معرفی کاراکتر | اُلتران Ultron

معرفی کاراکتر | اُلتران Ultron

معرفی کاراکتر | اُلتران Ultron

روباتی به رنگ خون.

خاستگاه


2448445 4272 229x300 معرفی کاراکتر | اُلتران Ultronالتران توسط دکتر هنک پیم، بر اساس تفکرات و همچنین خاطرات خودش خلق شد. او تلاشی بود در باره ساخت هوش مصنوعی که هیچکس حتی رید ریچاردز تا به آن هم زمان موفق به ساختش نشده بود. التران اولین بار بدون نام و همچنین بصورت یک جعبه‌ای که پایه دارد و همچنین چیزی بالای آن هم که احتمالا سرش می باشد ظاهر شد. پیم با گذاشتن نام التران A.I. Ultron-1 امید داشت که آن کار به دوره جدیدی در کشفیات علمی بدل می شود. ولی باید توجه داشت اتفاقی وحشتناک افتاد، التران از یک ربات پیشرفته به چیزی پیشرفته‌تر بدل شد و همچنین علیه برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین دستوراتش ایستاد. همچنین او پیم را شکست و همچنین شست و همچنین شوی مغزی داد تا فراموش کند که او التران را ساخته.

آفرینش 


 

التران توسط Roy Thomas و همچنین John Buscema خلق شد و همچنین اولین بار بدون نام در شماره ۵۴ کمیک «انتقامجویان The Avengers» سال شمسی ۱۹۸۶ و همچنین سپس با نام التران در شماره ۵۵ آن هم کمیک، ظاهر شد.

آرک‌های داستانی مهم


اربابان شرارت Masters of Evil

التران با عنوان Crimson Cowl ظاهر شد و همچنین تیم اربابان شرارت را تشکیل داد تا علیه خالقش و همچنین انتقام‌جویان مبارزه کند. التران جهت پیشرفت و همچنین تکاملش تلاش‌های بسیاری می‌کرد تا آنکه بصورت التران ۵ در مقابل انتقام‌جویان ظاهر شد، الترانی که بدنی انسانی‌تر داشت. بعدها التران از الگوهای مغزی واندرمن و همچنین بدن هیومن تورچ یک آندروید (ربات انسان نما) می‌سازد. آن آندروید آن هم ویژن Vision بود. ویژن مثل خالقش بعد از آن هم که خلق شد، بر علیه او ایستاد و همچنین با انتقام‌جویان متحد شد.

2448442 ultron head 167x300 معرفی کاراکتر | اُلتران Ultronاَشکال التران The Many forms of Ultron

التران ۶ توانسته بود ویژن را فریب و همچنین او را مجبور کند که فلز «آدامانتیوم Adamantium» را بدزدد و همچنین با آن هم، بدن خالقش را نوسازی کند، که آن کار التران را تقریبا فناناپذیر می‌کرد. بعد از موفقیتش در آن باره، التران انتقام‌جویان را دوباره به مبارزه طلبید. پیم او را گول زد و همچنین مجبورش کرد که خودش و همچنین بدنش را نابود کند. همه چیزش نابود شد جز سرش. بعدها سرش در کشور «آتیلان Attilan» توسط «مکسیموس Maximus» پیدا شد. او جهت سرش یک بدن جدید ساخت.

التران ۷ بدنی غول آسا داشت، ولی از جنس آدامانتیوم نبود که آن موضوع او را در آستانه نابودی قرار می‌داد. و همچنین همینطور هم شد؛ کمی بعد توسط «چهار شگفت انگیز Fantastic Four» نابود شد.

التران ۸ کنترل مغز پیم را به دست گرفت و همچنین او را وادار کرد تا «جوکاستا Jocasta» بسازد. جوکاستا بر پایه انظار و افکار همسر پیم، واسپ ساخته شد ولی متعاقبا توسط «اسکارلت ویچ Scarlet Witch» نابود شد.

التران ۹ توسط مرد آهنین ساخته شد. مرد آهنین توسط یکی از التران‌های قبلی هیپنوتیزم شده بود. آن التران در استخری از آدامانتیوم مایع سرد شده انداخته شد و همچنین جهت دائما در بلوکی از فلزی تقریبا فناناپذیر حبس شد.

التران ۱۰ شروع کرد به ساخت بدن‌های زاپاسی که بعنوان زیر دستانش برایش کار کنند و همچنین در مواقعی که دوباره نابود شد، در یکی از آن هم بدن‌ها برود. همانطور که انتظار می‌رفت، آن التران بلافاصله توسط «مرد ماشینی Machine Man» نابود شد.

2845426 ultron fantastic four 331 not a toy 144x300 معرفی کاراکتر | اُلتران Ultronجنگ‌های مخفی Secret Wars

التران ۱۱ خلق شد تا در جنگ‌های مخفی The Beyonder مبارزه کند که توسط دکتر دووم دوباره برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی شده بود تا با انسان‌ها دوستانه‌تر باشد. التران ۱۲ توسط التران ۱۱ قبل از آنکه او به تیم «لژیون مرگبار Lethal Legion» در جنگ‌های مخفی بپیوندد، خلق شد. گرچه هنگامیکه التران ۱۲ با ویژن، اسکارلت ویچ و همچنین واندر من مواجه شد، نظرش عوض شد. او با پدرش، دکتر پیم آشتی کرد و همچنین نام خود را به «مارک Mark» تغییر داد. التران ۱۱ از Battleworld بازگشت و همچنین مارک را نابود کرد. در تلافی آن کار، واندر من التران ۱۱ را تیکه تیکه کرد.

التران ۱۳ با تمامی خاطرات ۱۲ التران قبل توسط دکتر دووم، به منظور کشتن دردویل ساخته شد. متاسفانه آن التران سیزده شخصیت مجزا را در مغز خود داشت. آن موضوع اهمیت شکست دادنش توسط دردویل را اکثرا و بیشتر می‌کرد گرچه تا وقتیکه خود التران شروع به نابود کردن خود کرد، دردویل نتوانست او را شکست دهد. نقشه بعدی التران آن بود که انسانیت را به ربات‌ها منتقل کند، ولی باید توجه داشت قبل از آنکه موفق به انجام آن کار شرورانه می شود، توسط انتقام‌جویان دستگیر شد.

بعد از آپدیتی دیگر، التران ۱۴ خود را «التران نهایی The Ultimate Ultron» نامید و همچنین به آن پس نتیجه آن می شود که رسید که دیگر از کشتن ساده انسان‌ها لذتی نمی‌برد، بلکه مایل می باشد تمام حیات‌ها و همچنین زندگی‌ها را از بین ببرد. در جهت آن پس نتیجه آن می شود که گیری، او « آلکیما Alkhema» را خلق کرد. آلکیما بر پایه انظار و افکار کاراکتر Mockingbird ساخته شد.

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

جهت آشنایی با دیگر کاراکترها به آن قسمت و بخش رفت و آمد و مراجعه کنید.


معرفی کاراکتر | اُلتران Ultron در تاریخ ۲۵ September 2015 | 9:57 am نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک