معرفی کاراکتر | آکوامن Aquaman

معرفی کاراکتر | آکوامن Aquaman

معرفی کاراکتر | آکوامن Aquaman

به روزرسانی: آرک‌های «بازگشت به نبرد»، «بازگشت تاناتوس» و همچنین «جنگ شکارچی/گردآورنده» اضافه شدند.

هر آن هم‌چه در مورد فرمانروای آتلانتیس بایستی و حتما بدانید.


خاستگاه

آکوامن در کودکی 300x274 معرفی کاراکتر | آکوامن Aquaman

آکوامن در کودکی

بر طبق اولین داستان سرآغاز او همچنین، آکوامن (Aquaman) معروف به آرتور کِری (Arthur Curry) پسر آتلانا (Atlana) و همچنین تام کِری (Tom Curry) بود. آتلانا پرنسسی آتلانتیسی بود که به خاطر علاقه ی زیاد و همچنین همچنین بازدیدهای گاه و همچنین بیگاه به دنیای بالای آب، از آتلانتیس (Atlantis) تبعید شده بود و همچنین تام کری مردی از دنیای سطح زمین و همچنین نگهبان فانوس دریایی بود. شبی در میان یک طوفان وحشتناک، تام کری آتلانا را پیدا می‌کند که توسط امواج به ساحل آورده شده و همچنین او را از گزند نجات می‌دهد. کری و همچنین آتلانا هر دو فانوس دریایی را مبدل به منزل و خانه‌ی خود نموده و همچنین ارتباط و رابطه‌ای قوی را شروع می‌کنند که بعدها منجر به یک ارتباط و رابطه‌ی عاطفی و همچنین سپس منجر به تولد آرتور می‌گردد.

تام کری ارتباط و رابطه اش با آتلانا را می‌پذیرد و همچنین با آنکه دائما می‌داند که اکثرا و بیشتر از آنچه آتلانا بروز می‌دهد در مورد او وجود دارد، هیچوقت از او در مورد قبل‌اش سوالی نمی‌پرسد. بعد از به دنیا آمدن آرتور، تمام آن مسائل حتی بی‌اهمیت‌تر از قبل می‌می شود زیرا آرتور ارتباط و رابطه‌ی آن هم دو را محکم‌تر کرد. دو سال شمسی بعد از تولد آرتور، او همچنین درحالی که یک ساعت تمام بدون آنکه غرق می شود در زیر آب بازی می‌کرد توسط تام پیدا می‌می شود. چندین سال شمسی بعد، تام و همچنین خودِ آرتور واقعیت و حقیقت را در مورد‌ی قبل‌ی آتلانا درمی‌یابند. آتلانا هنگامی که در بستر مردن و مرگ بود فاش می‌کند که از قاره‌ی گم شده‌ی آتلانتیس می‌آید. او همچنین همچنین جهت آرتور فاش می‌کند که او توانایی تنفس و همچنین زندگی زیرآب و همچنین همچنین توانایی ارتباط برقرار کردن و همچنین کنترل تمام موجودات دریایی را از او به ارث برده می باشد.

بعد از مردن و مرگ آتلانا، پدر آرتور مصمم می‌می شود تا آرتور را هم از نظر فیزیکی و همچنین هم از نظر روانی آموزش دهد تا روزی بر اقتدار و قدرت‌هایش کنترل کامل پیدا کند. تام همچنین به آرتور درس می‌دهد تا خودش را به عنوان شخص ویژه‌ای درنظر بگیرد، به عنوان ناجی اقیانوس‌ها، به عنوان پادشاه هفت دریا. بعدها، بعد از مردن و مرگ تام، آرتور کری فانوس دریایی را که سال شمسی‌ها منزل و خانه‌ی او و همچنین خانواده‌اش بوده ترک می‌کند تا پا به اقیانوس بگذارد و همچنین سرنوشت حقیقی خود را پیدا کند. او بعدها پادشاه آتلانتیس می‌می شود و همچنین با مِرا (Mera) ازدواج می‌کند. مرا بازدیدکننده‌ای از یک دنیای آبی که در بُعدی دیگر قرار داشت، به نام زیبل (Xebel) بود. آرتور همچنین آکوالَد (Aqualad) جوون را زیر بال و همچنین پر خود می‌گیرد و همچنین با کمک‌های گاه و همچنین بیگاه مرا با نیروهای شیطانی می‌جنگد.

آفرینش

آکوامن توسط مورت وایزینگر (Mort Weisinger) و همچنین پل نوریس (Paul Norris) خلق شد و همچنین اولین بار در شماره ۷۳ کمیک More Fun Comics پدیدار شد.

تحولات شخصیت

عصر طلایی: زمین دو (۱۹۵۰- ۱۹۳۸)           Golden Age: Earth-Two         

عصر طلایی آکوامن معرفی کاراکتر | آکوامن Aquamanآرتور در اولین روزهای حضورش در کمیک ها قادر بود تا زیر آب نفس بکشد، با سرعت بالا شنا کند و همچنین با جانداران دریایی حرف بزند. به جای آنکه به روش ذهنی با موجودات دریایی صحبت کند، دیده می‌شد که او مستقیماً با موجودات دریایی گفتگو می‌کند که آن ارتباط با جانداران نزدیک او همچنین بهتر بود. آرتور همچنین اقتدار و قدرت بدنی فوق العاده را از اجداد آتلانتیسی خود به ارث برد. اگرچه از او به عنوان «فرمانروای دریاها» نام برده می‌می شود که تمام اقیانوس قلمرو اوست، آن موضوع هیچوقت کاملاً تصدیق نشد. ماجراهای آکوامن در تمامی نقاط جهان اتفاق می‌افتاد و همچنین خلوتگاه او «یک معبد باستانی آتلانتیس گمشده در زیر آب» بود که بر تخت آن هم می‌نشست.

در اولین ماجراجویی های او همچنین، اکثرا و بیشتر دشمنان آکوامن فرماندهان زیردریایی‌های نازی‌ها و همچنین متحدین (کشورهایی شامل ژاپن، آلمان، ایتالیا و همچنین چند کشور دیگر که در جنگ جهانی دوم علیه متفقین می‌جنگیدند) بودند. ولی باید توجه داشت او خیلی زود همچنین و علاوه بر مبارزه با تهدیدهای گوناگون نسبت به موجودات و همچنین فعالیت های دریایی، شروع به مبارزه با دریانوردان تبهکار گوناگون شامل دزدان دریایی عصر جدید و همچنین مخصوصاً دشمن بلند مدت خود «کاپیتان جک سیاه Black Jack» کرد. آخرین حضور آکوامن در شماره ی ۱۰۷ کمیک More Fun Comics بود و همچنین در سال شمسی ۱۹۴۶ دوباره در شماره ی ۱۰۳ از کمیک Adventure Comics همراه با «پیکان سبز» (Green Arrow) و همچنین «سوپربوی» (Superboy) به حضور خود ادامه داد.

عصر نقره ای: زمین یک (۱۹۷۰-۱۹۵۶)           Silver Age: Earth-One

عصر نقره ای آکوامن 300x295 معرفی کاراکتر | آکوامن Aquamanماجراهای آکوامن در دهه‌ی ۱۹۵۰ در کمیک Adventure Comics به عنوان یکی از معدود قهرمان‌هایی که در تمام آن دهه نشر بی‌وقفه داشته‌اند، ادامه پیدا کرد و همچنین همچنین با وارد کردن عناصر جدید، مانند وارد شدن شخصیت های فرعی متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین ساخته یا ایجاد تغییرات جزئی در منشا، اقتدار و قدرت‌ها، طرح و همچنین شخصیت او همچنین، اقدام به گسترش اسطوره‌شناسی آکوامن شد. آن عناصر اولین بار در شماره ی ۲۲۹ Adventure Comics به وقوع پیوست هنگام و زمانی که که دستیار اختاپوس آکوامن، یعنی توپو (Topo) را معرفی کردند.

در شماره ی ۲۶۰ Adventure Comics مشخص شد که آکوامن پسر تام کری، نگهبان فانوس دریایی، و همچنین آتلانا، شاهدخت سلطنتی که به خاطر علاقه و همچنین بازدیدهای مکرر از سطح زمین از آتلانتیس تبعید شده بود، می‌باشد. از آنجایی که آرتور نیمه انسان/نیمه آتلانتیسی به دنیا آمده بود، نه تنها می‌توانسته بود روی زمین زنده بماند، بلکه می‌توانسته بود بدون نفس گرفتن زیر آب تنفس کند. او همچنین همچنین صاحب توانایی‌های فوق بشری مانند: اقتدار و قدرت، صحبت با موجودات دریایی و همچنین تجربه و مهارت بالا شنا با سرعت بالا بود. در نهایت، آرتور اراده و تصمیم راسخ گرفت تا از استعدادهایش جهت محافظت از بستر اقیانوس بهره بری و استفاده کند. او همچنین به عنوان آکوابوی (Aquaboy) پا به عرضه گذاشت و همچنین خیلی زود اولین برخوردش با سوپربوی (که در آن هم زمان جزو معدود ابرقهرمان‌های فعال زمین بود) را تجربه کرد. بعدها، هنگام و زمانی که آرتور پهناور و بزرگ شد، خودش را «آکوامن» نامید.

سپس مشخص شد که بعد از مردن و مرگ آتلانا، تام کری با انسانی معمولی ازدواج کرده و همچنین صاحب پسری به نام اورم (Orm) شده می باشد. اورم کودکی پردردسری داشت و همچنین آرتور دائماً ضامن او در پیشگاه قانون می‌شد. اورم با پهناور و بزرگ شدن زیر سایه ی آرتور نفرت بسیاری نسبت به او پیدا کرد، نه تنها و فقط به خاطر اقتدار و قدرت‌هایی که هیچ وقت نمی‌توانسته بود صاحبشان باشد، بلکه به آن خاطر که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کرد پدرش به آرتور علاقه‌ی بیشتری دارد. اورم سرانجام دچار فراموشی گردید و همچنین جهت مدتی ناپدید شد و همچنین دوباره سال شمسی ها بعد به عنوان یکی از بزرگترین دشمنان آکوامن معروف به اقیانوس سالار (Ocean Master)  پدیدار شد.

در دوران نقره ای، توانایی آکوامن جهت صحبت با موجودات دریایی خیلی زود تغییر پیدا کردن به یک ارتباط و رابطه ی تلپاتی کاملاً پیشرفته با موجودات آبی حتی از مسافت های دور، شد ولی باید توجه داشت از آن هم موقع شروع به ساخته یا ایجاد یک ضعف مشخص کرد. با آنکه گفته می‌شد که او می‌تواند هم در آب و همچنین هم خارج از آب به خوبی نفس بکشد، ولی باید توجه داشت او حالا بایستی و حتما هر ساعت با آب تماس برقرار می‌کرد تا از کم آبی نمیرد.

عصر مدرن: زمین جدید (۱۹۸۵ – تابحال)           Modern Age: New Earth            

آکوامن عصر جدید 300x277 معرفی کاراکتر | آکوامن Aquaman

آکوامن زمین جدید

بعد از آن که جهان دی سی بعد از جریان «بحران در زمین‌های نامحدود» (Crisis on Infinite Earths) کسب و کار خود را دوباره از اول شروع کرد (یا به اصطلاح «ریبوت» شد) مجموعه کمیک های محدودی از آکوامن در قسمتهای آخر دهه ی ۸۰ و همچنین اوایل دهه ی ۹۰ به چاپ رسید. در سال شمسی ۱۹۸۶ مجموعه‌ی ۴ قسمتی آکوامن به قلم نیل پوزنر (Neal Pozner) آکوامن را با لباسی جدید و همچنین آبی نشان داد. آن مجموعه به خوبی مورد استقبال قرار گرفت و همچنین دنباله ای محدود جهت آن مجموعه در نظر گرفته شده بود ولی در نهایت کنسل شد. آن مجموعه همچنین جزئیات بیشتری از منشا آکوامن عصر نقره‌ای را گفتن می‌کرد مانند ارتباط و رابطه‌ی آکوامن و همچنین برادرناتنی‌اش، اقیانوس سالار که منشا او همچنین هم به صورت کامل‌تری گفتن شد. آن مجموعه همچنین عناصر جادویی را به داستان‌های آکوامن اضافه کرد و همچنین اقیانوس سالار را به عنوان یک جادوگر معرفی کرد. آکوامن دوباره با لباس آبی خود در سال شمسی ۱۹۸۸ در شماره‌ی اول کمیک آکوامن ویژه (Aquaman Special #1) پدیدار شد. در قسمتهای آخر سال شمسی ۱۹۸۸ آکوامن دوباره با لباس سبز و همچنین نارنجی ظاهر شد.

بعد از دوران نقره‌ای و همچنین ریبوت دنیای دی سی منشا آکوامن نیز تغییر یافت. از آن پس او اورین (Orin) ولیعهد آتلانتیس، پسر ملکه آتلانا و همچنین آتلان (Atlan) بود. آتلان جادوگری مرموز بود و همچنین از آنجایی که می‌دانست پادشاه ترویس (King Trevis) نمی‌تواند از آتلانا صاحب فرزندی می شود، در هنگام یک رویا آتلانا را آبستن کرد. سپس بعدی‌ی بچه را پیشگویی کرد و همچنین او را به یاد جدّش، اورین نامید. ترویس بلافاصله فهمید که اورین پسر او نیست زیرا صاحب موهای بلوند بود که ممکن بود نفرین کورداکس (Kordax) را تصرف کند. به خاطر خرافات خیلی زیاد آتلانتیسی‌ها بچه به عنوان یک ناکامی در حاملگی اعلام شد و همچنین او را در صخره‌ی آبی بخشش (Mercy Reef) گذاشتند تا بمیرد. تنها کسی که در حمایت از او سخن گفت فردی به نام والکو (Vulko) بود. والکو یک دانشمند بود که به هیچ وجه تحمل اسطوره یا خرافات را نداشت ولی کسی به حرف‌های او گوش نداد و همچنین او همچنین سال شمسی‌ها بعد به یکی از دوستان و همچنین راهنمایان نزدیک اورین جوون تغییر پیدا کردن شد.

Aquaman Blue Costume 190x300 معرفی کاراکتر | آکوامن Aquaman

آکوامن در لباس آبی

بعد از آنکه اورین را در صخره ی آبی بخشش گذاشتند، توانایی او جهت ارتباط برقرار کردن با موجودات دریایی سبب شد که توسط دلفین‌ها پهناور و بزرگ می شود. مادر ناتنی او، پورم (Porm) او را شناگر نامید، ولی بعد از آنکه صیادان برادر ناتنی‌اش درین (Drin) را کشتند خانواده‌ی جدیدش را ترک کرد. ملاقات بعدی او با انسان‌ها مرتبط به تام کری می‌شد، نگهبان فانوس دریایی که او را به فرزندی قبول کرد و همچنین قبل از مرگش اسم او را آرتور کری گذاشت. آرتور سپس در آلاسکا مستقر شد که در آنجا با کاکو (Kako) ملاقات کرد و همچنین عاشق او شد. او همچنین همچنین سبب نفرت اورم، اقیانوس سالار بعدی شد که بعدها معلوم گردید که برادر ناتنی او از پدرشان آتلان و همچنین زنی دیگر بوده می باشد. هنگامی که کاکو حامله بود، یک خدای شیطانی به نام نولیاجوک (Nuliajuk)، قبل از آنکه آرتور بداند که کاکو پسر او یعنی کوریاک (Koryak) را در شکم دارد، او را مجبور به رفتن کرد.

ملاقات بعدی او با یک خداوند تبارک و تعالی مرتبط به پسر پوسایدون (Poseidon) یعنی تریتون (Triton) می‌می شود، هنگامی که او جان پرنسس دایانا را (Princess Diana) نجات داد. او بعدها اکثرا و بیشتر در دریا می‌ماند و همچنین از دید انسان ها مخفی می‌شد تا هنگام و زمانی که که پوسایدونیس را پیدا کرد.  هنگام و زمانی که که آرتور به آتلانتیس برگشت به خاطر حکومت دیکتاتوری آن هم زمان دستگیر شد و همچنین جهت بیگاری به یک زندانی آکواریومی فرستاده شد و همچنین در آنجا تحت تعلیم والکو قرار گرفت که به او زبان آتلانتیسی را یاد داد. هنگامی که آرتور در زندان بود فهمید که مادرش نیز زندانی می باشد، ولی باید توجه داشت بعد از مردن و مرگ مادرش از زندان گریز و فرار کرد. او سپس به سطح زمین رفت و همچنین با نام «آکوامن» که فلش (Flash) هنگام مبارزه با تریکستر (Trickster) روی او گذاشته بود به عنوان یکی از قهرمانان آن هم زمان مطرح شد و همچنین به لیگ عدالت آمریکا (Justice League of America) پیوست.

بعد از آن هم که دوباره به پوسایدونیس برگشت، فهمید که والکو انقلابی به راه انداخته و همچنین او را به عنوان پادشاه بر حق آتلانتیس می‌خوانَد. او همچنین سپس پادشاه آتلانتیس شد و همچنین بعدها مرا را دید و همچنین با او ازدواج کرد.

۵۲ جدید: زمین صفر            New 52: Earth-0

از نظر زمانی اولین حضور آکوامن در ۵۲ جدید مرتبط به شماره ی ۳ از کمیک لیگ عدالت می‌می شود (آرک اول کمیک اتحادیه‌ی عدالت پنج سال شمسی پیشتر از خط زمانی اصلی را دنبال می‌کرد) که در آن هم با سوپرمن، بتمن، واندروومن، فلش (بری آلن) و همچنین هال جردن (و همچنین بعدها سایبورگ) در یک تیم قرار گرفت تا با حمله‌ی اپوکالیپسی‌ها به زمین توسط دارک‌ساید و همچنین فوق اجنه‌هایش مقابله کند. بعد از شکست موفقیت‌آمیز نیروهای دارک‌ساید، آکوامن و همچنین بقیه اتحادیه‌ی عدالت را تشکیل دادند.

وقایع بعد از حادثه‌ی نقطه‌ی انفجار (Flashpoint) تغییرات مهمی را در ارتباط و رابطه با قبل و همچنین منشا آکوامن به وجود آورد. بار دیگر منشا دوران نقره‌ای آکوامن به عنوان پسر نیمه انسان/نیمه آتلانتیسی تام کری و همچنین آتلانا گفته شد و همچنین او همچنین به همراه مِرا به خلیج آمنسیتی (Amnesty Bay) برگشت. رفتارهای خشن نسبت به اقیانوس‌ها در دوران حکومتش باعث پریشانی او شد و همچنین اراده و تصمیم راسخ گرفت تا از تاج و همچنین تخت آتلانتیس کناره‌گیری کند و همچنین به یک قهرمان تمام وقت تغییر پیدا کردن می شود. ولی در سطح زمین با پیشامد جدید‌ی عدم محبوبیت در بین عموم درگیر بود که هنوز او را به عنوان یک ابرانسان ضعیف ناکارآمد با اقتدار و قدرت های غیرمفید می‌دانستند که دائما دست مایه‌ی تمسخر می باشد. البته بعد از آن هم که اقیانوس سالار Ocean Master و همچنین آتلانتیسی‌ها در سطح زمین جنگ به پا کردند، آرتور دوباره تاج و همچنین تخت را به دست آورد و همچنین پادشاه آتلانتیس شد تا تمام اختلافات بین دو جهان را سامان ببخشد و همچنین آتلانتیس را بار دیگر یک ملت قدرتمند و همچنین سختکوش کند.

آرک های داستانی مهم

عصر مدرن: زمین جدید

بازگشت به آتلانتیس

آرتور همچنان خاطراتی از دریا دارد بنابراین اراده و تصمیم راسخ می‌گیرد بفهمد که واقعاً چه کسی می باشد و همچنین اهل کجا می‌باشد. او عمیق‌تر و همچنین دورتر از آنچه که دائما رفته بود، شنا می‌کند و همچنین بعد از مدتی به روش تصادفی به محل تولدش، آتلانتیس، می‌رسد. ولی، شادی او دیری نمی‌پاید و همچنین او توسط سربازان آتلانتیسی دستگیر و همچنین به یک بازداشتگاه اسرای آتلانتیسی برده می‌می شود. مشخص می‌می شود که ملکه‌ی آتلانتیس، آتلانا (مادر اورین) و همچنین حکومت او توسط تیم ظالم و همچنین دیکتاتوری که می‌خواستند با خودکامگی بر آتلانتیس حکومت کنند، سرنگون شده می باشد. آنها آتلانا و همچنین دولتش و همچنین هر که را که از آنها پشتیبانی می‌کرد را به قرارگاه اسرا برده‌اند.

اورین ترسیده، تنها و همچنین یک غریبه می باشد. خوشبختانه دو فرد یا شخص او را می‌شناسند: آتلانا و همچنین والکو. والکو احساس می‌کند که مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد به شاهزاده‌ی جوون کمک کند و همچنین لذا به او صحبت به زبان آتلانتیسی را می‌آموزد تا صحبت های دیگر زندانیان را متوجه می شود. آتلانا هویت خود را جهت اورین فاش می‌کند و همچنین به او می‌گوید که اورین پسر او و همچنین جانشین برحق تاج و همچنین تخت آتلانتیس می باشد. او همچنین کمی بعد کشته شد. 

تغییر پیدا کردن شدن به یک ابرقهرمان و همچنین عضویت در اتحادیه‌ی عدالت آمریکا

لیگ عدالت آمریکا 300x225 معرفی کاراکتر | آکوامن Aquamanاورین موفق می‌می شود تا از قرارگاه گریز و فرار کند و همچنین سوگند می‌خورد که روزی برگردد و همچنین شهروندان و مردم شهر آتلانتیس را نجات دهد. او به سطح آب بازمی‌گردد و همچنین گذارش به دومین فلش (بری آلن) می‌خورد که او را متقاعد می‌کند تا یک ابرقهرمان می شود. آرتور و همچنین بری نهایتاً با هم دوست شده و همچنین بعد همراه با دیگر قهرمانان از بنیان‌گذاران اتحادیه‌ی عدالت آمریکا می‌شوند. جهت مدتی هنگام و زمانی که که پایگاه آن هم‌ها در دیترویت واقعا در ایالت میشیگان قرار داشت، او حتی رهبر اتحادیه‌ی عدالت آمریکا نیز شد. او در ماجراهای بسیاری تیم را رهبری کرد تا هنگام و زمانی که که نهایتاً از تیم خارج شد زیرا احتیاج داشت تا به دلایل سیاسی و همچنین فردی یا شخصی به آتلانتیس بازگردد.

مردن و مرگ یک شاهزاده

اورین به آتلانتیس بازمی‌گردد تا مردمش را از دیکتاتوری نجات دهد. از آنجایی که اورین یک آتلانتیسی دورگه بود، خیلی زیاد قوی تر،سریع تر و همچنین پایدارتر از هر آتلانتیسی دیگر بود. او همچنین قادر بود تا به صورت تلپاتی با جانوران دریایی صحبت کند، بنابراین می‌توانسته بود اکثرا و بیشتر آتلانتیس را به تنهایی پس بگیرد. اقدامات او بر آتلانتیسی‌ها تاثیرگذار بود به طوری که باعث شد تا آن هم ها نیز شروع به مبارزه کنند، حکومت دیکتاتوری را سرنگون و همچنین شهرستان را آزاد کنند.

Aquaman Death of a Prince 193x300 معرفی کاراکتر | آکوامن Aquaman

مردن و مرگ یک شاهزاده…

آتلانتیسی ها به هویت واقعی اورین پی بردند: که او پسر آتلانا و همچنین جانشین برحق تاج و همچنین تخت آتلانتیس می باشد و همچنین بنابراین او را پادشاه جدید آتلانتیس کردند. سپس اورین به آهستگی شروع به معرفی آتلانتیس به دنیای سطح زمین کرد. در همین زمان ها بود که او شاگردی به نام گارث (Garth) را جهت خود انتخاب کرد که بعدها به عنوان آکوالد (Aqualad) معروف شد.(و همچنین البته بعد به تِمپِست (Tempest) تغییر پیدا کردن شد). آن هم ها با هم ماجراهای بسیاری را تجربه کردند و همچنین آکوامن همچنین با ملکه‌ای از بعدی دیگر، به نام مِرا ازدواج کرد. آن هم سرانجام صاحب پسری به نام آرتور کِری جونیور شدند. ولی، اورین در تقلا بود تا میان پادشاه بودن و همچنین ابرقهرمان بودن تعادل برقرار کند.

در نهایت دشمن آکوامن، مانتای سیاه (Black Manta) ، پسر اورین را اسیر کرد و همچنین به کشتن و قتل رساند که باعث شکافی بین اورین و همچنین شوهر یا همسر خود شد. مرا از شدت اندوه دیوانه شد و همچنین به تیمارستانی در پوسایدونیس (شهری در آتلانتیس) فرستاده شد. اندکی بعد، نیرویی فضایی آتلانتیس را فتح کرد. ارتور مجبور شد تا دنیا را نجات دهد و همچنین در همین حین مِرا که از تیمارستان گریخته بود و همچنین او را به خاطر مردن و مرگ پسرشان مقصر می‌دانست جهت او ساخته یا ایجاد ممانعت می‌کرد. سپس با رعشه‌ای از خشم، مرا بُعد آکوامن را ترک کرد. بعد از آنکه آتلانتیس آزاد شد، آرتور می‌دانست که بایستی و حتما در آتلانتیس بماند و همچنین بنابراین از اتحادیه‌ی عدالت استعفا داد. او همچنین جهت مدتی به عنوان نماینده‌ی آتلانتیس در نهاد ملل خدمت می‌کرد ولی باید توجه داشت دائما خود را درحالی می‌یافت که به نقش ابرقهرمان بازگشته می باشد.

آکوامن هرچه اکثرا و بیشتر و همچنین اکثرا و بیشتر به فردی یا شخصی منزوی و همچنین معتاد به کار تغییر پیدا کردن شد و همچنین سرانجام به اقیانوس ها بازگشت. بعد از آن هم درگیر جدید و تو و تازه‌ترین تلاش مانتای سیاه جهت نابودی آتلانتیس به وسیله ی ساخته یا ایجاد جنگ بین آتلانتیس و همچنین سطح خشکی شد. بعد از وقایع جنگ، آرتور تاریخچه‌ی آتلانتیس را گرفتن کرد و همچنین همه چیز را در مورد تاریخ مردمش فهمید و همچنین پی برد که اقیانوس‌سالار در واقع برادر ناتنی‌اش، اورم، بوده. با وجود تمام آشوب‌هایی که در زندگی‌اش بود آرتور دچار افسردگی شدیدی شد. او عمیقاً افسرده شد و همچنین از گارث و همچنین مردمش فاصله گرفت و همچنین دیگر علاقه ای به آتلانتیس یا ابرقهرمان بودن نداشت.

به‌روزرسانی

بازگشت به نبرد

Aquaman 300x286 معرفی کاراکتر | آکوامن Aquaman

آکوامن و همچنین زوبینش

آرتور به زودی توسط همکار طولانی مدت خود آکوالد مجبور به بازگشت به صحنه‌ی نبرد شد. اندکی بعد از بازگشتش، آکوامن دست چپ خود را از دست داد. آن اتفاق هنگام و زمانی که افتاد که کاریبدیس (Charybdis) دیوانه توانایی صحبت کردن او با موجودات دریایی را دزدید و همچنین دست او را در مخزنی پر از ماهی‌های گوشتخوار پیرانا قرار داد. آن کار احتمالاً باعث شد که آرتور کمی روانی و همچنین خشن‌تر می شود زیرا بعد شروع به دیدن خواب‌های پیشگویی‌وار عجیبی کرد. در توضیح آن که کاریبدیس کیست و همچنین چرا با آکوامن دشمنی دارد بایستی و حتما گفت که کاریبدیس و همچنین شوهر یا همسر خود، «سیلا» (Scylla) تروریست‌های بین‌المللی بودند که به دنبال کشتن آکوامن بودند ولی سیلا در حین آن کار کشته شده و همچنین کاریبدیس از شدت اندوه، دیوانه می‌می شود. او از توانایی‌اش جهت خنثی کردن اقتدار و قدرت‌های ابرانسانی دیگران بهره بری و استفاده می‌کند تا آن هم‌ها را شکست دهد و همچنین همانطور که گفته شد سعی کرد تا با مکیدن اقتدار و قدرت‌های آکوامن او را شکست دهد.

اورین بعد از آنکه دست خود را از دست داد، زوبینی را جایگزین دست خود کرد که منجر به ظاهری کاملاً جدید شد. آرتور لباس کلاسیک نارنجی رنگش را دور انداخت و همچنین زرهی نقره‌ای و همچنین گلادیاتور وار به تن کرد که تنها قسمت بالایی سمت راست سینه‌اش و همچنین قسمتی از بازویش را می‌پوشاند. او همچنین همچنین موهایش را بلند کرد و همچنین ریشی درهم و همچنین برهم گذاشت. بعد از آنکه آکوالد در یک ماموریت تک‌نفری ناپدید شد، «دلفین» به آکوامن پیوست. دلفین دختری بود که در حین غرق شدن کشتی‌اش نژادی بیگانه او را دزدیدند تا از او به عنوان نمونه‌ی آزمایشگاهی بهره بری و استفاده کنند که باعث شد به اقتدار و قدرت‌های ابرانسانی دست یابد. او سپس از آزمایشگاه گریز و فرار کرد و همچنین بعدها با آکوامن ملاقات کرد.

آکوامن سپس فهمید که پسری نامشروع به نام کوریاک بزر اثر دیداری قبلی از منطقه ها و مناطق شمالی کانادا دارد. آکوامن حمله‌ای از جانب شرورهای اپوکالیپس را دفع نمود و همچنین در آن راه کوریاک نیز به او پیوست و همچنین با او به آتلانتیس بازگشت. زوبین آکوامن به زودی در نبردی نابود شد، بنابراین اورین آن هم را با نمونه‌ای سایبرنتی از آزمایشگاه‌های استار عوض کرد. آن زوبین جدید، قرقره‌ای عقب‌گرد داشت که او کاملاً می‌توانسته بود آن هم را کنترل کند.

بازگشت تاناتوس

Thanatos 247x300 معرفی کاراکتر | آکوامن Aquaman

تاناتوس. او همزاد آکوامن از دنیای دیگر می باشد.

بعد از آنکه پادشاه پوسایدونیس در یکی از زمین لرزه‌های متعدد کشته شد، کوریاک موفق به متقاعد کردن شهروندان و مردم شهر به ترک شهرستان شد. آکوامن همراه با دلفین به شهرستان خالی برگشت و همچنین آن هم‌ها شبی را با هم گذراندند. ولی بدبختانه، مرا از راه رسید و همچنین مچ آن هم‌ها را گرفت. مرا به صورت جزئی دچار فراموشی شده و همچنین هنوز عاشق آرتور بود و همچنین بعد از آن واقعه از شهرستان گریخت. اورین و همچنین دلفین او را تا گودالی که در آن هم حوالی قرار داشت تعقیب کردند و همچنین در آنجا توسط «تاناتوس» (Thanatos) به یک بعد موازی کشیده شدند. ساکنین فضایی جن‌گونه‌ای که بر آن هم بعد حکومت می‌کردند تاناتوس را به جنگ آکوامن فرستادند. هنگام و زمانی که اورین تاناتوس را شکست داد ولی از کشتن او امتناع کرد، آن هم‌ها فرمان دادند که اورین بایستی و حتما تا زمانی که به مقدار و اندازه‌ی کافی شرور نشده، در آنجا بماند در حالی که تاناتوس آزاد بود تا به زمین بیاید. تاناتوس انتظار داشت که قلمرویی جهت فرمانروایی پیدا کند، ولی باید توجه داشت در عوض وارد یک شهرستان متروک شد. او همچنین در حالی که وانمود می‌کرد که اورین می باشد، به دنیای سطح آب اعلان جنگ کرد ولی اندکی بعد به طرز غیرمنتظره‌ای بر اثر یک زمین لرزه‌ی سهمگین کشته شد. اورین فهمید که مرا به مدت نه سال شمسی به زمان آنجا (حدود یک سال شمسی در دنیای واقعی) در آن هم بعد زندگی کرده و همچنین بعد از رسیدنش دقیقاً نه ماه بعد صاحب پسری شده می باشد. آن هم پسر،« ای. جی.» (A.J.)، هم می‌توانسته بود فرزند آرتور باشد هم فرزند تاناتوس زیرا در آن هم زمان مرا تحت مسلط بودن و تسلط داشتن کامل تاناتوس بود. اورین موفق به تماس با پدرش آتلان شد که او همچنین نیز به کمک پسرش آمد و همچنین از جادویش جهت بازگرداندن اورین و همچنین دوستانش به زمین بهره بری و استفاده کرد. متاسفانه به دلیل تفاوت در زمان دو جهان و همچنین به دلیل آنکه ای. جی. اهل دنیای دیگر بود، به سرعت شروع به پیرتر شدن کرد. مرا جهت نجات جان ای. جی. او را از آن هم پرتال عقب کشید.

جنگ شکارچی/گردآورنده

اورین و همچنین دلفین پی بردند که زیر پوسایدونیس قرار دارند و همچنین نیز تمام آن شهرستان گنبدی‌شکل، بالای یک فضاپیمای عظیم‌الجثه‌ی جمجمه‌وار قرار دارد. فضاپیمای با ادراک درحال بالا کشیدن خود از کف اقیانوس بود و همچنین همین امر علت زمین لرزه‌های اخیر بود. او همچنین سرانجام توانسته بود موفق به آن کار می شود و همچنین هنگام و زمانی که متوقف شد که پوسایدونیس روی سطح آب قرار داشت. اورین نیز توانسته بود یک ارتباط ذهنی با سفینه برقرار کند که به آن وسیله از هدف آن هم که یک حمله‌ی فضایی در شرف وقوع بود، آگاه شد. آکوامن اراده و تصمیم راسخ گرفت که به دنبال پنج شهرستان گمشده‌ی آتلانتیس برود و همچنین پوسایدونیس و همچنین تریتونیس را نیز به آن هم‌ها اضافه کند. اورین قبل از رفتن با اتحادیه‌ی عدالت آمریکا مواجه شد که به دنبال توضیحی جهت اعلان جنگ ثاناتوس بودند. آکوامن آن هم‌ها را به تندی رد کرد. اورین شهرستان «های-براسیل» (Hy-Brasil) را بدون مشکل ویژه ای به کمک، ترغیب کرد. متاسفانه، اورین و همچنین دلفین در یکی از شهرهای دیگر با اقیانوس‌سالار برخورد کردند، شهری که در نبرد بعدی نابود شد. همچنین در حین نبرد، گارث از آموزشش به دست آتلان از بعدی دیگر، بازگشته و همچنین اکنون به جادوگر قدری تغییر پیدا کردن شده که نامش را به «تندباد» (Tempest) تغییر داده می باشد. آکوامن سپس شهرهای «ثیه‌نا نا اوگه» (Thiena Na Oge) و همچنین شهرستان شناور «باسیلیا» (Basilia) و همچنین پدرش آتلان را به کمک ترغیب می‌کند. هنگامی که همه‌ی آن هم‌ها به سمت تریتونیس می‌رفتند، بیگانگان (معروف به شکارچی/گردآورندگان Hunter/Gatherers) در واشینگتون دی سی ظاهر می‌شوند در حالی که به ظاهر خواهان ارتباط و رابطه‌ی صلح‌آمیز خواهند بود.

آکوامن تریتونیس را در ویرانی پیدا می‌کند زیرا کوریاک و همچنین والکو شهروندان و مردم شهر پوسایدونیس را به تونل‌های ممنوعه‌ی زیر شهرستان هدایت کرده و همچنین موجب بیداری کورداکس شده بودند. کورداکس از اقتدار و قدرت ذهن خود بهره بری و استفاده کرد تا کوریاک و همچنین شهروندان پوسایدونیس را وادار به حمله به خویشاوندان خود در تریتونیس کند و همچنین به آن ترتیب اکثریت جمعیت تریتونیس را کشت یا مجروح کرد. اورین قبل از جمع کردن تمام متحدان خود جهت نبرد نهایی، به شهروندان و مردم شهر تریتونیس کمک کرد. پدرش آتلان، محافظ های-براسیل، آریون، دستیار سابق و همچنین دوست صمیمی او همچنین تندباد، سونامی، نائودا، دلفین، شیاطین دریا، پاورگرل (که درآن زمان گمان می‌رفت که از نوادگان آتلانتیس باشد)، اسپاوت (Spought) محافظ باسیلیا و همچنین خواهر ناتنی او، «آبی تیره» (Deep Blue) شامل متحدان بودند. اورین دیگران را به وسیله‌ی پرواز با کشتی جمجمه‌ای به واشنگتون دی سی برد. نبرد سختی در کاخ سفید بین اورین و همچنین یارانش علیه کورداکس، تیامات (Tiamat) و همچنین کوریاک (که هنوز تحت تاثیر اقتدار و قدرت کورداکس بود) درگرفت. کوراکس هنگام و زمانی که در شکست دادن اورین ناکام ماند خود را در نبرد کشت. باسیلیا در نبردی که درآنجا اتفاق افتاد نابود شد. شکارچی/گردآورندگان زمین را بدون هیچ خرابی اضافی غیره ای ترک کردند. اورین لشکر کوچک خود را به سمت پیروزی هدایت و همچنین تجربه و مهارت بالا رهبری خود را بار دیگر ثابت کرد.

ادامه دارد…


کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


معرفی کاراکتر | آکوامن Aquaman در تاریخ ۲۴ September 2015 | 7:54 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک