دلیل اصلی یادگیری زبان انگلیسی ؟

n00151488 b دلیل اصلی یادگیری زبان انگلیسی ؟

utranslateI

ممکن است یادگیری زبان انگلیسی مهمترین گام در ارتقاء کیفیت زندگی شما باشد.

هیچ فکر کرده ‌اید که دسدلهره و ترس ی به اطلاعاتی که افراد دیگر از آن بی‌بهره‌اند، چقدر می‌تواند جالب باشد؟ یا حرف کردن با افراد جالبی که افراد دیگر نمی‌توانند با آنها رابطه برقرار کنند؟ یا تحت تأثیر قرار دادن اطرافیانتان هر موقع که دهانتان را باز می‌کنید؟ و یا پشت سر گذاشتن دیگران با جهش‌های بزرگی که در شغل‌تان برمی‌دارید؟
شما می‌توانید به همه‌ اینها برسید، اگر خوب انگلیسی حرف بکنید .

دساسترس ی به اطلاعات

شما به چه چیزی علاقمند هستید؟ علوم؟ موسیقی ؟ رایانه ؟ سلامت ی؟ تجارت؟ ورزش؟ رسانه‌های امروز – از قبیل اینترنت، تلویزیون مطبوعات – دسترس ی تقریباً نامحدودی را به اطلاعات پیرامون موضوعات مورد علاقه‌تان فراهم کرده است. فراموش نکنید که ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم.
تنها مساله وجود دارد: بیشتر این اطلاعات به زبان انگلیسی است.
در اینجا چند مثال از اطلاعاتی که چنانچه انگلیسی بلد باشید می‌توانید از آنها مصرف بکنید ، بیان می‌شود:
• بیشتر صفحات وب. بیش از میلیارد (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) صفحه اطلاعات در اینترنت وجود دارد! این شگفت‌انگیز است که تنها با یاد گرفتن یک زبان، به خیل زیادی از اطلاعات در پهنه اینترنت دسترس و نگرانی ی پیدا می‌کنید.
• کتابها – در هر موضوعی، از همه جهان . شما می‌توانید کتابهایی با نویسندگان آمریکایی یا بریتانیایی بخوانید، و نیز کتابهای ترجمه شده از زبانهای دیگر. به هر موضوعی که علاقمند باشید، می‌توانید چیزی به انگلیسی در مورد آن پیدا بکنید .
• مطبوعات. تنها مجله‌ها روزنامه‌های انگلیسی زبان می باشند که به راحتی در هر کجای جهان یافت می‌شوند. شما برای پیدا کردن مجله‌هایی مانند تایم یا نیوزویک مجبور نیستید زیاد زمان صرف بکنید .
• علوم. زبان انگلیسی کلیـد دنیـای علم فن‌آوری است. حـدود ۹۵% مقـالات علمی انتشار شده، به زبان انگلیسی است کـه تنها حدود ۵۰% از آنها مربوط بـه کشورهای انگلیسی‌زبان (مانند آمریکا انگلستان) می‌باشد.
• گزارشات خبری. شبکه‌های تلویزیونی بین‌المللی از عبارت BBC CNN را در نظر بگیرید. آنها خبرها را زیاد سریع‌تر حرفه‌ای‌تر منتشر می‌کنند. در هر کجای جهان شما می‌توانید به آنها دسترس و نگرانی ی داشته باشید.

گفتگو با دیگران

انگلیسی را می‌توان «زبان گفتگو» نامید. چرا؟ چون به نظر می‌رسد تمام مردم جهان پذیرفته‌اند که برای گفتگو و رابطه با یکدیگر از زبان انگلیسی استفاده کنند.
• حدود یک نیم میلیارد (۱٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) نفر در جهان می‌توانند به انگلیسی حرف کنند. یک میلیارد نفر دیگر نیز مشغول فراگیری آن هستند .
• تقریباً تمام کنفرانسها و مسابقات بین‌المللی به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. به عنوان مثال رقابتهای المپیک یا جام جهان ی فوتبال را در نظر بگیرید.
• سیاستمداران کشورهای مختلف از زبان انگلیسی جهت برقراری رابطه با یکدیگر مصرف می‌کنند. انگلیسی، زبـان اصلی سازمانهایی از قبیـل سازمـان ملل متـحد (UN)، نـاتـو (NATO) و… می‌باشد.
اگر شما بتوانید به انگلیسی حرف بکنید ، قادر خواهید بود:
• با مردمان همه جهان رابطه برقرار بکنید . مثلاً می‌توانید عقاید نظراتتان را در گروه‌های تبادل نظر اینترنتی بیان بکنید . به افراد مورد علاقه‌تان پست الکترونیکی ارسال بکنید و در مورد زندگی فرهنگشان اطلاعات کسب بکنید .
• راحت‌تر سفر بکنید . به هر کجا که سفر می‌کنید می‌توانید با افراد دیگر رابطه برقرار بکنید – انگلیسی در بیش از ۱۰۰ کشور جهان مورد مصرف قرار می‌گیرد. می‌توانید آدرس بپرسید، با افراد مکالمه بکنید ، یا… یاری بخواهید. فردی چه می‌داند، ممکن است روزی زبان انگلیسی جان شما را نجات دهد!

پیشرفته ای شغلی

چنانچه خواهان شغل خوب ی در زمینه‌های تجاری یا علمی هستید، از پشت میز کارتان بلند شوید همین هم اکنون به فراگیری انگلیسی مشغول شوید!

دانستن انگلیسی به شما مجوز می‌دهد که:

• جمله «مسلط به زبان انگلیسی» را در رزومه (=خلاصه شرح حال و سوابق) خود درج بکنید . بدین ترتیب شانس خود را برای بدست آوردن شغل بهتر و کسب درآمد بیشتر، ارتقا می‌دهید.
• دانش فنی خود را افزایش دهید. انگلیسی زبان فن‌آوری است، به ویژه فن‌‌آوریهای تراز بالایی مانند علوم رایانه ، ژنتیک پزشکی. چنانچه می‌خواهید در مورد این علوم تحقيق کنید، اقطعا لاً مجبور خواهید شد از منابع انگلیسی استفاده بکنید .
• یک تاجر بین‌المللی باشید. ایـن بسیار زیاد واضح اسـت. تجـارت بین‌المللی تنها بـا زبان انگلیسی میسر می‌شود. یادتان باشد که در دهکده جهان ی به سر می‌برید. پس اگر می‌خواهید نقشی ایفا بکنید ، بایستی انگلیسی بلد باشید – تا بتوانید با تجار دیگر رابطه داشته باشید، در کنفرانس‌ها و همایش‌ها شرکت بکنید ، روزنامه‌ها مجلات تجاری بخوانید و….
• دانشجو و محقق بهتری باشید. می‌توانید با پژوهشگران کشورهای دیگر مکاتبه بکنید . در همایشهای بین‌المللی شرکت بکنید با بررسي مجلات و کتب، از یافته‌های نو علمی با خـبر شوید.

یاد گرفتن انگلیسی آسان است

انگلیسی نه تنها مفید ترین زبان جهان ست، بلکه یکی از آسان‌ترین زبانها جهت یادگیری استفاده محسوب می‌شود:
• الفبای آسان – هیچ نماد یا نشانه خاصی از قبیل ä یا é وجود ندارد.
• حالت جمع آسان – تنها کافی است یک s (یا es) به انتهای یک اسم اضافه شود. (one car, two cars)
• کوتاهی کلمات – اکثرا کلمات اصلی کوتاه هستند : run, work, big, go, man و…. کلمات زیاد ‌تر نیز معمولا کوتاه می‌شوند: fridge=refrigerator, os=operating system.
• انگلیسی تمام جا یافت می‌شود: دساسترس ی به تلویزیون، موزیک ، وب‌سایتها مجلات انگلیسی زبان زیاد آسان است. شما مجبور نخواهید بود تنها از چند کتاب خسته‌کننده روش ی مصرف بکنید . می‌توانید همزمان انگلیسی بیاموزید هم از آن استفاده بکنید . بدیهی است که بدین ترتیب اشتیاق شما جهت یادگیری ارتقا می‌یابد.

جمع بندی از واژه زبان

زبان خارجی یکی از دروس اصلی و با اهمیت در نظام راهنمای ی کشور ماست . تأکید توجه کنونی سیاستگذاران مسئولان به امر راهنمای زبان فرصت مغتنمی است برای تمام افرادی که به نحوی در این امر مشارکت دارند به همین دلیل بر تمام ماست که با جذب این پشتیبانی ها در امر گسترش راهنمای زبان در کشور بکوشیم .
ارزش یادگیری مفید زبان خارجی مانند انگلیسی بر هیچ کس پوشیده نیست . فراهم آوردن امکان ادامه تحصیل در دانشکده ها جهت بررسي و تحقیق در مورد مطلبی مفید و با استفاده از رایانه و اینترنت به زبان بین المللی چاره ای جز فراگیری مناسب زبان انگلیسی را به همراه ندارد . کوتاه سخن آن که امروزه تمام به نوعی به دانستن این زبان به عنوان زبان بین المللی نیاز دارند .

کاربر د زبان روزمره در سیاست

در این جهان ی ذهنی می‌توان تمام پدیده‌های اجتماعی و سیاسی را به چند اصل مفهومی تقلیل داد و به دریافتی ساده انسجام‌یافته از رخدادها دست یافت. این دریافت منسجم از واقعیت‌ها به افراد مجوز می‌دهد در شرایط انقطاع ارتباطات گفت‌وگویی تصویر ی مظلومانه از خود ارائه دهند.
زبان گفت‌و گوی روزمره اکثرا ٌ ً خصلتی دموکراتیک دارد. زمان ی که ما در مورد خواسته‌های متقابل با رفیق گفت‌وگو می‌کنیم در باره رخدادها باورهای همدیگر به تبادل نظر می‌پردازیم، در معنای عام آن، زبانی دموکراتیک را به کار می‌بریم. فرد د زبان دموکراتیک با امکان مشارکت در زندگی اجتماعی و اعتماد گروه‌های مردم به همدیگر تقارن دارد. در زبان دموکراتیک فردی از فرآیند گفت و گو کنار گذاشته نمی‌شود و آدم ‌های ملموس با گوشت استخوان حق دارند خواسته‌های خود را بیان کنند در مورد درستی و یا نادرستی ادعاهای دیگری با او به گفت‌وگو بپردازند.
زبان دموکراتیک، حق‌ دیگری جهت مشارکت در حیات جمعی را نفی نمی‌کند و جهت خود حقوقی ویژه ویِژگزینشه قائل نیست. زبان روزمره را می‌توان از حیث میزان دموکراتیک‌بودن آن در مناسبات مختلف اجتماعی، اقتصادی سیاسی مورد بررسی قرار داد. جهت مثال وقتی در برخورد با مأموران مالیاتی به میزان مالیات اعتراض می‌کنید و وقتی که در رابطه با همسایه از تجاوز به حقوق خود گلایه می‌کنید، به طور عادی یک زبان دموکراتیک را به کار می‌برید و با مأمور دولتی یا همسایه وارد گفت‌وگو می‌شوید بر مبنای عرف و معیارهای تعیین کننده حقوق شهروندان یا انتظارات متعارف حسن همسایگی با افراد دیگر به تعلت می‌پردازید.
اما در مقابل این زبان ملموس روزمره زبان انتزاعی هم برای سخن‌گفتن از حقوق و انتظارات وجود دارد. زبان انتزاعی به‌طور واقعی قادر به معرفت عوامل علل رخدادها نیست و برای توضیح تبیین موارد پیرامون خود جهت گفت‌وگو از نیازها خواسته‌های خود جهت دلیل در مساوی دیگران از یک چارچوب آرمانی مصرف می‌کند. این زبان انتزاعی در شرایط فقدان آزادی مشارکت سیاسی شکل می‌گیرد؛ این شرایط اکثرا به گریز مردم از جهان ی واقعی که در آن قادر به دفاع از انتظارات عادی نیستند می‌انجامد آنان به دلیل فراهم‌نبودن امکان گفت‌وگو در مورد واقعیت‌های ملموس، از آن‌ها فاصله می‌گیرند و به جهان ی انتزاعی ساخته‌شده توسط گرایش‌های عاطفی و ذهنی پناه می‌برند. در این جهان ی ذهنی می‌توان تمام پدیده‌های اجتماعی سیاسی را به چند اصل مفهومی تقلیل داد و به دریافتی ساده انسجام‌یافته از رخدادها دست یافت. این دریافت منسجم از واقعیت‌ها به افراد مجوز می‌دهد در شرایط انقطاع ارتباطات گفت‌وگویی عکس ی مظلومانه از ارائه دهند. این نحوه سخن‌گفتن به‌تدریج در فراگرد زیاد افکار، منش زندگی مردم را شکل داده و اذهان آنان را قالب‌ریزی می‌کند.
کوری نسبت به واقعیت‌های پیرامون و ناتوانی از درک پیامدهای قطعی اقدامات و رخدادها و به‌طور کلی ناآبرخي از روح زمانه از مهم‌ترین پیامدهای کاربر د این زبان انتزاعی است. این ناتوانی در دیدن واقعیت‌ها، راه سقوط اقوام به دست خودشان را هموار می‌سازد؛ زیرا به جای گفت‌وگو، کاهش رابطه زبانی به جای همدل ی و تفاهم مقولاتی چون افشاگری، پرده‌دری رسواسازی دیگری به جای اعتماد به همدیگر، متهم‌ساختن دیگران به کاربر د واژگان جهت تأمین منفعت، علاقه و غرض شخصی و گروهی رواج می‌یابد. بدین‌ترتیب زبان انتزاعی در شروع از مخدوش‌کردن رابطه آدم ‌ها با واقعیت شروع می‌شود ولی به‌تدریج رابطه خود آدم ‌ها با همدیگر را مخدوش می‌سازد.
نتیجه گیری

بر طبق نظرسنجی و طرح پرسشها ی که از دانش آموزان پایه های مختلف جمع آوری پرسیدهشده به این نتیجه رسیده ایم که :

۱ ) حداقل ٪۵۰ دانش آموزان به درس زبان علاقه دارند ٪ ۵۰ دیگر دانش آموزان فقط برای کسب نمره ی قبولی تلاش می کنند .
۲ ) در اکثر موارد دیده شده است که مردم از زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی جهان یاد می کنند و همين طور سعی در فراگیری این زبان بین المللی دارند .

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک