بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵

بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵

بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵

در آن سری از نقدها اکثرا و بیشتر تمرکزمان را بروی عناوین جدید ناشران متنوع و گوناگون و مختلف گذاشته‌ایم. امید می باشد نوشته‌ها راهنمایی جهت انتخاب درست کتاب‌های مورد علاقه‌تان باشد.


Secret Wars 2015 006 000 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Secret Wars #6

 • نویسنده: Jonathan Hickman
 • طراح: Esad Ribic
 • ناشر: Marvel Comics
هر چه به پایان رویداد «جنگ‌های پنهان» نزدیک می‎شویم داستان جهت یک آخرالزمان حماسی آماده‌تر می‎می شود. قسمت ۵ آن کمیک آشکارسازی چگونگی به خدایی رسیدن دووم و همچنین ارتباط و رابطه او با جهان هستی‌ای که درش می باشد را آشکار می‌کند، قسمت ۶ ولی باید توجه داشت کمی به مریدان اطرافش، کاراکترهای دنیاهای اصلی و همچنین آلتیمت و همچنین البته آن هم‌چه بر سر تیم «۴ شکفت‌انگیز» آمد در قالب یک داستان خیالی کودکانه قبل از خواب از زبان سوزان را روایت می‌کند. حفره‌هایی در کار هیکمن می باشد، ساب پلات‌هایی که با توجه به آن که داستانش در کمیک‌های غیره ای روایت شده در صورتی که بخواهید تنها آن کمیک را بخوانید کمی دچار سردرگمی خواهید شد. در عین حال بعضی اتفاقات خیلی بی مقدمه و همچنین بدون پیش باره قبلی شکل می‌گیرد.
ایساد ریبیک نقش پررنگی در لحظه‌های پهناور و بزرگ آن کمیک داشته می باشد. بعضی فضاهای خاص ترسیم شده ناخواسته تو را به وجد خواهند آورد.

اگرچه کمی در قسمت‌های ۵ و همچنین ۶ آن کمیک عقب‌نشینی داشته تا خیلی سوالات را برطرف کند ولی باید توجه داشت همچنان کیفیت ابتدایی و اولیه را حفظ کرده و همچنین البته شاید ۹ قسمتی شدن آن کمیک اراده و تصمیم راسخ خیلی زیاد هوشمندانه‌ای جهت به پایان رساندن درست آن مجموعه باشد.

مهران فلاح
۸ از ۱۰

———————————–

tokyo ghost 001 001 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Tokyo Ghost #1

 • نویسنده: Rick Remender
 • طراح: Sean Murphy
 • ناشر: Image Comics
 • جزیره لوس آنجلس سال شمسی ۲۰۸۹٫

یک پاد آرمان شهرستان با انسان‌هایی که توسط یک فرد یا شخص مثل یک بازی کامپیوتری به راحتی کنترل می‌شوند: دیوی تروما. قهرمان داستان دِبی دیکِی به همراه روبات انسانی‌اش تنها افرادی خواهند بود که دیوی کنترلی بر آن هم‌ها ندارد و همچنین حالا آن دختر با بستن قرارداد پایانی‌اش با کمپانی فلک (کمپانی‌ای که بر آن دنیای متعفن حکمرانی می‌کند) به دنبال نابودی تروما و همچنین آزادی خود از آن دنیای کثیف می باشد.
ریک رمندر با یک مونولوگ یک صفحه‌ای عالی فضای حاکم در کمیک را شرح می‌‍دهد، در ادامه داستان با تعقیب و همچنین گریزهای بین دیوی و همچنین دبی و همچنین صفحات پر جزئیات از اکشن ناب شان مورفی دنبال می‌می شود و همچنین در پایان یک آشکارسازی عالی از شخصیت روبات داستان و همچنین یک صحنه عاطفی فوق‌العاده.
آخرین کار تحسین شده‌ای که از شان مورفی دیدم کمیک «بیداری» به همراه اسکات اسنایدر بود که قطعا جهت خواندن آن کمیک در زمان نشر پیش دیدن کردن و نمایش آن هم در نمایشگاه Image Expo خیلی زیاد مشتاق بودم. طراحی‌های مورفی به همراه رنگ زنی هالینگ‌ورث (رنگ زن تحسین شده کمیک هاکای) حسی سراسر پویایی را به تو منتقل می‌کند.
«روح توکیو» آزمونی از اعتیاد روزافزون ما به تکنولوژی و همچنین ناچیزی می باشد. چیزی که شاید روزی دنیایمان را فاسد کند. نگاهی متغایر و متفاوت به تأثیر تکنولوژی بر جامعه مدرن و همچنین بعدی تمدن وابسته به تفریحی و سرگرم شدن‌های زودگذر.
آخرین باری که با کسی غذا میل کردید و همچنین او در هنگام مکالمه با تو نگاهی به تلفن همراهش نینداخته کی بوده؟

مهران فلاح
۹ از ۱۰

———————————–

Paper Girls 001 000 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Paper Girls #1

 • نویسنده: Brian K. Vaughan
 • طراح: Cliff Chiang
 • ناشر: Image Comics

«دخترک های جوان و ازدواج نکرده کاغذی» نوشته برایان وان نویسنده محبوبی که شاید با کمیک «شیرهای بغداد» به یادش آورید و همچنین کلیف چیانگ طراح ران تحسین شده واندرومن برایان آزارلو حکایت دخترانی می باشد که جهت گذران زندگی در گرگ و همچنین میش هوا با دوچرخه‌شان روزنامه‌های صبح را به درب منزل و خانه‌ها می‌رسانند ولی باید توجه داشت شبی اتفاقی عجیب برایشان می‌افتد…
چیزی که در آن هم لحظه اول توجه‌تان را جلب می‌کند خوش خوان بودن کمیک و همچنین طراحی زیبای آن هم می باشد. دیالوگ‌هایی کوتاه و همچنین داستانی سرراست که بعد از خواندن ۵۰ صفحه متوجه گذر زمان نخواهید شد. آن کمیک چیزی می باشد که انتظارش را ندارید و همچنین با پیشرفت در قسمت اول متوجه خواهید شد که نویسنده چیزی متغایر و متفاوت از آن هم‌چه فکرش را می‌کردید در آستین دارد. از تمامی صفحات به خوبی بهره بری و استفاده می‌می شود، کاراکترها همگی مشخصه متغایر و متفاوت خود را دارند و همچنین از پتانسیل هر کدام به مقدار مساوی در پیشبرد داستان بهره بری و استفاده می‌می شود و همچنین در نهایت در نقطه‌ای مشخص و همچنین البته کمی گیج کننده چشم انتظار قسمت بعد خواهید ماند.
طراحی کمیک چشم نواز و همچنین رنگ‌زنی آن هم که کار مت ویلسون می باشد تکمیل‌کننده تمامی نقطه‌های مثبت کمیک می باشد.
دخترک های جوان و ازدواج نکرده کاغذی انتخاب خوبی حتی جهت افرادی می باشد که می‌خواهند پا به آن دنیای پر زرق و همچنین برق بگذارند.

مهران فلاح
۹٫۵ از ۱۰

———————————–

Marvels Jessica Jones 001 000 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Marvel’s Jessica Jones #1

 • نویسنده: Brian Michael Bendis
 • طراح: Michael Gaydos
 • ناشر: Marvel Comics

جسیکا جونز مارول تا کمتر از یک ماه دیگر از شبکه نت‌فلیکس پخش خواهد شد و همچنین چه راهی بهتر از نشر یک کمیک به عنوان مقدمه‌ای جهت آن سریال. ولی باید توجه داشت آیا آن کمیک کوتاه ۱۲ صفحه‌ای توانسته حداقل در قالب یک پیش دخل و درآمد ظاهر می شود؟
جواب منفی می باشد. شاید بشود آن کمیک را تنها و فقط خوش آمدگویی جهت شخصیت جسیکا جونز سریال به یونیورس سریالی مارول در کنار دردویل دانست. مایکل گیدوس در نظر داشته تا با دیدن کردن و نمایش طراحی نوآر فضای تاریک سریال را به تصویر بکشد که به هیچ عنوان در آن هم موفق نبوده و همچنین از طرفی برایان بندیس در روایت یک مقدمه کوتاه ضعیف عمل کرده می باشد. چیزی که حداقل می‎می شود از آن کمیک انتظار داشت ارتباط داستان کوتاه رویات شده با سریال اصلی می باشد.
راستش را بخواهید پیشنهاد می‌کنم به جای خواندن آن کمیک به سراغ مجموعه Alias از همین نویسنده بروید که به خاستگاه آن کاراکتر به خوبی پرداخته شده تا ذهنیتی بهتر قبل از دیدن سریال به تو القاء می شود.

مهران فلاح
۱٫۵ از ۱۰

———————————–

Amazing Spider Man 2015 001 000 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Amazing Spider-Man #1

 • نویسنده: Dan Slott
 • طراح: Giuseppe Camuncoli
 • ناشر: Marvel Comics

خب باز هم تغییرات پهناور و بزرگ و همچنین البته احمقانه دن اسلات در داستان اسپایدرمن. اولین و همچنین احمقانه‌ترین در آن سری جدید اسپایدرموبیل می باشد! به ماشین مخصوص اسپایدرمن انواع و همچنین اقسام گجت‌ها مثل تار فومی، تار برق دار و همچنین پادزهری که شبیه به بترنگ بتمن پرتاب می‌می شود را هم اضافه کنید.
سری جدید اسپایدرمن با توجه به تغییرات بزرگی که داشته ولی باید توجه داشت همچنان از ذات اصلی کاراکتر خیلی زیاد فاصله دارد. تغییراتی که با نگاهی کلی می‌می شود پس نتیجه آن می شود که گرفت که نه تنها خلاقیتی از نویسنده درش نیست بلکه المان‌های آشنای دیگر کاراکترها یا کمیک‌ها را هم در خود دارد. پیتر پارکری که حالا همچنین و علاوه بر تجهیزات پیشرفته، شرکتی را با نام خودش دارد، انسان معروفی در دنیاست و همچنین در ساخت تکنولوژی جدید به شیلد و همچنین حکومت کمک می‌کند.
با توجه به طراحی عالی کمیک در آن قسمت و همچنین البته پیش دیدن کردن و نمایش‌هایی از کمیک‌های دنیای اسپایدرمن بعد از داستان اصلی به شخصه همچنان مخالف دن اسلات و همچنین تغییرات زننده‌اش جهت آن کاراکتر محبوب هستم.

مهران فلاح
۳ از ۱۰

———————————–

Doctor Strange 2015 001 000 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Doctor Strange #1

 • نویسنده: Jason Aaron
 • طراح: Chris Bachalo
 • ناشر: Marvel Comics

همین ابتدای نقد توصیه‌ای به تو می‌کنم: هر کمیکی که جیسون آرون می‌نویسد را حتما بخوانید!
به جرأت می‌می شود گفت دکتر استرنج دنیای «تماما جدید، تماما متغایر و متفاوت مارول» یکی از بهترین کمیک‌ها در سری‌های جدید می باشد و همچنین با قاطعیت می‌می شود گفت بهترین نویسنده دنیای مارول در حال حاضر جیسون آرون می باشد.
کمیک جدید دکتر استرنج جهت دیدن کردن و نمایش پتانسیل بالای آن کاراکتر تیم طراحی و همچنین نویسندگی خوبی را انتخاب کرده می باشد. آن شماره دقیقا از جایی شروع می‌کند که مخاطب جدید را هم پوشش دهد؛ خاستگاه دکتر از زبان خودش در صفحه اول (به همراه تصاویری از کمیک کلاسیک اصلی در پس باره با طراحی استیو دیتکو) و همچنین چندین اسپلش پیج عالی از باچالو بعد از آن هم. قسمت اول تماما به جایگاه دکتر استرنج در دنیای سحر و همچنین جادو، قابلیت‌هایش و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات فردی یا شخصی‌اش در میان موجودات عجیب بُعدهای دیگر نگاهی دارد و همچنین یک مقدمه عالی را روایت می‌کند.
طراحی باچالو با وجود نقص‌های خیلی زیاد کم عالی می باشد ولی باید توجه داشت اساسی‌ترین مشکلی که کارهای او دارد رنگ‌زنی‌های خاصش و همچنین البته پر از بی نظمی می باشد که بخشی از سبک رنگ‌زنی او را تشکیل می‌دهد، از نظر من بزرگترین ضعف طرح‌های او همین رنگ‌زنی‌ها می باشد که کمی توی ذوق می‌زند و همچنین البته در بعضی موارد ترسیم آناتومی و همچنین چهره‌های نامتقارن از نماهای دور کاراکترها.
با وجود نقص‌های کم در طراحی و همچنین نوشته، دکتر استرنج جیسون آرون و همچنین برایان باچالو جای پای خود را در شروع کار و همچنین عنوان اختصاصی‌اش محکم برداشته؛ آن کمیک را بخوانید.

مهران فلاح
۹ از ۱۰

———————————–

Invincible Iron Man 2015 001 000 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Invincible Iron Man #1
 • نویسنده: Brian Michael Bendis
 • طراح: David Marquez
 • ناشر: Marvel Comics
«کارخانه‌دار و همچنین مهندس پهناور و بزرگ تونی استارک بعد از دزدی شدن توسط تروریست‌ها و همچنین جراحت سنگینی که پیدا کرد تحت فشار قرار گرفت تا یک سلاح کشتار جمعی بسازد. در عوض، او زره‌ای قدرتمند جهت فرارش خلق کرد. حالا او عهد کرده که دنیایی که خودش به نابودی‌اش کمک کرده را محافظت کند و همچنین به مرد آهنین شکست‌ناپذیر Invincible Iron Man تغییر پیدا کردن شده می باشد.»
بندیس، مارکز، پانسر. تیم ۳ نفره‌ای که پیش‌تر اقتدار و قدرت خود را در مجموعه Ultimate Spider-Man نشان داده بودند و همچنین حالا با دنیایی جدید و همچنین کاراکتری جدید دوباره گرد هم آمده‌اند.
راستش به آن هم مقدار و اندازه که از خواندن و همچنین دیدن مایلز مورالز بندیس و همچنین مارکز لذت می‌بردم آن حس را با درصدی بالاتر در ابتدای خواندن آن کمیک داشتم ولی باید توجه داشت به هر مقدار و اندازه که کمیک شروع خوبی داشت روند نزولی را تا پایان پیش گرفت. قسمت و بخش اعظم داستان اسپلش پیج هایی می باشد که تنها و فقط با دیالوگ‌های تونی و همچنین همکار جدیدش پر شده می باشد. چند صفحه اکشن و همچنین چند صفحه تونی در زره جدیدش و همچنین یک پایان غافلگیرکننده. متأسفانه بر خلاف دکتر استرنج آن کمیک به بعد از اتفاقات رویداد «جنگ‌های پنهان» اشاره دارد، رویدادی که با بی برنامگی مارول نشر شماره پایانی‌اش به بعد از کمیک‌های دنیای جدید مارول موکول شد.
طراحی کار و همچنین رنگ‌زنی آن هم عالی می باشد ولی باید توجه داشت آن هم‌روش که گفتم قسمت و بخش کمی از اکشن و همچنین پویایی مارکز را در آن قسمت می‌بینیم. دیوید مارکز طراحی می باشد که به هیچ وجه نقصی در طرح‌هایش نیست و همچنین خوشبختانه پس باره کارش بر خلاف قبل در آن کمیک کمی پرجزئیات‌تر می باشد.
شماره اول «مرد آهنین شکست‌ناپذیر» کمی زیر سایه سری فیلم دیدنی و جذاب‌های آن هم و همچنین لحن بازی رابرت داونی جونیور شروع می‌کند ولی باید توجه داشت خواندنش لذت‌قسمت و بخش می باشد.

مهران فلاح
۷ از ۱۰

———————————–

Assassins Creed 001 000 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Assassin’s Creed #1

 • نویسنده: Anthony Del Col و همچنین Connor McCreery
 • طراح: Neil Edwards
 • ناشر: Titan Comics

«بر دنیای ما نیروهای عجیبی سایه افکنده‌اند. نیروهایی که از زمان طلوع تاریخ انسان‌ها جهت سلطه‌گری مبارزه نموده اند. تیمی از طریق نظم و همچنین کنترل به دنبال ثبات بودند و همچنین غیره ای از طریق اراده آزاد و همچنین آزادی به دنبال ترقی. آن‌ها شایعاتی خواهند بود که واقعیت دارند و همچنین حالا قرار می باشد وارد زندگی شارلوت دِ لا کروز شوند…»
زندگی شارلوت دِ لا کروز. سری کمیک جدید «عقیده حشاشین» در مورد زندگی آن دختر و همچنین نوع درگیری داستان او با تمپلارها و همچنین حشاشین می باشد. کمیک از آن هم ابتدای کار در عین جذابیت کاملا نامنظم و همچنین غیر اصولی داستانش را روایت می‌کند: صفحاتی که به یکباره از مکانی به مکان دیگر پرش می‌کنند، روایت نامنسجم خاستگاه کاراکتر اصلی و همچنین از همه مهم‌تر پنل‌چینی نادرست در اکثر مواقع. داستان از جایی شروع می‌می شود که شارلوت در حال بازی با هدستی می باشد که مثل دستگاه انیموس قبل را در قالب یک بازی شبیه‌سازی می‌کند، شبی ۲ جوون در منزل و خانه شارلوت حاضر می‌شوند و همچنین خود را عضو انجمن برادری می‌یابند، سرنوشت او در نقش یک قاتل در دوران محاکمات جادوگری در سیلم از همین‌جا آغاز می‌می شود.
طراحی‌های کار راضی کننده می باشد و همچنین همچنین و علاوه بر آن هم روایت تاریخی کمیک مثل بازی به جذابیت کار افزوده می باشد ولی باید توجه داشت همچنان نمی‌می شود ضعف‌های مذکور را نادیده گرفت.
قسمت اول سری جدید کمیک Assassin’s Creed مثل یک تفریحی و سرگرم شدن زودگذر زیر سایه داستان‌های روایت شده در مجموعه بازی آن هم می باشد ولی باید توجه داشت دیدن حال و همچنین هوای بازی در فرمت کمیک بوکی آن هم لذت خودش را دارد.

مهران فلاح
۶٫۵ از ۱۰

———————————–

Lara Croft and the Frozen Omen 001 000 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Lara Croft and the Frozen Omen #1

 • نویسنده: Corinna Bechko
 • طراح: Randy Green
 • ناشر: Dark Horse Comics

«لارا کرافت بازگشته و همچنین حالا نجات دنیا به عهده اوست. لارا وظیفه دارد تا جلوی تیمی مذهبی جهت نابودی دنیا را بگیرد. کلید رستگاری و همچنین نابودی دنیا هر دو در جواهرات باستانی قدیمی مصری می باشد که از موزه انگلستان دزدیده شده می باشد. داستانی با المان‌های کلاسیک لارا، اکش خارق‌العاده، دو اسلحه و همچنین ماجراجویی نفس گیر!»
اشتباه نکنید. توضیحاتی که در بالا آمد چیزی می باشد که دارک‌هورس در زمان نشر اولین پیش دیدن کردن و نمایش کمیک لارا کرافت و همچنین پیشگویی یخ‌زده نشر یافته شده کرد ولی باید توجه داشت متأسفانه کمیک هیچ شباهتی به بند پایانی توضیحات ارائه شده ندارد. حداقل در قسمت اول که همین روش می باشد. قدم‌های کندی که کمیک در قسمت ابتدایی برمی‌دارد به جز چند سوال ساده چیزی از دنیایی که دشمنانش نیت و اراده تصرف آن هم از طریق تیمی مذهبی را دارند (که البته آن قسمتش را بایستی و حتما خودتان حدس بزنید زیرا و به درستی که به جز چند پنل کوتاه چیزی از آنتاگونیست داستان دیدن کردن و نمایش داده نمی‌می شود) چیز اکثرا و بیشتر برایتان به ارمغان نمی‌آورد.
طراحی کار عالی نیست ولی باید توجه داشت دیدن چهره لارا و همچنین شباهت او به بازی حداقل آزارتان نمی‌دهد. کمیک مثل اکثر کتاب‌های برگرفته از بازی‌های کامپیوتری خیلی پرجزئیات نیست.
سری جدید کمیک اختصاصی لارا کرافت نه چیزی از سری‌های قبلی‌اش کم دارد نه چیزی بیش. قسمت ابتدایی نتوانسته یک مقدمه خوب را ارائه دهد شاید بایستی و حتما منتظر قسمت‌های بعد بود.

مهران فلاح
۴ از ۱۰

———————————–

Telos 001 2015 Digital Empire 001 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Telos #1
 • نویسنده: Jeff King
 • طراح: Carlo Pagulayan
 • ناشر: DC Comics
کمیک تلوس نگاهی دقیق‌تر به شخصیت تلوس، برگرفته از رویداد کانورجنس و همچنین دشمنی دو کاراکتر تلوس و همچنین برینیاک را بازگو می‌کند. کمیک مثل یک بازی سبک Beatem up آن هم هم از انتهای کار و همچنین رویارویی با ریاست آخر بازی (برینیاک) شروع می‌کند که در نهایت دو کاراکتر با یکدیگر جهت به انجام رساندن کاری هم پیمان می‌شوند.
متأسفانه تنها بخشی از داستان ضعیف کانورجنس که پتانسیل یک اسپین آف خوب را نداشت همین تقابل میان تلوس و همچنین برینیاک بود. در آن کمیک هم با آن هم دیالوگ‌های حوصله‌ سر بر رویداد اصلی طرف هستیم و همچنین انگیزه پروتاگونیست داستان (نجات خانواده‌اش) جهت دست زدن به کاری پهناور و بزرگ کمی نخ‌نما و همچنین پیش پا افتاده می باشد.
چیزی که نمی‌می شود به راحتی از کنار آن هم گذشت طراحی فوق‌العاده پاگولایان جهت صفحات ابتدایی اکشن می باشد و همچنین آغاز ضعیف کار را به راحتی با صفحات پرجزئیات و همچنین پویا پوشانده می باشد.
در صورتی که کمیک را می‌خوانید که تنها و فقط از طراحی‌های خوب آن هم لذت ببرید آن کمیک یکی از بهترین‌هاست ولی باید توجه داشت در صورتی که داستان قوی در الویت کار تو قرار دارد «تلوس» کمی ناامیدتان می‌کند.

مهران فلاح
۵٫۵ از ۱۰

———————————–

The Twilight Children 2015 001 000 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Twilight Children #1
 • نویسنده: Gilbert Hernandez
 • طراح: Darwyn Cooke
 • ناشر: Vertigo
Twilight Children از سری کمیک‌های بزرگسالانه دی‌سی مثل اکثر کمیک‌های خوب ورتیگو خیلی زیاد هوشمندانه روایت می‌می شود. دیدن نام گیلبرت هرناندز به عنوان نویسنده و همچنین داروین کوک خود گواهی بر انتخاب بی درنگ آن کمیک می باشد. داستان در دهکده‌ای کوچک دنبال می‌می شود که روزی گویی درخشان در ساحل آن دهکده پدیدار شده و همچنین ماجراهایی جدید و تو و تازه را رقم می‌زند. به مقدار کافی به تمام المان‌های موجود در داستان توجه شده و همچنین در قسمت ابتدایی هر کاراکتر جایگاه خود را دارد و همچنین به خوبی پرداخت می‌می شود، اگرچه کمی نقش بعضی از شخصیت‌ها نادیده گرفته می‌می شود.
به روایت عالی هرناندز طراحی داروین کوک معروف، برنده چندین دوره جوایز آیزنر و همچنین رنگ‌زنی دیو استوآرت را اضافه کنید تا ویترین افتخارات آن کمیک در قسمت ابتدایی‌اش تکمیل می شود.
«کودکان سپیده‌دم» کمیکی می باشد با تلفیق چند ژانر متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین روایتی عالی. آن کمیک را به لیست ماهانه خود اضافه کنید.

مهران فلاح
۹٫۵ از ۱۰

———————————–

i hate fairyland 001 001 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵I Hate Fairyland #1

 • نویسنده:  Skottie Young
 • طراح: Skottie Young
 • ناشر: Image Comics

«روزی روزگاری دختری با نام گرترود زندگی می‌کرد که آرزویش رسیدن به دنیایی شگفت‌انگیز سراسر از عجایب، جادو، شادی و همچنین خوشی بود. از شانس گرترود کوچک، بعضی آرزوها به واقعیت تغییر پیدا کردن می‌شوند.»

در صورتی که با کارهای اسکاتی یانگ آشنایی داشته باشید (در صورتی که هم ندارید نقد Rocket Racoon را بخوانید) بدون تأمل آن کمیک را انتخاب می‌کنید. داستان در مورد دختری می باشد که در سرزمین عجایب قدم گذاشته و همچنین حالا به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن بازگشت به منزل و خانه می باشد. شهرستان پریانی که یانگ به تصویر می‌کشد مجذوبتان می‌کند ولی باید توجه داشت زیرا و به درستی که آن کمیک را Image نشر یافته شده کرده قطعا بر خلاف ظاهرش مناسب خواننده‌های کم سن و همچنین سال شمسی نیست. طراحی‌ها با رنگ‌های شاد و همچنین سرزنده پر می باشد از صحنه‌های خشن و همچنین خون و همچنین خونریزی و همچنین بر خلاف مقدمه صفحات ابتدایی داستان، گرترود بعد از ۲۷ سال شمسی سرگردانی در شهرستان پریان نه تنها راه منزل و خانه را پیدا نکرده بلکه دیگر آن هم دختر ساده و همچنین پاک نیست!

«من از دنیای پریان متنفرم» پر از خلاقیت و همچنین ابداعات جالبی می باشد که در دیگر کارهای اسکاتی یانگ دیده‌ایم. دنیایی که ارجاعات هوشمندانه‌ای به عصر حاضر دارد.

مهران فلاح
۱۰ از ۱۰

———————————–

Batman Robin Eternal 1 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Batman and Robin Eternal #1

 • نویسنده: Scott Snyder, James Tynion IV
 • طراح: Tony Daniel
 • ناشر: DC Comics

خب، شماره‌ی اول آن کمیک هم آمد و همچنین بایستی و حتما بگویم که دقیقاً همانی بود که انتظار داشتم. دقیقاً تکرار آن هم چیزهایی که در «بتمن جاویدان» شاهدش بودیم. دشمن قدیمی، انتقام، خانواده، معما. در صورتی که نقدهای ما را دنبال کرده باشید می‌دانید که نظر خوشی نسبت به مجموعه‌ی هفتگی «بتمن جاویدان» نداشتیم. (نقدش قسمت آخرش را در اینجا بخوانید.) آنکه دی‌سی بار دیگر چنین مجموعه‌ی مشابهی را به بهانه‌ی هفتاد و همچنین پنج سالگی کاراکتر «رابین» چاپ کند مایه‌ی تاسف می باشد ولی دو چیز مایه‌ی دلگرمی می باشد. آن کمیک علی رغم «بتمن جاویدان» ۵۲ قسمت نخواهد داشت و همچنین به ۲۶ قسمت بسنده می‌کند و همچنین همچنین لیست درازی از نویسندگان را به همراه ندارد. به نظر می‌رسد که آن بار «اسکات اسنایدر» تقریباً به تنهایی نویسندگی را به دست دارد که شاید باعث می شود کیفیت آن کمیک از قبلی بهتر باشد. هرچند من که چشمم آب نمی‌خورد.

آن قسمت علی رغم قسمت‌های دیگر ۳۰ صفحه دارد. ۳۰ صفحه‌ای که در آن هم چیزهای بسیاری می‌بینیم: تعامل بین شخصیت‌ها، اکشن، وارد شدن شخصیت‌های جدید و تو و تازه و همچنین البته یکی دو تا سورپرایز. علی رغم «بتمن جاویدان»، شخصیت اصلی آن کمیک «دیک گریسون» می باشد و همچنین خبری از خود «بتمن» نیست. البته نباید زیاد از آن بابت مطمئن بود و همچنین ممکن می باشد در ادامه خیلی چیزها تغییر کند. ولی خب همانطور که در ابتدا نیز گفتم «بتمن و همچنین رابین جاویدان»، به بهانه‌ی ۷۵ سالگی «رابین» چاپ می‌می شود و همچنین بنابراین یاران «بتمن» نقش پررنگی در داستان خواهند داشت. در آن هم چند صفحه‌ی اول شاهد حضور رابین‌های سابق هستیم: دیک، جیسون و همچنین تیم. (دیمین غایب می باشد. در کاور قسمت اول نیز دیمین به چشم نمی‌خورد. آیا او اصلاً در داستان حضور ندارد؟) بعد از مدتی پای «مترسک» به ماجرا باز می‌می شود و همچنین داستان فلش‌بک می‌خورد به اولین ماجرای «دیک» به عنوان رابین. یک بار دیگر دشمنی از قبل جهت انتقام بازمی‌گردد. بعد از چندین صفحه زد و همچنین خورد، ناگهان شخصیت «کاساندرا کین» وارد داستان می‌می شود. دوباره زد و همچنین خورد بی‌مورد داریم و همچنین دوباره به وجود آمدن سوالات بی‌پاسخ در ارتباط و رابطه با قبل‌ی «بتمن» و همچنین «رابین». «کاساندرا کین» چه نقشی دارد؟ شخصیت «یتیم Orphan» کیست؟ نقش «مترسک» در ماجرا چیست؟ ماجرای آن هم لیست مرموز چیست و همچنین «بزرگترین گناه» بتمن کدام می باشد؟

قبلاً در یکی از نقدهای «بتمن جاویدان» گفته بودم که در داستان به شخصیتی به نام «مادر» اشاره شده می باشد. (اینجا) بعد از آن هم شماره دیگر از آن شخصیت خبری نشد ولی مثل آنکه در آن داستان نقش پررنگی خواهد داشت و همچنین بالاخره خواهیم فهمید او کیست. در کل «بتمن و همچنین رابین جاویدان» شروع چندان غیرمنتظره‌ای را نداشت و همچنین با داستان جالبی روبرو نبودیم. هرچند طراحی‌های خیلی زیاد خوب «تونی دنیل» از نقاط نیرو آن شماره بود ولی آن طراحی را هم در قسمت‌های بعد نخواهیم داشت.

فرزان رحمانی
۶ از ۱۰

———————————–

Justice League of America 4 195x300 بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵Justice League of America #4

 • نویسنده: Bryan Hitch
 • طراح: Bryan Hitch
 • ناشر: DC Comics

هنگام و زمانی که داستان فوق‌العاده زیبایی زیرا و به درستی که «جنگ دارک‌ساید» در کمیک «اتحادیه‌ی عدالت» جف جانز در حال جریان می باشد، کار کمی جهت برایان هیچ و همچنین کمیک «اتحادیه‌ی عدالت آمریکا» سخت می‌می شود که داستانی به آن هم خوبی ارائه کند. هرچند تا تا اینجا که «هیچ» تمام تلاشش را کرده و همچنین پس نتیجه آن می شود که‌ی کار خیلی هم بد نیست.

خدای قدیمی «کریپتون» به نام «رائو» به زمین می‌آید تا دین خود را تبلیغ کند. او همچنین مریضان را شفا می‌دهد، مجرمان را به راه راست می‌آورد و همچنین در پس نتیجه آن می شود که بسیاری به او ایمان می‌آورند. افراد اتحادیه ولی دیدگاه‌های متفاوتی دارند. سوپرمن رائو را با آغوش باز می‌پذیرد در حالی‌که بتمن با شک و همچنین تردید به قضایا نگاه می‌کند. واندروومن سر از ناکجاآباد در می‌آورد و همچنین فلش و همچنین فانوس سبز به قبل می‌روند. آنکه کاراکترها از هم جدا شده و همچنین هرکدام داستانک خود را داشته باشند، حرکت درستی بوده می باشد که اجازه داده هر شخصیت فرصت خودنمایی داشته باشد. تا اینجای کار هیچ زیاد از آکوامن بهره بری و استفاده نکرده و همچنین در صورتی که درست به یاد بیاورم او تنها و فقط در قست اول و همچنین دوم حضور داشت. امیدوارم در بعدی او نیز در داستان حضور داشته باشد زیرا و به درستی که در داستان «جنگ دارک‌ساید» نیز خبری از آکوامن نیست.

یکی از ایرادهایی که به کار هیچ وارد می باشد، ریتم کند داستان او می باشد. واقعاً وقایعی که در آن چهار شماره رخ داده‌اند را می‌شد در شماره‌های کمتری نیز دید. وجود داستانک‌ها طبیعتاً باعث کند شدن داستان می‌می شود ولی هیچ می‌توانسته بود کمی قسمت‌های مرتبط به معجزات و همچنین عقاید رائو را کمتر کند و همچنین اکثرا و بیشتر داستان را جلو ببرد. هرچند در آن قسمت خوش‌بختانه زیاد به فرعیات پرداخته نشد و همچنین داستان سرراست بود.

در آن قسمت سرانجام تا حدودی واقعیت و حقیقت در مورد رائو و همچنین حضورش در زمین مشخص می‌می شود. روایت موازی تحقیقات بتمن و همچنین سایبورگ و همچنین ماجراهای فلش و همچنین فانوس سبز در قبل جذاب و جالب از آب درآمده می باشد. ولی از طرف دیگر شخصیت سوپرمن بار دیگر به شکل یک موجود ساده و همچنین کم‌تجربه به تصویر کشیده شده می باشد که به مذاق من خوش نیامد. یکی از قسمت‌های تاثیرگذار کمیک جایی بود که در آن هم پدر و همچنین مادری دختر کوچک خود را مجبور می‌کنند تا به رائو ایمان بیاورد. آن قسمت واقعاً خوب در آمده بود و همچنین مقدمه‌ای بود بر آشکار شدن اهداف و همچنین عقاید رائو. ماجراهای فانوس سبز و همچنین فلش که در «کریپتون» به سر می‌برند نیز خوب بود و همچنین ذره ذره معمای رائو را حل می‌کرد.

در کل آنکه «اتحادیه‌ی عدالت آمریکا» شاید به مقدار و اندازه‌ی داستان جف جانز خوب نباشد و همچنین شاید طراحی‌های جیسون فابوک را نداشته باشد ولی در صورتی که وقتش را دارید، آن کمیک نیز ارزش دنبال کردن را دارد.

فرزان رحمانی
۷ از ۱۰


 کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


بررسی کردن کمیک‌های هفته اول و همچنین دوم اکتبر ۲۰۱۵ در تاریخ ۲۳ October 2015 | 5:42 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک