آیا ساعت به بررسی های دوره ای نیاز دارد؟

کمپانی های ساعت ساز برندهای ساعت خود را برای یک عمر سرویس رسانی دقیق بدون عیب ساخته اند. با این حال هر دو یا سه سال یا زمان ی که باطری ساعت را عوض میکنید بایستی به مغازه ساعت فروشی یا مرکز خدمات بعد از فروش تایید شده برند مراجعه بکنید . آنها ساعت شما را بازرسی میکنند تا اگر سری ی از ساعت دچار مساله باشد آن را تعمیر و یا تعویض کنند. این مراکز ساعت شما را حتی جهت روانکاری و کالیبره کردن ضد آب و غبار بودن نیز مورد تحلیل قرار میدهند.

1422761235 42446 8 آیا ساعت به بررسی های دوره ای نیاز دارد؟
خرید ساعت مچی مردانه
فروشگاه ثنا,خرید ساعت مچی مردانه اصل,خرید ساعت مچی مردانه ارزان,خرید ساعت مچی مردانه

چگونگی مراقبت از قاب و بند ساعت:
بند های فلزی باید به دقت در آب شسته شوند. اگر کثیفی آنها خیلی بود از یم میواک بسیار زیاد نرم استفاده بکنید . آن را به صابون آب به بخش کثیفی بمالید تا تمیز شود. در نهایت آن را با آب شستشو دهید آن را با دستمال نرم با دقت خشک بکنید . چنانچه ساعت شما ضد آب نیست دقت زیاد داشته باشید که آب به قاب ساعت وارد نشود. قاب ساعت بایستی به نرمی بوسیله پارچه نرم مرطوبی تمیز شود پس به دقت خشک شود.
بند های چرمی در تابستان میزان شل می شوند، در این حالت ممکن است که بندهای چرمی عرق دست شما را به خود جذب کنند. یک بند تنگ چرمی نه فقط به هوای مجوز ی عبور کردن از زیر بند را نمیدهد بلکه این امکان را به عرق مچ دست میدهد که به پوست شما آسیب برساند، مثل جوش زدن …
اگر بند چرمی ساعت شما توسط عرق دست شما خیس شد آن را از دست باز بکنید و به آرامی با پارچه ای نرم آن را تمیز بکنید .
وقت ی ساعتتان را از مچ دست باز میکنید آن را در مکانی قرار دهید که تهویه هوا صورت بگیرد. هیچ ساعتی که بند آن بوسیله عرق دست خیس است را در جعبه و یا محفظه ی در بسته قرار ندهید.
از قرار گرفتن ساعت در معرض آفتاب خود داری بکنید . در غیر این صورت رنگ بند ساعت کم رنگ می شود و بتدریج از بین میرود.
تاثیرات عوامل خارجی مغناطیسی بر روی ساعت:
مغناطیس به روی ساعت های دیجیتال تاثیر آن چنانی و قابل توجه ندارد ولی بر روی ساعت های مکانیکی باطری دار (که بوسیله موتور کوچک الکتریکی یا کوکی عقربه ها را به چرخ در می آورند) ممکن است تاثیرات قابل تذکر ی بتواند بگذارد. مغناطیس قوی بر عملکرد این ساعت ها اثر میگذارد.
خبر خوب ی که برای این نوع ساعت ها است این است که اگرچه آنها تحت اثر این تاثیر مغناطیسی عقب می افتند و یا بهتر کار نمیکنند اما وقت ی که ساعت را از منبع مغناطیسی دور میکنیم دوباره ساعت به خوب ی قدیم شروع به کار می نماید . (اما معین است که می بایست آن را دوباره تنظیم بکنید )
ساعت خود را در نزدیکی هدفون، بلندگوهای قوی، یا آهن رباها … قرار ندهید. مخلوط کننده های برقی و همه وسایل برقی ممکن است بتوانند مغناطیسی قابل توجه ی جهت اثرگذاشتن بر ساعت تولید کنند.
نگهداری های ویژه ای که بایستی در قبال ساعتتان انجام دهید:
ضربه: ساعت شما وسائل اندازه گیری دقیق است . با آن با دقت رفتار بکنید ، در این صورت ساعت هم به شما به بهتر ی هر چه تمام خدمت می نماید . از ضربه های اقطعا لی به ساعت پیشگیری بکنید (مثل افتادن به روی سطوح محکم و سخت). ضربه هایی که در تاثیر ورزش به وقوع میپیوندد مثل تنیس یا گلف یا دوییدن مشکلی برای ساعت بوجود نمی آورد اما برخي از ساعت ها با این نوع حرکت ها به مساله بر میخورند. جهت اطلاعات بیشتر با نمایندگی برند ساعت در ایران ارتباط بگیرید.
عرق بدن: از برخورد ساعت با عرق زیاد خودداری بکنید اگر این اتفاق افتاد سریع ان را پاک تمیز بکنید.
تاثیرات دما بر روی ساعت: ساعت هایی که دارای باطری هستند . (کوارتز) بسیار زیاد کمتر از ساعت های اتوماتیک تحت تاثیر دمای هوا قرار میگیرند. ساعت های کوکی اتوماتیک چنانچه هر هشت ساعت خوب کوک یا شارژ بشوند آن گاه به بهتر ی ساعت را نشان میدهند. دمای محیط بین ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفرتا دمای ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر برای ساعت ها مناسب است. چنانچه در طول زمستان ساعت را از مچ دستان باز بکنید دقت نشان دادن زمان را از دست میدهد. چنانچه ساعت در بیرون قرار بگیر در دمای کمتر از منهای ۱۰ درجه سانتیگراد یا بالای ۶۰ درجه سانتیگراد، در این صورت ساعت دیگر نمیتواند کار بکند.
در ساعت های دیجیتال از کریستال مایع برای صفحه نمایش مصرف می شود که این مایع در دمای زیر نقطه انجماد به خوب ی پاسخگو نیست در دماهای بالا هم تاریک میشوند.
عمر باطری در دمای بالا كم شدن چشـم گیری پیدا می نماید (بالای ۴۰ درجه سانتیگراد)، حتی ممکن است از باطری مایعی به بیرون ترشح نماید .
عوامل شیمیایی: مواد شیمیایی، گازها، جیوه غیره ممکن است رنگ قاب و بدنه بند سری های فلزی ساعت را عوض کنند.
ساعت را از عوامل ذکر شده حفاظت بکنید .
رنگ قاب یا بند ساعت: جهت رنگ کردن بدنه ساعت از دو تکنولوژی مفرق با کیفیتهای مختلف مصرف می شود (آبکاری و رنگ پی وی دی PVD) جهت ماندگاری بیشتر از برخورد مواد شیمیایی، مواد شوینده، عطر و ادکلان و کلیه حلالها دور نگهداری د در صورت برخورد با این مواد سریعا با آب بشویید (اما بند چرمی را می بایست سریعا خوشک بکنید که آسیب کمتر ببیند) در این نوع آبکاریها رنگ مسی یا روزگلد زودتر آسیب میبیند در مورد این رنگ بیشتر بایستی دقت صورت گیرد.

No votes yet.
Please wait...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک