروع کنند.

نقطه‌ی یادبود          Monument Point

گاریک بعد از آنکه شهردار شهرستان شد، مقر جدید انجمن عدالت آمریکا را به نقطه‌ی یادبود تغییر مکان داد. ولی سناتور «ایگن Eagin» که از دهه‌ی ۵۰ به تا حال از انجمن عدالت متنفر بود خواستار بیرون رفتن JSA از نقطه‌ی یادبود شد زیرا در زیر مقر JSA رازی دولتی نهفته می باشد و همچنین ایگن بیم آن هم را دارد که کسی پرده از راز آن هم بردارد. ایگن ابتدا سعی می‌کند تا با استخدام «دکتر هرج و همچنین مرج Doctor Chaos» آن هم‌ها را ترسانده و همچنین از آنجا بیرون کند ولی هنگام و زمانی که آن نقشه به سرانجام نمی‌رسد، او همچنین از اقتدار و قدرت سیاسی خود بهره بری و استفاده می‌کند تا کار را جهت جی گاریک جدید و تو و تازه انتخاب شده سخت کند.

خدمه‌ی جدید و تو و تازه‌ی جی از هر طرف با معظلات و مسائل و مشکلات مختلفی به او روی می‌آورند. همچنین به نظر می‌رسد که ۹۵ قسمت و بخش کار بازسازی مقر انجمن عدالت با قوانین شهرداری مغایرت دارد. اتحادیه‌های کارگران به هیئت ملی مسائل کارگران شکایت بردند که انجمن عدالت آمریکا عضو هیچ اتحادیه‌ای نیست. ایگن همچنین به فرماندار گفت تا ۳ ملیون دلار از بودجه‌ی دولتی را از نقطه‌ یادبود بردارد. بدون آن پول شهرستان دیگر نمی‌تواند پلیس‌های بیشتری را استخدام کند و همچنین بدتر از آن هم حضور JSA باعث شده که اعتراض‌ها در خصوص حقوق شهروندی افزایش یابد.

جی با گفتن آنکه او و همچنین خدمه‌اش جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات انتخاب شده‌اند به انبوه اعتراضات پایان داد. او همچنین گفت که می‌داند هر سیاستمدار یا مقام منتخبی نگران رای آوردن در دور بعد می باشد و همچنین دائما به دنبال منافع فردی یا شخصی خود می باشد ولی به شهروندان و مردم شهر اطمینان خاطر داد که دیگر اوضاع اینگونه نخواهد بود. او ابتدا شروع به حل مشکل اتحادیه‌ها و همچنین تشریفات اداری کرد. در صورتی که هر کدام آن اقشار شکایتی دارند می‌توانند و همچنین با جی در آن باره صحبت کنند. جی سپس به آن هم‌ها توضیح داد که نمی‌قدرت با صبر کردن جهت روال اداری شهرستان را درست کرد.

در خصوص قوه پلیس نیز قرار شد تا انجمن عدالت آمریکا تا زمان توافق بر سر دستمزد نیروهای پلیس به مدافعان قانون محلی نقطه‌ی یادبود تغییر پیدا کردن شوند. جی تصریح می‌کند که قهرمانانی زیرا و به درستی که انجمن عدالت از بی‌گناهان بدون هیچگونه دستمزدی دفاع می‌کنند و همچنین نیروهای پلیس نیز بایستی و حتما چنین هدفی را دنبال کنند. و همچنین در آخر جی مشکل کم‌پولی را با کاهش و همچنین قطع کردن هزینه‌های اضافی در عین حال حفظ اداراتی زیرا و به درستی که آموزش و همچنین پرورش، بهداشت و همچنین دارو حل کرد. بعد از سخنرانی پرحرارت جی، همکارش «دنیس هوگان» او را کنار می‌کشد و همچنین چیزی را که سناتور ایگن مخف کرده بود را به او نشان می‌دهد. هوگان او را به مسیری به تونل‌های گوناگون می‌برد که در نهایت به دری غول‌آسا ختم می‌می شود که طبق معمول نشانه ها و علائم فضایی در آن هم به چشم می‌خورد.

بعد از «فلش‌پوینت»: زمین ۲          Post-Flashpoint: Earth 2

Jay Garrick The New 52 195x300 معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick

جی گاریک در The New 52

اولین حضور جی گاریک در The New 52 در کمیک «زمین ۲» بود. جی بعد از به هم زدن با دوست‌دخترش جون، مشغول پیاده‌روی در شب بود که به گمانش سقوط ستاره‌ی دنباله‌داری را دید. بعد از اندک کاوش او همچنین درمی‌یابد که آن ستاره در واقع مرکوریِ المپ می باشد. مرکوری به جی گفت که در حال مردن و مرگ می باشد و همچنین زمین در بعدی با خطری پهناور و بزرگ‌تر از «دارک‌ساید Darkseid» روبرو خواهد شد و همچنین سپس اقتدار و قدرت‌های خود را به جی منتقل کرد. بعد از آن واقعه ، جی اقتدار و قدرت‌هایش را به بوته‌ی آزمایش گذاشت و همچنین دور دنیا سفر کرد ولی بعد هاک‌گرل جلوی او را گرفت. بعد از آنکه آن دو مکالمه‌ی کوتاهی با یکدیگر داشتند، دریافتند که تمام طبیعت اطرافشان در حال مردن و مرگ می باشد و همچنین فهمیدند که آن کار زیر سر کسی می باشد که در حال حمله به پایتخت می باشد. بعد از آنکه فهمیدند آن مهاجم «گراندی Grundy» می باشد آن دو در پی متوقف کردن او برآمدند، ولی گراندی می‌توانسته بود خود را التیام ببخشد و همچنین بنابراین هاک‌گرل جی را فرستاد تا جان شهروندان و مردم شهر را نجات دهد و همچنین خود به تنهایی با گراندی روبرو می شود. رسانه‌ها جی را «فلش» نامیدند و همچنین او همراه با هاک‌گرل، فانوس سبز و همچنین «اتم» – که ابتدا با آن هم‌ها دشمن بود – گراندی را شکست دادند. هاک‌گرل سپس پیشنهاد داد که با همدیگر تشکیل یک تیم دهند ولی فانوس سبز آن پیشنهاد را رد کرد.

ادامه دارد…

جهت آشنایی با دیگر کاراکترها به آن قسمت و بخش رفت و آمد و مراجعه کنید.

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد


معرفی کاراکتر | جی گاریک Jay Garrick در تاریخ ۱۸ October 2015 | 6:59 pm نشر یافته شده شده می باشد
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک