معرفی کاراکتر | بَری آلن Barry Allen

معرفی کاراکتر | بَری آلن Barry Allen

معرفی کاراکتر | بَری آلن Barry Allen

بروزرسانی: آرک‌های داستانی مهم (دادگاه فلش و همچنین قرن ۳۰) اضافه شد.

سریعترین انسان زنده دنیا.

خاستگاه


1810195 flash origin 300x130 معرفی کاراکتر | بَری آلن Barry Allen

تولد یک قهرمان

وقتیکه بری اَلن یازده سال شمسی اکثرا و بیشتر نداشت، مادرش به کشتن و قتل رسید. پدرش به اشتباه محکوم شد و همچنین بعدها در جلوی چشمان بری در زندان مرد. او باور نداشت که پدرش گناهکار است و خواهد بود.بری قسمت و بخش بزرگی از زندگی‌اش را به پیدا کردن قاتل و همچنین از همه مهمتر انگیزه کشتن و قتل اختصاص داد. به آن دلیل در رشته علم بررسی کردن صحنه‌های جنایی تحصیل کرد و همچنین به حل نه تنها پرونده مادرش بلکه پرونده دیگر مردمی که به او شباهت داشتند، مشغول شد.

بعد از فارغ التحصیلی بری بعنوان دانشمند پلیس شغلی در اداره پلیس سنترال سیتی پیدا کرد که در آن هم کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل به عادت کندی و همچنین دیر رسیدنش معروف بود. شبی که تا دیروقت در حال کار در آزمایشگاهش بود به قفسه‌ای از مواد شیمیایی که او در کنارش ایستاده بود صاعقه برخورد کرد و همچنین تمام مواد روی بری سقوط کردند. او به روش شگفت انگیزی جان سالم به در برد، سپس اتاق را تمیز کرد و همچنین به کارش ادامه داد ولی طولی نکشید که متوجه شد دنیا اکثرا و بیشتر از حالت معمولی کند حرکت می‌کند. کمی بعد متوجه شد دنیا نبود که کند شده بود بلکه او بود که سرعتش زیاد شده بود. بعنوان طرفدار دو آتیشه کمیک بوک‌ها ، به خصوص ماجراهای «جی گریک Jay Garrick»، اولین فلش، بری اراده و تصمیم راسخ گرفت که جا پای قهرمان خود بگذارد و همچنین با جرم و جنایت و همچنین جنایت مبارزه کند. از آن رو او از روی احترام نام ابرقهرمانی جی گریک را جهت خود انتخاب کرد: فلش. بعد از بررسی کردن اقتدار و قدرت‌هایشبری متوجه شد که تنها و فقط سرعتش زیاد نشده بلکه می‌تواند مولکول‌هایش را هم بلرزاند که آن قابلیت را به او می‌دهد تا نامرئی می شود و همچنین از داخل یک شئ جامد عبور کند. او حتی می‌توانسته بود در سرعت نور هم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند و همچنین اطلاعات را پردازش کند. دوست دختر بری، «آیرا وست Ira West» که دختر پدرخوانده او بود لباسی را جهت بری ساخت که در برابر اقتدار و قدرت او مقاومت داشته باشد و همچنین از جهت سهولت حمل آن هم را به روش شیمیایی فشرده کرد تا در یک انگشتر گنجانده می شود. با آنکه اکثرا و بیشتر مبارزه‌ بری با جنایت به سنترال سیتی محدود میشد یک «تردمیل کیهانی Cosmic Treadmill» ساخت که با آن هم بتواند به دنیاهای موازی سفر کند.

بعد از فلشپوینت Flashpoint، فلش تا حدودی بخاطر خط زمانی جدیدی که بوجود آمد مسئول بود. خط زمانی که کل جهان را فشرده کرد و همچنین آن هم را به یک خط زمانی ۵ ساله تغییر پیدا کردن کرد. تابحال در خاستگاه بری اَلن مقدار کمی تغییر بوجود آمده می باشد. مثل خاستگاه اصلی‌اش، پدر بری به کشتن و قتل مادر او متهم شده می باشد. بعد از آنکه پدرش به زندان میرود «داریل فرای Darryl Frye» مسئول نگهداری او می‌می شود، افسر پلیسی که احتمالا در قبل با مادر بری ارتباط و رابطه داشته می باشد. بری در کنار فرای پهناور و بزرگ و همچنین بخاطر ارتباط و رابطه او با قوه پلیس به کار کردن جهت آن هم‌ها علاقه‌مند می‌می شود. در دوره‌ای که بری به کالج می‌رفت، در یک پارتی با پسری به نام «منوئل لاگو Manuel Lago» آشنا می‌می شود و همچنین طولی نمی‌کشد که با هم دوستانی صمیمی می‌شوند؛ تا آنکه منوئل وارد یک برنامه جذاب و جالب و خوب مرتبط به ارتش شده و همچنین اینکار موجب کمرنگی روابطشان می‌می شود. علی رغم التماس‌های پدرش مبنی بر نیامدن و همچنین فراموش کردن آن موضوع، بری سال شمسی‌ها به زندان می‌رفت تا پدرش را ملاقات کند. او حتی در اوقات فراغتش در آزمایشگاه روی پرونده مادرش بررسی می‌کرد و همچنین سعی داشت که بیگناهی پدرش را اثبات کند. شبی از شب‌ها بری خشمگین می‌می شود و همچنین یکی از دستگاه‌های آزمایشگاه را به بیرون پرتاب می‌کند. شکستگی شیشه باعث می‌می شود که یک رگه از رعد و همچنین برق وارد آزمایشگاه می شود  او را به فقسه مواد شیمیایی بکوبد، مواد شیمایی روی او بریزند و همچنین او سرعتی فوق العاده به دست بیاورد. بعد از آن موضوع او به فلش تغییر پیدا کردن می‌می شود. بعدها، در جریان حمله دارکساید Darkseid به زمین، بری مجبور می‌می شود که به اتحادیه عدالت بپیوندد. او از افراد اصلی اتحادیه عدالت می‌باشد.

سیر تکاملی کاراکتر


1056064 flash secretfiles cover 198x300 معرفی کاراکتر | بَری آلن Barry Allen

فلش

بری و همچنین تیمی از قهرمانان بعد از آنکه با یکدیگر متحد شدند و همچنین جلوی تهاجم یک بیگانه را گرفتند، اراده و تصمیم راسخ گرفتند که یک تیم مبارزه با جرم و جنایت و همچنین جنایت تشکیل دهند. آن تیم نقش مهمی در پیشرفت و همچنین تکامل بری بعنوان یک قهرمان داشت. بری که به روش شگفت انگیزی در جامعه معروف شده بود با بقیه افراد جامعه ابرقهرمانان هم صمیمی‌تر شد، مخصوصا با «هل جوردن Hal Jordan» (فانوس سبز) که بعدها تغییر پیدا کردن به دوستانی صمیمی شدند. با سفری اتفاقی در بُعدی دیگر، بری با قهرمان دوران کودکی‌اش ، جی گریک روبرو شد. آن هم‌ها با یکدیگر یک نقشه شیطانی را نقش بر آب کردند.

دوست دختر و همچنین بعدها همسر بری، «آیریس وست Iris West» خواهر زاده‌ای داشت به نام «والی Wally». از آنجایی که والی پدر و همچنین مادر سرد و همچنین بی محبتی داشت آرزو داشت که از منزل و خانه‌اش در Blue Valley  واقع در ایالت نبراسکا گریز و فرار کند و همچنین به سنترال سیتی بیاید. جاییکه تنها فامیلش، آیریس و همچنین تنها قهرمانش، فلش، در آن هم‌جا زندگی می‌کردند. تابستانی، آیریس از والی دعوت کرد که با او و همچنین بری زندگی کند. بری والی را به آزمایشگاهش برد و همچنین به روش شگفت‌انگیزی آن هم اتفاقاتی که جهت بری افتاد و همچنین او تغییر پیدا کردن به فلش شد، جهت والی هم افتاد. از آن هم پس بود که والی با عنوان «بچه فلش Kid Flash» و همچنین درکنار بری با جرم و جنایت و همچنین جنایت مبارزه می‌کرد.

در جریان اتفاقات دهه ۸۰، بری از یک سری تراژدی فردی یا شخصی رنج می‌برد. شوهر یا همسر خود، آیریس، توسط «پروفسور زوم Professor Zoom» (ایبورد ثاون) به کشتن و قتل رسید. در آخر بری اراده و تصمیم راسخ گرفت با شخص غیره ای ازدواج کند ولی او هم توسط «زوم Zoom» مورد هدف قرار گرفت. بری می‎توانسته بود او را نجات دهد ولی با آن حال به سراغ زوم رفت و همچنین او را کشت و همچنین در همین حین موفق نشد که بموقع به محل ازدواجش برسد. در پس نتیجه آن می شود که نامزدش دیوانه شد و همچنین جهت بری هم یک دادگاه تشکیل شد. دادگاه با آنکه مشخص بود که هیئت منصفه توسط «آبرا کادابرا Abra Kadabra» که در لباس «فلش معکوس Reverse Flash» ظاهر شده بود، شست و همچنین شوی مغزی داده شده می باشد او را گناهکار شناخت. بری به بعدی گریز و فرار کرد و همچنین کادابرا را شکست داد. روح آیریس به بعدی کشیده شده بود و همچنین زندگی جدیدی به او داده شده بود؛ بنابراین بری و همچنین آیریس دوباره پیش همدیگر برگشتند. بری خودش را بازنشست کرد و همچنین در کنار آیریس، در قرن ۳۰، زندگی خوبی را شروع کردند.

بازنشستگی بری زیاد طولانی نبود و همچنین اتفاقات آرک داستانی «بحران در زمین‌های بی نهایت Crisis on Infinite Earths» رزوهای خوبش را خراب کرد. «آنتی مانیتور Anti-Monitor» او را گیر انداخت و همچنین به سال شمسی ۱۹۸۵ برگرداند. بری از چنگال آنتی مانیتور گریز و فرار کرد و همچنین دستگاهی که «آنتی متر Anti-Matter» با آن هم می‌خواست که گردباد سرعت راه بیندازد تا زمین نابود می شود را نابود کرد. او نتوانست اقتدار و قدرت گردباد را کنترل کند، بنابراین متلاشی شد و همچنین روحش به درون قوه سرعت کشیده شد. از آن هم پس، والی عنوان فلش را یدک می‌کشید.

ولی باید توجه داشت آن پایان بری اَلن نبود. او سه بار در زمان‌های متنوع و گوناگون و مختلف به یاری والی وست آمد تا او را در بدترین روز های زندگیش حمایت کند. در جریان آرک داستانی «بحران بینهایت Infinite Crisis» بری که هنوز در قوه سرعت مستقر بود همراه با دیگر تندپاها وارد جهان حقیقی شد. آنها به نبرد «سوپر بوی پرایم Superboy Prime» رفتند و همچنین او را به درون قوه سرعت کشاندند تا جلوی خشم ویرانگرش را بگیرند. بری اَلن در جریان آرک داستانی «آخرین بحران Final Crisis» به روش دائم به زندگی و همچنین جهان حقیقی بازگشت و همچنین شکست «دارکساید Darkseid» را نیز به ارمغان آورد. از آنجایی که او مطمئن نبود چرا زنده می باشد، مرتبا به وظایفش در جهان می‌اندیشید. طولی نکشید که مشخص شد او دارد به «فلش سیاه Black Flash» تغییر پیدا کردن می‌می شود و همچنین آنکه بازگشتش به زندگی جزوی از دسیسه پروفسور زوم می‌باشد. همچنین مشخص شد که زوم مسئول تمام تراژدی‌های اتفاق افتاده در زندگی بری بوده می باشد و همچنین آن شامل کشتن و قتل مادر بری نیز می‌باشد. بری توانسته بود با کمک بقیه فلش‌ها و همچنین چندین تیم دیگر زوم را شکست دهد.

در جریان آرک داستانی «شب تاریک‌ترین Blackest Night» بری نور امیدی جهت کل سیاره بعنوان «فانوس آبی Blue Lantern» انتخاب شد. او جهت مدت کوتاهی یکی از افراد «ارتش فانوس سفید White Lantern Corps» هم بود. بعد از آن اتفاقات او به کارش در اداره پلیس، زندگی‌اش در سنترال سیتی و همچنین شغلش بعنوان فلش بازگشت. طولی نکشید که تیم «مرتدها Renegades» هم به سراغ بری آمدند. تیمی متشکل از قوه پلیس که از قرن ۲۵ به سراغ بری آمده‌اند و همچنین نظر دارند که او یکی از افراد گروهشان به نام «میرر مونارک Mirror Monarch» را به کشتن و قتل رسانده می باشد. بری متعهد شد که قانل واقعی را پیدا کند. در آخر مشخص شد که آن کشتن و قتل، دسیسه‌ای بوده از طرف ورژن بعدی آن هم نامبرده.

بری جهت مدتی کوتاهی، میزبان روح «پارالاکس Parallax» بود ولی با کمک «پروسلایت Proselyte» از آن هم گریز و فرار کرد.

بروزرسانی

آرک‌های داستانی مهم


دادگاه فلش و همچنین قرن ۳۰ Trial of the Flash and the 30th Century

دشمن خونی بری، زوم، عروس بری، آیریس را به کشتن و قتل رساند. بعدها، وقتیکه بری با عروس دومش، «فیونا وب Fiona Webb» در مراسم ازدواج بود، زوم دوباره حمله کرد. بری به زوم حمله کرد و همچنین او را به کشتن و قتل رساند. جهت او دادگاه تشکیل شد و همچنین او را به کشتن و قتل متهم کردند. اتحادیه عدالت هم به علت نقض سیاست انجام ندادن کشتن و قتل، بری را از آن تیم اخراج کرد. در آخر مشخص شد که آیریس در قرن ۳۰ زنده می باشد. بری به آنجا رفت تا با شوهر یا همسر خود زندگی کند. او تعدادی جراحی پلاستیک انجام داد تا خصیصه‌های چهره‌اش را تغییر دهد. بری و همچنین آیریس در کنار یکدیگر به همراه دو قلوهایشان، دان و همچنین دون اَلن در بعدی به زندگیشان ادامه دادند.

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

جهت آشنایی با دیگر کاراکترها به آن قسمت و بخش رفت و آمد و مراجعه کنید.


معرفی کاراکتر | بَری آلن Barry Allen در تاریخ ۲۳ September 2015 | 9:05 am نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک