انتقام جویان؛ موفقیتی بی‌نظیر و همچنین زنگ خطری جهت دنیای قهرمانان مارول

انتقام جویان؛ موفقیتی بی‌نظیر و همچنین زنگ خطری جهت دنیای قهرمانان مارول

انتقام جویان؛ موفقیتی بی‌نظیر و همچنین زنگ خطری جهت دنیای قهرمانان مارول

آیا مارول می‌تواند در ادامه ساخت دنیای سینمایی خود در برابر بهمن عظیم انتظارات دوام بیاورد؟

خالقان استودیوی مارول سودایی را دنبال نموده اند که معمولاً در داستان‌های کمیکی که آن هم‌ها یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگانش بوده‌اند بر عهده ضدقهرمان‌های داستان بوده می باشد. ساخت عالمی جدید و همچنین حکمرانی بر آن هم.

استودیوی مستقل درحالی‌ که امتیاز بعضی از برجسته‌ترین و همچنین محبوب‌ترین چهره‌هایش در اختیار سایر کمپانی‌ها بود و همچنین حق بهره بری و استفاده از آن هم‌ها را نداشت و همچنین نمی‌توانسته بود بر داستان‌هایی ازجمله اسپایدرمن  و همچنین مردان اکس، تمرکز کند در پروژه‌ای جاه‌طلبانه دنیایی جدید را بنا کرد. دنیای سینمایی مارول که اینک به یکی از پرسودترین و همچنین درعین‌حال پیچیده‌ترین ساختارهای دنیای فیلم دیدنی و جذاب بدل شده می باشد. مارول در دنیای فازبندی خود داستانش را با مرد آهنی شروع کرد و همچنین با ثور ادامه داد. از آن هم ابتدا چهره‌ها و همچنین شخصیت‌های آن روایت‌های برگرفته از کمیک در میان داستان‌های هم رفت ‌و همچنین آمد داشتند و همچنین یا به آن هم‌ها ارجاع داده می‌شد. فاز اول دنیای سینمایی مارول با فیلمی به پایان رسید که بسیاری مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند. ترکیبی از حضور ابرقهرمان‌های مستقل که داستان آن هم‌ها پیش‌تر تک‌تک روایت شده بود، در کنار هم. در اونجرز یا انتقام جویان، ماهیت پنهان بسیاری از آن هم‌ها آشکار می‌می شود و همچنین شهروندان و مردم شهر در نبرد نیویورک شاهد حضور و همچنین مبارزه دوشادوش آن هم‌ها خواهند بود. ولی باید توجه داشت داستان دنیای مارول با اقبالی که مخاطبان به آن هم نشان دادند به ‌سرعت توسعه پیدا کرد. در فاز دوم داستان‌ها و همچنین روایت‌های جدید به مجموعه اضافه شد، نگهبانان کهکشان داستان آن ابرقهرمان‌ها را به فضا برد و همچنین درعین‌حال زنجیره‌ای را  ‌بافت که درنهایت قرار می باشد در پهناور و بزرگ‌ترین تولید آن مجموعه تا کنون، یعنی انتقام جویان ۳ جنگ نامتناهی، به بخشی از داستان بدل می شود.

مارول به همین حد هم قانع نبود که دنیایی را در سینما و همچنین در پس نتیجه آن می شود که‌ی  گذر قهرمان‌هایش در دنیای یکدیگر توسعه دهد، آن هم‌ها آن دنیا را در تلویزیون و همچنین به تا حال در قالب دو سریال مأموران شیلد و همچنین مأمور کارتر دنبال کردند، در نت فلیکس نیز  دنیا سازی خود را با پخش اولین مجموعه از چندین سریال طراحی‌شده  و همچنین با معرفی دردویل، آغاز کردند. با آن حال مارول در آن‌جا هم متوقف نشده، در قطعات عکسی چنددقیقه‌ای که در قسمت و بخش افزونه‌های دی‌او همچنین‌دی‌های منتشرشده از فیلم دیدنی و جذاب‌هایشان دیدن کردن و نمایش داده شده، سرنخ‌هایی از احتمال داستان‌های دیگر را داده‌اند و همچنین البته که در قطعات معروف بعد از تیتراژ باره‌سازی داستان‌های بعدی خود را دنبال نموده اند.

اگرچه کمپانی مارول و همچنین مادر آن هم یعنی دیزنی به دنبال سود اقتصادی خواهند بود ولی باید توجه داشت آن نقطه را هم به‌خوبی درک نموده اند که سود آن هم‌ها زمانی تضمین می‌شوند که سعی کنند بهترین دیدن کردن و نمایش بصری از داستان خود را به مخاطب عرضه کنند.

فیلم دیدنی و جذاب‌های مارول که اینک در فاز سوم خود قرار دارد، مانند هر مجموعه غیره ای شامل افت‌ و همچنین خیز بالایی می باشد. ولی باید توجه داشت دراین‌بین انتقام جویان نقاط اوجی بر هر چرخه به شمار می‌روند. نخستین اونجرز که بسیاری مطمئن بودند به دلیل تعدد ستاره‌های خود به شکستی پهناور و بزرگ بدل می‌می شود، در دستان جاس ویدن به موفقیتی خیره‌کننده بدل شد. در پی آن هم مارول شروع به توسعه و همچنین عمق بخشیدن به داستان‌هایش کرد. در صورتی که در جاهایی مانندِ  قسمت‌های دوم و همچنین سوم آیرون من با ضعف داستان‌گویی مواجه شده و همچنین فیلم دیدنی و جذاب نسبت به قسمت‌های قبلی‌اش افت نشان داده ولی باید توجه داشت در عوض در جایی مانند کاپیتان آمریکا داستان یک‌باره ارتقا پیدا کرده می باشد.

مارول در آن روند شخصیت‌های جدیدی را معرفی می‌کرد، قهرمانان و همچنین همراهان جدیدی که در نگهبانان کهکشان، قسمت دوم کاپیتان آمریکا و همچنین اکنون در داستان مرد مورچه‌ای، بلک پنتر، کاپیتان مارول، غیر انسان‌ها  و همچنین دکتر استرنج، در حال اضافه شدن به شخصیت‌های دنیای موجود خواهند بود، آن شخصیت‌ها به ‌تنهایی ابعاد آن دنیا را توسعه داده‌اند ولی حتا آن هم جهت مارولی که داشت دنیای عظیم خود را می‌ساخت کافی نبود. آن هم‌ها همه‌چیز را می‌خواستند و همچنین جهت همین امتیاز اسپایدر من را پس گرفتند و همچنین حالا مرد عنکبوتی هم به دنیای آن هم‌ها اضافه شده و همچنین در صورتی که نمی‌توانند از بعضی از شخصیت‌های خود به نام اشخاص اکس  بهره بری و استفاده کنند با تغییر داستانشان و همچنین تغییر پیدا کردن آن هم‌ها به معجزه‌ها نام‌های آشنای آن هم‌ها را به دنیای خود می‌آورند. همین امسال دو بار کوئیک سیلور بر پرده‌ها ظاهر شد یک‌بار در دنیای اشخاص ایکس: روزهای سپری‌شده بعدی و همچنین بار دیگر با هنرپیشه و همچنین داستان و همچنین سرنوشت غیره ای در انتقام جویان.

ساخت و همچنین رهبری پروژه انتقام جویان ۲: عصر اولتران بر عهده جاس ویدن می باشد. برنامه جذاب و جالب و خوب‌ساز و همچنین کارگردان درخشان و همچنین بااستعدادی که در طراحی و همچنین توسعه دنیای مارول نقشی اساسی ایفا کرده می باشد. ولی باید توجه داشت او بهتر از هرکسی می‌دانست بین اونجرز اول و همچنین دوم اتفاق‌های بسیاری افتاده می باشد. تعداد شخصیت‌هایی که بایستی و حتما وارد بازی شوند، ابعاد رویدادها، تعامل شخصیت‌ها که اینک پیشینه‌ی آن هم‌ها تقریباً جهت مخاطب باز شده می باشد و همچنین حفظ ارتباط منطقی میان آن شبکه‌ی درهم‌تنیده سینمایی، تصویری و تلویزیونی و همچنین اینترنتی و همچنین افزونه‌ای کار ساده‌ای نیست.

مهم‌تر و همچنین مصیبت‌بارتر از آن هم توده‌ی انباشته‌شده از انتظاراتی می باشد که در پشت چنین پروژه‌ای شکل‌گرفته می باشد. شهروندان و مردم شهر با شخصیت‌هایی آشنا مواجه‌اند و همچنین به چیزی کمتر از تحقق کامل انتظارهایشان رضایت نمی‌دهند. و همچنین مشکل در آن‌جا می باشد که انتظارهای مخاطب به‌شدت متنوع می باشد.

با همه آن اوصاف ویدن انتقام جویان دومش را بر روی پرده برد. او خود نسبت به ورژن و نسخه دیدن کردن و نمایش داده شده رضایت نداشت و همچنین ورژن و نسخه‌ی تقطیع کارگردان آن فیلم دیدنی و جذاب بیش از ۳ ساعت زمان دارد – که بعداً در قالب ورژن و نسخه ویژه کارگردان نشر یافته شده خواهد شد – ولی باید توجه داشت درنهایت او مجبور شد بخشی از داستانش را کوتاه کند تا فیلم دیدنی و جذاب در زمان پیش‌بینی‌شده جهت جدول پخش قرار گیرد.

با همه آن  اوصاف انتقام جویان به‌روش غیرمنتظره‌ای خوب از کار درآمده می باشد. شاید نقدهای منفی در مورد‌ی آن هم بیش از حجم آن نقدها در مورد قسمت اول باشد ولی باید توجه داشت بخشی از دلایل آن نقدها به آن هم انتظاراتی برمی‌گردد که تحقق آن هم‌ها فراتر از امکانات موجود می باشد.

قسمت دوم اونجرز، در ادامه مجموعه رویدادهایی بنا شده می باشد که به‌خصوص در فاصله نخستین اونجرز تا کنون رخ‌ داده می باشد. شیلد سقوط کرده می باشد و همچنین رقیب مخوف آن هم ‌هایدرا اقتدار و قدرت را دست گرفته می باشد. رویدادهای قسمت دوم کاپیتان آمریکا به‌روش خاص اوضاع موجود را ترسیم کرده می باشد و همچنین بخشی از داستان‌های باره در داستان‌های مأموران شیلد روایت شده می باشد.

تونی استارک در تلاش جهت توسعه‌ی حفاظت از نظم و همچنین قانون و همچنین به‌خصوص در پی رویدادهای قسمت سوم مرد آهنی شبکه‌ای از روبات‌های هوشمند را توسعه داده تا بتوانند در موقعیت‌های بحرانی وارد عمل شوند. ولی باید توجه داشت او در ادامه مسیر خود یک گام پیش‌تر می‌رود و همچنین در تلاش می باشد تا اولتران را بسازد. شبکه‌ای پیشرفته از هوش مصنوعی الهام گرفته از اقتدار و قدرت و همچنین قدرت و همچنین ساختار نیزه‌ی آزگاردی که  موضوع قسمت اول اونجرز بود و همچنین  باهدف نجات زمین و همچنین ساخته یا ایجاد صلح. ولی باید توجه داشت  تا زمانی که انسانی‌هایی خواهند بود که صلح منافعشان را به خطر می‌اندازد، کدام صلحی می‌تواند در جهان برقرار باشد؟ آن‌گونه می باشد که اولتران که در فرآیند رشد دادن خود، ذهنیت دیجیتال جارویس، دستیار قدیمی تونی استارک را نیز در برگرفته و همچنین آن هم را توسعه داده می باشد، زیرا و به درستی که کودکی مغرور و همچنین بازیگوش و همچنین درنتیجه خطرناک، صلح جهانی را در انقراض انسان می‌بیند و همچنین مانعش دراین ‌بین جمع انتقام‌جویان.

در آن ‌بین اتحاد ابتدایی او با دو قلوهای شگفت‌انگیز یعنی کوییک سیلور و همچنین اسکارلت ویچ که از تونی استارک کینه‌ای فردی یا شخصی دارند، باعث می‌می شود تا قهرمانان عالی‌رتبه مدافع زمین، با تاریک‌ترین هراس‌های خود رو در رو شوند و همچنین در نهایت آن هم‌چه انجام کار را رقم می‌زند، دستیاری جهت انتقام‌جویان می باشد که دشمن را در عمیق‌ترین لایه‌ها و همچنین به‌گونه‌ای غیرقابل مقایسه با دیگران می‌شناسد.

اونجرز فیلم دیدنی و جذاب خوبی می باشد و همچنین البته هنگام و زمانی که می‌گوییم فیلم دیدنی و جذاب خوبی می باشد در حال توصیف فیلم دیدنی و جذاب بر اساس هدف و همچنین مخاطب آن هم هستیم. اونجرز ۲ شاید یکی از چشمگیرترین فیلم دیدنی و جذاب‌های مارول به تا حال می باشد و همچنین البته باره‌ساز رویدادهای بعدی و همچنین به‌خصوص قسمت مهم بعدی کاپیتان آمریکا که با نام جنگ داخلی به‌زودی ساخته خواهد شد.

فیلم دیدنی و جذاب توانسته می باشد به لطف شخصیت‌سازی‌های طولانی که در فیلم دیدنی و جذاب‌های دیگر انجام داده می باشد، یک‌باره به سراغ داستان اصلی برود. در نخستین نما اونجرز را در تلاش جهت بازپس‌گیری مقر خود از هایدرا می بینید. داستان درعین‌حال با توجه به محدودیت‌های زمانی خود و همچنین انبوهی از شخصیت‌های قدیمی و همچنین جدید سعی کرده می باشد بخشی انسانی از زندگی آن قهرمان‌ها را  نیز به تصویر بکشد. صحنه میهمانی منزل تونی استارک نمایی از زندگی قهرمانان آن دنیا در اوقات فراغتشان را نشان می‌دهد.

درعین‌حال فیلم دیدنی و جذاب با وجود نماهای طولانی زد و همچنین خورد و همچنین پرالتهاب که گاه یکی مستقیم به غیره ای پیوند خورده می باشد هیچ‌وقت دستخوش خسته‌کنندگی ناشی از چنین صحنه‌های طولانی نمی‌می شود. جهت مثال می‌توانید صحنه‌ای که درنهایت منجر به رو در رو قرار گرفتن آیرون من و همچنین هالک می‌می شود و همچنین در آن هم با سپر ضد هالک معروف آیرون من مواجه می‌شویم، و همچنین یا صحنه نجات شهرستان را می‌توانید با صحنه‌های نیمه دوم سوپرمن زک اسنایدر مقایسه کنید.

جاس ویدن همچنین تلاش کرده می باشد تا شوخی‌های رایج فیلم دیدنی و جذاب‌های آن دوره مارول را هر جا که می‌توانسته وارد داستان کند و همچنین جنبه مفرح داستان را باوجود فضای تاریک‌تر و همچنین  سنگین‌تر حاکم بر آن قسمت حفظ کند و همچنین درنهایت آن که آن بار واقعاً ابرقهرمانان را در حال نجات شهروندان و مردم شهر و همچنین در شرایطی می‌بینیم که به شهروندان و مردم شهر به ‌عنوان قربانیان جنبی رویدادهای خود نگاه نمی‌کنند. آن بار شهروندان و مردم شهر نقش فرعی ندارند و همچنین بخشی از داستان نجات آن هم‌ها می باشد.

فیلم دیدنی و جذاب از لحظات دوست داشتنی و جذاب و همچنین چشمگیری بهره می‌برد، زمانی که اسکارلت ویچ دستخوش شک و همچنین تردید می‌می شود  و همچنین مکالمه او با هاوک آی، صحنه رودررویی هالک با آیرون من و همچنین همچنین درگیری هالک با خودش در داستان که اوجش در پایان فیلم دیدنی و جذاب به دیدن کردن و نمایش گذاشته می‌می شود شامل آن صحنه‌ها خواهند بود و همچنین البته در آخر آن هم‌ها شاید ظهور و همچنین معرفی شخصیت ویژن باشد، سایبورگی که با صدای آشنای جارویس، به دنیا می‌آید و همچنین در حالی در کنار خالقان خود می‌ایستد که از همه آن هم‌ها خردمندتر و همچنین درعین‌حال بی‌تجربه‌تر می باشد و همچنین البته واقعیت آن می باشد که اولتران آن فیلم دیدنی و جذاب شباهت چندانی با اولتران دنیای کمیک‌ها ندارد و همچنین آن بار بیش از آن هم که شاهد دوران و همچنین عصر اولتران باشیم شاهد ظهور و همچنین سقوط سریع او هستیم.

فیلم دیدنی و جذاب اونجرز به تو کم‌فروشی نمی‌کند. آن هم‌چه وعده داده می باشد را با بهترین امکانات موجود به دیدن کردن و نمایش می‌گذارد ولی باید توجه داشت از همین‌در حال حاظر مارول بایستی و حتما زنگ خطر را احساس کند. گوله برفی که در آیرون من ۱ آن کمپانی غلتاندن آن هم را آغاز کرد اینک در حال تغییر پیدا کردن شدن به بهمنی می باشد که شاید خود کمپانی را نیز در خود ببلعد.

دنیای مارول و همچنین شخصیت‌ها و همچنین در هم تنیدگی داستان‌های آن هم از فیلمی به فیلم دیدنی و جذاب دیگر در حال افزایش خواهند بود. در صورتی که به نظرتان اونجرز ۲ با آن‌همه شخصیت قدیمی و همچنین جدید پهناور و بزرگ می باشد به کاپیتان آمریکای ۳ یا جنگ داخلی نگاه کنید. شخصیت‌های آن فیلم دیدنی و جذاب شامل تونی استارک، کاپیتان آمریکا، بیوه سیاه، باکی بارنز یا سربا زمستان، سم ویلسون یا فالکون، ویژن، کلینت بارتون، کلنل رودی، اسکارلت ویچ، مجموعه ماموران شیلد، بلک پنتر، مامور کارتر و همچنین تعداد نام‌های غیره ای می باشد که نقش‌هایشان اعلام نشده می باشد. البته قرار می باشد در آن فیلم دیدنی و جذاب اسپایدرمن نیز به آن دنیا معرفی می شود و همچنین آن جدید و تو و تازه داستان کاپیتان آمریکا می باشد.

با اضافه شدن و همچنین معرفی شخصیت‌های اصلی غیره ای زیرا و به درستی که دکتر استرنج و همچنین نگهبانان کهکشان و همچنین … که بعضی از آن هم‌ها گمان می‌رود به‌ناچار بایستی و حتما در قسمت سوم اونجرز – که قرار می باشد در ۲ قسمت و بخش تهیه می شود – حضورداشته باشند، حجم داستان و همچنین شخصیت‌ها  به‌قدری توسعه می‌یابد و همچنین در آن هم حال انتظارها از آن هم  تا حدی افزایش می‌یابد که شاید راضی کردن همه آن هم‌ها عملاً از محدوده‌های فنی و همچنین زمانی موجود فراتر رود.

بدین ترتیب شاید داستان خالقان دنیای سینمایی مارول مانند ضدقهرمان‌های خودش در اثر چنین جاه‌طلبی بزرگی به خطر بیافتد ولی باید توجه داشت تا آن هم موقع می‌قدرت از دیدن فیلمی هیجان‌انگیز و همچنین پر ارجاع به داستان‌های عامیانه لذت برد.


پوریا ناظمی

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک و همچنین آکادمی فانتزی
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد


انتقام جویان؛ موفقیتی بی‌نظیر و همچنین زنگ خطری جهت دنیای قهرمانان مارول در تاریخ ۸ July 2015 | 9:55 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک