بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵

بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵

بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵

بخشی از مهم‌ترین کمیک‌های جولای ۲۰۱۵ را مورد بررسی کردن قرار دادیم. لطفا و همچنین حتما جهت حمایت از ما و همچنین ادامه کار نقدهای هفتگی، بخشی که تا بحال از زمان شروع به کار فانتزی کمیک متوقف نشده می باشد، نقدهای ما را مطالعه کنید و همچنین آن هم‌ها را به دوستانتان معرفی کنید.


Green Arrow 42 195x300 بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵Green Arrow #42

 • نویسنده: Benjamin Percy
 • طراح: Patrick Zircher
 • ناشر: DC Comics

«همگرایی» هرچقدر که رویداد بدی بود ولی در عوض دو فایده داشت: آمدن کمیک‌های جدید و همچنین تغییر تیم بعضی از کمیک‌ها. کمیک «پیکان سبز» نیز از همین کمیک‌ها بود و همچنین خداوند تبارک و تعالی را شکر بعد از «همگرایی» از شر مزخرفات «اندرو کرایزبرگ» خلاص شدیم و همچنین با یک کمیک بهتر طرف هستیم.

«بنجامین پرسی» نویسنده‌ی جدید کمیک «پیکان سبز» می باشد. او ۴ کتاب در کارنامه‌ی خود دارد و همچنین قبل از آن کمیک تنها و فقط یک کار کمیکی دیگر انجام داده می باشد. شماره‌های ۳۵ و همچنین ۳۶ «کمیک‌های کارآگاهی». یک داستان دو قسمتی فوق‌العاده زیبا.

«پرسی» در قسمت قبلی وارد شدن خیلی زیاد خوبی داشت. داستان را به خوبی پایه‌گذاری کرد. معماها را به وجود آورد و همچنین یک شخصیت منفی هراس‌انگیز در داستان آورد. قسمت اولی با فضای تاریک و همچنین خیابانی و همچنین نه بی‌شباهت به «بتمن» «اسکات اسنایدر». ولی قسمت دوم آن داستان کاملاً با قبلی متغایر و متفاوت می باشد. هرچقدر که قسمت قبلی زمینی و همچنین تاریک بود آن قسمت خلاف آن هم عمل کرد. «پیکان سبز»ی که در کوچه پس کوچه‌ها به دنبال خلافکاران بود و همچنین می‌رفت تا «به صدای خیابان‌ها گوش دهد» در آن قسمت ناگهان خود را در مقابل موجودی رباتیک و همچنین ۶ پا می‌بیند. آن تغییر ناگهانی لحن با قسمت قبل جور در نمی‌آید و همچنین قاعدتاً کمیک بایستی و حتما در آن قسمت سقوط می‌کرد ولی تجربه و مهارت بالا «پرسی» مانع از آن امر می‌می شود. آنکه دستیار دشمن وارد محفل خودی می‌می شود و همچنین خرابکاری می‌کند را هزاران بار قبلاً دیدیم و همچنین اینجا نیز خیلی سریع و همچنین سرسری آن اتفاق می‌افتد.

البته کمیک موارد و نکات مثبتی نیز دارد. مثلاً آنجایی که یکی از روبات‌ها آن هم دختر همبرگر دزد را می‌گیرد واقعاً تاثیر گذار از آب درآمده می باشد و همچنین بی‌رحمی آن روبات‌ها را تمام و همچنین کمال به تصویر می‌کشد. یا مثلاً «الیور کوئین» آن داستان دیگر یک آدم بی‌خیال نیست و همچنین اکثرا و بیشتر به مسئولیت‌ها و همچنین اشتباه‌هایش فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند به ویژه هنگامی که متوجه می‌می شود که ناخواسته خودش باعث ساخت روبات‌ها شده می باشد. و همچنین به آن‌ها طراحی‌های خوب «پاتریک زرکر» را نیز اضافه کنید. آن قسمت «پیکان سبز» از قسمت قبلی آن هم ضعیف‌تر عمل کرد ولی نه آنقدر که خواندن آن کمیک را کنار بگذارید.

فرزان رحمانی
۶٫۵ از ۱۰
———————————–

A Force 2 195x300 بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵A-Force #2

 • نویسنده: Marguerite Bennett, G. Willow Wilson
 • طراح: Jorge Molina
 • ناشر: Marvel Comics

A-Force از تای‌آن‌های رویداد پهناور و بزرگ «جنگ‌های پنهان» می باشد. کمیکی که در آن هم شاهد حضور تیم مونث «انتقامجویان» با نام A-Force هستیم. رهبری آن تیم را «شی‌هالک» به دست دارد و همچنین از افراد تیم می‌قدرت به «کاپیتان مارول»، «دزلر»، «مدوسا» و همچنین «لوکی» اشاره کرد. ماجرای آن عنوان در جزیره‌ی «آرکادیا» می‌گذرد و همچنین بعد از یک سری سلسله اتفاقات شخصیت «آمریکا» توسط «ثور»ها بازداشت شده و همچنین از جزیره تبعید می‌می شود.

اتفاقات بعدی کمیک تحت‌تاثیر آن حادثه قرار دارند. جهت مثال «شی‌هالک» به دنبال پیدا کردن شخص حمله‌کننده به جزیره می باشد، از سوی دیگر ارتباط و رابطه‌ی بعضی شخصیت‌ها به خاطر اخراج «آمریکا» با او سرمی‌می شود و همچنین در آن میان شخص جدید و تو و تازه‌واردی سر از جزیره درمی‌آورد.

نویسندگان آن عنوان «مارگارت بنت» و همچنین «جی. ویلو ویلسون» خواهند بود. اولی را با چندین کمیک نه چندان خوب «کت‌وومن» به یاد دارم و همچنین دومی را با کمیک تحسین‌شده و همچنین خیلی زیاد خوب «میس مارول». متاسفانه گویا تاثیر «مارگارت بنت» در آن کمیک اکثرا و بیشتر از «ویلسون» می باشد و همچنین با کمیکی کاملاً سطح پایین روبرو هستیم. اشکالات بسیاری در کمیک به چشم می‌خورد که کاملاً خواننده را از ادامه‌ی آن عنوان منصرف می‌کند. جهت مثال «معمایی» که دو نویسنده در داستان می‌گذارند خوب پرداخت نشده، دیالوگ‌ها ضعیف خواهند بود و همچنین کنش و همچنین واکنش شخصیت‌ها کاملاً آبکی و همچنین مصنوعی و همچنین از آب درآمده می باشد. پیچش‌های داستانی اندکی نیز که در داستان وجود دارد ضعیف خواهند بود و همچنین موجب هیجان خواننده نمی‌شوند و همچنین رغبت او را به دنبال کردن داستان دربر ندارند.

طراحی آن عنوان نیز که به دست‌ی «خورخه مولینا» می باشد امتیاز چندان مهمی جهت کمیک محسوب نمی‌می شود. طراحی‌های کمیک چیز چشمگیری نیستند که بتوان کمیک را تنها و فقط به خاطر آن هم‌ها ادامه داد. شاید در صورتی که با یک داستان بهتر طرف بودیم آن طراحی‌ها زیاد مورد توجه قرار نمی‌گرفت ولی هنگام و زمانی که هم داستان و همچنین هم طراحی تو را ناامید می‌کند بهتر می باشد که به سراغ کمیک غیره ای بروید. «جنگ‌های پنهان» تای‌آن‌های فراوانی دارد. پیشنهاد می‌کنم به جای آن عنوان، دیگر تای‌آن‌ها را امتحان کنید.

فرزان رحمانی
امتیاز ۵ از ۱۰
———————————–

Archie 1 195x300 بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵Archie #1

 • نویسنده: Mark Waid
 • طراح: Fiona Staples
 • ناشر: Archie Comics

آرچی اندروز. یک نوجوان نمونه آمریکایی خلق شده در سال شمسی ۱۹۴۱٫ خوش‎ مشرب، بخشنده ولی باید توجه داشت با صورتی کک و همچنین مک دار که تقریبا تمام هم مدرسه‌ای‌هایش دوستش دارند. ستون اصلی داستان‎های آرچی را مثلث عشقی او با ۲ دوست دخترش تشکیل می‌داد.

آرچی را شاید تو چندان نشناسید ولی باید توجه داشت جوانان و نوجوانان دهه‎ی ۵۰ آمریکا با او خاطرات بسیاری دارند، آن هم‎روش که خیلی از ما با تن‎تن و همچنین داستان‎هایش خاطره داریم. در طول آن سال شمسی‎ها چندین و همچنین چند بار داستان‎های آرچی به انواع مختلفی روایت شد. ولی باید توجه داشت حالا ریبوت متغایر و متفاوت و همچنین تغییر اصلی آن سری با چهره‏ی جدید و همچنین متغایر و متفاوت کاراکترها بعد از آن سال شمسی‎ها آن‎جاست. با خالقین جدید عجیبش، مارک وید (دردویل) و همچنین فیونا استپلس (ساگا).

شماره یک آرچی به جز پایبند بودن به چند عنصر کلیدی داستان‎های کلاسیکش شباهت چندانی به آن هم ندارد. مخصوصا با چهره‎های متفاوتی از شخصیت اصلی و همچنین کاراکترهای مکمل آرچی که در طول آن سال شمسی‎ها می‎شناسیم، سال شمسی‌های بسیاری که آرچی نسل به نسل در دستان پسر و همچنین دخترهای مشتاق منتقل شده و همچنین واقعا کاری سخت می باشد تا بتوان جهت آن سری ریبوتی به آن خوبی خلق کرد.

کمیک آرچی مارک وید و همچنین فیونا استپلس روایت متغایر و متفاوت خودش را خوب شروع می‎کند، خوب پیش می‌برد و همچنین در نقطه خوبی خوب تمام می‎کند. ریبوت جدید آرچی یک کمیک تینیجری پر رنگ و همچنین لعاب و همچنین سرزنده خوب از دغدغه‎های یک نوجوان آمریکایی جهت خوانندگان (بخصوص جوانان و نوجوانان) دنیای جدید آرچی اندروز می باشد ولی باید توجه داشت سخت می باشد توقع حس نوستالژیک داستان‎های قبلی را از آن هم داشت.

مهران فلاح
۹٫۵ از ۱۰
———————————–

Hawkeye 22 195x300 بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵Hawkeye #22

 • نویسنده: Matt Fraction
 • طراح: David Aja
 • ناشر: Marvel Comis

بالاخره بعد از ۴ سال شمسی شاهکار روایت مت فرکشن و همچنین دیوید آجا، کمیک هاکای با شماره‎ای درخور آن سری به پایان رسید. حس غریب خوبی می باشد که بعد از آن همه سال شمسی با کاراکترهای عالی یک داستان و همچنین خالقان لعنتی‌اش بایستی و حتما جهت دائما خداحافظی کرد. قسمت آخر اگرچه زیاد بدون پیگیری آن هم‎چه در شماره ۲۱ اتفاق افتاد (نقدش را آن‎جا بخوانید) شروع نمی‎می شود ولی باید توجه داشت با جمع‎بندی خوبی از مجموع ماجراجویی کلینت بارتون به پایان می‎رسد و همچنین نشان می‌دهد ارزش آن همه تأخیر را داشته می باشد. در آن قسمت اکشن کمیک به زیبایی صحنه‎های سینماتیک در قاب دوربین به فرمت یک تصویر ثابت ولی باید توجه داشت در عین حال پر از انرژی در قاب کمیک درآمده و همچنین آن آن هم خلاقیتی می باشد که در تمام نقدهای آن کمیک از آن هم یاد کردم. چقدر زیباست نوع طرح‎بندی و همچنین چینش هنرمندانه دیوید آجا و همچنین جادوی مت فرکشن در خلق صحنه‎های اکشن و همچنین نماهای سینمایی. آن کمیک قطعا راه را جهت داستان‌های پهناور و بزرگ کاراکتر کلینت بارتون و همچنین کیت بیشاپ در بعدی باز کرد و همچنین حتا حضور آن شخصیت‎ها در دنیای سینمایی مارول را پررنگ‎تر.

در نهایت هاکای فرکشن و همچنین آجا تمام شد. در صورتی که مثل من با آن کمیک در آن سال شمسی‌ها زندگی کرده باشید چیزی که در آخر با تو می‌ماند یک تجربه شیرین و همچنین سوالی پهناور و بزرگ می باشد:

که گفته اینها تنها و فقط کتاب مصورند؟

مهران فلاح
۱۰ از ۱۰
———————————–

Black Canary 2 195x300 بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵Black Canary #2

 • نویسنده: Brenden Fletcher
 • طراح: Annie Wu
 • ناشر: DC Comics

پایان رویداد «همگرایی» جهت دی‌سی بهانه‌ای شد تا شروع به چاپ کمیک‌های جدید کند و همچنین به شخصیت‌های غیره ای بها دهد. از مهم‌ترین آن شخصیت‌ها می‌قدرت به «من‌هانتر مریخی»، «قناری سیاه» و همچنین «سایبورگ» اشاره کرد.

کمیک اختصاصی «قناری سیاه» در محیط عجیبی قرار دارد. «قناری سیاه» یا «دینا» خواننده‌ی یک باند می باشد و همچنین با آن هم‌ها از شهری به شهرستان غیره ای می‌رود. همانطور که انتظار می‌رود هرجا که «قناری سیاه» حضور داشته باشد، درگیری و همچنین زد و همچنین خورد هم به وجود می‌آید ولی اوضاع جایی پیچیده می‌می شود که موجودات سیاه و همچنین عجیبی که بی‌شباهت به «ونوم» هم نیستند به تیم حمله می‌کنند. مشخص می‌می شود که آن موجودات یکی از افراد تیم که «دیتو» خوانده می‌می شود را هدف قرار داده‌اند. اینجاست که «دینا» شروع به تعلیم تیم می‌کند تا بتوانند از خود دفاع کنند.

نویسنده‌ی آن کمیک «برندون فلچر» می‌باشد که همزمان روی کمیک «بت‌گرل» نیز کار می‌کند. پس وجود شباهت در آن دو کمیک جای تعجب ندارد. طراحی آن عنوان را نیز طراح جدید و تو و تازه‌کار «انی وو» به دست دارد که مهم‌ترین کار او طراحی چندین شماره از کمیک زیبای «هاک‌آی» به نویسندگی «مت فرکشن» می باشد. بایستی و حتما اعتراف کنم که در ابتدا نسبت به آن کمیک بدبین بودم ولی آن تیم نه چندان معروف ثابت کردند که در اشتباه هستم و همچنین آن کمیک ارزش دنبال کردن دارد.

داستان کمیک ساده و همچنین سرراست می باشد، دیالوگ‌ها و همچنین روابط بین شخصیت‌ها خوب از آب درآمده می باشد، داستان بیخود کش پیدا نمی‌کند و همچنین هر از چند گاهی در آن هم میان شاهد طنز نیز هستیم. کمیک پیچش داستانی کمی دارد ولی در عوض خوب از آب درآمده‌اند مخصوصاً پیچش داستانی که در پایان آن قسمت داشتیم و همچنین ماجرا را خیلی زیاد جذاب و جالب‌تر کرد. طراحی‌های ساده‌ی «انی وو» واقعاً به فضا می‌نشیند و همچنین قطعاً از نقاط نیرو کمیک می باشد.

کمیک «قناری سیاه» ایراداتی نیز دارد و همچنین نمی‌قدرت گفت که آن عنوان، یک کمیک بی‌نقص و همچنین خارق‌العاده می باشد ولی خواندن آن هم لذت‌قسمت و بخش می باشد و همچنین به خصوص جهت هواداران آن شخصیت توصیه می‌می شود.

فرزان رحمانی
۷٫۵ از ۱۰
———————————–

Justice League 42 195x300 بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵Justice League #42

 • نویسنده: Jeff Johns
 • طراح: Jason Fabok
 • ناشر: DC Comics

جاستیس لیگ جف جانز از زمان پایان رویداد «دائما شریر» تغییرات بزرگی در دنیای خدایان دی سی ساخته یا ایجاد کرد. حضور کاراکترهایی جدید، تغییر پیدا کردن دشمنان به دوستان (که مهم‎ترینش حضور لکس لوتر در تیم جاستیس لیگ بود) و همچنین جهت گیری متغایر و متفاوت در روایت آنچه که قبلا در کمیک‌های جاستیس لیگ بوده.

آرک اول تیم جانز و همچنین فابوک نقطه شروع خوبی جهت آن روایت جدید با لحن متغایر و متفاوت بود. ویروس آمازو (نقدش را اینجا بخوانید) یک داستان قابل قبول ولی باید توجه داشت نه چندان پیچیده چیزی که در نهایت جمع بندی خیلی خوبی نداشت ولی باید توجه داشت در طول داستان فضاسازی و همچنین روایت عالی کار بهت زده‌تان می‌کرد بود. شماره ۴۰ و همچنین آرک جدید را ولی باید توجه داشت می‌می شود شاهکاری با مقدمه خوب و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی شده دانست. در صورتی که رویداد همگرایی چیزی بود که ارضایتان نکرد «جنگ دارکساید» قطعا ضربان قلبتان را بالا می‎برد. مونولوگ‌هایی که دائما نقاط نیرو یک داستان حماسی از جف جانز می باشد دقیقا در آن داستان به بهترین نحو ممکن به کار گرفته می‎می شود و همچنین در مقابل آن هم چیزی که چشم‌هایتان را نوازش می‌دهد طراحی عالی جیسون فابوک می باشد. جنگ دارکساید جف جانز در هر بخشش از پتانسیل یک کاراکتر بهره می‎برد، کاراکترهای خبیث خوبی را معرفی می‌کند شامل شخصیت کاریزماتیک دختر دارکساید و همچنین در نهایت کاراکترهای جاستیس لیگ را به شخصیت‌های معرفی شده لینک می‎دهد و همچنین وارد داستانش می‎کند. پایان قسمت ۴۲ اگرچه کمی از آن هم چاشنی‌های بی‌مزه جف جانزی را دارد ولی باید توجه داشت شاید بشود در قسمت بعد از آن هم چشم‎پوشی کرد.

مشخص نیست آن داستان تأثیری در دنیای کمیک بوکی دی سی یا حداقل جاستیس لیگ خواهد گذاشت یا بدون مهر کردن نامش پایان می‎یابد ولی باید توجه داشت مهم آن می باشد که تا بدین جا جف جانز و همچنین جیسون فابوک کارشان را خوب انجام داده‌اند، حتا چیزی فراتر از خوب.

مهران فلاح
۹ از ۱۰
———————————–

Captain Marvel and the Carol Corps 2 195x300 بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵Captain Marvel and the Carol Corps #2

 • نویسنده: Kelly Sue DeConnick, Kelly Thompson
 • طراح: David Lopez
 • ناشر: Marvel Comics

«کاپیتان مارول و همچنین ارتش کارول» که از تای‌آن‌های رویداد «جنگ‌های پنهان» می‌باشد آخرین فرصت ما جهت لذت بردن از کار تیم «کلی سو دی‌کانیک» و همچنین «دیوید لوپز» می باشد. آن دو ران خیلی زیاد خوبی را بر روی کمیک «کاپیتان مارول» داشتند. رانی که برایشان نامزدی جایزه‌ی آیزنر را نیز به ارمغان آورد. متاسفانه آن ران که بیش از یک سال شمسی به طول انجامید بعد از «جنگ‌های پنهان» به پایان خواهد رسید و همچنین تیم جدیدی بر سر عنوان «کاپیتان مارول» می‌آید.

«کارول دانورس» در قوه هوایی خدمت می‌کند و همچنین کاپیتان «جوخه‌ی بنشی» می باشد. به جوخه دستور می‌رسد که کشتی‌ای حامل روبات‌های «اولتران» را نابود کنند. جوخه به دستورات عمل می‌کند و همچنین کشتی از بین می‌رود. ولی یک بازمانده باقی می‌ماند و همچنین او کسی نیست جز «رودی رودز». جوخه پی می‌برد که دستوری که به آن هم‌ها داده شده دروغ بوده و همچنین شروع به پرسیدن سوال‌هایی می‌کنند که در آن جهان جدید که «دوم» خدای آن هم می باشد، کفر تلقی می‌شوند.

در آن مجموعه «کلی تامپسون» نیز به تیم نویسنده‌ها اضافه شده می باشد. «دی‌کانیک» و همچنین «تامپسون» در آن قسمت از آن هم فرمول آشنای دوراهی و همچنین شک و همچنین تردید سربازان بهره بری و استفاده می‌کنند. سربازانی که شک می‌کنند که آیا کاری که انجام داده‌اند به راستی جهت هدف بزرگتری بوده یا نه. در آن قسمت چندان خبری از اکشن نیست و همچنین اکثرا و بیشتر شاهد گفتگو بین شخصیت‌ها هستیم. مقدمه‌ای جهت تصمیمات بزرگتر بعدی. در آن بین گفتگوی بین «کارول دانورس» و همچنین «رودی» بعد از به هوش آمدنش از قسمت‌های درخشان کمیک می‌باشد. اضافه شدن «دکتر نایار» در آن قسمت هوشمندانه بوده و همچنین اینجا شاهد بحث کلیشه‌ای آزادای‌خواهان و همچنین متعصبان نیستیم. «دکتر نایار» نیز در بین آن مردمان به «دوم» نظر ندارد ولی نظر خود را بر زبان نمی‌آورد. از نقاط نیرو کمیک شخصیت‌های فرعی قوی آن هم می باشد. به غیر از «کارول دانورس» ۵ فرد یا شخص دیگر نیز در جوخه حضور دارند. ۵ فرد یا شخص دیگر با ظاهر، خصوصیات، اخلاق و همچنین طرز فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن منحصر به فرد که بعد غیره ای به کمیک اضافه می‌کنند. همه‌ی آن‌ها نشان‌دهنده‌ی زبردست بودن نویسندگان کمیک می باشد.

«دیوید لوپز» طراح کاربلدی می باشد که به خوبی از پس وظیفه‌ی خود برآمده می باشد. هرچند در آن قسمت اکثراً به خاطر حجم بالای گفتگوها مجبور بوده از پنل‌های مربع‌شکل بهره بری و استفاده کند ولی در آنکه او حالات چهره و همچنین عکس‌العمل‌ها را به خوبی درمی‌آورد حرفی نیست. تنها و فقط نگاهی بیاندازید به شخصیت منفی داستان، «بارونس»، تا متوجه حرفم شوید. چیز بسیاری از آن شخصیت نمی‌بینیم ولی «لوپز» او را چنان طراحی کرده که در شرور بودن او شکی باقی نمی‌ماند. رنگ‌زن کمیک «لی لوریج» (که اسمش اصلاً در کمیک نیامده!) نیز حس و همچنین حال نظامی‌وار خیلی زیاد مناسبی به کمیک داده می باشد. آن کمیک را حتماً بخوانید و همچنین از آخرین روزهای حضور «دی‌کانیک» و همچنین «لوپز» لذت ببرید.

فرزان رحمانی
۸ از ۱۰
———————————–

The Flash 42 195x300 بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵The Flash #42

 • نویسنده: Robert Vendetti, Van Jensen
 • طراح: Brett Booth
 • ناشر: DC Comics

موفقیت سریال «فلش» باعث شده می باشد که دی‌سی کامیکس کمیک آن شخصیت محبوب را به فضای سریال نزدیک‌تر کند. اتفاقی که پیش از آن در کمیک «پیکان سبز» نیز شاهدش بودیم. پس طبیعی می باشد که شاهد اولین حضور شخصیت «ایوبارد ثاون» در The New 52 باشیم و همچنین طبیعی می باشد که بعد از پایان سریال و همچنین پایان دو ماه تعلیق در چاپ کمیک‌های دی‌سی، آرک جدید آن کمیک از شخصیت «فلش معکوس» به عنوان شخصیت منفی بهره بری و استفاده کند.

البته اوضاع کمی با داستان سریال تفاوت دارد. «ایوبارد ثاون» به «سنترال سیتی» آمده و همچنین با «فلش» روبرو می‌می شود. ظاهراً آن اولین دیدار بین آن دو شخصیت می باشد و همچنین «فلش» او را به جا نمی‌آورد. در عوض به نظر می‌رسد که «فلش معکوس» کاملاً با «فلش» آشنایی کامل دارد و همچنین او را می‌شناسد. هنگام و زمانی که پی می‌بریم که پدر «بری»، «هنری آلن» با «ثاون» آشنایی قبلی دارد داستان به کل پیچیده می‌می شود.

«رابرت وندتی» که دوران بدی را در کمیک «فانوس سبز» می‌گذراند (و همچنین هنوز نیز می‌گذراند) نویسندگی کمیک را به دست دارد. بودن نام «وندتی» روی یک کمیک کافی می باشد تا به آن هم کمیک با شک و همچنین تردید نگاه کرد ولی مثل آنکه آن بار اوضاع فرق دارد و همچنین «وندتی» توانسته یک کمیک نه چندان بد تحویل دهد. آن بار «وندتی» توانسته خواننده را با کمیک همراه کند و همچنین اشتیاق خواننده جهت ادامه‌ی داستان را برانگیزد. البته باز هم اشکالاتی در کمیک هست مثلاً آنکه «هنری آلن» به محض شنیدن کلمه‌ی «ثاون» از دهان پسرش از زندان می‌گریزد تا به پسرش کمک کند و همچنین هیچ دلیل منطقی جهت آن کار او داده نمی‌می شود و همچنین یا به یاد بیاورید آن هم برخورد ابلهانه‌ی «فلش» با یک موش در قسمت قبل را. ولی چیزی که خواننده را با کمیک همراه می‌کند، حس «ندانستن» و همچنین تعلیق موجود در کمیک می باشد. خواننده اشتیاق دارد که بداند هر تکه‌ی پازل در کجا قرار می‌گیرد. اشتیاق دارد بداند که چه قبل‌ای بین «ثاون» و همچنین «هنری آلن» وجود دارد و همچنین یا آنکه می‌خواهد بداند که «فلش» چگونه درگیر ماجرا می‌می شود. آن چیزی می باشد که خواننده را با خود همراه می‌کند. پیچش‌های داستانی نسبتاً خوبی را نیز شاهد هستیم و همچنین «فلش معکوس» هم بااینکه حضور کمی در آن قسمت دارد ولی کاملاً خبیث و همچنین تهدیدآمیز به تصویر کشیده می‌می شود.

دیالوگ‌ها در عوض جذاب و جالب در نیامده‌اند و همچنین هر از چند گاهی شاهد کش دادن بیخود داستان هستیم. طراحی‌های «برت بوت» از نقاط نیرو کمیک به شمار می‌رود و همچنین تنها و فقط طراحی‌های کمیک ارزش دنبال کردن آن هم را دارد. در صورتی که از هواداران شخصیت «فلش» هستید و همچنین از سریال آن هم لذت بردید توصیه می‌کنم که آن کمیک را دنبال کنید.

فرزان رحمانی
۶٫۵ از ۱۰
———————————–

Star Lord and Kitty Pryde 2015 001 000 195x300 بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵

#۱ Star-Lord and Kitty Pride

 • نویسنده: Sam Humphries
 • طراح: Alti Firmansyah
 • ناشر: Marvel Comics

شاید بشود یکی از بهترین سری‌های زوجی (استارلرد و همچنین کیتی پراید) قبل از شروع رویداد «جنگ‌های پنهان» را سری اختصاصی استارلرد دانست. کمیکی که در آن هم در کنار اتفاقاتی که جهت پیتر کوییل رخ می‌داد یک زوج مکمل در داستان نیز حضور داشت؛ کیتی پراید.

سری استارلرد و همچنین کیتی پراید آن هم خط داستانی را وارد دنیای موازی جدیدش کرده، با آن تفاوت که آن‌بار پیتر کوییل (که شاهد نابودی دنیایش و همچنین هر آنچه داشته بوده) خواننده یک کلاب شبانه می باشد (کلابی که درکس گرداننده آن هم می باشد) و همچنین بطور اتفاقی در آن کلاب کیتی پراید معشوقه‌اش که در آن دنیای موازی او را به یاد نمی‌آورد ملاقات می‌کند و همچنین درگیر ماجرای جدید و تو و تازه‌ای می‌می شود.

قسمت اول کمیک با مونولوگ و همچنین شعری از کارتون پری دریایی دیزنی آغاز می‌کند. تیکه‌پرانی‌های کاراکترها روح داستان می باشد و همچنین واکنش‌های جذاب و جالب و همچنین طراحی‌های بامزه (در صورتی که از تناقض‌های عجیب چهره کاراکترها با طرح پنل قبلش فاکتور بگیریم) کار، لذت خواندنش را دوچندان کرده می باشد.

کیتی پراید و همچنین پیتر کوییل باز هم در کنار هم‌اند. آن‌بار در کمیکی جدید، دنیایی جدید و همچنین ماجراهای عجیب جدید.

مهران فلاح
۸٫۵ از ۱۰
———————————–

Death Head 455x700 195x300 بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵

Death Head #1

 • نویسنده: Zack Keller, Nick Keller
 • طراح: Joanna Estep
 • ناشر: Dark Horse

Death Head داستان زن و همچنین شوهر جوانی را روایت می‌کند که نیت و اراده دارند آخر هفته خود را به دور از مزاحمت‌های فرزندانشان به گشت و همچنین گذار در جنگل بپردازند که ناگهان با دهکده‌ای قدیمی و همچنین متروکه مواجه می‌شوند، از طرف دیگر داستان فرزندان آن خانواده بصورت موازی روایت می‌می شود. ۳ داستان در برهه‌های زمانی یکسان و همچنین در مورد یک خانواده که جان هر ۳ توسط نقاب‌داری شیطانی تهدید می‎می شود. «جاستین» و همچنین «نایلز» زن و همچنین شوهر در کوره‌ای انسانی گرفتارند، دخترشان «مگی» که در مدرسه‌ای مذهبی تحصیل می‌کند با مصرف ماشروم بین دو راهی عشق به همکلاسی دخترش و همچنین گناه آن هم گرفتار می باشد و همچنین پسر کوچکشان «بی» توسط همکلاسی‌هایشان مورد تمسخر قرار گرفته و همچنین آن هم‌ها او را مجبور می‌کنند وارد فاضلابی می شود که خطر تهدیدش می‌کند. پلات داستانی کاملا شبیه به فیلم دیدنی و جذاب‌های ترسناک اسلشر می باشد. یک قاتل ترسناک و همچنین چندین سوژه جهت سلاخی.

طراحی‌های کار اگرچه خیلی تاریک نیست ولی باید توجه داشت در به دیدن کردن و نمایش گذاشتن وحشت و همچنین استرس کاراکترها عالی عمل کرده می باشد. استپ کاراکتر قاتل مجموعه را خوفناک طرح کرده و همچنین قسمت و بخش کوره داستان با آن هم جمجمه‌های معصومش و همچنین رنگ‌زنی فیتزپاتریک خیلی خوب حرارت بالای کوره را منتقل می‌کند.

قسمت اول Death Head با آن‌که سوژه‌ای تکراری را انتخاب کرده می باشد ولی باید توجه داشت هنوز هم جهت خواندن ادامه کار و همچنین اطلاعات اکثرا و بیشتر در مورد پیشینه شخصیت‌هایش به خصوص قاتل اصلی مجموعه مشتاقتان نگه می‌دارد. در ضمن حتما یادتان باشد توضیحات نویسنده و همچنین طراح کار در انتهای صفحات را بخوانید!

مهران فلاح
۸ از ۱۰


 کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد


بررسی کردن کمیک‌های جولای ۲۰۱۵ در تاریخ ۱۸ September 2015 | 6:47 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک