توضیحات فنی دوربین مدار بسته

بعد از آشنا شدن با وسائل ها و تجهیزات مختلف در رابطه با نصب دوربین‌های مداربسته به تشریح روشی برای آسان برای نصب سیسـتم مداربسته دلخواه شما می‌پردازیم. اما قبل از شروع راهنمای باید به این نکته اشاره کنم که فرض من بر این بود که خواننده حداقلی از اطلاعات فنی, اطلاعات مربوط به سیم‌کشی و توانایی کار با وسائل های آسان برق باشد. در غیر این صورت مسئولیت هر گونه آسیب به تجهیزات بر عهده شماست. همچنین کار کردن در ارتفاع ممکن است کمی پرخطر باشد پس در صورتی که حس می‌کنید از ارتفاع می‌ترس ید از همین لحظه از انجام آن صرف نظر کرده کار را به یک تکنیسین باتجربه بسپارید.

404Q8OLF1cctv توضیحات فنی دوربین مدار بسته
دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته دام,دوربین مدار بسته بولت,دوربین مدار بسته

پلن: اولین قدم جهت شروع به کار داشتن نقشه یا پلن از سیسـتم است. در وقت معین کردن محل نصب دوربین‌ها به چندین نکته بایستی مد نظر داشته باشید . نصب دوربین در محیط‌های کم نور به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. در صورتی که می‌خواهید از دوربین دید در شب برای یک محیط تاریک مصرف بکنید می بایست بدانید که این دوربین‌ها در محیط‌های تاریک تصویر ی سیاه سفید خواهند داشت. هرگز دوربین را مستقیما در جهت نور خورشید و یا لامپ‌های پر نور نصب نکنید.

گزینش محل مناسبی برای نصب دوربین کار راحتی نیست پس بی فرق از کنار آن نگذرید. قدیم از موقعیت نور در تصویر موقعیت فاصله شی مورد نظر از ارزش بالایی برخوردار است. در موقع خرید لنز (در صورتی که دوربین شما لنز فیکس نباشد) متذکر انوع مختلف ی از لنزها خواهید شد. در موقع گزینش لنز به نور محل و فاصله شی مد نظر داشته باشید فاصله کانونی لنز را گزینش بکنید . در یک محیط کوچک (حدود ۵۰ متر) استفاده از لنز ۳.۶ مناسب خواهد بود. هر چه فاصله شی مورد نظر بیشتر شد می بایست فاصله کانونی لنز بیشتر باشد. اما انتخاب لنز مناسب کار راحتی نیست نیازمند کمی تجربه خواهد بود. راه دیگر برای این کار استفاده از لنزهای با قابلیت فوکوس متغییر است محدوده فوکوس این لنزها نیز محدود است ولی کار انتخاب را جهت شما زیاد راحتر خواهد کرد.

با انتخاب مکان‌های مهم استراتژیک برای نصب دوربین شما خواهید توانست تعداد دوربین‌ها مورد نیاز جهت محیط ثابت را كم شدن دهید. در موقع نصب از همپوشانی تصاویر خودداری بکنید و دوربین‌ها را طوری نصب بکنید که هر کدام محیطی کامل را که دیگر دوربین‌ها پوشش نمی‌دهند پوشش دهند. در صورتی که حفظ امنیت دوربین‌ها هم ارزش باشد دوربین‌ها را اکثرا طوری نصب می‌کنند که هر دوربین در دید یک دوربین دیگر قرار گیرد به وسیله یک دوربین دیگر پشتیبانی شود. نکته بسیار زیاد مهم دیگر در زمان جایگذاری دوربین‌ها توجه به امکان کشیدن کابل در محل نصب دوربین است.

سیم‌کشی: زمان‌بهترین سری نصب دوربین‌های مداربسته مربوط به سیم‌کشی می‌شود. می بایست برای سیم‌کشی در بخش ‌های مختلف برنامه داشته باشید به طوری که کمترین میزان سیم مصرف شود و همچنین طول سیم‌ها از میزان استاندارد فراتر نرود چون سبب تضعیف سیگنال‌های عکس خواهد شد. هرگز سیم‌های انتقال دهنده سیگنال‌های فیلم جالب یی را از کنار سیم‌های جریان بالا گذشتن ندهید حداقل فاصله ۱۲ سانتی‌متر را در این مواقع رعایت بکنید . طول کابل هر دوربین نباید از ۴۰۰ متر بیشتر شود همچنین سعی بکنید از کابل‌های کیفیت بالا برای انتقال تصاویر مصرف بکنید .

نکاتی دیگری هم در زمان سیم‌کشی ارزشمند است برای مثال سعی بکنید در موقع نصب دوربین همواره میزان ی سیم اضافی در محل نصب دوربین جهت جابه‌جایی‌های اقطعا لی باقی بگذارید. سعی بکنید از تغذیه جداگانه دوربین‌ها خودداری بکنید . می‌توانید برق را با ولتاژ ۲۲۰ ولت تا دوربین برده و برای هر دوربین از آداپتور جداگانه استفاده بکنید یا کل دوربین‌ها را با آداپتور مرکزی تغذیه بکنید . تغذیه هر دوربین از محل امکان نصب UPS مجزا جهت دوربین‌ها را در آینده از شما خواهد گرفت.

جایگذاری دوربین‌ها: جایگذاری دوربین بیشتر مربوط به نصب پایه پیچ کردن آن به دیوار یا سقف می‌شود. در موقع رولپلاک کردن دوربین به دیوار یا سقف مد نظر داشته باشید که دوربین کاملا محکم در جای قرار گیرد در صورتی که حس کردید پیچ‌ رولپلاک‌ها خود دوربین کوچک هستند از اندازه بزرگتری مصرف بکنید .

در موقع معین کردن محل سوراخ‌کاری به جهت دوربین مد نظر داشته باشید . در مورد دوربین‌هایی که تغذیه DC دارند باید به پلاریته ورودی دوربین مد نظر داشته باشید . جهت اتصال سیم تصویر دوربین‌ها می بایست از فیش BNC استفاده بکنید . فکر نمی‌کنم وصل فیش BNC کار بسیار زیاد سختی باشد به همین دلیل از توضیح آن صرف نظر می‌کنم اما اگر به نظر شما ضروری بود به من اطلاع دهید تا آن را اضافه کنم.

بعد از وصل BNC خواهید توانست عکس دوربین‌ها راببینید (اما اگر مراحل قبلی را به خوب ی انجام داده باشید). در صورتی که تصاویر دوربین را نداشتید به پارت عیب‌یابی مراجعه بکنید .

جدول زیر به شما ترتیب انجام عملیات مربوط به نصب دوربین را نشان می‌دهد:

جمع‌آوری اطلاعات اولیه (مانند بازدید از محل, تعداد دوربین‌های درخواستی و …)

معین کردن نوع دوربین‌ها

معین کردن محل مرکز کنترل (با تذکر به ملاحظات امنیتی امکان سیم‌کشی …)

تعیین سیستم تغذیه دوربین‌ها (مرکزی یا مجزا)

آماده کردن محل عبور کابل‌ها (سقف کاذب, کف, داکت و …)

اجرای کابل کشی

ویرایش و انجام جزئیات مربوط به سیم‌کشی

ویرایش و انجام جزئیات مربوط به وصل به سیـستم نمایش ضبط

گرفتن تصاویر و تنظیم دوربین‌ها

انتها عملیات نصب دوربین‌ها

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک