فرهنگ آپارتمان نشینی

فرهنگ آبخش مان نشینی، آپارت مان نشینی فرهنگی

1198438 zlrdcq L فرهنگ آپارتمان نشینی
اجاره آپارتمان مبله

اجاره آپارتمان مبله,آپارتمان مبله,اجاره آپارتمان مبله تهران

آبخش مان نشینی به معنای مصرف از مجتمع ساختمانی با قوانین و مقررات نوشته نانوشته مربوط به آن است و نیازمند فرهنگ نظم خاصی است . متأسفانه به آن که این نوع سکونت در ایران قدمت بسياري ندارد، فرهنگ آن متناسب با گسترش آپارت مان نشینی در بین مردم نهادینه نشده است. با گسترش مجتمع ها احیانا اختلافاتی بین آقسمت مان نشینان، به وجود می آید که باعث می شود فردی که خسته از درس بحث متداول حوزه، خسته از سر صداهای محل کار، ترافیک و… برای رسیدن به آرامش و آسایش به خانه بازگشته است، بار دیگر با تنش هایی مختلف که روح و روان او را افسرده می نماید در داخل خانه اش روبرو شود. تنش هایی که تا به میزان بگو مگوهای بیهوده یا… کشیده می شود.

فرهنگ آپارت مان نشینی حاوی مصرف درست مناسب از قسمت های مشاع مشترک و پرداخت تعرفه های مشترک مربوط به آنها، احترام به حقوق همسایگان رعایت مقررات مربوط به آسری مان نشینی تمام موارد ی است که باعث می شود که زندگی صلح آمیزی در کنار آدم هایی که فقط به اندازه دیوار با آنها فاصله داریم، داشته باشیم. برخي از آسری مان نشین ها با بیان اینکه «چهار دیواری اختیاری است» از خودشان سلب مسؤولیت به حقوق افراد دیگر تجاوز کرده آنها را نادیده می انگارند. تجاوز به حقوق دیگران و همسایگان در چنین موارد ی از آسان ترین موارد مثل گذاشتن کفش در راه پله ها، برگزاری مهمانی های شبانه که حتی در ایام وسط هفته که تا نیمه شب هم ادامه می یابد. مصرف از وسایل صوتی عکس ی با ولوم بلند تا مزاحمت های مکرر و زیاد را در بر می گیرد. این وضعیت پیش از اینکه ناشی از فقدان قانون مناسب آقسمت مان نشینی باشد، منشأ گرفته از فرهنگ غلط آسری مان نشینی است. چرا که هر چه تعداد آپارت مان ها بیشتر شدن می یابد، فرهنگ آپارت مان نشینی متناوب با آن افزایش نمی نماید . در حال حاضر بخش بسياري از ساکنین پردیسان در آسری مان ها مجتمع های مسکونی کوچک بزرگ ساکن می باشند ولی تنها تعداد اندکی از آنها از قوانین آبخش مان نشینی خـبر دارند به همین دلیل است که بعضی وقتها اوقات شاهد اختلاف شکوه هایی هستیم. این گونه اختلافات تا حدودی جزء زندگی آپارت مان نشینی ها شده است.
پرسش آسری مانی:
حق شارژ چیست برای چه دریافت می شود؟

هر ساختمان دارای نرخ هایی مشترک است که همه مالکان و استفاده کنندگان از آقسمت مان ملزم به پرداخت آن می باشند . این نرخ ها حاوی حفاظت حفاظت فیزیکی مجموعه، تاسیسات، نگهداری فضای سبز و… است و اما ممکن است که در برخي از آپارت مان ها یک یا چند و یا تمام موارد را در برگیرد.

نرخ شارژ‍ طبق محاسبات و پیشنهاد هیأت مدیره، تصویب ساکنین که مجمع عمومی آن آسری مان محسوب می شوند جهت تمام اهالی لازم الاجرا است . در ماده ۴ قانون تملک آپارت مان ها مصوب اسفند ۱۳۴۳ در سطر انتها می گوید: پرداخت هزینه های مشترک اعم از اینکه مورد استفاده قرار گیرد و یا نگیرد الزامی است.

پس اگر در مجتمعی یکی از ساکنین بگوید که من از پارک مصرف نمی کنم، اتومبیل ندارم که تعرفه نظافت پارکینگ را پرداخت کنم. من در منزل ساکن نبوده ام، حق شارژ نمی دهم یا به هر دیگری حاضر به پرداخت حق شارژ نباشد، طبق قانون به سبب ماده ۱۰ این قانون هیأت مدیره به وسیله اظهارنامه با ذکر مبلغ بدهی و صورت ریز آن خطاب به فرد نامبرده ، شارژ را مطالبه می کنند و چنانچه شخص ظرف ۱۰ روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه اقدام به تسویه حساب ننماید. هیأت مدیره می تواند به مراجع قضایی شکایت نماید در این صورت دادگاه ها موظفند این گونه شکایات را خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار دهند. دادگاه هم فرد بدهکار را از خدمات عمومی مانند برق، گاز و تلفن محروم می نماید و تا زمانی که مالک و یا استفاده کننده از آن واحد آپارت مانی نرخ های معوقه را طبق گواهی هیأت مدیره یا حکم دادگاه پرداخت نکند از مصرف از این خدمات محروم است. قابل ذکر است این مبلغ تا سقف ۲ مساوی جریمه نیز قابل بیشتر شدن است.

این قانون حاوی مالک مستأجر می شود، حال چنانچه به سبب قرارداد نامه پرداخت نرخ های مشترک به عهده مالک باشد مالک از پرداخت آن استنکاف نماید، مستأجر می تواند از محل مال الاجاره هزینه های مزبور را پرداخت نماید در صورتی که پرداخت هزینه های جاری به عهده مستأجر باشد اگر مستأجر از پرداخت نرخ ها امتناع نماید ، هیأت مدیره می تواند علاوه بر مراجعه به مستأجر به مالک نیز مراجعه و اعلام بدهی نماید.

***به سبب ماده ۹ قانون تملک آپارت مان ها هر یک از مالکین می توانند با رعایت مقررات این قانون وبقیه مقررات ساختمانی عملیاتی را که برای استفاده خوبتر از پارت اختصاصی مفید می دانند انجام دهند، اما هیچ حق ندارند بدون موافقت اکثریتبقیه مالکین تغییراتی را در محل، شکل در، سر در یا نمای خارجی در پارت اختصاصی خود(مثلاً نمای بیرونی واحد را به منظور لوله بخاری، سوراخ نماید و…) که در دید عمواست ، بدهند. در برخي آبخش مان ها، به اندازه ای پتو و فرش از تراس ها آویزان شده است که مجتمع را به صورت رخت شوی خانه نمایش می دهد. به هر حال این عمل برخي از آبخش مان نشینان، ریشه در فرهنگ مکانی یا استانی یا … دارد. همان گونه ی که چنین مناظری را در گاهي نقاط مجتمع های آبخش مانی شاهد هستیم.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک